atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu cilvēks pazūd-kas no tā?
Svilpaste
Iesūtīts: 2011.03.06 22:20:07
Ja kāds cilvēks no jūsu draudzes pārstāj apmeklēt dievkalpojumus, vai par viņu kāds interesējas? Ja jā, tad vai tas ir mācītājs, kāds cits no draudzes vadības, diakons, jebkurš, kam ar "pazudušo" bija tuvākas attiecības? Vai pats esat kādu laiku negājis uz dievkalpojumiem un vai tad par jums kāds interesējās?
<< . 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Sicilia
# Iesūtīts: 2011.03.07 12:44:07
dafne
Da nē... pat ja tu meklē klusumu un Dievu utt. tad kaut vai tas, ka kāds tev uzbrēc vai vnk sēž un klačojas var tā sāpināt, jo lieka,s ka baznīca ir vieta, kur nekās tāāāāāds taču nevar notikt
Un ir vajadzīgs tas padoms, sarun aar garīdznieku un stiprinājums, lai no tā visa norobežotos.
jautājums - cik cilveki tādu saņem. ciki paši meklē?
vieglāk - aiziet un teikt, ka kristieši ir fui... es Dievu varu lūgt mājās.... vo tā
Garāmgājējs [87.110.170.95]
# Iesūtīts: 2011.03.07 13:06:22
Manā draudzē nu pat sāka šo tēmu cilāt. Draudzē aktivitāšu daudz - visādas interešu grupas, Alfas kursi, koris, jauniešu vakari, mācekļu skolas u.t.t. Bet izrādās, ka ir cilvēki, kuri nekur neiesaistās un baznīca viņiem ir tikai Dievkalpojums. Tiek plānots veidot mazās lūgšanas grupas gan dievnama telpās, gan mājās. Regulāri uz Dievkalpojumu nāk trešdaļa draudzes, tātad pazuduši ir aptuveni 600! cilvēku.
Pazūd 95% jauno draudzes locekļu pēc iesvētību Dievkalpojuma.
Manu prombūtni noteikti neviens nepamanītu.
Sicilia
# Iesūtīts: 2011.03.07 13:12:10
Trilobīte
aaaa nu man sanāca organiski... sākumā piespiedkārtā gāju... un tad piespiedkārtā iesaistīja
ja gribētu iesaistītie skaut kur... un baigi, laikam būtu jaīet un jāsaka..... jo kaut kā neviens nenāk klāt

nu tā es pusaudžu gados gāju un teicu - gribu iet procesijās..... nu mani paņema. mani paņēma arī korī, bet tur man nepatika ... diriģents...
Sicilia
# Iesūtīts: 2011.03.07 13:17:30
parasti jau it kā ar koku prom nedzen bet kauns ... man drīzāk bail no iejušanās... jo dažas kopas baznīcā ir tādi kā mafijas veidojumi... it kā laipni visi aicināti, bet... mums te sava blice
Valentīnis
# Iesūtīts: 2011.03.07 13:41:43
Trilobīte Sicilia
tad sanāk uz konfidenciālo LG mums tā kā vajadzētu regulāri aicināt visus, kas nav manīti ilgi, bet zināmi telefoni un e-pasti?
es gan biju domājis, ka izdarīt spiedienu nav īsti labi uz cilvēkiem...
Valentīnis
# Iesūtīts: 2011.03.07 13:48:31
ar kaunēšanos , ka nenāk ir tā
pie mums ir tik aktīvas biedres, ka jebkurš, kas nenodarbojas pāris stundas dienā ar evanģelizācijām vai kristīgo pasākumu organizēšanu jau jūtas kā sliņķis... lai arī nāk katru nedēļu uz LG tikšanos
dafne
# Iesūtīts: 2011.03.07 13:54:52
Garāmgājējs [87.110.170.95]
nu galvenais jau ka vispar nak uz DievkalpojumuNezinu vai visus vienmer visur ir jaiesaista...
Džonijs
# Iesūtīts: 2011.03.07 13:58:06
Nu bēdīgi, ja cilvēks pazūd un par viņu neviens nepainteresējas
Adonika
# Iesūtīts: 2011.03.09 22:19:40
ja cilvēks no kaut kurienes pazūd, tad tam (acīmredzot) ir kāds iemesls. visticamāk- viņš nemaz negrib, ka kāds mācītājs, kāds cits no draudzes vadības, diakons, jebkurš, kam ar "pazudušo" bija tuvākas attiecības viņam sāk uzdot jautājumus...
var būt ka negrib. Bet var arī būt ka tieši tas viņam ir vajadzīgs - vienaldzīa ir briesmīga un fakts ka gana daudz kur cilveķs var pazust un neviens tam pat nepievērsīs uzmanību liek domāt (pirmkārt, jau pašam pazudušajam), ka viņš nevienam nav vajadzīgs.
skolnieks.
# Iesūtīts: 2011.03.10 17:04:32
Ja pazūd dr. loc. un tas neinteresē, tad tas tikai liecina par vienkāršu tirgus leti, kur tirgo cepumus... tirgotājam ir mazsvarīgi ja viens vairs nenāk, jo rīt būs atkal citi
sica. [78.84.124.103]
# Iesūtīts: 2011.03.11 09:41:05
skolnieks.
kāpēc? ja tā būtu tirgus lete, tirgotājs skrietu un mek;ētu savu kundi, jo ieinteresēts savas [reces notirgošanā (un atsevišķās hmmmd konfesijās tā notiek)... te brīva izvēle.... galu galā vai cilveka ar varus atgriešana draudzē, ja viņš vēlas aiziet, kādam ko dos?
Tēvs Indriķis
# Labojis Tēvs Indriķis : 2011.03.11 10:24:04
Garāmgājējs [87.110.170.95] Interesanta problēma. Ar šo varētu būt saistīti vairāki momenti, kas izriet no specifiskas luterāņu tradīcijas izpratnes sabiedrībā.
No vienas puses, iespējams, iesvētes mācību tradīcija,
kurā cilvēki bez nopietnas dievbijības iziet mācību, lai mācīto vnk pieņemtu zināšanai.
Otrs moments ir luteriskās tradīcijas pārpratums, ka nav jau jēgas iet uz dievkalpojumu un tad arī neiet, kamēr ūdens nesmeļas mutē.
Esmu centies kopš zināma laika pasniegt iesvētes mācību cilvēkiem, kas paši izrāda interesi un apmeklē dievkalpojumu.
Bet izrādās, ka ir cilvēki, kuri nekur neiesaistās un baznīca viņiem ir tikai Dievkalpojums. Patiesībā tas ir labākais variants, ja cilvēki nopietni apmeklē dievkalpojumu, arī nekur neiesaistoties . Tas nozīmē, ka viņi iesaistās - Dievkalpojumā, vai ne. Jo Dievkalpojums ir baznīcas dzīves centrs, ne cilvēku aktivitātes.
Adonika neviens tam pat nepievērsīs uzmanību liek domāt (pirmkārt, jau pašam pazudušajam), ka viņš nevienam nav vajadzīgs .
Bet tā ir - katram jānes arī sava nasta. Un Kristus mūžīgās dzīvības dāvanu saņemt var arī tikai katrs pats.
sabio
# Iesūtīts: 2011.03.11 22:35:49
Valentīni, a tām hiper-aktīvajām biedrēm tāda lieta kā ģimenes, bērni ira?
Valentīnis
# Iesūtīts: 2011.03.11 22:56:05
sabio
nē, nav... bet es jau to esmu minējis citās diskusijās.
dafne
# Iesūtīts: 2011.03.12 09:49:10
skolnieks.
tad tu megini vest atpakal sos cilvekus no savas draudzes..uzmekle,kuri pazudusi?
sabio
# Iesūtīts: 2011.03.12 15:28:57
valentīni, man nav tik daudz laika (darbadienās jāstrādā, brīvdienās ir arī citas lietas bz sēdēšanas pie datora) ,lai izlasītu te visas diskusijas, kur nu vēl tajās piedalīties...
Par to meklešanu- varētu ieviest (kā tas jau strādā dažās slēgtās organizācijās) baznīcas krustmātes un krusstēvus, t.i. draudzē kāds kas ilgāk bijis jauniesvētāmajam. Tad nu attiecīgi, ka "krustbērns"pazūd, krustvecāki painteresējas, kas noticis un... Varbūt pat otrādi. Šī sistēma var strādāt gan lielākās gan mazākās draudzēs... Jāņem vērā, ka īstie krusttēvi/krustmātes, kas bija klāt kristīšanas brīdī, varbūt pavism no citas draudzes, tā kā viņus tur neiesaistīs...
Citādi visādi, tukša runāšana , no kuras nekas nemainīsies...Varbūt kādam ir citi konstruktīvi priekšlikumi...
Protams, ja uzskata tādu meklēšanu par vajadzīgu. Ir arī citi veidi kā kopt savu garīgo dzīvi, nedomāju ka katram derēs tieši dievkalpojuma apmeklēšana iknedēļu. To tad arī tiem meklētājiem, krustvecākiem vajadzētu saprast...Nevis pārmest kāpēc nenāk
Garāmgājējs [87.110.170.95]
# Iesūtīts: 2011.03.12 23:21:36
Nu pat paliks trīs gadi kā esmu iesvētīts kādā draudzē. Šajā laikā Dievkalpojums ir kļuvis par neatņemamu dzīves sastāvdaļu un man tas ir vajadzīgs. Bet pēdējā laikā man ir sajūta, ka savā draudzē varu kļūt par cilvēku, kas “pazūd”. Neesmu pazaudējis ticības degsmi, bet ir lietas, kas sāpina. Piemēram, Dievkalpojumu “kuplināšana” ar bezjēdzīgām lietām, tirgus plača troksnis, sitot klaču, pirms Dievkalpojuma un Sv. Vakarēdiena laikā (laiks personīgām sarunām paēdušiem un padzērušiem kamēr citi ēd un dzer), nenormālas dažnedažādu interešu grupu hiperaktivitātes. Iespējams, ka tas ir visās draudzēs, bet man nav pieņemams.
Ingars
# Iesūtīts: 2011.03.13 09:14:13
Par mani interesējās, turklāt ne no vienas draudzes vien. Tomēr pamatā jau ir tā, ka viss atkarīgs no attiecībām. Ja draudzē vēl bez dievkalpojuma nav mājas grupu, vai vismaz to pašu jauniešu vakaru, bībeles stundu vai kādu citu sadraudzības pasākumu, tad visai grūti būs noturēt cilvēku pie draudzes, jo cilvēkam vajag attiecības, vajag mīlestību un sadraudzību
vilks
# Labojis vilks: 2011.03.13 10:36:14
Garāmgājējs [87.110.170.95]
Nu pat paliks trīs gadi kā esmu iesvētīts kādā draudzē. Šajā laikā Dievkalpojums ir kļuvis par neatņemamu dzīves sastāvdaļu un man tas ir vajadzīgs. Bet pēdējā laikā man ir sajūta, ka savā draudzē varu kļūt par cilvēku, kas “pazūd”. Neesmu pazaudējis ticības degsmi, bet ir lietas, kas sāpina. Piemēram, Dievkalpojumu “kuplināšana” ar bezjēdzīgām lietām, tirgus plača troksnis, sitot klaču, pirms Dievkalpojuma un Sv. Vakarēdiena laikā (laiks personīgām sarunām paēdušiem un padzērušiem kamēr citi ēd un dzer), nenormālas dažnedažādu interešu grupu hiperaktivitātes.
tas, ko tu piedzīvo, ir normāls ticības nobriešanas process. Kā arī jauni kārdinājumi, kurus jaunatgrieztais nepiedzīvo vai piedzīvo daudz mazāk. (par to smuki var lasīt K.S.Luisa `Skrūvšņores vēstulēs`)

īstenībā es domāju, ka tā ir vēl viena lieta, par ko baznīcā nerunā vai runā reti - ka ticība un tās praktizēšana visu laiku nepaliek tāda pati. Un šajā nobriešanas procesā ir brīži, kad šķiet, ka pašam vairs nav pareizā ticība vai ka citi visi draudzē kaut kādi tādi nepareizi. Un šajos brīžos viegli aiziet ir arī tiem, kam dievkalpojums un draudze ir bijuši tiešām būtiski.
Un šai gadījumā ir jābūt ļoti uzmanīgiem - ja tas, kurš uzmeklē `pazudušo`, par šīm ticības attīstības fāzēm nezina vai neprot par tām adekvāti runāt (man šķiet, es arī īsti neprotu), tad no tās meklēšanas nebūs nekāda sevišķa labuma, varbūt pat otrādi. Tiesa, reizēm šie `pazudušie` paši pēc kāda laika atgriežas vai atrod ceļu uz citu draudzi, kas arī ir ok (protams, ja vien draudžu maiņa nenotiek nepārtraukti ar motivāciju, ka priekš manis te visi ir pārāk nesvēti). Galvenais - palikt pie Kristus un būt kopībā ar Viņu draudzē, tas nav tik izšķiroši, kurā.

Galu galā - visvairāk aizgājušajiem var palīdzēt draudzes locekļu aizlūgšanas, lai Dievs viņus pieskata un vada. Īpaši tad, ja atpakaļaicināšana neizdodas.

Ingars
par attiecībām varu piekrist, mūsdienu postmodernajā pasaulē tās cilvēkiem ir daudz svarīgākas kā jebkas cits. Un, ja nav attiecību ar cilvēku, tad diez vai viņa atpakaļaicināšana izdosies.
Džonijs
# Iesūtīts: 2011.03.13 17:40:16
vilks Galu galā - visvairāk aizgājušajiem var palīdzēt draudzes locekļu aizlūgšanas, lai Dievs viņus pieskata un vada. Īpaši tad, ja atpakaļaicināšana neizdodas.


Tur jau tā nelaime, ka lielās draudzēs neviens jau nepamana šādus cilvēkus...beigu beigās cilvēks nonāk sektu gādīgajās rokās.
<< . 1 . 2 . 3 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 96 , pavisam kopa bijuši: 3072