atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Existences jēga
Mulders
Iesūtīts: 2007.09.26 12:20:29
Kāda ir cilvēka existences jēga, indivīdam atsevišķi un sabiedrībai kopumā? Kāpēc jūs tā domājat? Vai pati existence var būt jēga?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
AutorsZiņas teksts
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.26 16:39:02
Ctulhu
Āmurs var attīstīties, uzlabot materiālus, roktura formas utt, utt. Pat neizejot no āmura būtības - naglu sišanas.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.26 16:43:52
a_masiks!

Pag es neteicu ka to zina TIKAI DIevs!
Tikai DIevs to NOSAKA! Bet darīt to zināmu viņš var da hotj visai Enģeļu miriādei un tai skaitā arī pašam Mulderam!

Šīs dzīves jēga - atjaunot attiecības ar Dievu un vest citus pie šādām pašām attiecībām!

Runājot āmuru valodā - ļauties Dieva labošanai, ļaut lai Dievs salabo āmuru un vēl arī parāda kā sist naglas pareizi sienā!

Dievišķā jēga nav - aizej tur nezin kur, atnes to nezin ko! Var gadīties, ka mana iedomātā jēga SAKRĪT ar to ko Dievs grib lai es daru! Ultimate ir - veidot attiecības ar Dievu, lokāli un partikulāri vismaz šobrīd redzu un zinu, ka mana jēga ir - audzināt meitu, mīlēt sievu, darīt savu IT darbu UN tai skaitā borēt jums, mazajiem spītniekiem, ka arī jūs esat Dieva gaidīti bērni, kurus viņš grib salabot un iedarbināt pilnvērtīgai naglošanai! Kopā tā mēs uznaglosim nevāji cmuko namiņu!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.26 16:47:33
Lai saprastu savas eksistences jēgu /to jēgu ko devis PATS Dievs/ ir jābūt Dievam.
---
Šito nesapratu!

Kāpēc! Lai automašīna pildītu savu uzdevumu tai nav jākļūst par savu radītāju!

Analoģiski, lai es varētu pilnvērtīgi funkcionēt man nav jākļūst par Dievu. Man arī nav jāzin Dieva ultimate plāns... tieši kā KN teica, lai es sistu labi naglas, man nav obligāti jāzin kurā vietā tās jāsit, to pats Dievs vai kāds naglu-ierādītaj-instruments pateiks.
Svarīgi lai pats Dievs zin ko viņš dara un ko grib panākt! Tak te nu es nekādīgi neesmu viņam padomdevējs!

Ikviena krāsa izskatās necili gleznā (pavēro eļļās gleznu tuvumā) tak kopēji tā veido superīgi skaistu bildi!

VIsam šitam pa vidu ir cilvēka brīvā griba, vot tas ir inčīgs fenomens, ka arī griba ir dota cilvēkam, un neticu ka dota prikola pēc, es domāju, ka arī tai ir būtiska nozīme cilvēka laimes veidošanā!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.26 16:51:56
a_masiks, pag pag... tu manuprāt putro divus jēdzienus

"Saprast savas existences jēgu" un "Saprast Dieva ultimate plānu visam Visumam un cilvēkiem"
Tas nav viens un tas pats!

Jēga būtu "Būt ritenim un griezties kā motors liek". Viss... man nav jāzin nekas par to kā jādarbojas motoram, man ir jāizpilda motora pavēle - griezties! Jeb stūres pavēlei, ja runa iet par virzienu!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.27 10:28:38
a_masiks, labi šķiet bezceris runāt, tu runā par zirgiem es par knīpstangām, lai arī abus divus saucam par "dzīves jēgu"
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.27 11:11:04
a_masiks, nē mēs ar vārdu "dzīves jēga" saprotam divus dažādus jēdziensu!

Tu ar to saproti "Ultimate Plāns", es ar to saprotu "Individuāls Plāns".

Tu ar šo jēdzienu saproti visa BMW darbības principu pilnīgu aprakstu + vēl sacerējumu par to kā ar to forši braukt - tb reklāmas klipu!

Es ar to saprotu individuālu ABS bremžu darbības aprakstu! Individuālu degvielas sūkņa funkciju, Individuālu BMW bļenduka nozīmi uz kapota. Lūk šā ir dzīves jēga lielajā BMW kontextā.

Lūk un kad degvielas sūknis izdomā būt par "dizaina elementu" kāds ir BMW bļenduks, tad viss BMW iet tūtā un tad BMW radītājam ir morālas tiesības šādu degvielas sūkni salabot un piespiest darīt kas tam jādara, vai nomainīt vispār!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.27 11:16:57
a_masiks
Mulders uzskata, ka āmuram pilnīgi pietiek, ka viņš zin savas dzīves jēgu "dzīt naglas". Āmurs zin, ka viņa jēga piepildās, un viņš ir laimīgs, dzenot naglas. Protams, āmurs nezin visu, kāpēc naglas jādzen, utt, bet tas viņam arī nav vajadzīgs.
Āmura dzīves jēga ir "instruments naglu dzīšanai tur, kur tas vajadzīgs Amatniekam".
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.27 11:32:37
a_masiks, un atkal... tu extrapolē Riepas Jēgu uz BMW vadītāja/ražotāja jēgu! Nu nav tā!

Man ir aizdomas, ka šoreiz tu putro Jēgu ar Jēgas sasniegšanas līdzekļiem.

Kā arī Cilvēka Dzīves jēga - "Atjaunot attiecības ar Dievu" protams NAV tik pat skaidrs kā "Roc no šejienes un līdz puzdienlaikam", tas var ietvert ļoti daudz dažādus atmosfēru spiedienus, te arī parādās brīvās gribas faktors... Ka Jēga ir definēta visai abstrakti un daļēji tās pildīšanā mums tiek dota brīvība un līdzekļu izvēle, tamdēļ arī piemeŗi ar automašīnu varbūt neder tik labi, jo neietver šo augstāko līmeni abstrakcijas!

Bieži cilvēki par dzīves jēgu uzskata to, kas būtībā ir dzīves jeģas sasniegšanas mērķi! Teixim kāds uzskata, ka viņa dzīves jēga ir būt par kalēju! Taču būt par kalēju ir tikai līdzeklis kā sasniegt ko augstāku - uzturēt ģimeni, izaudzināt un izskolot kārtīgus bērnus, uzturēt pašam savu ķermeni pie dzīvības un veselības etc. Taču tie visi ir lidzekļi ar ko tiek piepildīts augstāks mērķis - meklēt un atrast Dievu!
Kāds cits tieši to pašu sasneidz dzīvojot askētiski kalnos!

Tamdēļ šīs "Jēgas" var sadalīt līmeņos un ja jēga "aizsiet kurpi" ir pilnīgi primitīva un skaidra, tad jo augstāk tu celies, jo izplūdušāka šī jēga ir... un protams, ir kāds līmenis kur tev patiešām būtu jābūt Dievam, lai redzētu pilnīgi plānu! Taču par laimi mums tas nav jādara, jo mums jau IR Dievs, kas pats overteiko Jēgas un Ultimate Plāna pārraudzību un izpildi! Tamdēļ svarīgais ir zināt kur apstāties un novilkt strīpu saprotot kas tad ir cilvēka dzīves jēga!

Ja to novilksi nepareizi var sanākt, ka tu ignorē kaut ko ko no tevis prasa un ieciklējies uz "kalēja jēgu" centies visus par kalējiem padarīt (skat Ctulhu ar savu ZTP un visu viņa ideoloģiju - labs piemērs, kā šīs jēgas latiņa ir par zemu nolikta). Ja pacelsi latiņu par augstu, ielīdīsi Dieva plānā un mēģināsi par Dievu uzdoties (skat Ļedājevu)!

Bet ultimate cilvēka jēga ir vienkārša - atjaunot attiecības ar Dievu.
Un nē... ar to viss nebeigsies, bet gan tikai sāksies!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.27 15:46:39
Ctulhu, tb ja es nezinu neko par taviem ultimate plāniem, tad mēs ar tevi nevaram draudzēties?
Tb es nevaru ar tevi dzert tēju un runāt par māxlu, ja pirms tam neesmu kļuvis par tevi un neesmu izpratis ko tu vispār gribi panākt?

Prikols tu esi!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.27 15:52:03
Ctulhu, nu tas tev tā šķiet!
Tu esi tai pašā pozīcijā kur a_masiks, putrojot jēgu ar ultimate plānu!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.27 16:09:06
Ctulhu
Bet ja kaķis nāks pie tevis, ar nolūku murrāt un ķert peles, un pa starpām draudzēties ar citiem kaķiem, tad viņš taču var neko nezināt par visiem taviem plāniem?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.27 16:18:59
Ctulhu, un tieši tāpat tavam Radītājam ir vienalga ko tu gribi un plāno, ja tu nedari to ko viņš tev licis darīt un tu nepiepildi viņa kā konstruktora dizaina expektācijas, viņam ir tiesības tevi izņemt no šī mehānisma, jo tu nepildi viņa uzdoto darbu!

Ij ir pilnīgi vienalga, ka kāds degvielas sūknis ir izdomājis, ak viņa plāns ir būt par cīrulīti, nu un... automašīnas konstruktoru tas neietekmē, viņš ir tiesīgs sūknim likt darīt sūkņa darbu!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.27 16:28:23
Ctulhu
OK, kaķis neder, bet suns derēs ļoti labi, ar savu uzticību saimniekam.

Drīzāk ne pārkāpj suverenitāti, bet mēģina nolikt SB vietā, kas tai ir vislabāk piemērota.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.27 16:43:17
Ctulhu, nu lūk un es esmu tieši pret to. Ka suverenitāte overraido stulbumu! Jā SB var suverēni vēlēties uzspridzināties nevainīgu ļaužu pūlī, taču es pilnībā atbalstu snaiperi kas šādas suverēnas SB dzīves jēgu izsķaida pret sienu!

Tādējādi Suverenitāte nekādīgi nevar overraidot saprātīgumu. Taču ultimate plānu nezinot tu nevari no savas pozīcijas uzdoties par ultimate plāna zinātāju, tādējādi jebkura tava iedoma par tava paša suverenitāti var tikt koriģēta saskaņā ar ultimate plānu dēļ vienkārša iemesla dēļ - lai tava suverenitātes izpausme nekaitētu nevainīgiem cilvēkiem!
Batseba
# Iesūtīts: 2007.11.28 09:52:20
Mulders
Sveiks, Mulder! prieks Tevi redzēt!
Eksistences jēga ir sagatavoties galvenajam cilvēka dzīves uz šīs planētas eksāmenam.
Batseba
# Iesūtīts: 2007.11.28 09:56:02
Ctulhu
Fiška ir tajā, kas (!) šo eksāmenu pieņem. Tu esi pārliecināts, ka ar eksāmena kārtošanu nebūs nekādas aizķeršanās?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.28 09:57:22
Ctulhu, nu paga... vispirms iemācies vilkt rimbulīšus, rakstību mācīs nākamo... etc
Batseba
# Iesūtīts: 2007.11.28 10:00:14
Ctulhu
Kur ir Tavas eksistences galapunkts? Tavuprāt.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.28 10:05:06
Ctulhu, ultimate jēga ir, tik tev tā nav zināma... tev kā šīs jēgas daļai ir secīgi posmi... izdari a, tad b... utt, līdz piepilda visu ultimate plānu!

BTW šī visa saruna iziet no pozīcijas, ka Jēga ir kāds punkts, kuru sasniedzot var vilkt ķeksīti - tā teikt - čekpoints. Nezinu nepamanīju vai kāds neizvirzīja tēzi, ka jēga tač varētu būt process! Tādā gadījumā lieta kļūst vēl sarežģītāka!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.28 10:09:59
Ctulhu
Ir tāds skaidrojums:
Ultimate jēga ir atjaunot attiecības ar Dievu, jeb nostāties tajā stāvokī, kurā esi vislaimīgākais. Tas ir, jēga ir būt laimīgam.
Vislaimīgakais vari būt tikai tad, ja esi savā vietā. Tāda ir tava daba. Kā āmuram - naglot naglas. Kas neizslēdz attīstību, attīsties kā krutāks un krutāks naglu dzinējs.
Kamēr tu darbojies neatbilstoši savam dizainam, tikmēr laimīgs nevari būt. Ir tikai īslaicīga, pārejoša laime. Centieni aizpildīt naglošanas sūtību ar malkas skaldīšanu, putras stampāšanu, grāvju rakšanu, ... Uz laiku palīdz, bet tad atkal nāk nepiepildītas sūtības skumjas, ilgas pēc laimes, kaut kā trūkums.
Apmēram tā.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 4 , pavisam kopa bijuši: 35300