atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem MORĀLE! Kas nosaka morāles normas?
Svētais
Iesūtīts: 2011.05.18 20:04:44
No kurienes tās rodas iekšēji cilvēkā? Kas tur tās ieliek? Kā izskatās sirdsapziņa? Kas nosaka tās parametrus?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
AutorsZiņas teksts
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.05.19 11:06:18
παλαιό ανόητος
Ar teorijām par iepriekšējām dzīvēm man šķiet ir daudz pārpratumu. Austrumniekiem reinkarnācija pamatos raksturo pesimistisku izpratni par pasaules mōnismu un cilvēka nolemtību. Savukārt kristietība runā par katra cilvēka unikalitāti un to, ka Dievs mūs ir radījis ar mīlestību.
Svētais
# Iesūtīts: 2011.05.19 11:10:46
Raimonds
es pat domāju, ka tad, kad cilvēks pie Dieva vēršās , viņa sirdspaziņa šķīstās ( tas ir process) un tā atjaunojās sākotnējās morāles normas, kas ir pašā Dievā un bija ieliktas cilvēkā no dzimšanas.
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.05.19 11:11:17
Svētais
Jautājums ne tikai neticīgajiem. Lielā mērā mūs visus ietekmē citu cilvēku viedoklis par mums, mūsu vārds, cieņa vai gods. Arī vislielākais bezdievis gribēs, ka citi viņa vārdu ciena un viņa priekšā noņem cepuri.
Svētais
# Iesūtīts: 2011.05.19 11:17:02
Raimonds
īsti nedomāju tā, par to citu cilv. viedokli , kas ietekmē. Par cieņu , godu, utt. tas ir kaut kas cits tomēr.
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.05.19 11:22:50
Svētais
Svēttapšana noteikti ir jāskata kopā ar Kristus taisnošanu. Labi to ir atbildējis Luters, ja svēttapšana būtu bijusi tik vienkārša un viegla, tad mums nebūtu vajadzīgs Kristus.
Svētais
# Iesūtīts: 2011.05.19 11:23:48
Raimonds
Jā, tam gan piekrītu.
Svētais
# Iesūtīts: 2011.05.19 12:24:54
Ctulhu
kā mana pieredze un zināšanas man var palīdzēt mazāk būt amorālam kaut kādās sfērās? nu piem. mazāk melot, mazāk naidoties, mazāk domāt ļaunu, mazāk laulību pārkāpt, mazāk zagt utt.?
a_masiks
# Iesūtīts: 2011.05.19 12:32:30
Svētais
jā. ar alternatīvām metodēm varēsi tikai pacelties līdz viduslīmenim, un ne kapeiku augstāk.
a_masiks
# Iesūtīts: 2011.05.19 12:40:19
Ctulhu
Upppsss... A kaa tad citaadi vispaar to var???
iemācoties un pielietojot gatavas morālētikas klišejas standarta gadījumiem.
Un aplaužoties, kad iestājas "neštata situācija". Piemēram Jaunorleānā, pēc Katrīnas ciemošanās.
Svētais
# Iesūtīts: 2011.05.19 12:49:00
Ctulhua_masiks
Ok, vai vari padalīties ar kādu savu dzīves piemēru? Pēc kura tu kļuvi par morālāku cilvēku?
Svētais
# Iesūtīts: 2011.05.19 12:57:04
Ctulhu
alkohols ir cēlonis, bet ne sekas morālam pagrimumam.

vai vari minēt kādu piemēru citu, kas palīdzējis tev kļūt par morālāku cilvēku?
a_masiks
# Labojis a_masiks: 2011.05.19 12:58:24
Svētais
es katru dienu mācos. un katru dienu domāju. tevis interesējošais process ir lēns un pakāpenisks. cilvēks nekad nemācās baismīgi ātri.
Lielus impulsus dod kultūra. Teātris, grāmtas, kino. Tb - sabiedrība...

piemēram. Ekziperī "Mazais Princis". iesaku arī tev to izlasīt. It sevišķi, ja esi jau pieaudzis.
Svētais
# Iesūtīts: 2011.05.19 13:06:17
Ctulhu
pirmās palīdzības sniegšanas metodikas tev palīdzēja kļūt par morālāku cilvēku?
a_masiks
Vai tev labi izdodas? Vai vari kādu piemēru minēt , kur agrāk biji morāli sliktāks, tagad esi morāli labāks?
a_masiks
# Iesūtīts: 2011.05.19 13:10:01
Svētais
ne man spriest.
savā ģimenē, kristiešu forumos.
citur, es uzskatu, ka nav nepieciešams kļūt īpaši savādākam, nekā es jau esmu.
Svētais
# Iesūtīts: 2011.05.19 13:10:06
Ctulhu
tas ko tu dari, vai tas vienmēr ir saistīts ar to kas tu esi? vai var būt tā, ka kāds kaut ko dara ārēji labu, bet patiesibā ir savtigas motivacijas vadits? nu piem., ziedotaji, ziedo tapec, ka var atgut nodoklus. vai tapec vini ir moralaki par neziedotajiem?

Bet par tavu piemēru, jautajums, vai tu pats esi izmainijies, tapec, ka esi beidzis kursus? vai kādam jau esi palidzejis?
lipton [74.63.112.138]
# Iesūtīts: 2011.05.19 13:13:41
Morālāku mani padara zināšanas, kuras palīdz saprast citus subjektus. Piemēram, senāk es biju diez gan negatīvi pret homoseksuāliem cilvēkiem. Bet ieguvis zināšanas par ciešanām, kuras rada apkārtējā sabiedrība viņu orientācijas dēļu, kuru viņi neizvēlas, es sapratu, ka tas ir amorāli viņus izsmiet vai nosodīt.

Līdzīgi var novērot, ka mazi bērni, kamēr neizskaidro, nesaprot, ka nedrīkst darīt pāri dzīvniekiem, kuriem arī tāpat kā cilvēkiem sāp. Tātad galvenais ir sapratne un lai cilvēks aizdomājas, kā tava rīcība ietekmē citus.
Svētais
# Iesūtīts: 2011.05.19 13:14:50
Ctulhu
nepiekŗitu es tev. ja tu esi gudrāks, tas nenozime to, ka labaks. tapat tu jau vari darit areji labu, bet patiesība nebut morali labs, jo tas ir tikvien kā tev izdevigi un savtigi. motivacija ir svarigaka par arejo darbibu.
Svētais
# Iesūtīts: 2011.05.19 13:16:34
Ctulhu
nepareizi.ja es visu mantu atdotu nabagiem un man nebutu milestibass ( ja nebutu šis motivacijas vadits), tas man neliddz nenieka.
Svētais
# Iesūtīts: 2011.05.19 13:19:52
Ctulhu
nabagiem tas nāktu par labu, bet tev nenāktu. Tu ar šādu rīcību nekļūtu morāli labāks cilvēks, jo tava motivācija nebija pareiza.
Gnidrolators [213.102.145.180]
# Iesūtīts: 2011.05.19 13:24:06
Ctulhu
`` motivacija ir svarigaka par arejo darbibu .``

Nepareizi. Peec augljiem tev buus veerteet.


Tad pēc tās pašas loģikas tev sanāk, ka cilvēks, kas centies sirsnīgi izpalīdzēt kādam, bet nejauši pavērsis situāciju sliktāku, ir nelietis?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 166 , pavisam kopa bijuši: 2768