atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu kristibas
mustandzins
Iesūtīts: 2011.03.10 20:12:13
labdien. varbut kads zina kadu macitaju,baznicu,kur var nokristities neejot garo apmācību? (jēkabpils apkārtē)
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
παλαιό ανόητος
# Labojis παλαιό ανόητος: 2011.04.15 10:24:05
skolnieks.
`Blēņas` ir Aivara priekšpēdējais arguments. Ultima ratio pastoris ir jautājuma izdzēšana.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.04.15 10:27:19
παλαιό ανόητος
Blēņas!
Vienkārši nav noskaņojums gari atbildēt uz absurdiem apgalvojumiem.
masiks iesmīn [94.23.58.72]
# Iesūtīts: 2011.04.15 10:33:39
Aivars
blēņas!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.04.15 12:04:12
Rakstos tā kā nekas nebūtu teikts par laulībām, vai tur var laulāties neticīgais ar ticīgo vai nevar.
Solījumi "mīlēt līdz Dievs šķirs" u.c. arī Rakstos nekur nava.
Tātad tas viss ir cilvēku izdomāts, Rakstos nebalstīts, līdz ar to tikai tradīcijas vērtība. Tāda pati kā pareizticīgo ikonas, svētie u.c.

Rakstos ir "Jo neticīgais vīrs ir svētīts caur sievu, un neticīgā sieva ir svētīta caur vīru; jo citādi jūsu bērni būtu nešķīsti, bet tagad tie ir svēti."
Sicilia
# Iesūtīts: 2011.04.15 12:18:09
Ctulhu
ne tu viens. viens cits forums ir pilns, kas meklē mācītājus, ka pa fikso salaulātu vai ne pa fikso, bet salaulātu, bez tā, ka jāiet apmācibas un sazin kas... un viņiem izdodas taču tādus atrast...
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.04.15 12:20:24
Ctulhu
Kam tas vajadzīgs? Vai arī viņi uz laulāšanās brīdi bija ticīgie? Tad jā, tad paliek salaulāti.
Ja jau laulājies, tad esi ticīgs, vai vismaz - izrādi cieņu savas otras pusītes ticībai.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.04.15 12:31:54
Ctulhu
Tie būtu tikai precējušies.
Interesanti tomēr, kā ir, ja viens ticīgs, bet otrs nav. Laulāties nevar, kaut arī Rakstos tāda aizlieguma nav, bet ir par svētīšanu caur otru laulāto.
Svētais
# Labojis Svētais: 2011.04.15 12:38:41
Rakstos tā kā nekas nebūtu teikts par laulībām, vai tur var laulāties neticīgais ar ticīgo vai nevar.

Ir skaidri teikts, ka :


2. Kor. 6:14 Nevelciet svešu jūgu kopā ar neticīgiem. Jo kāda daļa ir taisnībai ar netaisnību? Kas ir gaismai kopējs ar tumsību?
15 Kā Kristus savienojams ar Beliaru, vai ir kāda daļa ticīgajam ar neticīgo?

Turklāt ši vieta ir ar citu nozīmi.

"Jo neticīgais vīrs ir svētīts caur sievu, un neticīgā sieva ir svētīta caur vīru; jo citādi jūsu bērni būtu nešķīsti, bet tagad tie ir svēti."

Tad, kad esi laulībā , un kļūsti ticīgs, nedrīksti škirties, ja neticigais grib palikt kopā. Tāpēc un tad sieva top svētita caur neticigu viru un otradak. Nevis , ka drīkst precēties ticīgais ar neticīgu!

12 Bet pārējiem saku es, ne Tas Kungs: ja kādam brālim ir neticīga sieva un tā vēlas ar viņu kopā dzīvot , tad viņam to nebūs atstumt.
13 Un, ja kādai sievai ir neticīgs vīrs un tas vēlas ar viņu kopā dzīvot, tad viņai to nebūs atstumt.
14 Jo neticīgais vīrs ir svētīts caur sievu, un neticīgā sieva ir svētīta caur vīru; jo citādi jūsu bērni būtu nešķīsti, bet tagad tie ir svēti.
15 Ja neticīgais šķiras, lai tas šķiras; tādā gadījumā brālis vai māsa nav saistīti; jo uz mieru Dievs mūs ir aicinājis.

Dievs nekad nebūtu teicis, ja IR sieva un Vēlas kopā dzīvot, ja otra puse nebūtu kļuvusi ticīga tai laikā, kad pāris ( laulātie) abi bija neticīgi! Jo kāda jēga teikt kaut ko tādu, ka viņa/š varētu pēkšņi nevēlēties kopā dzīvot`ar savu laulāto, ja vien tas nebūtu noticis laikā, kad abi bija neticīgi!!! nevis devās laulībā un tad izdomāja, ka nedzīvos ar ticīgo! Jo taču teikts ir : Kāda daļa ticīgajam ar neticīgo!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.04.15 12:43:15
Svētais
Nu bet, ja abi bija neticīgi, un tad viens palika ticīgs, tad tas ticīgais tieši to arī dara kā velk jūgu kopā ar neticīgajiem. Kāda daļa ticīgajam gar neticīgo? Tumsa un gaisma.
Laulība tad ir izņēmums? Var vilkt jūgu kopā, ir kaut kāda daļa, un gaismai ar tumsu ir kas kopīgs tomēr?
Svētais
# Iesūtīts: 2011.04.15 12:47:17
EzītisMiglā
Nu bet, ja abi bija neticīgi, un tad viens palika ticīgs, tad tas ticīgais tieši to arī dara kā velk jūgu kopā ar neticīgajiem.

Vilkt jūgu kopā, ja neticīgais grib dzīvot ar ticīgo, lai dzīvo! Bet nevis labprātīgi iedoties šai jūgā! Tās ir divas dažādas lietas.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.04.15 12:47:57
Ctulhu
Svētais
Laulībai ir vēlams izjukt, bet ja neticīgais nav ar mieru, tad laulība var arī palikt, un neticīgajam no tā tikai labāk, jo neticīgais tiek svētīts.
Ko nozīmē "svētīts"? Neticīgais nenokļūst ellē?
Svētais
# Iesūtīts: 2011.04.15 12:49:39
EzītisMiglā
sve`tits nozīme., ka berni ir sveti , kas piedzimst sada lauliba. Svetits nozime, ka caur sievu ir dievisks iespaids uz gimeni, kas palidz neticigajam, iespejams ,klut ticigam, gan gimene ienak svetiba ari visas citas jomas.
Svētais
# Iesūtīts: 2011.04.15 13:29:47
παλαιό ανόητος
Nē draugs. Jūgs ir laulība, biznesa partnerība ( kur vienu firmu veido viens ticigs viens neticigs.) Skaidra norāde ir nevilkt jūgu ar neticīgo un kāda daļa ticīgajam ar neticigo? Vai no ta iziret, ka Dievs nemil neticigos un ka ar viniem nav jasaietas? Ne protams, jo šī norāde dota šaurā izpratnē laulība un partnerība.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.04.15 13:35:12
παλαιό ανόητος
Man liekas, ka Svētais te muhļījas,
Kurš nu būtu ko par muhļīšanos ko pīkstējis!
Svētais
# Iesūtīts: 2011.04.15 17:45:42
παλαιό ανόητος
tu daudz ko saki pareizi.

Tagad jautājums kā savietot šīs rakstu vietas?

"Jūs esat pasaules gaišums; pilsēta, kas stāv kalnā, nevar būt apslēpta.
Sveci iededzinājis, neviens to neliek zem pūra, bet lukturī; tad tā spīd visiem, kas ir namā. "


ar šo:

14 Nevelciet svešu jūgu kopā ar neticīgiem. Jo kāda daļa ir taisnībai ar netaisnību? Kas ir gaismai kopējs ar tumsību?
15 Kā Kristus savienojams ar Beliaru, vai ir kāda daļa ticīgajam ar neticīgo?
16 Kas kopējs ir Dieva namam ar elkiem? Jo jūs esat dzīvā Dieva nams, kā Dievs ir sacījis: Es viņos gribu mājot un viņu starpā staigāt, un Es būšu viņu Dievs, un tie būs Mani ļaudis.
17 Tāpēc aizeita no viņu vidus un nošķirieties no tiem , saka Tas Kungs, un neaiztieciet neko, kas ir nešķīsts, tad Es jūs pieņemšu.

( izcelums mans)

un ar šo?

1. Kor. 15:33 Nepievilieties. Ļauna sabiedrība samaitā labus tikumus.

Tieši to es aŗi gribu uzsvērt, ka tas nav domāts plašā nozīmē nebiedroties ar šīs pasaules cilvēkiem-neticīgajiem. To apstiprina šī rakstu vieta:

Es jums rakstīju savā vēstulē, lai nebiedrojaties ar netikļiem.
10 Es nedomāju - vispār ar šīs pasaules netiklajiem vai mantraušiem, vai laupītājiem, vai elku kalpiem; tad jau jums vajadzētu aiziet no šīs pasaules.

( pasvītorojums mans)

Tieši tāpēc tā rakstu vieta ir aplūkojama šaurā kontekstā, tieši tā kā es augstāk norādīju, ka ticīgais nebiedrojas ar neticīgo vildams svešu jūgu kopā ar to, ne laulībā, ne biznesa savienībā. Šīs ir divas jomas uz kurām attiecas šis vārds. Te papildus skaidrojums no Rakstiem par biznesa sfēru:

2.laiku 20:

35 Un pēc tam Jošafāts, Jūdas ķēniņš, sabiedrojās ar Ahasju, Israēla ķēniņu; tas bija ļauns savos darbos.
36 Un viņš ar to vienojās taisīt kuģus, ar kuriem braukt uz Taršišu; un viņi būvēja kuģus Ecion-Geberā.
37 Bet Ēliēzers, Dodava dēls, no Marešas, pravietoja pret Jošafātu, sacīdams: "Tādēļ ka tu esi sabiedrojies ar Ahasju, Tas Kungs sašķels tavu darbu!" Un kuģi pārlūza un nevarēja doties uz Taršišu.

( vines dievbijīgs kenins, viens ne)
pich_
# Iesūtīts: 2011.04.15 18:25:32
gribētu zināt, kāpēc tēmas autors vispār grib kristīties
παλαιό ανόητος
# Labojis παλαιό ανόητος: 2011.04.15 18:45:52
Nu, pirmkārt - apustulis te nav pieminējis ne laulību, ne biznesu. Tāpēc tas `šaurais konteksts` drīzāk izklausās pēc ne pārāk pamatotas interpretācijas.

Otrkārt - viņš raksta "Nevelciet svešu jūgu kopā ar neticīgiem." Vai mēs varam pieņemt, ka apustulis raksturo laulību kā `svešu jūgu`? Domāju, ka ne, jo laulība tomēr ir Tā Kunga iestādījums.

Kristietības dibinātājs ir teicis:

"Nāciet šurp pie Manis visi, kas esat bēdīgi un grūtsirdīgi, Es jūs gribu atvieglināt.
Ņemiet uz sevi Manu jūgu, mācaities no Manis, jo Es esmu lēnprātīgs un no sirds pazemīgs; tad jūs atradīsit atvieglojumu savām dvēselēm.
Jo Mans jūgs ir patīkams un Mana nasta viegla."
(Mat.11:28-30)

Lēnprātība un pazemība ir kristiešu patīkamais jūgs un 2Kor.6 Pāvils aicina nevilkt svešu jūgu, ko viņaprāt velk neticīgie, tas varētu būt - augstprātība un aizkaitināmība (pretēji lēnprātībai un pazemībai).


Treškārt -
Tāpēc aizeita no viņu vidus un nošķirieties no tiem , saka Tas Kungs, un neaiztieciet neko, kas ir nešķīsts, tad Es jūs pieņemšu. ( Svētā izcēlums)
Tā manuprāt ir apustuļa atsaukšanās uz Jes. 52:11 ( Izeita, izeita no turienes ārā, neaizskariet nekā nešķīsta! Izeita no viņu - babiloniešu - vidus, šķīstaities, kas jūs nesat Tā Kunga svētuma piederumus! ). Bet, tāpat kā jaunu vīnu nelej vecos ādas maisos, arī Vecās Derības atsauces Jaunajā Derībā ir jāsaprot jaunā veidā. Nošķirieties no neticīgajiem un neaiztieciet neko, kas nešķīsts - tas ir bauslības rezumējums. Bet, kā Tu zini, bauslība nenes dzīvību (Gal.2:16).
Svetais [95.68.102.62]
# Iesūtīts: 2011.04.15 18:57:31
παλαιό ανόητος

Bet tur jau tā lieta. no vienas puses mes esam pasaules gaisma.svece, aks spid neticigajiem utt. jezus neatgruz neticigos, bet manis pieminetajas vietas nez kapec saka, lai nevelk vienu jugu ar neticigajiem. iziet no vinu vidus utt. Tas ari oliecina par to, ka tas nav domats plasa skatijuma, bet saura, tiesi taa, kaa es interpreteeju!
παλαιό ανόητος
# Labojis παλαιό ανόητος: 2011.04.15 19:13:56
Svetais
Tad 2Kor.6 interpretēšana kā aicinājums neprecēties un neveidot biznesu ar neticīgajiem ir viena interpretācija, bet interpretēšana kā aicinājums nepārņemt laicīgo cilvēku garīgos jūgus un nastas - cita interpretācija.

Katrs var izvēlēties to, kas viņam labāk patīk. Man otrais variants liekas vairāk harmonijā ar kristietību kā es to saprotu.
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2011.04.16 11:32:49
2.Kor.6:17 παλαιό ανόητος ir izlasījis un sapratis pareizi. Pāvils runā par garīgo jūgu un kalpošanu nevis laicīgu sadzīvi.

Un visiem, kam liekas, ka tas ir attiecināms uz dzīvesdrauga izvēli, biznesu utt., to pantu vajag lasīt kopā ar iepriekšējiem, un vēl labāk, ja visu šo vēstuli lasa no sākuma.

16 Kas kopējs ir Dieva namam ar elkiem? Jo jūs esat dzīvā Dieva nams, kā Dievs ir sacījis: Es viņos gribu mājot un viņu starpā staigāt, un Es būšu viņu Dievs, un tie būs Mani ļaudis.

Skat. izcēlumu - tā ir pietiekami skaidra norāde, par kādu jūgu ir runa. Un, ja cilvēks seko Dievam, tad nav ko bīties laicīgas saskares ar neticīgajiem. Tāpat arī, JD gaismā "nešķīsts" tiek saprasts jau citādi nekā VD.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 81 , pavisam kopa bijuši: 81