atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Origjinaalaa teema ir sleegta, taapeec par Levaldu sheit
Jošs Mulders
Iesūtīts: 2011.06.14 11:11:48
. 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2011.06.14 11:12:40
Aceros toreiz viens no argumentiem bij Nevainiiguma prezumcija. Tagad tas ir oficiaali - vainiigs!

Vai varam atsaakt sarunu par RKB maaciitaaju adapteeshanu LELB rindaas... cik tas ir lietderiigi? Un kaads tagad ir Laacha pakalpojums Bazniicai un LELB partikulaari?

Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.06.14 11:19:17
Origjinaalaa teema : http://www.lelb.lv/forums/?fu=l&rid=5&id=3085
Paulus
# Labojis Paulus: 2011.06.14 11:19:40
Šķiet, ka šīs būs vēl viens negatīvās publicitātes elements kristiešu tēlā. Un dabūs gan LELB, gan RKB, ņemot vērā šī cilvēka konfesiju maiņu. Man nedaudz nav saprotama tā dedzība un pārliecība, ar kādu daži luterāņu mācītāji pēc Lēvalda apcietināšanas sauca, ka viņš pilnīgi noteikti nav vainīgs utt. Saprotu, ka ir draudzība, amata brālība, bet cietumā cilvēku taču varēja apmeklēt arī bez visas šīs publicitātes un intervijām TV, tad tā būtu žēlsirdības izrādīšana Lēvaldam, neatkarīgi ir vai nav vainīgs.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.06.14 11:54:13
Jošs Mulders
Nu skumji! Lai gan, vēl skumjāk būtu, ja kaut kas tāds būtu noticis LELB paspārnē.
Vispār gan arī pie A.L. pasludināšanas par LELB mācītāju, bija garīdznieku jautājumi,vai šai personai nebija jāiziet tie paši pārbaudījumi, kas jebkuram kandidātam pirms ordinācijas par LELB mācītāju. Toreiz uz to tika iebilsts, ka lūk Lutera laikā jau arī neviens neesot no jauna ticis pārordinēts. Nu ko... uz priekšdienām būs ko pamācīties.
Bet vispār, kāda vairs ir jēga šo lietu tagad vēl cilāt? Ko jošs , Tu īsti gribi pārrunāt vai noskaidrot?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.06.14 11:57:50
Aivars, varbuut neko vairaak, kaa atziit, ka tomeer taa paarbaude pienjemot LELB rindaas par gariidznieku buutu jaaiziet neatkariigi no ordinaacijas zveerastiem citaas Bazniicaas...

Taa teikt, vai LELB plaano ko mainiit esoshajaa kaartiibaa/politikaa... jeb norakstaam sho gadiijumu uz "iznjeemumu", un papiiri plauktaa un rulleejam pa vecam?

Aivars
# Iesūtīts: 2011.06.14 12:05:15
Jošs Mulders
Nu, kad nāks priekšā nākamais konvertīts no RKB vai citiem, būs iemesls pie šī jautājuma atgriezties. Uz šo brīdi laikam rindā neviens nestāv.
līdzcietis [212.93.100.167]
# Iesūtīts: 2011.06.14 12:06:27
Mani vairāk skumdina un mulsina nevis dažu LELB mācītāju dedzīgums, a priori paredzot AL nevainīgumu, bet gan viņa bīskapa totālā vienaldzība un elementāras pastorālas izpratnes & līdzi jušanas neklātbūtne. Neesmu dzirdējis, bīskaps sacītu, apm. : esmu lietas kursā, zinu kas notiek, ko saka tiesa, ko AL un ko viņš nožēlo, vai nē. Bīskapa atbilde ir: esmu informēts tikai no preses!
skolnieks.
# Iesūtīts: 2011.06.14 12:13:46
līdzcietis [212.93.100.167] katrs pats ir savas laimes kalējs. Naivi iedomāties, ka baznīcā no līdzcietības saņemsi ko vairāk nekā neesot tajā. cepuri nost to mācītāju priekšā, kuri cenšas aizstāvēt un palīdzēt brālim, kurš saka ka ir nevainīgs.
biča
# Labojis biča: 2011.06.14 12:23:22
Kādi pārbaudījumi mācītājiem pirms ordinēšanas ir šobrīd? Es uzskatu, ka jebkuram, kas grib strādāt par mācītāju, vajadzētu iziet ne vienu vien pārbaudi pie psihologiem, psihiatriem un neirologiem, ja vajag - kaut pie melu detektora pieslēgtiem, ja rodas aizdomas. To pašu vajadzētu arī policistiem un ārstiem - tām profesijām, kurās tiešām nepieciešama vienlīdzīga attieksme pret visiem un pastiprināta līdzsvarotība, jo no šīm profesijām atkarīga cilvēka dzīvība un veselība.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.06.14 12:38:59
biča
Tu grasies kļūt par mācītāju? Ja, nē, tad kāda tev daļa gar pārbaudījumiem? Tādēļ vien, ka kāds pedofīls ir ieklīdis, tagad visus pēc kārtas pratināt, vai tikai šie nav pedofīļi, ir vienkārši stulbi vēl maigi sakot! Iedomājies situāciju, ka piesakies darbā kafejnīcā vai pludmalē saldējumu tirgot, un darba intervijā tevi, slēdzot pie detektora, tincina vai tikai tu neesi padauza, vai tiešām tāda neesi.. utt. Pa purnu! Un kāpēc lai policistam, mācītājam, grāvracim būtu jātop pazemotam?
Cita lieta, ja persona ir radījusi kādas aizdomas.
Papucs
# Iesūtīts: 2011.06.14 12:40:55
Aivars
Piekrītu - tāpēc jau iepriekš izturos pret visiem ar aizdomām, kas laika gaitā vai nu apstiprinās vai neapstiprinās.
biča
# Labojis biča: 2011.06.14 12:45:20
Aivars
Šķiet, ka pirms dod ieroču atļauju, šādi pārbaudījumi ir jāiziet. Kāpēc lai tādi nebūtu cilvēkiem, kam ir līdzīga mēroga atbildība? Tas, ko es ieteicu, bija vienkāršas un īsas pārbaudes pie speciālistiem visiem, bet melu detektoru tikai tiem, par kuriem rodas aizdomas.
Diemžēl zinu gadījumu, kad ilgus gadus kādas baznīcas pērminderis bija pazemojis, sitis un spīdzinājis savu sievu, bet neviens par to nenojauta un nebeidza vien viņai izteikt komplimentus, cik viņai ir paveicies ar tik brīnišķīgu vīru. Viņš vienkārši neradīja aizdomas, līdz sieva neizturēja, aizgāja pie mācītāja un visu izstāstīja! Diemžēl, sieviete to visu pirms tam slēpa, jo uzskatīja, ka tas piederas pie patiesas kristīgas pazemības - panest vīra trūkumus.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.06.14 12:46:56
Aivars, bet vai tu nepieljauj kaareiz kljuudu... atgributeejot probleemu uz "RKB konvertiits"... kaapeec neextendeet to uz vispaariigaam ordineeto paarbaudeem... kaapeec tieshi RKB konvertiits? PB konvertiits vai Baptistu konvertiits, tad tiks laists cauri bez filtriem?

Manupraat taa skola, kas ir jaaizloba ir pietiekami plasha un jaaierauga kas ir buutiskais un kas ir tikai shkjietamiiba.

Jo esmu paarliecinaats, ka gan no RKB konvertiitiem var naakt pavisam jeedziigi onkulji, gan no pashu vidus baigie maitas... Shis gadiijums paraada, ka filtrs caur kuru iziet tie, kurus veelaak laizh kancelee un altaarii, ir jaauzlabo.
Zive.
# Iesūtīts: 2011.06.14 12:55:13
Aivars Man gan liekas, ka pirms ordinācijas visiem topošajiem mācītājiem/ priesteriem būtu jāpārbauda profesionālā piemērotība, tīri psiholoģiski, tādejādi arī pasargājot baznīcu un cilvēkus tajā. es gan nezinu cik stingri kur un kā to skatās. Cik zinu, šobrīd pie mums Latvijā RKB tam pievērš diezgan nopietnu uzmanību un man ir prieks, ka tas tā ir.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.06.14 12:55:46
Jošs Mulders
Cik zinu, citiem gan ir tikušas norādītas kādas papildstudijas nepieciešamas un kaut kāda paŗbaude ir notikusi.

biča
Ak vai! Nu labi, pat ja pieņemsim, ka tāds gadījums ar pērminderi ir bijis, ko tad tagad darīsim - pratināsim arī visus pērminderus, ērģelniekus, kasierus, kurinātājus, jumiķus, utt... un tad nonāksim līdz bičai, kura ir pārāk rupja, lai viņu pie pūkainajiem dievlūdzējiem vienā pulkā laistu?
Nu tas ir absurds. Tas, ka psihiatru, narkologu izziņas tiek prasītas un arī par attiecībām tiek uzdoti jautājumi, tas ir viens, bet nu bišķi jau robežas ir jājūt.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.06.14 12:59:14
Zive.
Nu tas jau arī tiek darīts. Bet re... baidos, ka tas pats Lēvalds tam ir gājis cauri. Un tāpat dažs, kas varbūt kādā dzīves brīdī ir psiholoģiski sabrucis, saslimis ar kādu psihisku slimību, iestidzis kādā atkarībā utt. Te nu drīzāk pareizi saka vecais grieķu nelga. Tā nu ir arī pašu mācītāju savstarpējas koleģiālitātes un sadraudzības lieta, kas kādreiz ir vēl būtiskāka nekā tur kaut kādas sākotnējās pārbaudes, kur viss ir štokos.
Zive.
# Iesūtīts: 2011.06.14 13:01:01
Aivars Piekrītu.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.06.14 13:01:15
Trila
Viņš ir un paliek konvertīts. Tas, ka tur kaut ko šie savā starpā nesadalīja ar savu veco bīskapu, lomu nespēlē. Pujāts pats atzina, ka neko īpaši par viņu nezina, ekskomunicēts viņš nebija, tikai viņam kāds esot teicis, ka šis `nav ļietaskoks`.
sica. [95.68.106.9]
# Iesūtīts: 2011.06.14 13:06:35
Aivars
pardon par iejaukšanos, bet nu tīri teorētiski vajadzētu noskaidrot kāpēc kāds maina konfesiju, būdams priesteris un kāpēc to otru galva LV saka, ka tas tur nav lietaskoks... nu tā.. tīri formāli. man kaut kā nešķiet, ka tā notiek katru dienu un katru dienu par kādu saka, ka tas tur nav lietaskoks... nea nu piedošanu, ja ne pa tēmu...

Aivars
# Iesūtīts: 2011.06.14 13:13:29
sica. [95.68.106.9]
Nu atceroties gan Pujāta stostīšanos, radās iespaids, ka īsti godīgi jūsējie nav bijuši, mēģinot tēlot noslēpumainos `ekspertus`, taču tā arī skaidri negribot brīdināt. Tāds `ļietaskoks` var nozīmēt da jebko. Bet varbūt, tā bija tāda maza riebeklībiņa, ko? Tā teikt, lai tie luturi dabon!
Diemžēl tā tas izskatās, ja reiz nebija skaidrs aizrādījums piesargāties, un pieskatīt.
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 48 , pavisam kopa bijuši: 36916