atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas visiem Foruma lietotajiem Materiāli par Svēto Vakarēdienu
Kasitis
Iesūtīts: 2011.03.15 21:12:03
Čau. Vai kāds var izlīdzēt un iedot linkus uz materiāliem, kas izskaidrotu Svētā Vakarēdiena nozīmi un nepieciešamību?
Vislabāk Latviešu, pēc tam Krievu, var arī angļu valodā.
Ja nav linku, iesakiet kādu grāmatu un bibliotēku, kur to var dabūt.
Paldies!
. 1 . 2 . >>
AutorsZiņas teksts
Kasitis
# Iesūtīts: 2011.03.15 21:12:22
Sanāks palīdzēt?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.03.15 21:13:31
viens avots - Lielais Katehisms
Kasitis
# Iesūtīts: 2011.03.15 21:25:08
Links?
Kasitis
# Iesūtīts: 2011.03.15 21:25:09
Links?
Aivars
# Iesūtīts: 2011.03.15 21:55:12
te būs norāde uz Mazo Katehismu - http://www.lmf.lv/power/page.php?id=3

Te angliski Vienprātības Grāmata (Sv.V. jautājums skarts vairākās vietās) - http://www.bookofconcord.org/


te angliski šis un tas

http://www.iclnet.org/pub/resources/text/wittenberg/mosyno.. d/web/sup-01.html
http://www.iclnet.org/pub/resources/text/wittenberg/mosyno.. d/web/sup-02.html

Kasitis
# Iesūtīts: 2011.03.15 22:03:54
Aivar, paldies!
Kasitis
# Iesūtīts: 2011.03.16 11:30:56
Starp citu, varbūt kāds var dot norādi uz materiāliem, kuros būtu komentēti Jāņa evaņģēlija 6 nodaļa, kur arī tiek runāts par Svēto Vakarēdienu?

Aivar,

tie pēdējie divi linki bija tieši tas, kas vajadzīgs, liels paldies!
Aivars
# Iesūtīts: 2011.03.16 11:38:14
Kasitis
Liekas kaut kad šo tematu izvērstāk cilāja David P. Scaer

bet nu paskaties, te arī ir vesela sadaļa par Sv. V.
http://gnesiolutheran.com/essays/
dāvis [46.5.44.71]
# Iesūtīts: 2011.03.16 12:27:43
Kasitis tas pats Skērs iznācis latviski: http://www.lelb.lv/lv/?ct=lelb_zinjas&fu=read&id=1151&st.. art=
šo grāmatu var lasīt pdf formātā šeit: http://www.lmf.lv/bildes/file/Skers%20Kristiba_elektron.. iska%20versija.pdf
informācija [194.213.9.26]
# Iesūtīts: 2011.03.16 13:14:53
par Svēto Vakarēdienu latviski: http://tinyurl.com/6453jkj
no malas [91.200.66.80]
# Iesūtīts: 2011.03.16 13:44:53
to kasitis
Jāņa ev. 6. nod. nav par Vakaredienu,bet par Dieva vārda pareizu uz;nemšanu ,sk M.Luteru
Kasitis
# Iesūtīts: 2011.03.17 09:20:11
no malas [91.200.66.80]
Šo te domu, ka Jāņa ev.6. nodaļa it kā nerunājot par Svēto Vakarēdienu es esmu dzirdējis, lai gan nezinu tās pamatojumu.
Vai kāds var ar šādu pamatojumu padalīties? Jo godīgi sakot man gan šķiet, ka primāri šajā Rakstu vietā tiek runāts par Sv.Vakarēdienu......
Aivars
# Iesūtīts: 2011.03.17 09:38:21
Kasitis
Klasiski, tas galvenais arguments, kas tiek minēts, ka Vakarēdiens vēl nav iedibināts. Tāpat arī tiek norādīts, ka Jēzus vairākkārtīgi runā par ticēšanu VIņam, piemēram 35 Jēzus sacīja viņiem: "ES ESMU dzīvības maize. Kas pie Manis nāk, tam nesalks, un, kas Man tic, tam neslāps nemūžam. utt...
Cita lieta, ka evaņģēlists Jānis strukturējot savu vēstījumu , šķiet, ne vienmēr cenšas hronoloģiskā secībā izklāstīt visas iespējamās notikumu detaļas un jau pats nodarbojas ar kādu tematisku sistematizēšanu dažā vietā. Nekur citur par Sv. V. ekskluzīvi evaņģēlijā runāts netiek. Tas ļauj domāt, ka tomēr evaņģēlists Jēzus vārdus, kas minēti 6. nodaļā saredz arī vēlāk iedibinātā Sv. V. kontekstā
Tēvs Indriķis
# Iesūtīts: 2011.03.17 13:52:56
Kasītis , luterāņu tradīcijas teologi parasti māca, ka Jāņa 6. nerunājot par Vakarēdienu, bet, piem., pareizticīgo teologi, ka runājot gan.
Es šeit pievienojos Aivaram , ka tomēr evaņģēlists Jēzus vārdus, kas minēti 6. nodaļā saredz arī vēlāk iedibinātā Sv. V. kontekstā. Jo ticība Kristum ietver ( un neizslēdz) Kristus miesas un asins sakramentālu baudīšanu Eiharistijā.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.03.17 16:26:18
Es sheit pievienojos Aivaram un Indrikjim...
Mekletajs
# Iesūtīts: 2011.03.17 21:03:12
Man īsti nav saprotama šī lieta: "Mana miesa" un "Manas asinis"! Kas īsti notiek Vakarēdienā? Maize un vīns kā Kristus miesas un asiņu simbols- reizē maize un Kristus miesa, reizē vīns un Kristus asinis
vai arī Vakarēdienā maize un vīns pārtop/pārvēršas par Kristus miesu(gaļu) un asinīm? Pēdējais variants šķiet kanibālisks! Tas pēdējais, cik saprotu, ir Katoļu baznīcā! Kā ir luterāņiem? Izlasīju katehismā, bet tagad esmu nedaudz neizpratnē- vai mums ir tāpat kā katoļiem?
Aivars
# Iesūtīts: 2011.03.17 21:16:37
Mekletajs
Ne gluži. Katoļiem vairāk ir ideja, ka maize un vīns top pārvērsti Kristus miesā un asinīs. Savkārt luterāņi māca, ka caur maizi un vīnu Kristus sniedz Savu miesu un asinis, jeb upuri, kas nests Golgatā.
Bet par to `kanibālismu` tā ir vairāk problēma tavā galvā un mazticībā. Ja Kristus saka: "Tā ir mana miesa`, tad mēs sakām `āmen`, jo Viņš ir tas, kas nosaka realitāti, ne mēs. Personīgi uzskatu, ja bērns mātes klēpī caur placentu var baroties no mātes asinīm un miesas, lai dzīvotu, tad Dieva bērnam jau nu nevajadzētu vaibstīties, ja viņa dzīvības glābšanas vārdā miesā dzimušais Dievs sniedz savu upuri. Sīpolus no rasola laukā var lasīt kur citur.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.03.17 21:23:27
Maize un vīns kā Kristus miesas un asiņu simbols- reizē maize un Kristus miesa, reizē vīns un Kristus asinis

To vislabaak saprast (hehe) tajā kontextā, kā stāv rakstīts - "Un Vārds tapa miesa" Noslēpums, kas atklāj kaut ko Dievišķu - lieta ar duālu dabu... ne pirmā ne pēdējā reize, kad Dievs nepakļaujas cilvēku loģikas expektācijām, bet kaut ko padara par duāldabisku... vistuvākais mūsdienu 21 gadsimta cilvēkam būtu duāla materālo daļiņu daba... vilnis un daļiņa vienlaicīgi.

vai arī Vakarēdienā maize un vīns pārtop/pārvēršas par Kristus miesu(gaļu) un asinīm?

Kristus mums atklāj ka tā maize un tas vīns ko viņš mums dod IR viņa miesa un asinis. Bet viņš neatklāj KĀ tas tā IR. Tieši tāpat kā mums ir infa par to, ka Vārds tapa Miesa, bet diez vai kādam būs nojēga par to KĀ tas tā varēja notikt.

Mums ticīgajiem svarīga ir atbilde uz jautājumu VAI tas tā ir nevis KĀ tas tā ir... ibo būtiskais ir tas, ko tu saņem vakarēdienā... vai maizi un vīnu tikai un simboliski miesu un asinis, kas tad nozīmē, ka arī tavi grēki tiek dzēsti tikai simboliski, jeb tā ir īsta miesa un asinis un tad ir spēkā Kristus apsolījumi par to, ka šīs asinis ir izlietas uz mūsu grēku piedošanu un viņa asinīs ir grēku piedošana (ja nemaldos 1 Jāņa vēstule to saka)... Tādējādi... klasiskais jautājums ikvienam kristietim ir... JA Kristus asinīs ir grēku piedošana, tad kā šodien mēs varam šīs Kristus asinis pa īstam saņemt... ?

Ja atbilde - simboliski, tad arī grēki tiek piedoti tikai simboliski... kā psiholoģisks plāxteris nevis reāla taustāma realitāte.

Man visā šajā jautājumā patīk Pareizticīgo piegājiens... viņi tic un pieņem to kas ir Rakstīts ne par daudz ne par maz... RKB iebrauc auzās ar to, ka cenšās izskaidrot KĀ... it kā tas varētu ko pielikt vai noņemt šī brīnuma darbībai.


Mani absolūti mierina pārliecība un ticība, ka man šodien ir pieejamas tās īstās Kristus asinis un miesa, kurās ir dota grēku piedošana... ibo šī piedošana ir tas kas man vitāli vajadzīgs, ibo esmu grēcīgs... lai arī ļoti skaists gudrsun kautrīgs.
Mekletajs
# Iesūtīts: 2011.03.17 21:51:06
Aivars,Jošs Mulders! Paldies! Tas man palīdzēja!

Bet kā ir ar baptistiem un adventistiem? Un visiem šitajiem jauniņajiem - Prieka vēsts, Jaunā paaudze, Kristus pasaulei?
biča
# Labojis biča: 2011.03.17 22:25:17
Hm, es laikam uzskatīju, ka luterāņiem tiek pieņemts, ka SV Kristus iemiesojas maizē un vīnā, bet laikam jau drusku trāpīju garām Bet jā, ja to uztver tiešā formā (ka tā ir reāla gaļa un asinis, kas pieņēmušas citu formu) sanāk visai pabaiss kanibālisks rituāls... Brrr, man ir pārāk dzīva iztēle...

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 149 , pavisam kopa bijuši: 3125