atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par mūsu attiecībām ar tautiešiem ārzemēs Dodiet latviešiem zemi
Ingars
Iesūtīts: 2011.03.18 12:54:31
Katrs droši vien būs ievērojis reklāmas ar šādiem tekstiem - tev tā ir tikai baranka, citiem glābšanas riņķis, tev tie ir makaroni, citiem pēdējais salmiņš. Tātad fakts - nemaz nav jāskatās uz Āfriku, tepat Latvijā ir daudz cilvēku, kuri cieš badu

No otras puses - mums ir kaut kādi stulbi ierobežojumi pārtikas ražošanai, kaut kādas mistiskas kvotas, brīvais tirgus utt. Pavērojiet, cik lielas zemes platības Latvijā netiek vispār izmantotas vai arī tiek izmantotas nejau Latvijas vietējo iedzīvotāju labā

Tak lūk - dodiet mums, tautai, zemi un mēs paši sevi pabarosim, da nevajag mums lielveikalus, mēs to varam paši izaudzēt. Veikalos lai tirgo tos pārtikas produktus, kurus Latvijā izaudzēt nav iespējams.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
a-masiks [74.63.112.143]
# Iesūtīts: 2011.03.18 14:16:46
Ingars

Kooperatīvs, atšķirībā no uzņēmuma, nav privāta firma, kas nes peļņu vienam vai vairākiem cilvēkiem. Kooperatīvs ir dažādu nozaru speciālistu sadarbība kopējam labumam. Ja mums būtu attīstīta kooperācija, tad lielie privātuzņēmumi nebūtu nepieciešami, jo cilvēki visu paši sev sagādātu un resursus taisnīgi sadalītu


at tu tiešām labi saproti - kas tas ir "kooperatīvs"? un ar ko tas atšķiras no lielsaimniecības?
sica. [78.84.124.103]
# Iesūtīts: 2011.03.18 14:19:15
Ctulhu
es hunanitāris, kas izaudzis un Rīgas akmeņiem auidzēji i pārtiku sev i puķītes i visu :d nav jau grūti.. īpaši mūsdienās, kad pieejams tikkk daudz info, a bet slinki gan.. slinki.. negrib neko darīt ļautiņi..... tik pabalstus kačā
Ingars
# Iesūtīts: 2011.03.18 14:19:18
Ctulhu

Domaaju, ka daudzas siikas saimnieciibas apkaarteejai videi nodara vairaak posta nekaa dazjaas lielas.

kaapeec?

Taapeec, ka lielaa razotnee ieguust vairaak biomaasas uz laukuma vieniibu, attieciigi - lai ieguutu to pasju daudzumu eedamaas masas, ir jaapaarveido mazaakas platiibas. Kompaktaaks tas pasaakums ira.


Nu liidziigi, kaa kjiiniesjiem izgaazaas meeginaajums razjot dzelzi, katras maajas seetaa uzbuuveejot nelielu domnu. ieguut jau var, tikai sacuuko nevaajas teritorijas, izmaksas ir augstas un dzelzs - nekvalitatiiva, jo katrs kausee, kaa maak.


Tāpēc jau cilvēkam ir dotas smadzenes - domāt radoši.
Paskatīsimies reāli - vislielāko postu dabai nodarīja tieši lielie uzņēmumi. Konkrēti par lauksaimniecību - kad ir vienveidīga kultūra, nenotiek dabiskā vielu aprite. Tāpat nepieciešams pielietot dažādas ķimikālijas, bez kurām ražošana nav rentabla.
Mazās saimniecības ar bioloģisko saimniekošanu nekādu piesārņojumu nerada. Velti esam atmetuši senču gudrības, tā taču vesela zinātne kā audzēt, kur audzēt, cik gadus kādā zemē, ko ar ko kopā utt. Tāpat arī kombinējost augkopību ar lopkopību - vielu aprite notiek dabiski, bet lielsaimniecību darbība mākslīgi izjauc dabīgo apriti

neielog. [90.130.164.14]

Tadm nav nekāda sakara ar ideoloģijām - visas tevis nosauktās ir katra savā ziņā kroplīga. Sabiedrības struktūra ir nepareiza pašos pamatos
sica. [78.84.124.103]
# Iesūtīts: 2011.03.18 14:20:18
ps.... es gadā samaksāju 20 ls par zemes apstrādi....ja paskatās uz dārzeņu cenām veikalos un tirgū, man tas atpērkas vairākkārt + es vēl radiem un draugiem ko iešķiebju
Džonijs
# Iesūtīts: 2011.03.18 14:20:29

Kooperatīvs, atšķirībā no uzņēmuma, nav privāta firma


Aga...atpakaļ pie komunisma-eto vsjo naša
a-masiks [74.63.112.142]
# Iesūtīts: 2011.03.18 14:23:21
Ingars
A vot jēga tā, ka visi ir nodrošināti, tēvi un mātes var pievērsties savām ģimenēm, jo paši efektīvi regulēs savu darbu tā, lai paliktu vairāk brīvā laika, nevis, ka privātuzņēmējs cilvēkus izkalpina līdz pēdējam par zemu algu.


tīri matemātiski tā nesanāk. Natsaimniecībā darba efektivitāte ir vismaz par kārtu (x10) zemāka, nekā tehnoloģiskā lielsaimniecībā. T.i - lai iegūtu to pašu 1kg kartupeļu, jāpatērē 10x vairāk darba. Attiecīgi, ja vecāki vēlēsies saglabāt to pašu dzīves līmeni, viņiem būs jāstrādā 10x vairāk. vai arī jāsamierinās ar 20x zemāku dzīves līmeni (pārtiku ieskaitot) lai nepārstrādātos un lai atlicinātu laiku savām ģimenēm.
----------------------------
pie kam. mūsdienās nevaru iedomāties 100% natsaimniecību. bez elektrības, benzīna, interneta. ja pirmajiem vēl var atrast kaukādus dabiskus aizstājējus, tad naturālās saimniecības internets... būtu kaut
Ingars
# Iesūtīts: 2011.03.18 14:23:53
sica. [78.84.124.103]

Tieši tā un meklē visādus attaisnojumus tā vietā, lai godīgi atzītos - nu patīk man tā ērtā dzīve, kad viss vajadzīgais ir veikalā, bet, lai to varētu nopirkt, jāpavada laiks ofisā pie datora - haļava

a-masiks [74.63.112.143]
Kooperatīvs sastāv no vairākām mazām saimniecībām, kuras apsaimnieko viena vai vairākas ģimenes. Bioloģiskai saimniekošanai nepieciešams vairāk cilvēkresursu un to grūtāk automatizēt, rezultātā ir vairāk darba vietu, taču pretēji melīgajiem mītiem - saražotā produkcija ir pietiekamā daudzumā, lai visus tās ražošanā iesaistītos nodrošinātu. Tā jauda un efektivitāte, ko pieprasa no lielajiem uzņēmumiem nav vajadzīga, pietiek ar daudz mazāku
sica. [78.84.124.103]
# Iesūtīts: 2011.03.18 14:24:37
a-masiks [74.63.112.146]
gurķi, kā jau mājās audzēti - sīvi un rūgti...

dīvaini jums gurķi man tādi nesanāk : lai gan es sevi neuzskatu par profesionālu gurķu audzētāju.... audzēju kā gars mani vada un domāju, ka profi ģībtu
Džonijs
# Iesūtīts: 2011.03.18 14:24:42
Ja cilvēkam nav darba, tad laukos dzīvojot, un ja rokas un kājas strādā, var izdzīvot, bet tā jau ir rāpšanās atpakaļ uz koku
Džonijs
# Iesūtīts: 2011.03.18 14:26:26
sica. [78.84.124.103] a viņš caurvējā audzē un tāpē rūgti
sica. [78.84.124.103]
# Iesūtīts: 2011.03.18 14:26:28
Ingars
tipsisks piemers mana kaimiņiene. sēž lūr ziepenes un neko nedara (Ok viņai virs kartupeļus izaudzē un vēl dažās saknes, bet viņa ne reizi neiziet pal;gā)....
viņai redz neko nevajag..... visu var veikalā nopirkt. a tad brēc, ka naudas nav.. ēst nav ko.... beigās labi, ka nīstais vīrs vismaz kartupeļus izaudzējis ir ko uzcept
sica. [78.84.124.103]
# Iesūtīts: 2011.03.18 14:27:32
Džonijs
aaaa es jau saku, es tak nezinu....
zinu, ka tantes netā raksta, ka jālaista - tad nav rūgti

a-masiks [74.63.112.141]
# Iesūtīts: 2011.03.18 14:33:11
sica. [78.84.124.103]
dīvaini jums gurķi man tādi nesanāk : lai gan es sevi neuzskatu par profesionālu gurķu audzētāju.... audzēju kā gars mani vada un domāju, ka profi ģībtu

stāsta, ka lai gurķi nebūti sīvi - tos bitītēm esot jāaplido. godīgi sakot - man bija pofig - kapēc gurķi nesanāca tik labi, kā gribētos. ja ir liela teritorija - var visādi ākstīties. savulaik saulkrastu vasarnīcā omīte ar gribēja dabūt baiso ekonomisko labumu. rezutātā 600m2 20 gadu laikā tika kapitāli noplicināti un permanenti inficēti ar visiem iespējamiem kaitēkļiem un slimībām.
dafne
# Iesūtīts: 2011.03.18 14:34:36
Ja par gurkiem,tad tas no skirnes atkarigs un ari no laika apstakliem,pareizi sica teica,ka jalaista

Ctulhu
Klau,prieks izglitosanaas ir ziemas garie vakari
sica. [78.84.124.103]
# Iesūtīts: 2011.03.18 14:36:07
a-masiks [74.63.112.141]
Da beidz... mana ome vienu laiku stradājā saimniecibā Rīga (nu kur Trilas māja tagad) audzēja gur«kus un tomātus. Viņa saka, ka gurķis ir primitīvākais ko audzēt. tos var audzēt mucā... ieber kūdru sabāz sēklas un uz priekšu... galvenais - ūdens... pietiekamā daudzumā laistīšana un uz priekšu.
man pagājušo gad vispār bija F 1 paaudzes gurķi, kuri skaitā sašaput/// nu sapratāt... nekādas bites nevajag man gan te to pa pilnam, jo kaimiņš aizrāvies un apsēsts uz bitēm
sica. [78.84.124.103]
# Iesūtīts: 2011.03.18 14:36:43
dafne
jā jā redz ko dod, ka es kā kosmiskā miskaste atceros visu ko tantes raksta dārznieku domubiedru grupās
a-masiks [74.63.112.143]
# Iesūtīts: 2011.03.18 14:37:55
sica. [78.84.124.103]

mana piemājas dārziņa koncepcija nekad nav bijusi lielāka par "svaigi dārzenīši vasarā uz galda, pirmie katupelīši, svaigi kartupelīši, ķirsītis, ābolītis". tb - vasaras sezonas svaigas un relatīvi lētākas piedevas ikdienas racionam, maciņa atslodze par tik, par cik. Nekad nav bijusi kā pamatpārtikas ražošanas plantācija. IMHO tā ir arī ar tavu fazendu... veikalā taču pārtiku iepērc, ne?
sica. [78.84.124.103]
# Iesūtīts: 2011.03.18 14:39:21
Ctulhu
skalu gaismā
nu kā.. tagad liek vēja ģenerātorus un sazin ko.... es gan nezinu cik tas viss nopietni, bet ... nu jā

es jau te minēju vienu onku.. šis dzīvo Latgalē un krīzei uzspļauj.
1. viņam krīze ir bijusi vienmēr ... tb kopš 90 sākuma
2 viņš sev izaudz;e visu.... valsts viņam vajadzīga, jo maksā šim pensiju, par kuru šis pērk špickas, sāli un maksā elektrību. viss..., pats audzē sev gaļu, dārzeņus, graudus un pats dzen sev kandžu... viņu pašreizējās globālās ķibeles neuztrauc
dafne
# Iesūtīts: 2011.03.18 14:41:26
Ctulhu
nesapratu..tu gribi teikt,ka naturalas saimniecibas elektribu razo pasas?
sica. [78.84.124.103]
# Iesūtīts: 2011.03.18 14:41:44
a-masiks [74.63.112.143]
jābveikalā es pērku visu citu, bet ne dārzeņus. mana piemājas fazenda man nodrošina dārzeņus, kas garšo pēc dārzeņa. tb es esmu iemācita ēst kartupeli, kas ir normāls (un veikalā noperkamie man vairs negaršo. tos pie omes dabonu), burkānus, kas ir burkāni, nevis atgādina attāli utt.
man vasarā tā ir nodarbe (kad stradāju, tā bija nervu atslodze, jo brīžam kliegt gribējās kā visi cilveki bija apriebušies)... + protams, tā makam ir atslodze un ietaupījums, ko var iztērēt izklaidējoties vai kam citam
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 96 , pavisam kopa bijuši: 33959