atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Krustiņa iesvētīšana
Elize
Iesūtīts: 2011.05.17 16:27:54
Sveiki,
Vēlējos uzzināt vai ir iespējams ieet jebkurā luterāņu baznīcā un palūgt mācītājam lai tas iesvēta krustiņu? Jo savu, jau iesvētu krustiņu, diemžēl, pazaudēju.
Paldies
. 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
armilo
# Iesūtīts: 2011.05.17 20:51:56
Elize

To var izdarīt tikai savā draudzē, kurā Tu katru svētdienu apmeklē dievkalpojumus. Citādi tam nebūs svētības.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.05.17 23:11:46
vai tu tieshaam domaa, ka krustinjsh ieguust kaadas jaunas iipashiibas?
Papucs
# Iesūtīts: 2011.05.17 23:16:34
Jošs Mulders
Jā, Mulder, protams, ka iegūst - tādu kā digital signature .
Piemēram, Windows 64 bitu sistēmas nemaz nedarbina draiverus, kam nav šī sertifikāta.
Kāalis [78.84.191.74]
# Iesūtīts: 2011.05.17 23:38:32
Krusts nav nekāds amulets! Tā ir kristiešu piederības zīme, glābšanas un cerības zīme! Kādēļ to vajadzētu kaut kā īpaši iesvētīt?
armilo
# Iesūtīts: 2011.05.17 23:46:54
Kāalis [78.84.191.74], Jošs Mulders

kāpēc iesvēta piemēram altāri? vai tas gūst kādas jaunas īpašības?
skolnieks.
# Iesūtīts: 2011.05.18 07:32:19
armilo No kaut kā ir jādzīvo. Ir kas izvēlās svētīšanu...
dafne
# Iesūtīts: 2011.05.18 09:38:54
Elize
ja ej uz Dievkalpojumiem,tad ar visu savu krustinu esi jau svetitabet ar kadu luteranu macitaju tu tapat vari iet parunat par so temu...sirdsmieram
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2011.05.18 09:41:50
kāpēc iesvēta piemēram altāri? vai tas gūst kādas jaunas īpašības?

Ibo altaaris tiek nodaliits exkluziivi Dievkalposhanai. Iesveetiit = noshkjirt Dievam.

Shitaas krustu sveetiishanas robezhojas ar elkdieviibu... ibo cilveeka paljaaviiba un ticiibas objekts kljuust shie krustinji u.c. amuleti, un Dievs vairs kalpo kaa par sertifikaatu izsniedzeeju... kaut kur perifeerijaa.
armilo
# Iesūtīts: 2011.05.18 09:57:58
Jošs Mulders
"Iesveetiit = noshkjirt Dievam."

Tādā gadījumā kristieša dzīvē var tikt iesvētīts jebkurš priekšmets. Jo īpaši tie priekšmeti, kas ikdienā mums atgādina par mūsu ticību.
dafne
# Iesūtīts: 2011.05.18 10:00:00
armilo
bet vai mes jau neesam svetiti ar visiem saviem prieksmetiem,savu namu?
armilo
# Iesūtīts: 2011.05.18 10:16:31
dafne

Ja paliekam ticībā, tad paliekam svētīti. Dzīvē gadās visādi. Mēs sagrēkojam paši, mēs grēkojam ar lietām un vietām. Mēs kļūtam nešķīsti un arī priekšmeti kļūst nešķīsti. Reiz kādam mācītājam pamatīgas nepatikšanas sagādāja antikvariātā pirkts krucifiks. Pēc tā iesvētīšanas atkal iestājās miers. Arī mūs ir jāiesvēta(jānošķir Dievam) atkārtoti. Mēs ejam uz grēksūdzi, kā uz mazo kristību, kā uz jaunu iesvētīšanu. Cilvēki, kas nodzīvojuši ilgāku laiku šajā pasaulē, zin stāstīt daudz šādu gadījumu, kad iesvētot priekšmetus, tie maina savu "uzvedību". Katoļi šīs lietas pazīst, bet mums luterāņiem mazliet traucē apgaismības laikmeta mantojums. Gribās visu ar prātu saprast un ielikt pareizajās definīcijās.
dafne
# Iesūtīts: 2011.05.18 10:23:29
armilo
man visu laiku mieru nedod manas brilles..vienmer ar vinam kas atgadas,un nevaru pie tam pierast..tas medz nozust..Man brille janes pie macitaja,lai iesveta?
armilo
# Iesūtīts: 2011.05.18 10:26:01
dafne

varbūt piesien brillēm apliekamo gumiju?
skolnieks.
# Labojis skolnieks.: 2011.05.18 10:26:52
armilo Priekšmeti ir nemainīgi - mainās attieksme pret tiem. Un laikam jau pārlieku lielā es pat teiktu mistiskā pieķeršanās tiem tos svētot un paceļot augstāk nekā tie ir nes līdzi dažādas negācijas. Respektīvi lieta, kas ir aptraipīta ar asinīm vai dēļ tās ir viena daļa cilvēku cietuši badu vai tikuši apšņaukti kļūst atkal it kā tīra. Un viss ir svētā glītumā. Kas var būt labāks par to. Aizmirsīsim visu un ļausim kungiem normāli dzīvot , nemeklējot baļķi viņu acīs un neskaitot viņu godīgi nopelnīto naudu Esmu tikai par to!
dafne
# Labojis dafne: 2011.05.18 10:27:41
armilo
man skiet ne prieksmets maina savu uzvedibu,bet gan cilveks..vinam sirdsmieras,ka nu si lieta ir iesvetita un bus ok..ta nevaretu but?

par brillem..tas man kalpo daudz noderigak neka krustins kakla..kapec tas nevaretu svetit..negribu gumiju
Aivars
# Iesūtīts: 2011.05.18 10:30:17
nu gan esat aizrunājušies.
Īstenībā diskusija varēja noslēgties ar pirmo armilo atbildi, jo patiesi, kāda jēga no iesvētīta krustiņa, ja neesi starp Kristus mācekļiem savā vietā.
Baidos, ka Jēzum runājot par krusta ņemšanu un sekošanu, Viņš neizdalīja mazus smukus iesvētītus krustiņus.
Cik saprotu, tad būtībā jau tā `krustiņa iesvētīšana` ir aizlūgšana par pašu tā nēsātāju un to, lai šī redzamā ticības apliecinājuma zīme arī pašam nēsātājam atgādina par Kristus Krustu un savu vietu zem tā.
armilo
# Iesūtīts: 2011.05.18 10:32:21
dafne

esi redzējusi filmu par ūdeni? neiesvētīts tas izskatās citādāk, bet iesvētīts maina savas uzbūves shēmu
skolnieks.
# Labojis skolnieks.: 2011.05.18 10:33:24
armilo Vispār tā filma ir neliels farss. Painteresējies pie fiziķiem, kas te apgrozās. Kā viņi uz to skatās.
dafne
# Iesūtīts: 2011.05.18 10:34:36
armilo
ja,ta ir interesanta filma..bet udens tac ir kas cit..neka teiksim no kada metala gatavots prieksmets
Aivars
# Iesūtīts: 2011.05.18 10:35:16
armilo
Klau, Tu taču zini, cik daudz visādu filmu par viskautko safilmēts.
Skaidrs ir tikai viens, ka sievietes pēc iesvētīšanas gan uzreiz smukākas paliek
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 45 , pavisam kopa bijuši: 5768