atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Sprediķu izpratne
vilks
Iesūtīts: 2007.10.04 10:10:14
priecīgākam rītam piedāvāju aplūkot attēlu understanding the sermon lapā http://www.cartoonchurch.com/ (labojums ieviests, pateicoties Artos komentāram))

un tam klāt jautājums - kā jums šķiet, vai cilvēki jūsu draudzē pamatā saprot sprediķus un cik labi saprot?
<< . 1 . 2 . 3 .
AutorsZiņas teksts
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.10.05 21:01:16
Piem., ir jautājums, kas mani nodarbina, un sen dzirdētā un it kā labi zināmā Rakstu vieta pēkšņi atveras man jaunā skaidrībā, tieši tā, it kā man kāds labs draugs pateiktu nu tā, kā kulaks uz acs, tieši man.
Ugu. Un ja es vairākas reizes lasu siltuma pārejas koeficientu tabulas, vai šamējās man katru reizi pasaka kaut ko jaunu?

Un ja es izlasu grāmatu par Karlsonu, pēc tam to pārlasu un atklāju kaut ko jaunu, ko iepriekš nebiju pamanījis, vai var apgalvot, ka es esmu sarunājies ar Karlsonu vai ka man ar viņu būtu attiecības?
Par inkvizitoriem nezinu, Ja viņi ko dzirdēja, tad noteikti ne no Dieva.
Viņi TICĒJA, ka no dieva. Savu ticību pamatoja ar Ragscu vietām a ļa `burvi neatstāj dzīvu` un tādā garā...
Tādi gadījumi ir aprakstīti. Zinu vienu konkrētu gadījumu personīgi, paziņu lokā. Un fantastisko atbrīvošanu lūgšanu rezultātā, un šī cilvēka vienreizējo dzīvi pēc tam.
Un kas liecina par to, ka šā cilvēka uzvedību pirms `fantastiskās dziedināšanas` ir determinējies daemons?
Balss
# Iesūtīts: 2007.10.05 23:56:32
Sheksna
1) Nezinu, vai tev tabulas pasaka ko jaunu. Man Dieva Vārds saka.
2)Arī par tavām attiecībām ar Karlsonu nevaru spriest. Varbūt tev derētu no viņa ko pamācīties, kā nevajag...
3) Neesmu ne inkvizitoru, ne citu maldos iegrimušu speciāliste. Taču 20.gs. 80% no cietušajiem, kas nogalināti (vai vajāti) ticības dēļ, ir kristieši. Ne tikai musulmaņu, bet arī hinduistu un budistu zemēs.
4) Neizklāstīšu tev šeit demonoloģijas pamatus, jo arī tur neesmu speciāliste (tāpat kā tu). Taču apsēstība reizēm visai skaidri atšķiras no psihiskas slimības.
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.10.06 10:02:25
1) Nezinu, vai tev tabulas pasaka ko jaunu. Man Dieva Vārds saka.
Grāmata Tev DEFAULTĀ nevar pateikt neko jaunu. Tā vienmēr pasaka vienu un to pašu. Tas, ka Tu iepriekš izlasīto esi uztvēris savādāk un nākošreiz lasot, Tev rodas CITAS asociācijas - tās ir Tavas uztveres, pieredzes un izpratnes izmaiņas, nevis `jauna informācija`...
Taču 20.gs. 80% no cietušajiem, kas nogalināti (vai vajāti) ticības dēļ, ir kristieši.
No kurienes statistika?
Taču apsēstība reizēm visai skaidri atšķiras no psihiskas slimības.
Piemēram?
Balss
# Iesūtīts: 2007.10.06 11:40:12
a_masiks
1) Cilvēki būtu kļuvuši vienlīdzīgi Dievam mūzīgās eksistences aspektā, jā. Cilvēks ir jau radīts pēc Dieva līdzības . Tātād ļoti līdzīgs, bet ne identisks. Iztulko afigenna, lūgtum!
Sheksna
Lūdzu, iztulko man bieži sastopamao jēdzienu default, neesmu pameklējusi...
1)Jā, protams, ka tas pats teksts var pateikt kaut ko jaunu. Tā arī ir Svētā Gara darbība, runāšana uz cilvēku.
2) Cipari no preses. Nestrīdēšos par cipariem ar tevi, bet, ja tu šad tad kaut nedaudz pievērstu uzmanību arī šāda veida ziņām, tad pamanītu bez statistikas, ka visbiežāk par uzbrukumiem ticības sakarā ir citu agresīvo grupu fiziski uzbrukumi tieši kristiešiem.
3)Otrreiz - neesmu demonologs. Tā vispār ir slidena teritorija. Bet esmu dzirdējusi un lasījusi nopietnu kristiešu viedokļus un liecības par to.
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.10.06 12:04:08
Lūdzu, iztulko man bieži sastopamao jēdzienu default, neesmu pameklējusi...
Tipa - parametrs, kurš tiek lietots automātiski vienmēr, ja vien netiek ievadīts cits parametrs.
1)Jā, protams, ka tas pats teksts var pateikt kaut ko jaunu. Tā arī ir Svētā Gara darbība, runāšana uz cilvēku.
Teksts nevar pateikt neko jaunu. Tas pasaka to, ko tas pasaka - viss pārējais atkarīgs no interpretācijas, kura, jā, var būt katru reizi cita.
2) Cipari no preses. Nestrīdēšos par cipariem ar tevi, bet, ja tu šad tad kaut nedaudz pievērstu uzmanību arī šāda veida ziņām, tad pamanītu bez statistikas, ka visbiežāk par uzbrukumiem ticības sakarā ir citu agresīvo grupu fiziski uzbrukumi tieši kristiešiem.
Šaubos, šaubos. Musļi ar hinduistiem uz Indijas-Pakistānas robežas griežas visnotaļ regulāri, pie kam ņemot vērā dzimstības intensitāti šajās valstīs, es nebrīnīšos, ja skaitliski to upuru tur būs savācies ļoti daudz. Cita lieta, ka pie mums par to nerunā, jo mums tas ir relatīvi pofig.
Otrreiz - neesmu demonologs. Tā vispār ir slidena teritorija. Bet esmu dzirdējusi un lasījusi nopietnu kristiešu viedokļus un liecības par to.
Nu pag pag, Tu saki - neesmu demonologs, bet tai pat laikā izplati apgalvojumus ar daemoniem, apsēstībām un visādām citādām lietām... un kas būtu `nopietns kristietis` un ar ko viņš atšķiras no nenopietnā?
Janis Diekonts
# Labojis Janis Diekonts: 2007.10.06 12:18:03
a-masiks
Vai ievérojàt arì to,ka dzìvìbas koks tika cilvékam liegts PÉC grékà krishanas,nevis pirms? Un no kura koka,kas auga dàrza vidù nedrìkstéja ést,jo tad tu "mirdams mirsi"? Nu nevajag ielasìt savas domas Dieva vàrdà.
Balss
# Labojis Balss: 2007.10.06 12:25:57
Sheksna
!)Protams, ka ne jau teksts pasaka ko jaunu, bet tieši tas , par ko mēs diskutējam - kā Dievs runā ar cilvēku. Šis ir viens no veidiem - ka pēkšņi kāds daudzkārt lasīts un dzirdēts teksts tevi uzrunā pavisam citādi un personīgi.
3)Jā, esmu lasījusi un dzirdējusi par apsēstību, tāda ir pieminēta arī Bībelē (tur pie tam tiek lietoti abi jēdzieni - gan slimība, gan apsēstība), kā arī demonu jeb ļauno garu izdzīšana no cilvēkiem.
Nenopietni kristieši ir apmēram tādi, par kādiem minēja a_masiks savā Delfu komentārā par izdegušās lampiņas "brīnumu".
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.10.06 16:20:35
a_masiks

Te jau teikts - Dievs radīja cilvēku pēc sava tēla un līdzības. Tā kā Dievs pats ir mūžīgs, tad nav nekāda pamata domāt, ka cilvēks tāds nebūtu, jo nav nekādas norādes uz izņēmumiem līdzībā. Līdz ar to skaidrs, ka cilvēks bija apveltīts arī ar mūzīgo dzīvību pirms grēkā krišanas.

2) Par to aizliegumu ēst no mūžīgās dzīvības koka pēc grēkā krišanas - nu skaidrs, Dievs teica, ka cilvēks mirdams mirs, ja ēdīs no laba un ļauna atzīšanas koka. Ēšana no mūžīgās dzīvības koka padarītu to, ka cilvēks ir apveltīts ar mūžīgo dzīvību grēcīgā stāvoklī. Resp. cilvēks būtu tad līdzīgs Sātanam, kurš arī ir mūžīgs, tikai vien ļaunajā pusē.

Redz, vienkārša loģika!
Janis Diekonts
# Iesūtīts: 2007.10.06 20:05:17
a-masiks
Jùsu apvainojumi bùs nevietà shoreiz. Dàrza vidù auga 2 (divi) koki. Dzivibas koks un Laba un launa atzìshanas koks (1.Moz.2:9). Dievs aizliedza ést tikai no viena no tiem,nemaz neuztraukdamies,par to,ka cilvéks éstu no otra.(1.Moz.2:16-17)
Iesaku vélreiz pàrlasìt
Un par Jùsu domu par divàm Ievàm-nu bet tur tacu skaidri redzams,ka vnk izklàstìts sìkàk.
(Citàdi jau viss tur aprakstìtais sanàks pa divi)
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.10.06 22:39:57
Protams, ka ne jau teksts pasaka ko jaunu, bet tieši tas , par ko mēs diskutējam - kā Dievs runā ar cilvēku. Šis ir viens no veidiem - ka pēkšņi kāds daudzkārt lasīts un dzirdēts teksts tevi uzrunā pavisam citādi un personīgi.
Un tātad - ja līdzīgu efektu ar mani izraisa grāmatas par Karlsonu lasīšana, tad vai no tā izriet, ka arī Karlsons runā ar cilvēku?
Jā, esmu lasījusi un dzirdējusi par apsēstību
Es esmu daudz lasījis un dzirdējis par viskautko, un kas no tā?
Dàrza vidù auga 2 (divi) koki. Dzivibas koks un Laba un launa atzìshanas koks (1.Moz.2:9). Dievs aizliedza ést tikai no viena no tiem,nemaz neuztraukdamies,par to,ka cilvéks éstu no otra.(1.Moz.2:16-17)
Bajanējat, kamerād. Pēc labā un ļaunā augļa apēšanas dievs kļūst norūpējies, ka tik cilvēks nenoprovē arī to otru koku, nē bet otrā koka augli...
vilks
# Iesūtīts: 2007.10.06 23:43:48
Tas stāsts par radīšanu ir poētisks, Sheksna. Un tādā nozīmē-ir labi,ka cilvēka ļaunumu ierobežo viņa dzīves garums.
klusētājs [87.110.142.22]
# Iesūtīts: 2007.10.07 01:05:32
domāju, ka pamatā saprotu sprediķus, neesmu gan studējis šo nozari, tādēļ brīžiem pietrūkst sistemātisku zināšanu, īpaši tas attiecināms uz VD rakstiem (valodas simbolisms, kultūrvēsturiskais konteksts, īpašvārdu nozīmes u.c.)
draudzē....cilvēki ir ļoti dažādi....gan jauni, gan veci, mācīti, nemācīti.....un tā izpratne par būtisko/sekundāro arī jau atšķiras....laikam atturēšos kādus spriedumus izteikt : )
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.10.07 16:29:05
a_masiks

Kur Tu izraki, ka tēls un līdzība nozīmē tikai miesīgo līdzību? Tā jau ir interpretācija!

Dievs neizdomāja ļaunumu nodot pēctecībā - tas tā vienkārši notiek automātiski, to manto gluži tāpat kā acu vai ādas krāsu.

Un no kā tad Dievs baidījās? Vai Tu tiešam domāji, ka Viņam bija ilūzijas par to, ka Ādams un Ieva nepadosies kārdinājumam ? Mēs tad nu pienāka pie tā galvenā jautājuma: Kādēļ cilvēks vispār tika radīts? Vai tad tiešām Radītājam tur palika garlaicīgi un Viš te izdomāj sev kād` izklaid` ar cil`ēk cešan` un bēd`?
vilks
# Iesūtīts: 2007.10.07 17:51:20
Jāni Kalniņ un masik, par pēdējo jautājumu-kāpēc Dievs radīja cilvēkus un iedzimto grēku- jūs varētu gan uzsākt jaunu diskusiju. Interesanti jautājumi,bet te tiem nav īsti vietas.
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.10.08 11:14:54
Pie šī paša jautājuma prasītos noskaidrot, cik % no baznīcā esošajiem vispār klausās sprediķi. Nav nekāds noslēpums, ka vesela čupa uz baznīcu nāk izjust mieru un to īpašo gaisotni, ko šī sakrālā ēka un tajā noteikošā performance rada.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.10.08 17:23:23
a_masiks

Varam pārcelties uz jauno tēmu par mākslīgās dzīvības radīšanu.
Zaurs
# Iesūtīts: 2007.10.08 18:28:55
Ctulhu: tādēļ, ka Kristus atklājas nevis klusajā skaistajā vietā, bet cilvēkos.
>Vilks
Mūsu postmodernajā laikā ļaudis nāk klausīties savos pārdzīvojumos nevis satikties ar Jēzu.
<< . 1 . 2 . 3 .
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 97 , pavisam kopa bijuši: 9612