atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu cilvēks pazūd-kas no tā?
Svilpaste
Iesūtīts: 2011.03.06 22:20:07
Ja kāds cilvēks no jūsu draudzes pārstāj apmeklēt dievkalpojumus, vai par viņu kāds interesējas? Ja jā, tad vai tas ir mācītājs, kāds cits no draudzes vadības, diakons, jebkurš, kam ar "pazudušo" bija tuvākas attiecības? Vai pats esat kādu laiku negājis uz dievkalpojumiem un vai tad par jums kāds interesējās?
. 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
pich_
# Iesūtīts: 2011.03.06 22:52:17
ja cilvēks no kaut kurienes pazūd, tad tam (acīmredzot) ir kāds iemesls. visticamāk- viņš nemaz negrib, ka kāds mācītājs, kāds cits no draudzes vadības, diakons, jebkurš, kam ar "pazudušo" bija tuvākas attiecības viņam sāk uzdot jautājumus...
tikai iedomājos...
Vienkārši balss
# Iesūtīts: 2011.03.06 23:04:49
Labs jautājums. Tā kā nepiederu aktīvajam draudzes kodolam, nespēju šo komentēt.
Svilpaste
# Labojis Svilpaste: 2011.03.06 23:09:42
Pich- tātad- ja pazūd, tad pats grib pazust. Bet ka tad līdzība par pazudušo avi, kas tiek atrasta un debesīm prieks? Gans nedomāja, ka aita pazudusi ar nodomu pazust.
balss-vai pats esi ievērojis, ja kāds nenāk? Vai arī nevienu nepazīsti draudzē?
Valentīnis
# Labojis Valentīnis : 2011.03.06 23:18:03
Draudze liela , ko tur izkontrolēsi, nāk vai nenāk…
Es apmeklēju lūgšanu grupiņu kādā konfidenciālā katoļu draudzē Rīgā.
Mēs informējam cilvēkus par gaidāmajiem notikumiem ar īsziņām. Bet kas ilgi nav manīts, tiek ņemts arī no saraksta, nu ko tur cilvēku bombardēt… parādīsies atkal informēsim.
Ir bijuši priekšlikumi aptaujāt tos, kas vairs nenāk, kāpēc nenāk, bet neviens to nav uzņēmies un tā tas paliek nedarīts…
Mēs arī turamies pie principa, ja nenāk pie mums, tad iespējams atrada kaut ko labāku…

kaut kad pirms pusgada kādai māsai iekš Kristus tika iedalīts pienākums aptaujāt pazudušos, tagad pati pazudusi arī... nu nez varbūt arī tā ir īslaicīga pazušana
pich_
# Iesūtīts: 2011.03.07 08:59:00
Svilpaste
ja pazūd, tad pats grib pazust
nu ja. varbūt cilvēks mainījis uzskatus, vai mainījis draudzi, vai arī vienkārši pārvācies citur dzīvot. ja viņš gribētu to pateikt citiem, tad arī pateiktu. ja pazūd klusu- acīmredzot ir kāds iemesls.

Valentīnis
Es apmeklēju lūgšanu grupiņu kādā konfidenciālā katoļu draudzē Rīgā.
Mēs informējam cilvēkus par gaidāmajiem notikumiem ar īsziņām.


izskatās pēc kaut kā nelegāla
Sicilia
# Labojis Sicilia: 2011.03.07 09:04:55
cik nācies novērot - neviens to nepamana. Es aktīvi darbojos, pec tam pazudu. nevienam nebija intreses. un labi, ka tā... jo brīdī, kad aktīvi nozudu, man vismazāk gribējās, lai kāds zvana, meklē, nāk uz māju vai uz ielas uzrunā

No otras puses - iespējams, ka kādam tādam pazaudējam, tai brīdī akūti vajadzīga citu palīdzība un mēs to neievērojam.


pich_
Tur nav nekā nelāga Tā nav draudze, tā ir maza daļiņa no draudzes, kas aktīvi kontaktē, tāpēc iespēja visus ap smskot....
Mūsu bariņš, kas ņemas, saskaipojas, sarakstās netā vai viens otram piezvana, ja kādi jaunumi vai jāsanāk uz kādu sapulci ( tas brīžos, kad nav ierastās aktivitātes)
παλαιό ανόητος
# Iesūtīts: 2011.03.07 09:06:22
Mums mūsu kultā ir e-pastu saraksts un cilvēki, kas vairs neapmeklē kulta pasāku,mus, saņem informāciju par jaunākajām aktivitātēm.
armilo
# Iesūtīts: 2011.03.07 10:43:36
Svilpaste
"vai tas ir mācītājs, kāds cits no draudzes vadības, diakons, jebkurš, kam ar "pazudušo" bija tuvākas attiecības?"

mazajās lauku draudzēs mācītājam vajadzētu pamanīt pazudušos un un uzmeklēt. lielajās pilsētu draudzēs varētu noorganizēt īpašu laju kalpošanu - pazudušo avju uzmeklētāji.
dafne
# Iesūtīts: 2011.03.07 10:46:44
Es nezinu..vai kaads intereseejas...es interesejos par tiem,kurus esmu pazinusi un uzturejusi kadus kontaktus..Tad vienkarsi ari paprasu..kapec nenac...nu,taa.
Pati..ik pa laikam..pazudu uz kadu isu laicinu,menesi,piemeram...man ir draugi no draudzes un tuvi radi,nemaz nespeju ilgak pazust
Zinu,ka ir cilveki,kuri apvainojas,ja vinus nemekleebet jasaprot,ka Dievkalpojums ir priekss sevis..nevis kada cita.Ir jaiet ari tad,ja neviens par tevi neinteresejas
Vienkārši balss
# Iesūtīts: 2011.03.07 11:00:13
Mjā, bet var gadīties, ka cilvēks apsīkst, iekrīt pagurumā, vai vēl kas sliktāks - kādas vēdas, rūpes, kur vajadzīga palīdzība...

armilo ideja par pazudušo avju meklēšanas komandu tiešām laba!
Mārīte
# Iesūtīts: 2011.03.07 11:15:00
nu man bija, ka gandrīz gadu negāju uz misēm. liela draudze, diez vai kāds pamana. toreiz vajadzēja atbalstu, bet es negāju nu uzbāzties. tagad ar sanāk ne katru svētdienu būt baznīcā, bet cenšos vienmēr kad jutos labi aizbraukt, jo bieži vien uz nedēļas nogalēm spēku izsīkums, un svētdienas vnk pavadu gultā.
armilo
# Iesūtīts: 2011.03.07 11:19:07
Vienkārši balss

Šī komanda varētu ne tikai uzmeklēt pagurušos, bet arī apzināt viņu vajadzības, un palīdzēt tās risināt. Vai tās būtu materiālas dabas vai aizlūgšanu vajadzības, bet katrā ziņā sniegt atbalstu.
Tēvs Indriķis
# Labojis Tēvs Indriķis : 2011.03.07 11:31:59
Svilpaste , manuprāt, ir tā, ka sākumā ar šādu cilvēku gandrīz vienmēr mēģina parunāt, bet , ja reiz viņš atkal un atkal konstanti grib "pazust", tad viņš tiek atstāts paša ziņā. Viņam ir zināms, kur ir baznīca, kurā pulcējas draudze.
Cilvēki tagad ir palikuši ļoti patstāvīgi un pašapzinīgi, tātad, atbildīgi par sevi.
Zviedru bīskaps Bo Gircs lieto tādu terminu kā pašekskomunicēšanās, Eiropas baznīcu lielākais lāsts, bet varbūt arī vnk tā atkāpšanās no ticības jeb apostāze, par kuru pravieto apustulis Pāvils.
dafne
# Iesūtīts: 2011.03.07 11:35:29
armilo
nu ja,doma jau laba,bet ka zinasi,kuram nepieciesama palidziba..ipasi lielajas draudzees...
Man skiet,ka nevis javeido grupa,kura meklee..bet draudze vienkarsi jabut tadam klimatam,ka cilveks velas atkal un atkal atgriezties,ka vins zin..tur ir ta vieta..tie cilveki,kur varu versties,ja man ir slikti.
Vienkārši balss
# Iesūtīts: 2011.03.07 11:41:05
dafne
Šai ziņā neaizstājamas ir t.s. mazās grupas jeb kā dažviet tās sauc, pastorāti.
Neliels cilvēku pulciņš, kas viens otru labi pazīst. Var aizlūgt, var praktiski palīdzēt.
Mega draudzēs īstenībā nav reāli to konstatēt - tur jāpiesakas pašam lūgšanu grupā vai diakonijā, ja ir kāda vajadzība.
Tēvs Indriķis
# Labojis Tēvs Indriķis : 2011.03.07 11:41:46
Dafne , jāņem vērā arī "pazudušā" paša niķis. Un cik nav bijuši gadījumi, kad cilvēki, kuri darbā varbūt lien un vēdera priekšniecības priekšā, nonākot baznīcā, kļūst tik jūtīgi pret visu, kas tur vēl nepilnīgs.
Un tad jādzird, "man pateica to un to, un es tur nemūžam nesperšu savu kāju...", tā vietā, lai izrunātos un noskaidrotu pārpratumus, jo ļaunu kristietībā jau a priori nevienam nevēl, izņemot atsevišķus gadījumus. Acīmredzot, tik maz viņam nozīmē Dieva Baznīca. Un realitātē neviens tādiem pakaļ neskrien, lai cik tas nebūtu bēdīgi.
Raimonds
# Labojis Raimonds: 2011.03.07 11:41:47
Tēvs Indriķis
Zviedru bīskaps Bo Gircs lieto tādu terminu kā pašekskomunicēšanās.
Neesmu tik citīgi Bo Gīrcu lasījis, vai viņš šo vārdu pašekskomunicēšanās lieto gadījumos, kā ļoti apzinātu apostāzi vai kā tas biežāk notiek, vienkārši, cilvēks, zaudējot pirmo degsmi, attālinās no draudzes? Piemēram, viņš jau nav konvertējies pagānos , bet vien palicis par svētku kristieti (tur iemesli var būt vesela strīpa).
Tēvs Indriķis
# Iesūtīts: 2011.03.07 11:46:26
Raimonds , viņš to lieto runājot par cilvēku aiziešanu no dievkalpošanas kā baznīcas dzīves centra. Nenāk baznīcā.
Sicilia
# Labojis Sicilia: 2011.03.07 12:12:16
Tēvs Indriķis
nepiekritīšu. baznīcā nāk dažādi cilvēki un ... ne vienmēr tie pūkainākie un labākie. (un bieži ar to cilveku izlēcieniem nākas saskarties, jo tie, kas ļaunu nevēl parasti arī neuzvedas skaļi un .. citiem sāpinoši)
ja cilvēks ir jūtīgs (un daudzi baznīcu meklē, ne tad kad jūtas OK) un neizrunājas ar mācītāju/ priesteri, tad nesper pēc dažu izlēcieniem vairs kāju baznīcā... nu nesper...
aizies uz kādu sektu, kur viņu sagaidīs, sapratīs, paglaudīs pa spalvai utt vai vispār neies uz baznīcu vairs, jo tur tikai ļaunie atrodas.... lai arī tā nav
un vēl... kādā draudzē tas ir Ok, kādā atkal garīdznieki lūdz ziņot par dažādiem izlēcieniem utt, jo tad iet runāt ar cilvēkiem....
dafne
# Iesūtīts: 2011.03.07 12:32:58
Sicilia
jaa..viss jau laikam atkarigs no ta,ko cilveks baznicaa meklee...

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 98 , pavisam kopa bijuši: 36966