atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Vatikans
muga34
Iesūtīts: 2011.04.10 23:31:41
1.Pavestas ir tik cienijams un cildens ka vins nav vienkarsi cilveks bet tads ka Dievs, Dieva vikars.
// (#1. "Papa tantae est dignitatis et cesitudinis, ut non sit simplex homo, sed quasi Deus, et Dei vicarius." //

13. Tatad pavests ir kronets ar triskarso kroni ka debesu un zemes un zemako regionu //elles// karalis.
// (#13. Hinc Papa triplici corona coronatur tanquam rex coeli, terre et infernoram." //

18. Attieciba uz pavesta autoritati, pavests ir it ka Dievs zemes virsu, Vieniga visu Kristu ticigo suverinitate, karalu karalis, kam bagatigi ir nepārtraukts speks, kam visvsrenais Dievs uzticejis, parvaldit zemes un debesu karaļvalstis.
// (#18. "Deveniendo ad Papae auctoritatem, Papa est quasi Deus in terra unicaus Christifidelium princeps, regum omnium rex maximus, plenitudinem potestatis continens, cui terreni simul, ac coelestis imperii gubernacula ab omnipotenti Deo credita sunt."//

30. Pavestam ir tik liela vara un autoritate ka vins ir spejigs parveidot, pasludinat vai
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Iesūtīts: 2011.06.09 13:09:09
Ctulhu
Jā, sauļuk! Mums ir!
Aivars
# Iesūtīts: 2011.06.09 13:18:08
Ctulhu
Tā iet, kad lasa bez atvērtas sirds un vēlēšanās saprast.
muga34
# Iesūtīts: 2011.06.09 13:33:13
a_masiks - Ebr.8:10 Šī ir tā derība, ko Es celšu Israēla namam pēc šīm dienām, saka Tas Kungs, Es likšu Savus baušļus viņu prātā un tos rakstīšu viņu sirdīs // visus baušļus un nevis 5 vai 4 // un būšu viņiem par Dievu, un viņi Man būs par tautu

un tas nāk no vecās drības un parāda cik saistītas ir VD un JD

Jer. 31: 31 "Redzi, nāks dienas," saka Tas Kungs, "kad Es slēgšu jaunu derību ar Israēla namu un ar Jūdas namu,
32 ne tādu derību, kādu Es citkārt slēdzu ar jūsu tēviem, kad Es tos ņēmu pie rokas un izvedu no Ēģiptes zemes. Šo derību tie ir pārkāpuši, kaut gan Man bija noteikšana pār tiem, tā saka Tas Kungs.
33 Nē, šāda būs derība, ko Es slēgšu ar Israēla namu pēc šīm dienām, tā saka Tas Kungs, Es iedēstīšu Savu bauslību viņos pašos, Es to rakstīšu viņu sirdīs, un Es būšu viņu Dievs, un tie būs Mana tauta
- šī ir jaunā drība kas tiek jau apsolīta VD un te nav neviena vārda par 3 vai 7 baušļiem bet visiem.
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2011.06.09 13:35:21
muga34, cik miilji, ka tu pasviitro textu... tachu tu kaut kaa noignoree tieshi taa pasha panta pirmos paaris vaardus...

Tu joprojaam domaa, ka Jaunaa Deriiba ir dekalogs... tikai uzrakstiits kaut kur citur... Luudzu tagad paraadi to vietu, kur Jaunajaa Deriibaa tiek sleegta shii Jaunaa Deriiba un tad saliidzinaasim... un sapratiisim, vai saturs shiim deriibaam ir identisks un atshkjiras tikai "uzrakstiishanas materiaals" jeb Dievs runaa par saturu... ?

Shie vaardi paraada nevis to cik VD un JD ir saistiitas, bet cik ljoti taas ir pretnostatiitas... ka JD ir NE TAADA kaa VD... Izlasi to pashu Jeremiju, kur teikts kaada tad buus shii Jaunaa Deriiba, kaads ir taas saturs... Jo to kaads ir VD saturs mees redzeejaam Mozus 2ajaa graamataa... bet tu joprojaam neesi saprati skaads un KAS ir Jaunaas Deriibas saturs, tu visu laiku centies Vecaas Deriibas dekalogu iesmugleet Jaunajaa Deriibaa, kur tas nav... kur tas ir atcelts, kur tam vairs nav varas...

Sorre... ja esi tik stuurgalviigs, ka nerproti pat vienu pantu no a liidz z izlasiit... tad ir beediigi
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.06.09 13:40:09
Ctulhu, redzi... kur taas pacietiibas nosleepums.

Jo vairaak pret vinju ir liecinaats, jo mazaak vinjam buus aizbildinaashanaas iespeejas no seerijas "Man neviens to nav teicis, man neviens to nav skaidrojis"

Ja cilveeks tamdeelj aizies kaut vai un pastudees hermaneetiku un kaut nedaudz pameditees par to kaa jaalasa dajebkursh texts, ne tikai Raksti, tas jau buus ieguvums... Bet nu labi... jaaiet ko lietderiigu dariit
muga34
# Iesūtīts: 2011.06.09 13:44:48
Jošs Mulders - Marka 14: 22 Un, tiem ēdot, Jēzus ņēma maizi, svētīja to, pārlauza un tiem to deva un sacīja: "Ņemiet, tā ir Mana miesa."
23 Un Viņš ņēma biķeri, pateicās un tiem to deva. Un tie visi dzēra no tā.
24 Un Viņš tiem sacīja: "Šīs ir Manas derības asinis, kas par daudziem top izlietas.
25 Patiesi Es jums saku, ka Es vairs nedzeršu no vīnakoka augļiem līdz tai dienai, kad Es to no jauna dzeršu Dieva valstībā."


te arī nav runa par jel kāda baušļa atcelšanu...
a_masiks
# Iesūtīts: 2011.06.09 13:58:48
muga34
Es likšu Savus baušļus viņu prātā un tos rakstīšu viņu sirdīs un būšu viņiem par Dievu, un viņi Man būs par tautu

Es iedēstīšu Savu bauslību viņos pašos, Es to rakstīšu viņu sirdīs, un Es būšu viņu Dievs, un tie būs Mana tauta


"ierakstīšanas" vieta jau tā pati vien ir. gan, pirmajā gadījumā izrādījās brāķīga, ij nav pamata domāt, ka otreiz ierakstot tajā pašā datu nesējā, būs kādas atšķirības. bet tas ir cits temats.
runa ir par "ieraksta" būtību. Pirmajā ir nevis dekalogs, bet gan pulka garāks baušļu saraksts. Kur viens no baušļiem paģēr kā Dieva tautas vienotības zīmi ar Dievu, kā zīmi pakļaušanos baušļiem - ņemt un apgraizīties.
Tad nu jau trešo reizi jautāju - tu pildi baušļus, ij esi tapēc apgraizījies? Jeb te tukšu tērgā, visiem baušļus acīs baksti, bet pats ij nedomā tos pildīt? Kā tad ir ar tevi? Taisnu un patiesu atbildi tu tā arī neesi devis.
muga34
# Iesūtīts: 2011.06.09 14:07:12
a_masiks - ir 10 Dieva baušļi kas ir rakstīti ar Dieva roku akmenī un ielikti šķirstā un jaunā derībā Dievs tos raksta mūsu sirdī un ir ceremoniāle likumi kas netiek ienesti templī...

palasi pirms ķengājies citādi pats par joku paliec...
muga34
# Iesūtīts: 2011.06.09 14:11:06
Ctulhu - tu pats izvēlies kas tev ir saistoši - ar varu Dievs tev neko neuzspiež...
a_masiks
# Iesūtīts: 2011.06.09 14:14:35
muga34
kurā no dekaloga 10 baušļiem ir runa par sabata turēšanu? Un ja nav - kādā sakarā tu apgalvo, ka Dieva tautai, aka Dieva bērniem būtu sabats jātur?
muga34
# Labojis muga34: 2011.06.09 14:27:50
a_masiks

1 Un Dievs sacīja visus šos vārdus:
1-ais 2 "Es esmu Tas Kungs, tavs Dievs, kas tevi izvedis no Ēģiptes zemes, no vergu nama.
3 Tev nebūs citus dievus turēt Manā priekšā.
2-ais 4 Netaisi sev elku tēlu vai kādu atveidu nedz pēc tā, kas ir augšā debesīs, nedz pēc tā, kas ir virs zemes, nedz pēc tā, kas ir ūdenī zem zemes.
5 Nezemojies to priekšā un nekalpo tiem, jo Es, Tas Kungs, tavs Dievs, esmu dusmīgs Dievs, kas tēvu grēkus pie bērniem piemeklē līdz trešam un ceturtam augumam tiem, kas Mani ienīst,
6 un dara žēlastību līdz tūkstošajam augumam tiem, kas Mani mīl un tur Manus baušļus.
3-ais 7 Tev nebūs Tā Kunga, sava Dieva, Vārdu nelietīgi valkāt, jo Tas Kungs neatstās nesodītu, kas Viņa Vārdu nelietīgi valkā.
4-ais 8 Piemini sabata dienu, ka tu to svētī.
9 Sešas dienas tev būs strādāt un padarīt visus savus darbus.
10 Bet septītā diena ir sabats Tam Kungam, tavam Dievam, tad nebūs tev nekādu darbu darīt, nedz tev, nedz tavam dēlam, nedz tavai meitai, nedz tavam kalpam, nedz tavai kalponei, nedz tavam lopam, nedz tam svešiniekam, kas ir tavos vārtos.
11 Jo sešās dienās Tas Kungs ir radījis debesis un zemi, jūru un visu, kas tur atrodams, un septītajā dienā Tas Kungs atdusējās; tāpēc Tas Kungs svētīja sabata dienu, lai tā būtu svēta.
5-ais 12 Godini savu tēvu un savu māti, lai tu ilgi dzīvotu tanī zemē, ko Tas Kungs, tavs Dievs, tev dod.
6-ais 13 Tev nebūs nokaut.
7-ais 14 Tev nebūs laulību pārkāpt.
8-ais 15 Tev nebūs zagt.
9-ais 16 Tev nebūs nepatiesu liecību dot pret savu tuvāku.
10-ais 17 Tev nebūs iekārot sava tuvāka namu. Tev nebūs iekārot sava tuvāka sievu, nedz viņa kalpu, nedz viņa kalponi, nedz viņa vērsi, nedz viņa ēzeli, nedz ko citu, kas tavam tuvākam pieder."

sanāk 4-ais...
Aivars
# Iesūtīts: 2011.06.09 14:31:35
muga34
Klau, bet kāpēc tu melo, ka esi LELB luterānis?
Vai ja svin sestdienu svētdienas vietā, melot ir atļauts?
a_masiks
# Iesūtīts: 2011.06.09 14:36:10
muga34
http://lv.wikipedia.org/wiki/Desmit_bau%C5%A1%C4%BCi

nu, vot par to es arī runāju! T.i. - par ko tu sevi īsti uzskati? par kristieti vai par jūdu? Tb - vai tu uz sevi attiecini jūdu bauslību (tad nav skaidrs, kapēc esi puskoka lēcējs, ij neesi apgraizījies), vai arī attiecini uz sevi izrediģēto kristīgo bauslību, un tad nav skaidrs - kādā sakarā cepies par sabatu?
muga34
# Labojis muga34: 2011.06.09 14:51:17
Aivars - aizsūtīt tev izrakstu no baznīcas grāmatām - kaut kur jau teicu ka konfesijai nav nozīmes ne manās un domāju arī ne Dieva acīs...

a_masiks - labrit - par ko ir saruna... kas to izmaiņu veica un rediģēja Dievs vai cilvēks un kas ir tā autoritāte kam sekot...

izliec no bībeles faktu ka bausļi ir mainīti - domāju ir muļķīgi domāt ka Dievs kaut ko caur rozēm būtu pateicis un tad skatījies ka ļautiņi strīdas ja viņš būtu mainījis savu likumu būtu to skaidri un nepārprotami pateicis - bet tāda fakta bībelē nav... tālākais ir jūsu tmborēšana...
a_masiks
# Iesūtīts: 2011.06.09 14:56:59
muga34
atbilde ir atkarīga no tā, vai TU par Dievu uzskati tikai Jahvi, jeb par Dievu uzskati arī Jēzu no Nācaretes...
Ibo Jēzus dafiga runāja līdzībās, caur rozītēm...
Un atkal tas nonivelēsies uz jautājumu par tevi - tu sevi par jūdu uzskati, aļi par kristieti (tā arī neesi devis šim jautājumam atbildi... tieši tāpat kā par apgraizīšanos).
S.R...
# Iesūtīts: 2011.06.09 15:26:28
παλαιό ανόητοςlai tad tas muga iet uz sinagogu un nejaucās ne savās darīšanās.
S.R...
# Iesūtīts: 2011.06.09 15:30:16
παλαιό ανόητος
nē, nav. es arī esmu svinējusi sabatu pēc jūdu liturģijas. tas ir jauki.
bet tas nenozīmē, ka uzskatu to par neatceļamu likumu visiem.
S.R...
# Labojis S.R...: 2011.06.09 15:32:52
παλαιό ανόητος
bauslību neviens nav atcēlis, bet Jēzus to ir piepildījis mūsu vietā. jo cits neviens to nemaz nespēja(un nekad nespēs!) izdarīt.

atvaino, to Rakstu vietu nelasīju. slinkums.
a_masiks
# Iesūtīts: 2011.06.09 15:36:51
παλαιό ανόητος
Viņam taisnība, ka bauslību neviens nav atcēlis

pareizi. un apgraizīšanos - ir kāds atcēlis?
armilo
# Iesūtīts: 2011.06.09 15:38:28
Aivars

muga iespējams ir nesen konvertējies adventistos, vai gatavojās to darīt drīzumā. šeit viņš ir atnācis uz pēdējo sparingu ar luterāņiem, lai redzot mūsu "maldīšanos" varētu mierīgi pieņemt lēmumu.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 179 , pavisam kopa bijuši: 8531