atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Prezidents teica, es uztvēru, es iesaku, es daru, es klusēju...
skolnieks.
Iesūtīts: 2011.05.31 10:30:57
Noteikti ir gan pārdomas, gan vērtējums, gan savs redzējums.... pastāsti, padalies, ...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
skolnieks.
# Iesūtīts: 2011.06.06 19:44:30
Magda [95.154.230.254] Man šķiet, ka skolnieks domāja to, ka viņam ticība nav mistika.
Aivars Man ir ideāli un sapņi un tie nav mistiski lielākā daļa jau ir izdzīvoti
Bija arī Jāņa Čakstes laiks, bija arī barikādes, ne mazāk svarīgs laiks un ir šodiena, arī svarīga. Tikai kā kuram. Vieniem vajag ēst, citiem ideālus un vēl kādam citu prezidentu, bet jāskatās jau sevī ne tā?
Aivars
# Iesūtīts: 2011.06.06 19:50:46
skolnieks.
Domāju, ka tad, kad jāiet uz vēlēšanām, tad tur ir mazāk skatīšanās sevī, bet konkrētos sarakstos.
Tādēļ arī tincinu, ja reiz tēmu uzsāki.
Viens ir teikt, ka politiķi ir sūdīgi, bet kas tad īsti ir tas, kas ir gribēts, un kādi būs tie kritēriji atkal nākamajam lēcienam uz grābekļa
skolnieks.
# Labojis skolnieks.: 2011.06.06 19:54:56
Aivars Domāju, ka tad, kad jāiet uz vēlēšanām, tad tur ir mazāk skatīšanās sevī

Tā jau ir tā kļūda, ka neieskatos sevī, bet pavelkos uz to, ko iepotē. Katram ir savi kritēriji, savas dzīves prasības un ideāli. Lielā mērā visi šie ideāli ir atspoguļojušies. Un atspoguļosies atkal . Mazāk vajag ticēt brīnumiem un sensācijām, bet būt nedaudz piezemētākiem un izvērtēt, ko tad es spēju dot, ko es drīkstu ņemt un vai patiešām man pienākas tas, kas man jau ir, kas man ir nepieciešams no valdības lai es sasniegtu vienu vai otru mērķi, no kura būs labums nevis man bet vēl vismaz pieciem cilvēkiem.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.06.06 19:56:10
skolnieks.
Tā ir?
Citādi Tu visus nosvītrotu un ierakstītu savu vārdu?
skolnieks.
# Labojis skolnieks.: 2011.06.06 20:07:33
Aivars Man ir interesantākas lietas, ko darīt. Nav jāiet uz vēlēšanām, lai sabojātu biļetenu. Ja iet, tad ir jābūt viedoklim - savam, reālam, viedoklim .
Zive.
# Iesūtīts: 2011.06.06 22:16:47
Tāda elementāra lieta par cilvēkmīlestību un izglītību.
Vai mēs labprātāk ietu pie ārsta ar labu izglītību un iemaņām, kaut arī varbūt viņš nav cilvēkmīlestības ideāls vai tomēr pie zababoņtantiņas, kas nu dikti mīl cilvēkus?
Protams, salīdzinājums ir grotesks.
Bet valsts arī ir zināmā mērā organisms, kurā ir savas likumsakarības, kuras būtu jāzin. Un, ja tam nāk klāt cilvēkmīlestība, ko vēl vairāk var vēlēties.
Papucs
# Iesūtīts: 2011.06.06 22:19:38
Zive.
Hmm..., nu zinot, ka izglītība, piemēram, attiecībā uz Pasaules izcelšanos, ļoti lielā mērā ir pilnīgs bleķis, es varbūt izvēlētos arī tantiņu (pie nosacījuma, ka viņa nedarbojas pretrunā Evaņģēlijam).
Zive.
# Iesūtīts: 2011.06.06 22:30:31
Papucs
Nezinu, ņemot vērā, ka es nedaudz studēju ekonomiku, es tiešām redzu, ka kaut kāda kopbilde un izpratne veidojas par visiem tiem procesiem un tā izpratne ir savādāka nekā ja man to zināšanu nebūtu. Un ja tam visam nāk klāt pieredze, tad ir vispār kruta. Skaidrs, ka ar pliku izglītību ir par maz, pašam cilvēkam jābūt vēl papildus interesei un vēlmei rakt un meklēt atbildes.
Bet, ja man ir salauzta kāja, es tomēr labprātāk izvēlētos ķirurga pakalpojumus.
skolnieks.
# Labojis skolnieks.: 2011.06.06 22:39:49
Zive. Tur jau tā lieta, ka te daži nevēlas saprast, ka Evaņģēlija pasludināšana notiek no kanceles un no baznīcas nāk šī vēsts pasludināšana un to tad cilvēki kas ir saņēmuši , ja uzskata par labu esam , ar savu dzīvi izplata tālāk - nes pasaulē, kur to nicina.
Nav jāplēšas uz saeimu. Saeimā ir pamatā jābūt citām zināšanām, kurām protams netraucē tas, ja cilvēks ir kristietis. Bet līdz šim saeimā baznīckungu parādīšanās "mācītāju partiju" ir bijusi tīrā izgāšanās.
Valentīnis
# Iesūtīts: 2011.06.06 22:50:05
skolnieks.
neviena katoļu priesteri ar visām no tā izejošām sekām tur nebija, tātad!!!
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.06.07 00:44:15
skolnieks.
Tev ir priekšlikums - lūdzu. kāpēc sauc mani par naivu, vari pamatot?

Ar formāliem kvalifikācijas kritērijiem valstisku/tautisku/cilvēciskuu politiku garantēt nevarēs. Pa lielam tas ir tas pats jautājums kā debesu valstību nodrošināt te uz zemes.
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2011.06.07 00:52:36
Zive.
Politiku ar ķirurga apmeklējumu tiešām nav korekti salīdzināt. Tad jau drīzāk ar psihologu.
Bet skarbā realitāte ir tā, ka ekonomisko procesu sabojāšanā ļoti būtisku lomu ir spēlējuši tieši izglītotie, tieši tie, kam ir šī sapratne un tālais skatījums, un pat iepriekšēja pozitīva pieredze.
Un diez vai ietu pie ķirurga, par kura zinātu, ka viņš dakterēt lauztas kājas, bet bieži vien pajoko un nogriež to, vai salauž otru...
skolnieks.
# Labojis skolnieks.: 2011.06.07 07:01:24
Mārtiņš Ar formāliem kvalifikācijas kritērijiem valstisku/tautisku/cilvēciskuu politiku garantēt nevarēs. Pa lielam tas ir tas pats jautājums kā debesu valstību nodrošināt te uz zemes.

Garantēt draugs neko nevarēs. Nevieni no kritērijiem neko negarantēs. Pat kritērijs - kristietis, neko negarantē. Bet ja cilvēks ir ieguvis izglītību un ir patiešām studējis, tad iespēja ir daudz lielāka, ka viņam ir šis prāts, kas spēj analizēt, saskatīt ķēdes vājo posmu un zina kā to stiprināt. Starp citu, ja nav izglītības kompetence, tad labā amatā tiek ar naudu un sakariem- vai Tu esi par šo pašu veco sistēmu?
Ja ministri būtu savas nozares maģistri, doktori, tad katrai nozarei būtu patiešām konkrēts mērķis un tas būtu nodefinēts jau sen.

Valentīnis nezinu, ko Tu domāji rakstot - ... tātad...
Bet tas patiešām ir apsveicami, ka viņi uz turieni netiecas.
Papucs
# Labojis Papucs: 2011.06.07 07:30:25
skolnieks.
ja nav izglītības kompetence, tad labā amatā tiek ar naudu un sakariem

Tu to nopietni? Tu tiešām domā, ka izglītība spēlē kādu lomu, lai tiktu labā amatā? Izglītības loma ir tikai tik liela, ka mani ar manu pirmā līmeņa augstāko pat neuzaicina uz pārrunām, bet mans kolēģis ar IT maģistru vismaz pieklājības pēc tiek formāli uzaicināts, saskaņā ar nolikumā minētajām prasībām. Tālāk, protams, nekas nenotiek. Un tas ir uzņēmuma iekšējā konkursā, kur mūsu spējas un prasmes jau ir novērtētas.

Protams, viennozīmīgi, ka pilnīgi visur vienīgo lomu spēlē tikai un vienīgi sakari, pat naudai nav izšķirošas nozīmes, jo tāpēc jau tie labie amati un īpaši politika ir domāti, lai to naudu varētu uztaisīt no nekā, un pēc tam sadalīt labvēļiem.
skolnieks.
# Labojis skolnieks.: 2011.06.07 07:33:40
Papucs Palasi tālāk tur ir arī šis manis rakstītais. vai Tu esi par šo pašu veco sistēmu?

Uzņēmumā, kur es strādāju izglītībai ir liela nozīme.
Papucs
# Iesūtīts: 2011.06.07 07:51:15
skolnieks.
Uzņēmumā, kur es strādāju izglītībai ir liela nozīme.

Jā, protams. Izglītībai visur ir tik pat liela nozīme, cik Romas impērijā vergu piemērotībai. Protams, ka imperatoru pilī apkalpoja smukākās verdzenes, ne jau tās ar sirmajiem matiem vai izdauzītajiem zobiem.
Ir jau lietas, ko bez jebkādas izglītības izdarīt nevar - tikai tik daudz.



Ja pašvaldība izsludina konkursu, teiksim, par 100 000, tad konkursā neuzvarēs firma, kas to piedāvās paveikt par 70 000, no kā 20 000 ir kukulis priekšsēdētājam, bet gan uzvarēs firma, kas to piedāvās paveikt par 90 000, no kā kukulis priekšsēdētājam ir 30 000.

Tas pats ar uzņēmumu. Ja tiek meklēts speciālists, kas izvērtēs lielu brendu jauno tehnoloģiju iepirkumu ražošanas vajadzībām, tad pieņems ne jau to, kura izglītība vai spējas atbilst šādam amatam, bet gan to, par kuru jau iepriekš zināms, ka viņš kā labāko izvēlēsies to brendu, kura pārstāvniecībā strādā uzņēmuma direktora radagabals vai tuvs partijas biedrs. Miljons no kopējās iepirkuma summas, protams, pēc tam tiks sadalīts attiecīgajām personām.

Tieši tādā pašā veidā tiek iztirgotas veselas valstis un dažādi starptautiskie aizdevumu u.t.t.
Tu tiešām to nesaproti, vai tikai izliecies?
Papucs
# Iesūtīts: 2011.06.07 08:01:43
Valdībās un parlamentos ievēl ne jau tos, kam ir izglītība vai spējas domāt par valsti un tautu,
bet gan tos, kuri tikuši pie siles paši visu uzreiz neizleksēs, bet zinās tos, kuriem pirmajiem pienākas treknākie kumosi.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.06.07 09:22:23
skolnieks.
Šī diskusija iet auzās.
Vēl tikai piebildīšu, ka tajās varas un atbildības pozīcijās, kurās pienākums ir rūpēties par plašākas sabiedrības labumu, ir nepieciešama griba un nereti arī drosme to darīt - bet tam nav absolūti nekāda sakara ar izglītību.
skolnieks.
# Iesūtīts: 2011.06.07 09:59:52
Mārtiņš Šī diskusija iet auzās.

Tad ved ārā no auzām. Ieved to kādā gādīgā ganāmpulkā.

Papucs es saprotu. Vai man tagad matus plēst no galvas nost?
Papucs
# Iesūtīts: 2011.06.07 10:08:06
skolnieks.
Vai man tagad matus plēst no galvas nost?

Laikam jau nē, bet šis ir viens no iemesliem, kādēļ man tagad depresija.
It kā jau nav pamata, jo lūk:
"Tad velns Viņu uzveda kalnā un vienā acumirklī rādīja Tam visas pasaules valstis. Un velns Viņam sacīja: "Es Tev došu visu šo varas pilnību un šo godību, jo tā man nodota, un, kam es gribu, tam es to varu dot. Ja Tu nu mani pielūgsi, tad viss tas būs Tavs." Bet Jēzus tam atbildēja, sacīdams: "Stāv rakstīts: tev būs pielūgt Dievu, savu Kungu, un Viņam vien kalpot." "(Lūk. 4:5-8)

Un tālāk Evaņģēlijā nav minēts, ka Jēzus būtu teicis, ka Latvija tomēr pieder Viņam, un ka Viņš te mēģinās veidot kaut ko sakarīgu un cerīgu...
Var jau būt, ka Jēzus to vienkārši nepateica, vai arī evaņģēlists neuzskatīja par vajadzīgu pieminēt...
...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 196 , pavisam kopa bijuši: 2974