atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Sprediķu izpratne
vilks
Iesūtīts: 2007.10.04 10:10:14
priecīgākam rītam piedāvāju aplūkot attēlu understanding the sermon lapā http://www.cartoonchurch.com/ (labojums ieviests, pateicoties Artos komentāram))

un tam klāt jautājums - kā jums šķiet, vai cilvēki jūsu draudzē pamatā saprot sprediķus un cik labi saprot?
. 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
vilks
# Iesūtīts: 2007.10.04 11:23:01
paldies, Artos nomainīju tēmu mazliet
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.04 11:26:34
Par kuru bildīti iet runa?
vilks
# Iesūtīts: 2007.10.04 11:35:32
Mulders
understanding the sermon
Balss
# Iesūtīts: 2007.10.04 12:09:50
vilks
Neatradu understanding the sermon...
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.04 12:29:46
Neesmu ne ar vienu runājis, tamdēļ varu tik par sevi atbildēt - pārsvarā saprotu!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.04 12:33:27
a_masiks, tas kurš uzskata, ka tur nav nekā ko saprast?
Balss
# Labojis Balss: 2007.10.04 12:41:23
Paldies, masik , pamanīju aiz pie monitora pielīmētajām (vecmodīgajām, ar roku rakstītajām) lapiņām search funkciju...
Domāju, ka saprašana stipri vien atkarīga no tā, kas tā par sermon un kurš to saka... Ir sermoni , kuri ir ļoti labi saprotami, bet gadās arī tādi, ka... hm... arī ar ilgu domāšanu neko prātīgu nevar izdomāt. Jeb tas mesidžs ir tik maziņš, maziņš...
Īpaši tā gadās, klausoties to Baznīcu pārstāvjus, kas ir ļoti lieli dabas, vides un cilvēktiesību aizstāvji...
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.04 12:44:09
a_masiks, hmm... tas kurš visu saprot bet saprot, ka tur nav nekā ko saprast
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.10.04 12:47:29
a_masiks, nū bet es jau ar pirmo izkritu, tad jau ļimons nespīd!

p.s. sic šķiet ejam offtopikā!
Balss
# Iesūtīts: 2007.10.04 12:52:09
Domāju, ka manā draudzē cilvēki labi saprot sprediķus, jo mācītājs runā skaidri, interesanti, ar atsaucēm uz reālo dzīvi. Cik no tā pieņem savā dzīvē, tas jau ir mums visiem atbildams cits jautājums.
a_masiks - tas labi, ka atzīsti pirmo daļu... vēl ir cerības!
Zaurs
# Iesūtīts: 2007.10.04 14:23:35
zaurs vi`nu atrada `seit
http://www.cartoonchurch.com/content/cc/understanding-the-sermon/
Balss
# Iesūtīts: 2007.10.04 15:10:16
Artos
Nedomāju vis, ka 7%... bet galvenais jau ir nevis spēt atstāstīt kā sacerējumu, bet apjēgt un uzņemt sevī... lai tas veidotu un audzinātu klausītāju.
a_masiks
tas kurš saprot vāji - tavi paša vārdi par sprediķa saprašanu. Tātad ir cerība, ka, vairāk saprotot un pieaugot, tu varbūt kādrreiz nonāksi pie citiem secinājumiem?...
Balss
# Iesūtīts: 2007.10.04 16:02:09
Tieksme diskutēt pati par sevi ir laba lieta - ja tā nav diskutēšana diskutēšanas pēc. Tikai intelektuālais ping=pongs. Ja tā ir vēlme aizrakties līdz patiesībai, kaut ko atklāt priekš sevis, nevis tikai nolikt pretinieku uz lāpstiņām.
Nezinu, vai nu tu esi klausījies tādus kontroversālus sprediķus, jeb tu esi inficēts ar logoreju ? (Sorry!)
Balss
# Iesūtīts: 2007.10.04 16:33:06
a_masiks
Starp neprecizitāti un melīgumu ir ĻOTI lieka starpība. Tā kā Dievs un Viņa loģika nav identiska cilvēku loģikai, tad kādas novirzes ir iespējamas. Mēs nevaram pilnībā ne aptvert, ne izskaidrot Dieva paradokso mīlestību uz mums.
Balss
# Iesūtīts: 2007.10.04 17:06:46
a_masiks
Nē, es nedomāju, ka sprediķim būtu jābūt neloģiskam. Bet Dieva loģika ir parakoksāla. Un to nevar vienmēr izskaidrot kā matemātisku vienādojumu. Ir lietas un paradoksi (piem., Svētā Trīsvienība), kas jāpieņem ticībā. To saprast ar mūsu trīsdimensionālo loģiku patiesībā nav iespājams. Bet par to jau mēs šeit esam daudz diskutējuši.
klusētājs [81.198.238.192]
# Iesūtīts: 2007.10.04 17:25:34
Ctulhu# ha! a varbūt tam sīcim toča ir taisnība.....nav ne vainas, ja ikdienšķo spēj ieraudzīt bez iemācītā filtra (kā vajag/kā ne)
a_masiks# Iesūtīts: 2007.10.04 15:56:34 ....labais koments par mušas trajektoriju! tencinu!
Balss
# Iesūtīts: 2007.10.04 17:51:51
Ctulhu
Par to izgāzto zaptes podu - ja bērns ir ļoti satraukts un jūtas dikti vainīgs, tad tieši mīlošs un gudrs vecāks varētu tā reaģēt. Un satīrīt pats.
Bet tieši to jau Dievs arī dara! Pretēji loģikai - ka pašam sīcim būtu jāsatīra un vēl jāsaņem sods (cilvēkam, man, tev), Dievs ņem uz satīra pats (Kristus misija) un vēl noglauda galvu un iepriecina (ar nākotni Dieva tuvumā)!!! Vai mūsu Tēvs Debesīs nav viens foršs tēvs? Un vai negribas ar prieku turēties pie Viņa, Viņam paklausīt un Viņu iepriecināt ar savu uzticību?
Balss
# Labojis Balss: 2007.10.04 18:02:32
Ctulhu
Nē, mums jau ir un būs vēl vairāk milzu radošas iespējas (kādas mēs šobrīd pat iedomāties nespējam), kas ar prieku veidos LABUS projektus sava gudrā, laipnā un mīlošā Mentora vadībā!!!
Man vienkārši ir t.s. liecība sirdī, ka tā ir patiesība! Tu vari mani uzskatīt un saukt par crazy un fanātiķi vai ko citu... Tikai es nevienu negribu spridzināt, kas man nepiekrīt. Tikai gribētos, kaut arī citiem cilvēkiem būtu tikpat labi!!!
Tā, man ceļš zem kājām - jādodas uz mājām!
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.10.04 22:25:00
a_masiks

Tas jau ļoti labi no Tēva puses, ka Viņš cilvēkus izraidīja, jo savādāk viņiem būtu jāmirst tūlīt. Pirms grēkā krišanas cilvēks bija apveltīts ar mūžīgo dzīvošanu, bet līdz ar nepaklausību ienāca nāve un cilvēks kļuva mirstīgs. Ja Tu uzmanīgi palasītu tās pašas pirmās tevis nonicinātās lappuses, tad saskatītu gan melus, gan arī žēlastību. tur ir vajadzīga tik vien kā Tevis paša slavētā loģika!

Bet vispār paldies par šo diskusiju, te sprediķotājiem ir par ko padomāt, un Balss ir vien jāatzīst, ka eksistē arī vāji sprediķi un tos tad nu galīgi nav ko aizstāvēt un piedēvēt tiem dievišķo loģiku.
Balss
# Iesūtīts: 2007.10.04 23:42:23
Jānis Kalniņš
Protams, ka ir arī vāji sprediķi - pati ar savām ausīm esmu dzirdējusi! Es šeit aizstāvēju tādus, kuros saduras materiālistiskā cilvēka un Dieva loģika.
Ctulhu
Es neemu Dievs, tomēr, cik noprotu - nevaru pierādit, jo neesmu tur bijusi un Dievs man to nav arī tieši atklājis, tomēr domāju - ka tie, kas būs Dieva tuvumā, nebūs roboti, bet gan brīvas gribas būtnes, kas ar prieku respektēs un tai pat laikā darbosies kopā ar šo Absolūto Būtni - savu Radītāju.
a_masiks
Tādā nodevēja stāvoklī, kādā bija nokļuvuši šie pirmie, ja viņi dzīvotu mūžīgi, tu domā, ka viņi būtu laimīgi? Domāju, ka mirstīgums un smagā dzīve, kas sākās, bija tikai nieks, maza prove, salīdzinot ar to, ko izbauda tie, kas ir totāli un uz mūžigiem laikiem atšķirti no Dieva. Lai Dievs pasarga Tevi un Ctulhu un visus citus no šāda likteņa...
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 120 , pavisam kopa bijuši: 36304