atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Bezierunu mīlestība
pich_
Iesūtīts: 2011.05.03 11:14:47
Nejauši uzdūros šīm Mozus 5. grāmatas rindiņām:

58 Ja tu neturēsi visus šīs bauslības vārdus, kas rakstīti šinī grāmatā un nebīsies Tā Kunga, sava Dieva, godības pilnā un baismīgā Vārda,
59 tad Tas Kungs negaidīti sūtīs pār tevi un taviem pēcnācējiem sērgas, lielas un ilgstošas sērgas un ļaunas un ilgstošas slimības.
60 Un Viņš liks nākt pār tevi visām Ēģiptes sērgām, no kurām tu bīsties, bet tās tev pielips.
61 Un Tas Kungs liks nākt pār tevi visām slimībām un visām sērgām, kas šinī bauslības grāmatā nav rakstīti, kamēr Viņš tevi nebūs izdeldējis.
62 Un maz atliks no jums, kas jūs savā skaitā bijāt tik daudz kā debess zvaigznes, tādēļ ka tu neesi klausījis Tā Kunga, sava Dieva, balsij.
63 Kā Tam Kungam bija prieks jums labu darīt un jūs vairot, tāpat Tam Kungam būs prieks jūs nonāvēt un jūs izdeldēt, un jūs tiksit izrauti no šīs zemes, kuru tu ej iemantot.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Iesūtīts: 2011.05.05 09:34:33
KPax.
Nu uztver tad to, kā `vides` rezultātu, ka grēcīgajā pasaulē, tas ko gribi iztēlot kā `tabula rasa` ir tāfele ar plīsumiem un aplauztiem stūriem.
masiks iesmīn [88.198.193.15]
# Iesūtīts: 2011.05.05 09:41:26
Aivars
nu tas jau TU tā gribi iztēlot, nevis KPax.
pie kam tāfeles vizuālā kvalitāte neietekmē to, kas tajā rakstīts. Ja mēs tā spriežam, tad lielākā daļa bībeles orģināltextu ir sliktāki par mūsdienu tualetes papīru. Tīri materiāla vizuālās kvalitātes dēļ...
Aivars
# Iesūtīts: 2011.05.05 09:47:02
masiks iesmīn [88.198.193.15]
nu to savukārt tu gribi iztēlot.
Ja tevi apmierina, sajūsminies par tualetes papīra kvalitāti un raksti zils mezdamies, redzēsim, vai tas ko ietekmē vai neietekmē. Nespēju to ar pergamentu salīdzināt.
masiks [88.198.193.15]
# Iesūtīts: 2011.05.05 09:56:24
Zive.
Nu pag, bauslības piepildījums ir Kristus upuris, vai ne? Un kaut nositiet, bet es ticu, ka pestī Kristus upuris, nevis mana ticība.

nuja, Kristus upuris. Bet šim upurim ir viena dīvaina īpašība - viņš nepestī (vai nespēj pestīt) ja tam netic. Tb - viena alga, no kurienes nāk elektrība - no saules baterijām vai no ķeguma - ja pats ar rociņu gaismu neeislēgsi - neviena turbīna nespēs iededzināt lampiņu tavā istabā. Nav svarīgi kurš ražo un kā ražo elektrību, elektrības lietošana ir tikai tavās rokās... tātad arī pestīšna...
masiks [88.198.193.15]
# Iesūtīts: 2011.05.05 09:59:58
Aivars
tātad. vai tas ka pergaments izskatās pēc vecas lupatas, ar apdriskātām malām, ieplēstām vīlēm, sadzeltējis kā pensionārs - tas kautkānebūt ietekmē šī pergamenta saturu?
Un tā "tabula rasa", kas (tavuprāt) ir ar plīsumiem un aplauztiem stūriem - ietekmēs to, kas tur tiks rakstīts? Ja nē - tad kāda mārrutka pēc, tu akcentē uz to uzmanību?
masiks [88.198.193.15]
# Iesūtīts: 2011.05.05 10:05:34
S.R...
nesapratu tavu uzbraucienu. Nevēlies lasīt, bet tomēr uzbrēc, lai es neko nerakstu? Es pat nezinu, vai man tagad vajag kaut ko skaidrot, ja jau tu nevēlies lasīt....?
Aivars
# Iesūtīts: 2011.05.05 10:07:08
masiks [88.198.193.15]
Ja uz tā jāraksta tagad, tad noteikti.
Bet vispār, tas viss ir `tabula rasa` līdzības kontekstā. Bet tu protams drīksti darīt kā gribi
S.R...
# Labojis S.R...: 2011.05.05 10:21:34
masiks [88.198.193.15]
atvaino. es patiešām apvainojos un uztvēru ļoti personiski tavus apgalvojumus par visiem kristiešiem kā haļavščikiem, kuri nespēj pieņemt tā saucamo realitāti tādu, kāda tā ir. nu nevar tā runāt. tas parauj mazāk līdzsvarotus cilvēkus uz emociju nesavaldīšanu.
tāpat kā nevar klacificēt visas pasaules ateistus kā sugu.
par nelasīšanu , to es teicu par to otro diskusiju kur tiek aplikti un ķidāti ateisti un viņu pasaules uztvere. (izlasīju gan tikai tēmas pieteikumu, neko vairāk).
vai tādos strīdos dzimst kāda patiesība? vai ieklausāmies ko saka otrs cilvēks? pilnīgi noteikti ! tad kam un kāpēc šitā laika nosišana?
nu ne jau Dievam par godu. es vēlreiz atvainojos. kādam beidzot būtu jākļūst gudrākam.

p.s. ja būtu luterāne, vadībai ierosinātu šo(forumu) balagānu slēgt.
masiks [88.198.193.15]
# Iesūtīts: 2011.05.05 10:34:27
S.R...
es kritizēju pāris konkrētu kristiešu viedokli. manuprāt aplamu viedokli. un tu nebiji šo kristiešu skaitā. cik atceros - tieši Aivars ekstrapolēja savu viedokli kā vispārīgu kristiešu (tātad arī tavu) viedokli.

Pie kam. Es, piemēram, neredzu nekā apkaunojoša vai nepatiesa tajā, ka kristieši būtu tie haļavščiki, vai ka daži nespēj sadzīvot ar realitāti. Cilvēks ir vājš radījums un bieži viņam ir vajadzīgs kāds spieķītis, lai varētu sakarīgi klumburēt padzīvi uz priekšu. Nespēt atzīt, ka esi vājš - tā arī ir vājuma izpausme...
Katrs kristietis ir atradis savu ceļu uz šo ticību. Kā te ne vienreiz vien izskanēja :"lielās nelaimēs un lielā postā..." - tas jau tomēr nozīmē, ka tā tomēr mēdz būt soska brīžos, kad gribas skaļi brēkt...
masiks [88.198.193.15]
# Iesūtīts: 2011.05.05 10:39:57
Aivars
Ja uz tā jāraksta tagad, tad noteikti.
mhm.... raksti kā gribi, bet 2X2 vairs nesanāk 4?
Imho tu putro saturu ar formu. Tb - tu apgalvo ka forma tagad ir līdzvērtīga saturam.
izejot no tava viedokļa - man sāk palikt kauns, ka es mēģinu strīdēties ar nesaprātīgu savvaļas dzīvnieku, un atrauju to no sienāžu ķeršanas.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.05.05 10:59:35
masiks [88.198.193.15]
Kauns iespējams ir pazīme, ka Tev vēl ir kāda cerība. Pameditē par to, jo tas tiešām būs jēdzīgāk, nekā Tev te rakstīt kaut kādu bezsakaru, kas nav nekāda sakarā ar to, ko kāds kristietis sacījis, bet uz ko it kā tu sagaidi kristiešu atbildi.
KPax.
# Labojis KPax.: 2011.05.05 12:35:29
Aivars

Nu uztver tad to, kā `vides` rezultātu, ka grēcīgajā pasaulē, tas ko gribi iztēlot kā `tabula rasa` ir tāfele ar plīsumiem un aplauztiem stūriem.

Malacis, Aivar, Tu esi pareizi sapratis - ne tikai cilvēka apziņas saturs, arī pati cilvēka apziņa ir "vides rezultāts". Ģenētiski iedzimta mums ir iespēja izveidoties apziņai, savukārt, vai šī iespēja realizējas, nosaka vide.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.05.05 12:44:59
Ctulhu
Par to jau kādu lappusi iepriekš runājām, ka Tu ar dzīves jēgu saproti ko citu, nekā es
KPax.
Ģenētiski gan ir vārds, ko bieži saista ar bioķīmiju, bet etimoloģiski tas nenozīmē neko citu, kā iedzimtību. Par to jau arī Zive mēģināja tev aizrādīt, ka ir tāda lieta kā iedzimtais grēks, jeb `ģenētiskais grēks` ja tu tā gribi
Aivars
# Iesūtīts: 2011.05.05 13:01:40
Ctulhu
Cik atceros, tad Bernards Rasels gan kā ateists paziņoja, ka ja Dieva nav, tad par dzīves jēgu arī nav iespējams runāt. Tā kā, šeit viedokļi mēdz būt atšķirīgi.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.05.05 13:02:39
"tabula rasa" nesanāk, ir taču iedzimtība. Vēl ir viss, kas notiek grūtniecības laikā, gan fiziskas traumas, gan mātes pārdzīvojumi, gan dažādas ķīmiskas u.c. vielas.
KPax.
# Iesūtīts: 2011.05.05 13:22:09
Aivars

Nu re - mums ir apziņa un ir apziņas saturs, ceru Tu tiešām nejauc vienu ar otru. Iedzimst mums iespēja izveidoties apziņai un šīs iespējas realizāciju, kā Tu pareizi saprati, nosaka vide. Jautājums - kur, Tavuprāt, slēpjas mūsu morāles un ētikas normas - apziņā vai apziņas saturā?

EzītisMiglā

tabula rasa" nesanāk, ir taču iedzimtība.

Taisnība - attiecībā uz apziņu kā tādu - tā var būt neattīstīta, var būt ar novirzēm utt., kuras var radīt gan iedzimtība, gan tā pati vide. "Tabula rasa" ir domāta attiecība uz apziņas saturu.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.05.05 13:42:29
Ctulhu
Ir, ir Bertrans. Pārrakstījos. Bet nu ideja jau nemainās.
Saprotu, ka Tu mēģini Dievam jēgu noteikt, paša definētas dzīves jēgas kontekstā, bet nu uz to varētu norādīt, ka arī tas ir bezjēdzīgi, jo ja Tev nav nekādas jēgas, vien esi vien bezjēdzīgas atomu čupošanās blakusprodukts, tad kā gan no tādas bezjēdzības var atvasināt kādu jēgu.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.05.05 13:45:53
KPax.
Morāles un ētikas normas mājo Dieva gribā. Dažkārt, tās mēdz ieklīst vai pagaist, vai tikt noraktas, sakropļotas utt mūsu dvēseles apcirkņos.
Gnidrolators [90.130.166.45]
# Iesūtīts: 2011.05.05 15:49:07
EzītisMiglā
"tabula rasa" nesanāk, ir taču iedzimtība.

Tas gan neattiecas uz kulturālām mēmēm, tajā skaitā morāles normām un citām tradīcijām. Raksturs, temperaments, nosliece uz intravertu vai ekstravertu uzvedību utml., tas jā.
Svētais
# Labojis Svētais : 2011.05.05 21:32:19
pich_
visu, ko jūs pateicāt, var attiecināt uz jebkuru citu reliģiju. visām ir savas bībeles, visām ir savas liecības un cilvēki, kas tic. kāpēc man ir jātic, ka tieši jūsu reliģija būtu tā īstā?

Bet taču tici kam tu gribi. Tev nav jātic, kas tevi spiež?mēs esam vēstnieki, kas pavēstam tev, tu izvēlies vai ticēt vai nē. Ko tu mums piesienies? Nē taču, ieliek tēmu, diskutē! Patiesības meklētājs??? ne tak. Ja jau netici kam mēs sludinām, uz uzksati to par nepatiesību, ko nāc un strīdies,nomelno, un visādi noniecini?
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 97 , pavisam kopa bijuši: 4266