atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Patiesā reliģija
meitene
Iesūtīts: 2011.05.17 22:52:24
Tēma veca kā pasaule, bet tomēr...

Jautājums kristiešiem. Kas ir tie iemesli, kas jūs pilnībā pārliecina, ka no visām reliģijām kristietība ir tā īstā.

Jautājums citādāk domājošajiem , kas ir tie iemesli, kas to liek apšaubīt. Un kurai Reliģijai jūs vairāk piekristu? Kapēc?

Pilnīgiem ateistiem šoreiz lūdzu atturēties
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
AutorsZiņas teksts
meitene
# Iesūtīts: 2011.05.18 16:12:47
skolnieks.
Ziedonis. Ak šausmas, neatgādiniet skolas laikus. Nezinu kāpēc, bet viss kas ir palicis atmiņā ir garlaicīgās literatūras stundas, lai gan lasīt ļoti patīk.
Tāpēc tādi piemēri man laikam "nenostrādās"
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.05.18 16:13:45
Jošs Mulders
Ja man, piem, saka, ka Olimpa kalnā dzīvo Zevs un citi, tad es tam neticu, jo varu aizbraukt tur apskatīties.

Tāpat izbirst visādas citas zajavas ar plakanu zemeslodi, vienu Sauli Visumā, cietu debess jumu, u.c.

Aizdomīgas ir arī nesegtas zajavas par it kā vēsturiskiem notikumiem kā Mēness un Saules apstāšanās, ko izņemot vienu reliģiju, neviens cits nav pamanījis. Vai ēģiptiešu mocības, kas arī nekur citur nav minētas.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.05.18 16:19:50
skolnieks.
Kāds sakars tam foruma vārsmojumam par klimatu un laodzi ar Ziedoni?
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2011.05.18 16:21:29
Kas tev pēkšņi nesaprotams ar "pārbaudīt"?
Jābūt apliecinājumiem, faktiem, kaukādiem pētījumiem.


Apliecinaajumiem peec kaadaam metodeem? Kaapeec shim metodeem? Kas shiem apliecinaajumiem ir pieshkjiiris "patiesiibas sertifikaatu"? Tobish kaapeec kaads apliecinaajums ir jaakvalificee kaa arbitrs patiesiibai?
Fakti? Kas tas taads? Kas ir fakts? Tikai materiaalista apstiprinaats fakts peec ieprieksheejaas metodes, kurai es neticu jau iesaakumaa?
Kaut kaadiem peetiijumiem? Kaadiem? Kaapeec shie peetiijumi tiek kvalficieeti kaa deriigi patiesiibas izzinaashanai un patiesiibas sertifikaata pieshkjirshanai?

Un kas galvenais... ja kaut ko nevar paarbaudiit, tad tas ir nepatiess? Tad kaa... lietas kljuust patiesas tikai tad, kad TU (es, vasja, sasha, pasha) iemaacaamies to paarbaudiit? Tobish rengena stari saaka existeet tikai tad, kad tos atklaaja, a liidz tam... nedz existeeja nedz bij patiesi?

Man nevis probleemas ar paarbaudi - bet es tev paraadu, ka "paarbaudiit" principaa aarpus pashas Patiesiibas ir nekas cic, kaa subjektiiva norunas lieta... kas vispaar kvalificeesies par paarbaudi un kas nee? Ko noziimee "izskaidrot" un kas nee?

Ja tev iesaakumaa nav apriora reference uz Patiesiibu... tad viss shis ir rakstiishana ar dakshaam uz uudens peec buutiibas... un galu beigaas noreduceejas uz vai nu "kam speeks, tam taisniiba" jeb "man personiigi tas taa der un lieciet mani mieraa"

Citādi jau atnāks tev ducis cilvēku, katrs kaut ko apgalvos ar saviem Rakstiem, interpretācijām, un būs tikai ne ar ko nesegtas zajavas.

Welcom to Postmodernism! Tieshi tas arii ir shis jautaajums? Kuraa vietaa beidzas dazhaadas zajavas un saakaas Patiesiiba? Un kaa mees to zinaam un kaapeec mees to zinaam?

Kam ticēt? Uz dullo? Ka "tā ir, jo ir"?

Nu taatad... Kas tevi paarliecina tajaa... ka taas "paarbaudes" "fakti" un "peetiijumi" ir kaut kas vairaak kaa ljoti labi nomaskeetas zajavas... un galu galaa vieniem tu tici... par Bozee EInstheina kondensaatu, bet otriem par baltajiem caurumiem tu netici!
skolnieks.
# Labojis skolnieks.: 2011.05.18 16:21:33
Aivars Tur ir jālasa starp rindiņām. Iet runa par laika nozagšanu
Bet var arī nelasīt
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.05.18 16:22:07
Ja man, piem, saka, ka Olimpa kalnā dzīvo Zevs un citi, tad es tam neticu, jo varu aizbraukt tur apskatīties.

Bet vai tieshaam esi aizbraucis un apsaktiijies? Vai "varu aizbraukt un apskatiities" automaatiski noziimee, ka tu neticeesi tam?
skolnieks.
# Iesūtīts: 2011.05.18 16:24:17
meitene tas bija vienīgais, kurš no rakstītājiem man patika. Pieļauju, ka Jums literatūras skolotāja ne tā pasniedza šī cilvēka devumu . Atceros mums arī bija jāraksta epifānijas. Nelielīšos, bet man toreiz ielika 6 piecu baļļu vērtēšanas sistēmā
Aivars
# Iesūtīts: 2011.05.18 16:24:37
EzītisMiglā
Pats aizdomīgākais, ka Bībelē nav ezītis miglā pieminēts
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.05.18 16:28:37
Jošs Mulders
Ja pārbaudīt neko nevar, tad viss uz cūceni, katrs kam grib tam tic?
Un no katra zvanu torņa pārējie torņi ir nepareizi un īsāki?

Lūk, ir daudz liecību par iepriekšējo dzīvju atmiņām, gan spontānām, gan pēc hipnozes metodēm. Tas ir pluss reinkarnāciju tipa reliģijām.
Ateistiem te ir "sagadīšanās, nepārliecinoši". Mulderam - tas pats (te Mulders pārvēršas par ateistu), vai nu - dēmonu radītas ilūzijas.
Pēdējais ir sevišķi interesanti, jo dēmonu radītās ilūzijas ir kārts, kas sedz pilnīgi visu.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.05.18 16:29:14
παλαιό ανόητος
Tad tas pārvēršas par alegorijām un simboliem. Ļoti ērti.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.05.18 16:29:50
Pēc atbilsības realitātei. Ja piemēram ir teikts, ka kristiešiem nekaitēs `nāvīgas zāles`, bet kristieti var noindēt - nu tad tā nav Patiesība. Vai tad ne?

Sheit taada fiicha sanaak
1. Tev jaabuut tieshai nepastarpinaatai pieejai shai "Realitaatei", tobish kaa tu zini, ka tas ko tu tausti IR realtiaate
2. Tev ir jaabuut tieshai droshai nez no kurienes sertificeetai un apstiprinaatai metodei izveikt sho "atbilstiibas" testu? Kas shim testam ir pieshkjiiris un aiz kaada paarbiilja autorizeejis patiesiibas arbitra tiesiibas?
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2011.05.18 16:34:44
Ja pārbaudīt neko nevar, tad viss uz cūceni, katrs kam grib tam tic?

Neuzdod sho jautajumu. Es tev pajautaaju kaa paarbaudiit... tu vienkaarshi piedaavaa kaut kaadas citas autoritaates un citas metodes, par kuru "kvalitaati" man nav nekaadu garantiju?

Luuk... kaa iziet no shitaa? Koa?


Man prieks, ka apzinies to jauko slazdu kuraa esam... un shis slazds buus vienmeer... kaameer tu neapzinies ka bez "Patiesiibas" kaa neapshaubaama reference pointa tu nemaz nevari apstiprinaat kaut ko par Patiesiibu.

Un shitaas visas kjeedes beigaas ir
a) Ticiibas leeciens
b) Ilgs un garshs pieredzes pilns muuzhs ar mekleejumiem

Un... khe khe... ja tevii nav patiesiibas apriori... tu nemaz nespeesi Patiesiibu paziit kad taa tev naaks pretiim.

Taapeec mees - Krisiteshi savaa zinjaa ar humora izjuutu veerojam taa saukto - lielaako pasaules filosofu - Ponciju Pilaatu, kursh staav Patiesiibas deguna priekshaa un uzdod Patiesiibai jautaajumu "Kas ir Patiesiiba?"

Bet jautaajums ir es teiktu - fundamentaalaakais jautaajums kas viens pats var cilveeku nodarbinaat visu muuzhu!

Mums Kristieshiem shai sakaraa ir mieriiga dziive, ibo mees atbildi zinaam un taapeec beidzot varam uzdot un atbildeet daudz piezemeetaakus jautaajumus, piemeeram... kur ir leetaaks alinjsh un kaadas sprotes ir garshiigaakas.

A ja pavisam nopietni... tad epi-stimologjija ir shii nozare, kas ar shiem jautaajumiem meegjina oipereet... iesaku to pastudeet... ibo visai interesanta lieta... vismaz man ljoti patiik lasiit kaut vai wikipeedijas referenci uz sho un saistiitos textus.
meitene
# Iesūtīts: 2011.05.18 16:41:15
Par šo tematu aizdomājos, jo nesen LKR skanēja raidījums ar nosaukumu "Vai Buda ir patiesība"?

http://www.lkr.lv/lat/arhivs/files/view.php?file=files%2Fdownloads%2FVideo_raidi.. jumi%2FAKTUALA+DISKUSIJA%2FAD+2011.05.13%281%29.flv

Un re kur diezgan interesanta lekcija par kristietību un budismu

http://www.martinweaver.net/Ellis/soundfiles/Comparing_Eastern_a.. nd_Western_Worldviews.MP3
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.05.18 16:41:46
Jošs Mulders
1.
2.
nu ja tos abus nevar izveikt, tad atliek - kas? Noticēt uz dullo kaut kam, kas patīk, vai kas deva aizgrābjošu piedzīvojumu, un tad pie tā turēties, uz visu pārējo skatoties caur savas jaunās ticības prizmu (iepriekšējo dzīvju atmiņas = sātana nedarbi), vai pieslēgt vēl ateisma - materiālisma metodes (atmiņas = sagadīšanās vai pagaidām neizpētīta psiholoģiska parādība) ?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.05.18 16:44:10
Jošs Mulders
Un shitaas visas kjeedes beigaas ir
a) Ticiibas leeciens
b) Ilgs un garshs pieredzes pilns muuzhs ar mekleejumiem
...
Mums Kristieshiem shai sakaraa ir mieriiga dziive, ibo mees atbildi zinaam ..

Redzi, man no malas kā reiz jūs visi, dažādu šķirņu ticīgie, esat vienādi. Viens un tas pats ticības lēciens, tie paši meklējumi mūža garumā un atbildes zināšana. Tikai Grāmatas dažādas, vai vismaz Interpretācijas.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.05.18 16:48:34
1.
2.
nu ja tos abus nevar izveikt, tad atliek - kas?


Bet kaa izveikt? Kaapeec shis "izveikums" tiek kvalificeets par patiesiibas meeru? Kas shim izveikumam ir pieshkjiiris patiesiibas oreolu? No kurienes mees zinaam, ka shaads izveikums ir patiess!

Bet taapeec meitenes jautaajums ir ljoti pat adekvaats? Kaa mees zinaam Patiesiibu? Kaapeec mees uzskataam, ka mees to zinaam? Ko noziimee vispaar "zinaat" dajebko?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.05.18 16:49:52
Redzi, man no malas kā reiz jūs visi, dažādu šķirņu ticīgie, esat vienādi. Viens un tas pats ticības lēciens, tie paši meklējumi mūža garumā un atbildes zināšana. Tikai Grāmatas dažādas, vai vismaz Interpretācijas.

Taapeec ka no malas Tev nav ar ko meeriit... kaa vien tavs ticiibas leeciens un tavas dziives pieredze... tas arii viss... nekaa cita tev nav!

Nu mums - Kristus! Jaa ticiibas leeciens, bet ja tu ielec pareizajaa slotaa... tad peec tam vismaz ir miers un vari suukt alinju un zeleet lasiiti. Citiem vaardiem - dziivot.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.05.18 16:52:04
Jošs Mulders
No malas taisni labāk redzams.
VISI tie sloti katriem lēcējiem liekas esam pareizi. Tiesa, ir retas pārlēkāšanas pēc tam, bet tādas jau atkal ir visiem.

Bet interesanti, kas tev dod pārliecību, ka esi ielēcis pareizi? Iekšējā sajūta, ka "točno ir, ar aknām jūtu"?
Svētais
# Iesūtīts: 2011.05.18 19:51:57
kristietība nav reliģija, tās ir attiecības ar personu Jēzu Kristu. Esot šajās attiecībās, tevi nevar pārliecināt citas reliģijas, jo tās ir likumu un noteikumu kopums, kas nav attiecību gadījumā. Jēzus ir Vārds un caur šo Vārdu, kas ir Bībelē var Viņu iepazīt. Dieva Svētais Gars ir reāla persona , kas komunicē ar kristiešiem. tas tad arī nosaka to, kāpēc Jēzus ir manā dzīvē vissvarīgākā persona, un kāpēc es ticu Viņam.
skolnieks.
# Iesūtīts: 2011.05.18 21:49:46
..... [211.53.208.28] Te pat starp rindiņām nevar izlasīt...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 96 , pavisam kopa bijuši: 34580