atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Vatikans
muga34
Iesūtīts: 2011.04.10 23:31:41
1.Pavestas ir tik cienijams un cildens ka vins nav vienkarsi cilveks bet tads ka Dievs, Dieva vikars.
// (#1. "Papa tantae est dignitatis et cesitudinis, ut non sit simplex homo, sed quasi Deus, et Dei vicarius." //

13. Tatad pavests ir kronets ar triskarso kroni ka debesu un zemes un zemako regionu //elles// karalis.
// (#13. Hinc Papa triplici corona coronatur tanquam rex coeli, terre et infernoram." //

18. Attieciba uz pavesta autoritati, pavests ir it ka Dievs zemes virsu, Vieniga visu Kristu ticigo suverinitate, karalu karalis, kam bagatigi ir nepārtraukts speks, kam visvsrenais Dievs uzticejis, parvaldit zemes un debesu karaļvalstis.
// (#18. "Deveniendo ad Papae auctoritatem, Papa est quasi Deus in terra unicaus Christifidelium princeps, regum omnium rex maximus, plenitudinem potestatis continens, cui terreni simul, ac coelestis imperii gubernacula ab omnipotenti Deo credita sunt."//

30. Pavestam ir tik liela vara un autoritate ka vins ir spejigs parveidot, pasludinat vai
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
AutorsZiņas teksts
zobenbracka(Deus Vult!)
# Iesūtīts: 2011.06.04 16:49:23
muga34nu nē arī satversme pietiekam ved auzās-vinša pat nav novecojusi,bet vājprātīga jau no 15.04.1922.
muga34
# Iesūtīts: 2011.06.06 09:46:08
Likuma izdošanas gads nemaina likumu vai tā būtību - ja likumu izdevusī autoritāte nav zudsi vai ja šī autoritāte pati nav atcēlusi šo likumu - lai arī kāds nebūtu tā izdošanas gads tas ir spēkā esošs un aktuāls - ja likuma jedzīgumu vai nejēdzīgumu nosaka tā vecums ko tad varētu teikt par bauslību???
Pinīgi tas pats sakāms par doktrīnu kas patiesībā ir likumu un nosacījumu kopums - sausā valodā.
Ir muļķīgi domāt ka Vatikāns nepārzin savas doktrīnas un likumus lai arī cik veci tie nebūtu...
vilks - man šķiet tu nupat esi nesmuki izteicies par visu refotmāciju - padomā pats par to un kur mēs esam tagad... visas tas asinis un uzdrīkstēšanās ir veltas... mēs esam atpakaļ kur bijām - Varikāna važās - kas vēl līdz šai baltai dienai nav nedz atzinusi nedz nožēlā nokritusi ceļos par ikvizīciju...
Doto filmu ir veidojuši cilvēki ar zinātniskiem grādiem kas atiecīgos jautājumus ir pētījuši padziļināti un veltījuši tam daudz sava laika un nejau interneta lapu studēšanai - tas ko viņi saka ir tas pats ko kādriez teica Luters un citi reformātori... filma ir tikai dažu šķautņu pavēršana - uzsākiet savu izpēti paši... nevar doto tēmu aptvert vienā mazā filmiņā...
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.06.06 10:23:06
muga34
Likuma izdošanas gads nemaina likumu vai tā būtību - ja likumu izdevusī autoritāte nav zudsi vai ja šī autoritāte pati nav atcēlusi šo likumu - lai arī kāds nebūtu tā izdošanas gads tas ir spēkā esošs un aktuāls - ja likuma jedzīgumu vai nejēdzīgumu nosaka tā vecums ko tad varētu teikt par bauslību???
Pinīgi tas pats sakāms par doktrīnu kas patiesībā ir likumu un nosacījumu kopums - sausā valodā.


Sapinies savos argumentos. Bauslības autors ir Dievs, kas ir pastāvīga un patstāvīga augstākā autoritāte, līdz ar to vecumam nav nozīmes.

Bet vispār, tev ir vērts padomāt, kam tu patiesībā tici - cilvēku izdotiem likumiem vai Dieva žēlastībai. Tas ir tāpat kā ar grēksūdzi - lai Dievs piedotu mums mūsu grēkus, vai mums tie visi ir precīzi jānosauc (pēc analoģijas - vai visi sen pieņemtie nepareizi noteikumi ir tikpat formāli jāatceļ)?

Doto filmu ir veidojuši cilvēki ar zinātniskiem grādiem kas atiecīgos jautājumus ir pētījuši padziļināti un veltījuši tam daudz sava laika un nejau interneta lapu studēšanai - tas ko viņi saka ir tas pats ko kādriez teica Luters un citi reformātori... filma ir tikai dažu šķautņu pavēršana - uzsākiet savu izpēti paši... nevar doto tēmu aptvert vienā mazā filmiņā...

Filmu neskatījos un diez vai skatīšos.
Tikai nav īsti korekti šodienas Vatikāna apkarotājus pielīdzināt Luteram, jo tie Vatikāni toreiz un tagad tomēr ir atšķirīgi, un vēl vairāk - sabiedrība tās reliģiskajā kontekstā. Luters no toreizējiem "pāvestības žņaugiem" lauzās ārā no iekšpuses, pats būdams tajos saslēgts - un paļāvībā uz Dieva
žēlastību ar ļoti lielu darbu izcīnīja ļoti smagu cīņu. Šodien tomēr tā bilde ir cita.
vilks
# Iesūtīts: 2011.06.06 10:41:01
muga34
mēs esam atpakaļ kur bijām - Varikāna važās
???
Kurš tevi spiež būt par Romas katoli? Cik man zināms, Latvijā pastāv reliģijas brīvība, es piederu LELB un nekādās Vatikāna važās mani neviens nav saslēdzis

es drīzāk domāju, ka reformāciju apkauno ļaudis, kuri apkaro citus kristiešus tā vietā, lai paši ar savu mīlestību un patiesības atziņu rādītu ceļu uz patiesību tiem, kas to vēl nekad nav iepazinuši.
muga34
# Iesūtīts: 2011.06.06 10:41:42
Mārtiņš - nekur es nesapinos iedziļinies teiktajā - nekad neesmu teicis kad Dievs bauslību būtu atcēlis - Viņš to nav atcēlis - Viņš ir tā Autoritāte, kas uztur Savu Likumu dzīvu neatkarīgi no vecuma... tā ir un pastāv... Kristus ir mūsu sodu samaksājis, bet soda nomaksa neatceļ likumu... paši no sevis mēs šo likumu nespējam pildīt tikai Dieva žēlastībā...

tie Vatikāni toreiz un tagad tomēr ir atšķirīgi, - vai tiešām???? tad varbūt tomēr pastudē kaut ko...

Šodien tomēr tā bilde ir cita - kā tukstots gadus atpakaļ tā arī šodien izcilais melis galvas cērt neskatoties un lielā baudā - nekas nav mainījies - nepievilies bet pastāvi līdz galam - lūdzu!!!
muga34
# Iesūtīts: 2011.06.06 10:52:17
vilks - vai neesi neko dzirdējie par vienoto baznīcu konsilu - vai kā viņu tur pareizi sauc latviski - vai neesi redzējis kā visu reliģiju pārstāvji skūpsta roku pāvestam // cik kristietīga ir pati šāda rīcība un godkāre // tai skaitā luterāņu "galva"....

es arī esmu LELB tik manā uztverē tas pilnīgi neko neizsaka kur es šai pasaulē esmu pierakstīts domāju Dievam arī bet būtiski ir saprarst un sekot....

reformāciju apkauno ļaudis, kuri apkaro citus kristiešus - piedod ja tev šķit ka cenšos tevi apkarot, tas tā nav norādu tikai uz faktiem kurus daudzi ignorē - arī šeit...
Trila
# Iesūtīts: 2011.06.06 10:53:13
muga34
jaa, es domaaju, ka tu esi protestantu kauna traips.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.06.06 10:58:26
muga34
Klau, esi korekts, ok?
Bet, ja kas, tā filmiņa, ko ieliki, met tādu nelabu ēnu vispirms uz adventistiem. Teiksim, kā luterānis, kam Sv. Raksti un ne baznīcas tradīcija ir augstākā autoritāte, varēju tikai pabrīnīties, kā atsaukšanās un H. Vaitas `pareģojumiem` ir blīvāka, nekā daža romieša atsaukšanās uz saviem pāvestiem. Lūk, tur gan nākas aizdomāties, cik tāli un sveši ir konkrētie 7DA Lutera Reformācijai.
armilo
# Iesūtīts: 2011.06.06 11:15:39
Trila
"jaa, es domaaju, ka tu esi protestantu kauna traips."

kāpēc uzreiz tik bargi? cilvēks mācās saprast lietas. Es arī esmu izslimojis kristīgo slimību "man viss ir skaidrs"
muga34
# Iesūtīts: 2011.06.06 11:26:20
Aivars - nelasi pareģojumus lasi faktus, skaties uz faktiem un darbiem - nav svarīgi vai tu esi luterāni, katolis vai adventiststs... - nepatīk adventisti met, filtrē ārā Vaitu fakti no tā nemainas - Bībele nemainās, Dieva nostādnes nemainās --- tā pat kā diemžēl vatikāns nav mainījies - paņem vatikāna doktrīnu un saliec viens pret viens ar bībeli - met ārā visas sazvērestības un pareģojumus.......
Papucs
# Iesūtīts: 2011.06.06 11:30:29
muga34
Ja met ārā visas sazvērestības un pareģojumus , tad Vatikāns, manuprāt, pilnībā atbilst Bībelei.
muga34
# Iesūtīts: 2011.06.06 11:40:32
Papucs - izdari kaut vai tādu minimumu un izlasi tēmu no sākuma izfiltrējot komentārus atstājot tikai vatikāna tekstus...
Aivars
# Iesūtīts: 2011.06.06 11:56:15
muga34
Klau, nu, kad es izmetu ārā no tās filmeles lieko... nekā daudz pāri nepaliek. Tik vien, kā dažu ar katoļu baznīcu saistītu personu diskutabla darbošanās politikā.
Bet zini... nu šitādā veidā, paņemam faktu, ka Racingeru Benedikts ir bijis hitlerjūgendā, un secinām, ka baltie dūmi, kas liecināja par viņa ievēlēšanu, īstenībā nāca no slepenas krematorija krāsns, kur vatikānieši slepeni dedzināja ebrejus.
Tas, ka Vatikāns meklē politisku ietekmi, tas ir skaidrs, bet nu, nedrīkst šīs lietas tik prasti pasniegt, kā to darīja filmiņas autori.
Papucs
# Labojis Papucs: 2011.06.06 12:09:04
muga34
Tēmu jau sen izlasīju.
Visi vienmēr saka, ka Bībeli vajagot skatīt kontekstā, ņemot vērā visu tekstu + vēl vēsturi un valodniecību, tikai neviens nekad to negrib īsti darīt pats, parasti pierādījumā aprobežojoties ar pāris citātiem.

Tad nu es minēšu pāris atziņas, spried pats.
Redzi, Kristus lieto ne tikai apzīmējumu "Jūs esat pasaules gaišums" mācekļiem (Mat. 5:14), bet arī "Jūs čūsku un odžu dzimums" (Mat. 23:33) attiecībā "Uz Mozus krēsla ir nosēdušies rakstu mācītāji un farizeji"(Mat. 23:2), tomēr piemetinādams "Visu, ko tie jums saka, to darait un turiet"(Mat. 23:3).

Tāpat apustulim Pēterim (kurš tā kā būtu Pāvesta institūcijas aizsācējs pēc paša Kristus "Un Es tev saku: tu esi Pēteris, un uz šās klints Es gribu celt Savu draudzi"(Mat. 16:18)), Kristus gandrīz vienlaicīgi saka gan "Svētīgs tu esi, Sīmani, Jonas dēls"(Mat. 16:17), gan arī "Atkāpies no Manis, sātan, tu Man esi par apgrēcību"(Mat. 16:23).

Neesmu vēsturnieks, bet nupat pagājušā gadsimta beigās otrajā pusē vienu Pāvestu kardināli Vatikānā noindēja. Ja viņš bija Dieva vietnieks, kas tādā gadījumā bija kardināli? Ja kardināli bija Dieva kalpi, kas tādā gadījumā bija noindētais Pāvests?

Un tas pats Sv. Tēvs Pio arī, cik nu esmu sapratis no grāmatām un filmām par Pio, Vatikānu būtībā uzskatīja par mafijas bedri, tāpēc to savu slimnīcu centās veidot pēc iespējas juridiski un finansiāli no Vatikāna neatkarīgu, tikai mūža beigās, kad bija jau nespēcīgs, Pio šo procesu vairs tik rūpīgi nekontrolēja.

Tā kā ... atliek tikai ieskatīties Kristus Evaņģēlijā, un Vatikāns tur visam perfekti atbilst gan vienā, gan otrā nozīmē.

Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2011.06.06 15:28:56
muga34
Ir milzīga atšķirība, vai reliģijas praktizēšana un un šīs prakses veids ir obligāts, ar valsts likumu nostiprināts un policejisko institūciju uzraudzīts, vai arī tāds kā šodien. Un vēl lielāka atšķirība ir par Lutera uzdrīkstēšanos un paļāvību uz Dieva gribu atšķirībā no šodienas interneta varoņiem - Luters reāli riskēja ar dzīvību.

Kristus ir mūsu sodu samaksājis, bet soda nomaksa neatceļ likumu... paši no sevis mēs šo likumu nespējam pildīt tikai Dieva žēlastībā...

Man ir aizdomas, ka tev ir savdabīga Kristus upura izpratne. Dieva žēlastība (kas ir grēku piedošana) jau nozīmē, ka sods nav jāmaksā.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.06.06 15:41:33
Ctulhu
Un būtu labi vismaz nenoniecināt to, pateicoties kam ir vērojams kaut kāds progress, un neizlikties neredzam, cik šis stāvoklis ir labils.
παλαιό ανόητος
# Iesūtīts: 2011.06.06 22:26:31
Papucs
Wow! Tavs Baznīcas raksturojums nudien ir spēcīgs. Bet Tu taču esi kārtīgs baznīcēns, neskatoties uz to?
Papucs
# Iesūtīts: 2011.06.06 23:20:34
παλαιό ανόητος
Lai man, lūdzu, piedod ļaudis, kuru reliģiskās jūtas es cienu, bet līdz šim neko labāku par katolicismu Kristus mums nav atstājis, un, spriežot pēc Bībeles, līdz savai Otrai Atnākšanai arī neatstās.

Redzi, ja uzreiz tā pārlieku nesafanojas par kādu konkrētu katolicisma novirzienu, bet kaut vai virspusēji iepazīstas ar vismaz pāris (kā manā gadījumā) svēto domām un dzīvēm, tad kļūst skaidrs, ka patiesībā katolicisms ietver sevī ārkārtīgi plašu un daudzveidīgu reliģisko uzskatu kopumu, kur tāda lieta kā protestantisma idejas nav nekas jauns un radikāls. Tāpēc jau arī es uz luterāņiem raugos kā vienkārši neveiksmīgas apstākļu sakritības rezultātā (piedodiet, lūdzu, un mēģiniet saprast domu) izveidojušos konfesiju, kas labvēlīgākas apstākļu sakritības rezultātā būtu tikai viens no daudziem katoļu ordeņiem kā franciskāņi, dominikāņi vai pat jezuīti.
Luterāņu idejas nebūt nav pašas radikālākās un būtībā lielos vilcienos jau sen ir atrodamas pašā katolicismā.

Un jā - tāda nu manā skatījumā ir baznīca.
Bet laikam vajadzētu vēl iepazīt un iespēju robežās pilnvērtīgi iekļauties arī Baznīcā.
muga34
# Labojis muga34: 2011.06.07 01:01:12
Aivars - kā jau teicu filma tik aizskar priekškaru un aicina dziļāk iet pašiem... nav tā ka nebūtu pieejami resursi...

Mārtiņš - pareizi sods nav jāmaksā bet likums arī nepazūd - tas ir viss ko gribēju teikt...
ja tu tici bībelei tad zini kad pienāks laiks kad arī tev prasīs maksāt par tavu ticību...
ir ērti domāt ka antikrists nāks pēc 300 gadiem un Kristus vēl pēc 100 - par neko nav jāuztraucas var kūkot un svilpot, bet ja nu viss jau notiek un izšķiras patreiz - vairs nav tik jautri...

Papucs - kurā vietā bībelē teikts ka Kristus mums atstājis katolicismu vai jel kā īpaši to izceļ... par pāvesta indēšnu un dievu viņa tēlā prasi pašam vtikānam... kas tad galu galā ir svētie un kas devis pāvestam tiesības noteikt kurš ir svēts kurš nav kur bībelē šādas tiesības ir kādam dotas...
katolicisms ietver sevī ārkārtīgi plašu un daudzveidīgu reliģisko uzskatu kopumu - Kristus ir patiesiba, ceļš un gaisma... Viņa vārds ir patiesība... Mani baušļi ir patiesība... šie ir vienīgie bībelē esošie patiesības definējumi un neviens no tiem nepiemin pāvestu, Mariju vai kādu citu svēto, un es labāk pieturos pie šīs šaurās un putekļainās taciņas un es to neizvēlos jo tāda ir luterāņu, katoļu, adventistu vai metodistu nostāja vai doktrīna patiesa kristieša būtību neirobežo konfesija...
muga34
# Labojis muga34: 2011.06.07 01:36:13
Kāda ir jūsu nostāja par Luteru, Knoksu, Kalvinu, Melanktonu, Vitklifu u.c.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 110 , pavisam kopa bijuši: 10794