atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi nošokējos
biča
Iesūtīts: 2011.02.21 22:08:14
kas tas par dīvainu paradumu izgrūst sievišķus aptrakušiem gejiem?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
παλαιό ανόητος
# Iesūtīts: 2011.02.22 20:27:33
Aivars
Gudrā Vikipēdija saka:
A rabbinic tradition, described in the Mishnah, postulates that the sin of Sodom was related to property: Sodomites believed that "what is mine is mine, and what is yours is yours" (Abot), which is interpreted as a lack of compassion. Another rabbinic tradition is that these two wealthy cities treated visitors in a sadistic fashion. One major crime done to strangers was almost identical to that of Procrustes in Greek mythology. This would be the story of the "bed" that guests to Sodom were forced to sleep in: if they were too short they were stretched to fit it, and if they were too tall, they were cut up (indeed, in Hebrew and Yiddish, the corresponding term for a Procrustean bed is a "Sodom bed".

While the Hebrew word for know appears over 900 times in the Hebrew Scriptures, only approximately 1% (13-14 times) of those references is it clearly used as a euphemism for realizing sexual intimacy. Instead, those who hold to this interpretation usually see the demand to know as demanding the right to interrogate the strangers.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.02.22 20:35:19
παλαιό ανόητος
Vikipēdija daudz ko saka. Sodomas gadījumā jo īpaši.
Nu ir jau tā, ka cik var nojaust dažā labā kultūrā homoseksuālam aktam ir piešķirta maģiska nozīme. Bet, kad mūslaiku ped*** sāk interpretēt, ka Bībelē homoseksuāli akti ir pelti vienīgi cik tālu tie saistās ar elku pielūgšanu, un Sodomas gadījumā mēģina izspēlēt kā neparūpēšanos par `partnera` baudu, .... nu nav tas nopietni.
Protams, `zināt` nozīmē vispirms zināt, bet konteksts arī ļauj pamanīt, kur tas tiek lietots kā eifēmisms
Alfrēds [46.109.14.48]
# Iesūtīts: 2011.02.22 22:47:41
bet atgriežoties pie meitām.
7 Un, ja kāds vīrs savu meitu ir pārdevis par verdzeni, tad lai tā neaiziet, kā aiziet vergi.
8 Kad viņa nepatīk savam kungam un tas negrib viņu precēt, tad lai tas liek to izpirkt; bet viņš to nevar pārdot svešiem ļaudīm, kļuvis pret to netaisns.
9 Bet, ja viņš to dod savam dēlam par sievu, tad lai viņai ir meitas tiesa.
10 Ja viņš tam ņem citu sievu, tad nedz viņas uzturs, nedz viņas apģērbs, nedz arī likumīgā kopdzīve lai netiek mazināta.
11 Bet, ja viņš šos trīs noteikumus nepilda, tad viņa var aiziet brīvībā bez atlīdzības.

2. Mozus 21:7-11
VairuVaira
# Iesūtīts: 2011.02.22 23:09:44
biča ,,Tāpat visticamāk uz mani tas neattieksies un es nonākšu ellē. Kur gan citur var nonākt kāds, kurš nicina Dieva doto dzīvību?``
Ko Tu tādu ar sevi esi izdarījusi, ka tā domā? Vai arī grasies darīt.. Mazliet satraucos , kad izlasīju ko raksti.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.02.23 09:28:08
Ctulhu
Normaalas gimenes maaju , pie kuras atnaaksji cieminji, ielenc degradanti.

Vispār jau pirmais jautājums ir, ko tas cilvēks dzīvoja kopā ar tādiem deģenerātiem, un, vai uzaicinot mājās ciemiņus, viņš neiedomājās, ar ko tas var beigties?


Taču, tas viss tomēr notika toreiz, senos laikos, tur bija cita morāle un tradīcijas. Par tradīcijām racionāli nedomā, tās vienkārši piekopj. Te var piebilst, ka vaina ir ne pašā homo vai biseksuālismā, bet gan tā varmācīgā uzspiešanā citiem. Senajā Grieķijā homo un bi zēla un plauka, un nekādu problēmu tādēļ nebija.

Tās pašas morāles un tradīciju dēļ savas meitas izdošana ciemiņu vietā izvarot skaitījās labs darbs. Tas ir no cilvēku vispārējā attīstības līmeņa atkarīgs.
Vienā līmenī verdzība ir OK, jo tas ir labāk par gūstekņu apēšanu vai nogalināšanu. Tālāk jau dzimtbūšana ir OK salīdzinot ar verdzību. Utt.

Kas cits Dievam atliek? Tikai kā atbalstīt virzienu uz progresu. Ja Dievs sodītu visu, kas ir slikts, tad cilvēks praktiski neko nevarētu darīt, jo viss būtu slikti absolūtajā mērogā. Bet relatīvajā mērogā viena un tā pati darbība var būt gan laba, gan slikta, atkarībā no attīstības līmeņa.
Džonijs
# Iesūtīts: 2011.02.23 13:03:02
Nu reku EzītisMiglā visu sakarīgi pateica...mēs daudz ko izvērtējam Bībelē no šodienas skatījuma un iebraucam auzās
Papucs
# Labojis Papucs: 2011.02.23 13:03:18
EzītisMiglā
Ja Dievs sodītu visu, kas ir slikts, tad cilvēks praktiski neko nevarētu darīt, jo viss būtu slikti absolūtajā mērogā.

Es daudzus gadus par šo te svarīgo atziņu domāju un pat daļēji piekrītu šim: Kas cits Dievam atliek? Tikai kā atbalstīt virzienu uz progresu. Tikai ar tādu iebildi, ka nekāda virziena uz progresu nav. Cilvēki nemainās principiāli, tās pārmaiņas, ko Tu sauc par progresu, ir tikai izmaiņas morāles modē - vakar modē bija kļošenes un platformenes, šodien topiņi un rūtainas zeķubikses (piemēram).
Varētu pat teikt, ka Lata laikos pareizie ticīgie cilvēki bija pat taustāmi tuvāk Dievam nekā mūsdienās - nu tur eņgeļi nāca ciemos un pārnakšņoja u.c.
Protams, ir atšķirība detaļās. Lata meitas, redz`, mierīgi pārgulēja ar savu tēvu, lai veselas rases turpinātos, mūsdienās tas kā atbalstāma morāles norma būtu stipri neiedomājami.
Līdz ar to es gribu teikt, ka to sieviešu izdošanu izvarotājiem, ļoti iespējams, Dievs nemaz tā relatīvā (un ja dziļi dziļi parok, tad varbūt pat arī absolūtā) mērogā nemaz neuzskatīja par grēku (ne jau no izvarotāju, bet no Lata&co puses). Iespējams, ka šī mūs šokējošā rīcība tajā laikā tik tiešām skaitījās pareiza ne tikai relatīvi, bet arī absolūti.
Te jau citās tēmās salīdzināja verdzību ar demokrātiju. Mans viedoklis, kā jau minēju - progresa nav, tikai mainās mode un vides piesārņojums.
Papucs
# Labojis Papucs: 2011.02.23 13:06:36
Ctulhu
sjodien vairs neder.
Der, jo cilvēki pēc savas būtības nav mainījušies visu Bībelē aprakstīto laika periodu līdz pat mūsdienām.

saka cilveeks, izmantodams progresa rezultaatus - agrāk es būtu izmantojis cilvēkiem doto telepātiju, t.sk., saskarsmē ar dzīvniekiem. Tā tika atņemta pēc Bābeles torņa.
Šodien cilvēki ir pamanījušies daļēji šīs spējas aizstāt, protezējot tās ar tehnoloģijām.
Džonijs
# Iesūtīts: 2011.02.23 13:07:47
Ctulhu Der gan...ja lasa ar sapratni
Papucs
# Labojis Papucs: 2011.02.23 13:10:17
Ctulhu
Nav mainījušies cilvēki, ir mainījusies mode. Viss.

Šodien iet pēc bērna pie tēva meitenēm ir nepieņemami tieši tā paša iemesla dēļ, kā staigāt apkārt viduslaiku apģērbā (vienalga, vai augstmaņu ar korsetēm un parūkām, vai zemnieku) - ne vairāk.
biča
# Iesūtīts: 2011.02.23 14:54:52
VairuVaira
Ko Tu tādu ar sevi esi izdarījusi, ka tā domā? Vai arī grasies darīt.. Mazliet satraucos , kad izlasīju ko raksti.

Man ir gandrīz viss, par ko cilvēki mēdz sapņot, bet es nespēju to pa īstam izbaudīt - es vienkārši gandrīz visu laiku savu dzīvi it kā vēroju no malas un nejūtos tajā ieinteresēta. Apkārtējos clvēkus mēdz tracināt, ka es vienmēr visu savā dzīvē distancēti analizēju, redzu visādas cēloņsakarības, ka viss ir pakaļā, bet uzvedos tā, it kā tā nebūtu mana dzīve, jo reāli es viņu burtiski neizjūtu.
Starp citu, vari pārāk neuztraukties, jo vismaz tuvāko gadu vai divus man nebūs pietiekami līdzekļu, lai varētu sevi nogalināt, pat, ja būtu tāda vēlme - turpināšu vilkt savu dzīvību zobus sakodusi. Es uzskatu, ka, ja cilvēks sevi izvēlas nogalināt, viņam ir jāatstāj aiz sevis pietiekama summa bēru rīkošanai un citiem ar to saistītajiem izdevumiem. Tad, kaut gan paša dvēsele paliek uz savu atbildību, vismaz citi netiek iedzīti bankrotā.
Papucs
# Iesūtīts: 2011.02.23 15:58:33
Ctulhu
``dabiskaa`` moraale sitaas cilveektiesiibas un humanismu satur?

Jā, protams, ka satur. Un izpaudās kaut vai tādā veidā, ka cilvēki vispār ir izdzīvojuši. Tu domā ka tās savstarpējās radniecības dēļ ģenētiski degradētās Eiropas karaļu dzimtas izdzīvoja dabiskās izlases radīta pārākuma dēļ?
Humānisma izpausmes pēdējos gadsimtos ir galvenokārt tikai tukšas runas un iedomas. Protams, varētu jau pastrīdēties, kas būtu noticis, ja Romas imperatoram vai Čingishanam būtu kodolieroči, bet...
Ja senāk "latviešu bāleliņiem barons atņēma pēdējo kumosu", tad kāda starpība ar visu progresu ir šodien - cilvēki nevar samaksāt par apkuri, kas ar viņiem, interesanti, notiks? Un nav runa par ekstrām - vienkārši par padomju laikos celtu dzīvoklīti. Neredzu atšķirību no dzimtbūšanas - kur tu liksies no tā dzīvoklīša bez grašiem, kamēr atņems to pašu dzīvoklīti, ja vien labprātīgi nevergosi vēl vairāk, ka tik nu neatņemtu.
Jā, labi, labi - Garlība Merķeļa "Latvieši". Vidējais mūža ilgums 30-35 gadi, sāk dzert 12-13 gadu vecumā un mirst no pārsmaga darba un alkohola. Bet padomā pats - mocīties tādos apstākļos līdz 70 - 80??? Da nu nafig!
Nu un šodien. Progress, komforts? Un jēga ta kāda? Kad es strādāju garažā, mani izdevumi, lai spētu strādāt garažā, bija atbilstoši garažai. Tagadējais darbs prasa attiecīgi arī daudz lielākus izdevumus, resp., lielāku verdzību u.t.t. Humānisms? Cilvektiesības?
Tā kā atliek vien secināt, ka Lata morāle ne ar ko dižu neatšķīrās no mūsdienu tikumīgāko cilvēku morāles, un viņa lēmums atdot meitas izvarošanai īstenībā bija nevis nepareizs bet pareizs, ko tik ļoti te daudzi negrib atzīt.
(es tā ļoti ātri pārlecu daudziem pierādījumiem)
masiks iesmīkņā [67.159.36.19]
# Iesūtīts: 2011.02.23 16:25:01
Ctulhu
Tu esi visu savu muuzju nodziivojis situacijaa, kad tavu dziiviibu nekas nopietni neapdraud.

aizej, pagrauz popcornu kino seansa laikā...
Papucs
# Iesūtīts: 2011.02.23 16:28:06
Ctulhu
Pārāk atvirzīties nav vērts.

Cik saprotu, Tu uzskati, ka tik tālu atpakaļdegradēties, lai saprastu sieviešu atdošanu izvirtuļiem, nav mērķtiecīgi.
Tēmas jautājums jāizskata mūsdienu progresējošā humānisma gaismā.

Es uzskatu, ka izmaiņas ir tikai fasādē nevis būtībā, tāpēc mērķtiecīgi būtu izprast toreizējo fasādi, lai secinātu, ka minētie vīri ar sieviešiem izrīkojās visnotaļ loģiski pareizi, un arī šodien ar visu šodienas "humānismu" notiktu tas pats, ja vien drusciņ saskaņotu fasādes vismaz vienādā polarizācijā, ja ne frekvencē.
masiks iesmīkņā [67.159.36.19]
# Iesūtīts: 2011.02.23 16:41:23
Ctulhu
precedents jau baisi labais. IMHO vajadzēja tomēr duelēšanās tradīcijas izkopt. Nu, tur - vienādus ieročus izmantot, nevis ar šķēpu vai dūrēm pret pistoli iet...
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2011.02.23 17:01:10
Ctulhu
Nu kautkaadaas deklaseetu elmenetu grupaas tas taa varbuut arii notiek, bet ne jau normaala sabiedriibaa.

Ir vairākas filmas (nosaukumus neatceros), kurās daži ļauži (parasti normāli cilvēki) iespundēti kādā mājā vai tml. un tad nu viss kas tur notiek - no civilizētiem cilvēkiem viņi pārvēšas par tādiem, ko mēs saucas par mežoņiem, zvēriem, necilvēkiem.
Trakākais, ka tās filmas ir tuvu realitātei. Psihologi ir veikuši virkni eksperimentus, kā arī novērojumi situācijās, kur cilvēki paliek ierobežotā dzīves telpā nošķirti no pārējās pasaules - liecina, ka mēs tiešām neesam ne par matu attīstījušies no VD aprakstītajiem kadriem. Kā Papucs saka - tikai fasāde mainījusies.
Krieviem ir interesanta filmiņa "Kosmonavt Nr.0" (ja nejaucu), tur ir arī par sagatavošanos lidojumam uz Marsu un eksperiments ar 3 cilvēku ekipāžu uz psiholoģisko noturību. Eksperimentā atlasīti visslabākie eksemplāri (t.sk. no psih. stabilitātes viedokļa), bet rezultāts neveiksmīgs.
biča
# Iesūtīts: 2011.02.23 21:29:48
VARĒTU PALŪGT ŠO DISKUSIJU NEKLAPĒT CIET? LAI GAN BRĪŽIEM TE IR OFFTOPIKS, BET IR ARĪ PAR TĒMU RUNĀTĀJI!
ravenx
# Iesūtīts: 2011.02.23 21:52:12
Ctulhu:

http://en.wikipedia.org/wiki/Milgram_experiment

http://en.wikipedia.org/wiki/Stanford_prison_experiment

bez pūlēm var atrast arī citus piemērus, bet šie ir vieni no zināmākajiem.
biča
# Iesūtīts: 2011.02.23 22:19:57
ravenx
Biju dzirdējusi tikai par Milgrama eksperimentu. Ok, laikam jāatzīst, ka es pati nezinu, kā rīkotos dažādās ekstremālās situācijās
Papucs
# Labojis Papucs: 2011.02.23 22:24:37
biča
Tu pieļauj iespēju, ka Tavos minētajos citātos pareizo cilvēku rīcība tomēr varēja būt ne tikai pareiza, bet pat pareiza arī no Dieva viedokļa?

Bez tam šajā tēmā offtopiku nav, ja vien jau iepriekš nav pieņemta galīgā atbilde, ka atdot sievišķus aptrakušiem gejiem bija nepareizi.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 39 , pavisam kopa bijuši: 33739