atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Kapēc jādara tas, ko cilvēks negrib darīt?
Trilobīte
Iesūtīts: 2011.04.08 10:37:01
Nu tāds jautājums radās, jo man gan luterāņi, gan katoļi mēdz atbildēt ko tādu:
"Kas ir pilnvērtīga dzīve?...Tā, kurā es varu darīt visu to, ar ko man gribas nodarboties?"
"Vai tad dzīvē ir jādara tikai tas, ka patīk?"
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.04.08 13:37:06
Labi būtu, ja dzīvē darītu tikai labas un pareizas lietas. Taču cilvēks ir nepilnīgs, vājš un visādu pretrunu plosīts. Tā, daudzi smēķē, apzinādamies, ka tas slikti, bet atmest viņiem neizdodas, kaut arī grib (iekšēji negrib, bet to neapzinās?)
Otrkārt, ne vienmēr var izrēķināt vai ar sirdi pareizi sajust, kas tad ir tas pareizais.
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.04.08 13:37:25
Ctulhu
Bezjeega. Mazohisms.

Neviens jau tieši uz to neaicinās, bet starp puķēm. Un ja kas, tad paši to izvēlējāties un gribējāt!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.04.08 13:38:37
Trilobīte
Kāda iemesla pēc dzemdēt otru bērnu? Aiz pienākuma? Aiz bērnu mīlēšanas? Aiz "tā gadījās"? Aiz "tā grib vīrs / māte / vēl kāds cits"?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.04.08 13:39:44
pich_
b) ļoti labi, bet reāli grūti izdarāms, vismaz man.
Drīzāk tad jau ir tā, ka dari to, kas ir mazāk nepatīkams.
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.04.08 13:41:29
EzītisMiglā
rakstura audzināšana vs dvēseles kropļošana?
pich_
# Iesūtīts: 2011.04.08 13:41:47
EzītisMiglā

kas ir tas, ko tev nepatīk, bet tik un tā dari?
man tagad grūti ko tādu iedomāties
pich_
# Iesūtīts: 2011.04.08 13:44:01
Trilobīte
bet atsevišķi indivīdi no sabiedrības gan grib, lai mēs tā darām.

cik zinu, tad tu nebūtu tas cilvēks, kas kaut ko izdarītu tikai sabiedrības spiediena rezultātā... tev nav nospļauties, ko citi domā?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.04.08 13:47:51
Trilobīte
Tad tie atsevišķie indivīdi lai katrs uzaudzina vēl pa vienam bērnam!
Kāpēc lai klausītu tos indivīdus? Kas viņi tādi ir, un ar ko pamato savus padomus?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.04.08 13:48:54
pich_
Nu kaut vai celties no rīta un iet uz darbu, man nepatīk, bet es to daru.
Jo nākotnē "palikt bez darba" ir daudz nepatīkamāk. Tāpēc arī izvēlos pirmo.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.04.08 13:50:29
Raimonds
Varbūt kādos tur īpašos gadījumos var galvu pret sienu dauzīt, bet tā uzreiz pat nevaru iedomāties, kādos īsti.
Raimonds
# Labojis Raimonds: 2011.04.08 13:50:33
EzītisMiglā
Bet ja to pamato garīgās autoritātes, tad tā lieta ir savādāka. Tas sasien sirdsapziņu. Un ja kristiets grib būt paklausīgs un visādi patīkams.


Kaut vai šis aicinājums - vairoties, kontracepcijas aizliegums arī laulātiem uc.!
pich_
# Iesūtīts: 2011.04.08 13:50:40
EzītisMiglā

man arī to nepatika darīt, tāpēc nodibināju uzņēmumu.
ja kaut kas nepatīk- jāmaina situācija, lai justos laimīgs
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.04.08 13:52:43
Raimonds
Dauzīt galvu pret sienu jau kristiešiem Ralsti neprasa. Ir gan vēsturē bijuši visādi, kas sevi šausta ar pletnēm, un citādi moca. Bet Rakstos nekur nav tiešs "ejiet un sitiet ar galvu sienā".
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.04.08 13:54:07
Trilobīte
Ja jau kriestieši, tad lai uzrāda Rakstu vietas, pēc kurām cilvēkam obligāti ir jābūt tieši tik bērniem, cik viņi saka!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.04.08 13:55:41
Ctulhu
Pašas "garīgās autoritātes" sevišķi nepatirdīsi, viņi jau ir diezgan neuzņēmīgi, bet visādus viņu nedomājošus sekotājus, tos gan!
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.04.08 13:56:56
EzītisMiglā
nevajag tieši sist galvu, bet uzliekot tādas prasības un pienākumus ar kuriem sasiet tā sirdsapziņas, ka nabaga kristieši vai nu dzīvo ar nepārtrauktu vainas sajūtu vai liekuļo ( uzspļauj Picha teiceins).
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.04.08 14:01:38
Ctulhu
Kristīgā ticība radās Romas impērijā, nebija vairs kareivīgas ciltis. Vai arī tu domā VD? Bet tur tāpat par vairošanos ir tikai pašā sākumā, un tas pats pirms grēkā krišanas.
Kur ir Rakstos vietas, ka noteikti ir jāvairojas lielā skaitā?
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.04.08 14:06:47
Ctulhu
Viens ir kaut ko noliegt, bet labāk ir meklēt pozitīvu alternatīvu. Arī šīs tēmas sakarā. Un šajā gadījumā varbūt ir jāmaina motivācija. Tāpat nevis sakot, ka jāvairojas, bet motivējot, ja esat gatavi, tad ka tas ir kaut kas skaists! Tāpat arī mēģinot atšķirt būtisko no nesvarīgā. Bet tas nav tikai kristiešiem.
biča
# Iesūtīts: 2011.04.08 14:08:53
Raimonds
nevajag tieši sist galvu, bet uzliekot tādas prasības un pienākumus ar kuriem sasiet tā sirdsapziņas, ka nabaga kristieši vai nu dzīvo ar nepārtrauktu vainas sajūtu vai liekuļo ( uzspļauj Picha teiceins).

A vot no šitādām autoritātēm jātiek vaļā, cik vien ātri var. Parasti tādi izmanto citus ticīgos savu personīgo zemisko mērķu sasniegšanai.
Raimonds
# Labojis Raimonds: 2011.04.08 14:17:41
bičaCtulhu
Vairāk vai mazāk daudz ko var mainīt ar kopējo izglītības līmeņa celšanu un stādot pozitīvus mērķus.Bet tas jau bijis kristiešu aicinājums no sākumiem. Ar neizglītotiem vieglāk manipulēt gan bailēm, gan apelēt pie instinktiem.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 92 , pavisam kopa bijuši: 36796