atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Kolosiešiem 2:14-17
muga34
Iesūtīts: 2011.04.05 23:31:31
14 Viņš izdeldējis pret mums vērsto parādu rakstu ar visām tā prasībām un paņēmis to no mūsu vidus, pienaglodams pie krusta.
15 Tā Viņš atbruņojis visas pretvaras, tās atklāti kaunā likdams un Kristū uzvaru svinēdams pār viņām.
16 Tāpēc lai neviens jūs netiesā ēdienu un dzērienu dēļ vai sakarā ar svētkiem, jauno mēnesi vai sabatiem.
17 Šīs lietas ir nākamo lietu ēna, bet miesa pieder Kristum.
. 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
muga34
# Iesūtīts: 2011.04.05 23:35:23
Vai sis teksts neparada ka ceremoniju likumi ir pienagloti pie krusta un atcelti // iziesanas svetkus, tauru dienu, jaunos menesus u.c. //?

Ka jus so vietu saprotat un skaidrojat?
muga34
# Labojis muga34: 2011.04.06 00:16:27
Ebrejiem 8:13 13 Sacīdams "jauns", Viņš pirmo ir atzinis par vecu. Bet, kas kļūst vecs un noveco, tas ir tuvu iznīkšanai.

Galatiešiem 3:10-11 10 Proti, visi, kas dzīvo bauslības darbos, ir zem lāsta; jo ir rakstīts: nolādēts ir ikkatrs, kas netur un nedara visu to, kas ir rakstīts bauslības grāmatā. -
11 Bet ir skaidrs, ka ar bauslību neviens netop taisnots Dieva priekšā, jo "ticībā taisnais dzīvos".


Apustuļu darbi 15:10-11 10 Ko jūs tagad Dievu kārdināt, uz mācekļu kakla likdami jūgu, ko ne mūsu tēvi, ne mēs nespējām panest?
11 Bet mēs ticam, ka ar Kunga Jēzus žēlastību tiksim pestīti tāpat kā viņi."


Apustuļu darbi 13:38-39 38 Tāpēc zinait, brāļi, ka caur Viņu jums tiek sludināta grēku piedošana, un visās lietās, kurās Mozus bauslība jums nespēja sagādāt taisnošanu,
39 ikviens, kas tic, caur Viņu tiek taisnots.


Galatiešiem 2:16 16 Zinādami, ka neviens cilvēks netop taisnots pēc bauslības darbiem, bet ticībā Jēzum Kristum, arī mēs kļuvām ticīgi Kristum Jēzum, lai taptu taisnoti Kristus ticībā un ne pēc bauslības darbiem, jo pēc bauslības darbiem neviens cilvēks nekļūst taisnots.

Te vel nedaudz par temu... Tikai seit laikam janoskir Dieva bausli // 10 bausli kas tika ielikti skirsta un novietoti templa vissvetakaja vieta // un ceremonialie likumi // Mozus bausliba kas tika novietoti blakus - arpuse // - sajos tekstos man skiet iet runa par ceremonialajiem likumiem...
παλαιό ανόητος
# Iesūtīts: 2011.04.06 10:24:51
Es to ar īsti nesaprotu. It kā uzskata, ka ne jau cilvēki izgudroja baušļus, bet gan tas kungs Cēbaots nolaida no mākoņa ar zibeņiem un pērkoņiem. Bet tagad izrādās, ka no tiem tāpat nav nekādas jēgas, jo "ar bauslību neviens netop taisnots Dieva priekšā". Vēl nesen visus tos, kas baušļus neievēroja, bij pavēlēts nomētāt ar akmeņiem un izdeldēt no tautas. Tagad Pāvils pat mudina tos neievērot.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.04.06 11:45:55
παλαιό ανόητος
... ar bauslību neviens netop taisnots" drīzāk ir tā, ka izpildot visādus priekšrakstus ar aprēķinu pielabināties Dievam, nekas jēdzīgs nesanāks. Nav ticības pamata.
Savukārt, ja ir ticības pamats, tad visi baušļi sāk automātiski pildīties, nu vismaz, parādās liela centība tos baušļus pildīt, nevis aiz aprēķina un bailēm, bet aiz ticības un mīlestības.
Ingars
# Iesūtīts: 2011.04.06 11:48:37
Es saprotu tā, ka Vecās Derības likumi ārēji redzamā simboliskā veidā uzskatāmi demonstrēja Dieva Valstības struktūru un kārtību. Tai skaitā arī morāles likumi un 10 baušļi. Iespējams, ka Dievs vēlējās parādīt, cik patiesībā nopietnā un smagā stāvoklī atrodas cilvēce un pasaule vispār, ka Dieva tā nespēj uzņemt Dieva pilnību.

Šodien neviens Vecās derības bauslības ne vismazākais raksta gabaliņš nav atcelts, tieši otrādi - tas viss ir piepildīts Jēzū Kristū. Turklāt šo pilnību Dievs caur Svēto Garu ir dāvājis Savai Draudzei. Tas nozīmē, ka, ja Vecajā Derībā tiem, kuri piederrēja DIeva tautai vajadzēja miesīgu apgraizīšanu un fiziski taustāmu tempļa kalpošanu un visas citas tradīcijas, svētkus un rituālus ievērot, tad šodien mēs saprotam, ka tās visas lietas bija Debesu lietu atveids, simbols un ēna, šodien mums ir pieejams Dieva Valstības oriģināls, tāpēc vairs nav nepieciešamības pēc oriģināla atveidojumiem. Arī morālā bauslība - mums ir dots Svētais Gars, kurš to ieliek mūsu sirdīs un padara bauslību par daļu no mūsu būtības. Tas nozīmē, ka mums vairs nav ar miesas spēkiem jācenšas piepildīt bauslība, bet gan Dievs Bauslību ir padarījis par mūsu būtības daļu. Tas gan neatklājas uzreiz, bet gan ilgstošā procesā, ko sauc par svēttapšanu.

Taču visa tā pamatā ir Mesija Jēzus - Viņš ir Ceļš, Patiesība un Dzīvība. Viņš ir mūsu Derība, mūsu Bauslība, mūsu Templis, mūsu Svētki, mūsu Apgraizītājs, mūsu Upuris, Priesteris...Viņā visas caur Mozu dotās prasības ir piepildītas. Mums vairs nav jāpilda bauslības ārējās prasības savā miesas spēkā, bet jākļūst par Jēzus mācekļiem un jāļauj Svētajam Garam Bauslību ierakstīt mūsu sirdīs, lai mēs varētu nevis pildīt bauslību, bet gan Gara spēkā dzīvot bauslībā un caur bauslību. Tas ir - mēs nevis ārēji izpildām likumus, bet gan likuma pildīšana kļūst par mūsu būtības neatņemamu sastāvdaļu, tas (likums) ir kļuvis dzīvs mūsos caur Svēto Garu, Kurš mums dots
muga34
# Iesūtīts: 2011.04.06 14:23:19
Es gan negribetu piekrist ka 10 Dieva bausli tiek atcelti jo ja lasam burtiski -

Kolosiešiem 2:16 ...ēdienu un dzērienu dēļ vai sakarā ar svētkiem, jauno mēnesi vai sabatiem. - seit skaidri iet runa par svetkiem, jaunajiem menesiem un sabatiem // nevis sabatu bet sabatiem daudzkaitli kas zimejas piem. uz Iziesanas svetkiem kur bija vairaki sabati pec kartas u.c. svetkiem kas ilga vairakas dienas //

Galatiešiem 3:10 ...kas ir rakstīts bauslības grāmatā. - seit iet runa par bauslibas gramatu un bauslibas gramatu rakstija Mozus bet Dievs savus bauslus rakstija uz akmens un lika vissvetakaja vieta.

Apustuļu darbi 13:38 ...kurās Mozus bauslība jums nespēja sagādāt taisnošanu, - atkal iet runa tikai par Mozus bauslibu respektivi ceremonialajiem likumiem un citiem Mozus nostadijumiem - Dieva bausliba netiek skarta...

Man kaut ka vairak skiet pinemams un saprotams skaidrojums ka Dievs savu bauslibu ir iestatijis pie radisanas un kops ta laika ta nav netiek un nevar tikt mainita...

Man kaut ka skiet nepienemami ka Dievs varetu kaut kada veida mainit savus 10 bauslus - jo ja tos izprot tad tie jau aptver visu Bibeles vestijumu un Dieva - cilveka atiecibu principus...

pareja visa varetu piekrist Ingartam un EzītimMiglā....
Aivars
# Iesūtīts: 2011.04.06 14:25:19
muga34
Īsti nesaprotu, kas ir tas jautājums, kas Tevi nodarbina?
muga34
# Iesūtīts: 2011.04.06 14:32:30
Aivars - tas ir jautajums par sekosanu Dievam cik butiska ir baznicas iestatita ceremonija, sakramenti u.t.t. - varbut kadam tas liakas neparezi apsaubit sis ceremonijas bet patreiz rusinos pa so temu...
Aivars
# Iesūtīts: 2011.04.06 14:41:24
muga34
Klau, nu Sakramenti ir Kristus iedibināti, ne Baznīcas (es te domāju par Kristību un Sv. Vakarēdienu).
Par ceremonijām runājot, vai tad kāds māca, ka tās nodrošina pestīšanau?? (Nē,nu ir lasīts katoļu katehismā, ka tur vēl kaut kādi `Baznīcas baušļi` ir sarakstīti, bet nu luteriskajā Baznīcā nekad nav dzirdēta doma, ka rituāls pats par sevi būtu pestīšanas jautājums)
Bet atļauj jautāt, par ko varētu liecināt vēlme `apšaubīt šīs ceremonijas`? Vai tas nav pirmais jautājums, kas cilvēkam ir jāatbild pašam priekš sevis? Jo tas var būt simptoms nebūt ne tiem labākajiem garīgajiem procesiem
muga34
# Iesūtīts: 2011.04.06 15:05:45
Aivars Klau, nu Sakramenti ir Kristus iedibināti, ne Baznīcas (es te domāju par Kristību un Sv. Vakarēdienu). - jap tiesa...

Bet atļauj jautāt, par ko varētu liecināt vēlme `apšaubīt šīs ceremonijas`? - ne ne es neko neapsaubu... skatos, lasu, vaicaju lidzcilveku domas...
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.04.06 15:11:13
BTW... imo 17 pants ir ljoti nepreciizi un pat teiktu maldinoshi (jeb teixim taa... nokluseejoshi) iztulkots, nenodot iisto texta noziimi!

Aivars u.c. gudrie, izlabojiet mani, ja es maldos, bet manupraat daudz preciizaaks un LV valodai atbilstoshaaks tulkojums 17 pantam buutu

"Šīs lietas ir nākamo lietu ēna, bet liets buutiiba pieder Kristum. "

Citiem vaardiem sheit ir pateikts tas par ko savaa Alas liidziibaa Platons cepaas... ka visas shiis ceremonijas un baushlji uz kuriem referenceejas kontexts ir iistaas lietas, iistaas Debesu Jeruzaalemes eenas atpulgs uz alas sienas... bet Kristuu ir sho lietu iisteniiba iistaa jeega un buutiiba!

Taadeejaadi Aivars ljoti labi pienaglo jautaajumu - ja mees apshaubaam ceremonijas, tad aiz kaa mees to daraam... vai esam tik sveeti un tuvi Kristum ka zinot iisto lietu buutiibu vairs nevajag mums knikseet un kaaju pievilkt, jo esam apguvushi pieklaajiibu peec taas buutiibas, jeb mees to atmetam taapeec, ka redz... pieaugushie nekniksee un vispaar... neiet 9os guleet... kaapeec tad mums beerniem tas buutu jaadara?
Aivars
# Iesūtīts: 2011.04.06 15:25:09
Jošs Mulders
Iztulkots jau viss ir normāli - ἅ ἐστιν σκιὰ τῶν μελλόντων, τὸ δὲ σῶμα τοῦ Χριστοῦ.
Bet nu Tevis minētā interpretācija ir ļoti ok, un nav pretrunā ar tekstu, jo pats teksts pretstatī ēnu, jeb projekciju, un pašu ķermeni, par kuru ēna tikai liecina
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.04.06 15:39:29
Aivars... uhu, tad es sapratu pareizi.
muga34
# Iesūtīts: 2011.04.06 22:20:36
Apustuļu darbi 2 41 Kas viņa vārdus uzņēma, tos kristīja, un tanī dienā tiem pievienojās ap trīs tūkstoši dvēseļu;
42 un tie pastāvēja apustuļu mācībā un sadraudzībā, maizes laušanā un lūgšanās.


1.Korintiešiem 10 16 Svētības biķeris, ko mēs svētījam, vai tas nav savienošanās ar Kristus asinīm? Maize, ko laužam, vai tā nav savienošanās ar Kristus miesu?
17 Jo, kā ir viena maize, tā mēs daudzi esam viena miesa, jo mēs visi esam šīs vienas maizes dalībnieki.


Lūkas evaņģēlijs 22 19 Un, maizi ņēmis, Viņš pateicās, pārlauza to un tiem to deva, sacīdams: "Tā ir Mana miesa, kas par jums top dota. To darait Mani pieminēdami!"
20 Tāpat arī biķeri pēc vakarēdiena, sacīdams: "Šis biķeris ir jaunā derība Manās asinīs, kas par jums top izlietas.


1.Jāņa 1 7 Bet, ja mēs dzīvojam gaismā, kā Viņš ir gaismā, tad mums ir sadraudzība savā starpā un Viņa Dēla Jēzus asinis šķīsta mūs no visiem grēkiem.

... te bikin savilku kopa Kristus iestatijumus un to ka tie dzivo ari pec Vina...
muga34
# Iesūtīts: 2011.04.06 22:29:34
... ja kristiba un pieminas maize, vins ir bet tad augstak minetie citati attiecas tikai uz Mozus iedibinatajam cerimonijam iziesanas svetkiem // lieldienam //, tauru dienu u.c. - ka tad ar lieldienam vai tas netiek atceltas - vai tomer ne...
Ingars
# Iesūtīts: 2011.04.07 08:53:36
muga34

Es jau arī neteicu, ka tie ir atcelti, bet tieši otrādi - tie ir piepildīti Jēzū Kristū un šī pilnība mums tiek dota ar Svēto Garu, tas ir, bauslība tagad kļuvusi par Dieva bērnu būtības daļu. Kas attiecas uz saba tiem - ja tu gribi mērķēt uz adventistu interpretāciju, tad teikšu lūk ko - tas, ka minēts vārds "sabatiem" daudzskaitlī, nenozīmē, ka šie saba ti neietver arī to septīto dienu. Citiem vārdiem - viss kļūst skaidrs, kad izlasām vēstuli ebrejiem.

Atgriežoties pie bauslības kopumā - tātad bauslība kā tāda nav atcelta, atcelta tikai ārējā likuma pildīšana, bet izpratne par pašu bauslību ir vēl vairāk padziļināta. Jēzus teica, ka ne tikai, ja tu to un to ārēji dari, bet pat jau tu padomā savā sirdī to un to, tad tu jau esi bauslību pārkāpis. Bet tagad bauslība ir dzīva mūsos caur Svēto Garu, Kurš mums dots, tas ir - bauslības pildīšana svēttapšanas procesā kļūst par mūsu būtības sastāvdaļu
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2011.04.07 11:10:16
muga34... A kas tev ir pret Kristus augshaamcelshanaas Dienas svineeshanu?
muga34
# Iesūtīts: 2011.04.07 22:48:17
Jošs Mulders - nav man nekas pret Kristus dienu pieminesanu rusinos un skatos viedoklus kapec ta un ne savadak...
nezinu nu bet mani nodarbina tas jautjums...
piem.
man ir skaidrs ka Ziemassvetki ir 100% paganu svetki - lai ari kadam varbut tas nepatik bet pec manam domam ta tas ir...
sabats ir sestdina un ta ir Dieva diena bet svetdiena ir paganiska saules kulta pieminas diena ko svineja senaja Roma...
Lieldienas - nav vel isti skaidribas bet to ka bibele ne zaki ne olas nav pimineti skidri zinu...
παλαιό ανόητος
# Labojis παλαιό ανόητος: 2011.04.07 22:55:41
"Pēc senas kristiešu leģendas, pirmo sarkano olu kā Kristus augšāmcelšanās simbolu Marija Magdalēna pasniedza Romas imperatoram Tiberijam," saka internets.
Viņa vakariņu laikā esot stāstījusi imperatoram par augšāmcelšanos. Tas pikti atteicis, ka tas, ka miris cilvēks atdzīvojas, esot tikpat iespējams kā tas, ka balta ola, ko Marija Magdalēna turējusi rokās, kļūtu sarkana. Bet tūlīt tā arī noticis un Marija Magdalēna uzdāvinājusi sarkano olu Tibērijam.
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2011.04.07 23:01:23
man ir skaidrs ka Ziemassvetki ir 100% paganu svetki - lai ari kadam varbut tas nepatik bet pec manam domam ta tas ir...

Nu, Krisiteshi, piemēram ziemassvētkos svin Kristus Dzimšanas dienu... kas tev pret Kristus Dzimšanas dienas svinēšanu. Man gan būs pirmā dzirdēšana, ka Pagāni arī svin Kristus Dzimšanas dienu... Cik es zinu... tad pagāni ap to laiku svin(ēja) Ziemas Saulgriežus... Bet ja tā paskatās, tad katru dienu kāds kaut ko svin... Un?

sabats ir sestdina un ta ir Dieva diena bet svetdiena ir paganiska saules kulta pieminas diena ko svineja senaja Roma...

Nu sabats bij VD iestādīta Diena Izraeelim. Svētdniena ir iknedēļas Kristus Augšāmcelšanās piemiņas Diena...

Nu shodiena (7ais apriilis), piem`eram... ir Genociida Diena Ruandaa... Vai maates un Skaistuma diena Armeenijaa...

A kaapeec tu svini Pagaanu sveetkus? Man likaas, ka esi kristietis.... Kristieshiem ir savi sveetki, pagaaniem citi... nu tur ruandieshiem un armeenjiem citi... Tev kaut kaa, piemeeram, 18 novembri traucee tas, ka taa ir arii Marokas vai Omaanas nacionaalie sveetki?

Lieldienas - nav vel isti skaidribas bet to ka bibele ne zaki ne olas nav pimineti skidri zinu...

Un? Biibelee elektriiba arii nav piemineeta... un Latvijas Neatkariiba arii Taknebucho zakjus... pietiks, ja svineesi Kristus augshaamcelshanaas Dienu... citi savukaart svin Pavasari... citi svin Olu Kraasoshanas Dienu...

Izklausaas, ka tev ir kaut kaada visai sashaurinaats un nezkamdeelj Pagaaniskas tiexmes uz Sveetkiem.

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 103 , pavisam kopa bijuši: 36460