atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi tiesāšana un izvētēšana
rainars
Iesūtīts: 2011.02.07 17:02:48
Cik tālu atrodas viena no otras un kur ir robeža?
. 1 . 2 . >>
AutorsZiņas teksts
rainars
# Iesūtīts: 2011.02.07 17:05:42
Lūdzu bez ieborēsanas . Pacensties komentu sniegt neliekoties sev gudru esam. Centīsimies celt nevis izardit . Atcerēsimies ka ievainot citu ir viegli.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.02.07 17:06:39
A paarformulee jautaajumu, vispaar pat nesapratu.

Ar ko viens no otra atshkjiraas?
rainars
# Iesūtīts: 2011.02.07 17:36:17
Jošs Mulders mīļais labais , ja jau nesaprati vai vari kaut reizi arī paklusēt, vai obligāti vajag paradit ka neesi vienaldzīgs?!
Ko es tagad daru, izvertēju vai tiesaju (tevi)?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.02.07 17:51:29
Sākumā ir izvērtēšana, jeb izmeklēšana, un pēc tās rezultāta notiek tiesāšana?

Izvērtēšana būtu "kas noticis"?
Tiesāšana - "ko darīt"?
Svētais
# Labojis Svētais: 2011.02.07 18:10:09
Tu tiesā tad, kad tiesā šī cilvēka motīvus, atbildot uz jautājumu "kāpēc" viņš ko dara. Tā nav tava darīšana un tas tev nav jādara, jo tu vari nepareizi iztiesāt

Tu izvērtē vienmēr pirmkārt savas rīcības motīvus.

Ja esi vadošā pozīcijā Dieva valstībā, tad tas vienmēr prasa rīcības izvērtēšanu, kas nozīmē, ka tiek apskatīts konkrētā cilvēka rīcība un rezultāts Dieva vārda gaismā, un kādas sekas tas ir nesis vai nav nesis par labu Dieva valstībai un pašam cilvēkam.
tā, kas daudz nerunā
# Labojis tā, kas daudz nerunā: 2011.02.07 18:20:28
EzītisMiglā tiesāšana drīzāk būtu kāpēc noticis? manšķiet, bet ne tikai, hmm

bībeles kontekstā tiesāšanu > sprieduma pasludināšanu un izpildi Kristus aicina atstāt viņa ziņā
un esmu sastapusi domu, ka grēksūdze ir izvērtēšana
παλαιό ανόητος
# Iesūtīts: 2011.02.07 18:46:27
Tiesāšana ir slikta, izvētēšana laba.
Kristofers
# Iesūtīts: 2011.02.07 22:02:29
Lai tik nepaliekam pie " Es citus izvērtēju " (pozitīva un derīga lieta, es ne tikai drīkstu to darīt, bet mans svēts pienākums ir to darīt), "bet viņi mani tiesā" (negatīva lieta, to viņi nedrīkst darīt, un mans svēts pienākums ir viņus atmaskot, ka viņi nodarbojas ar tiesāšanu)
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.02.07 22:41:44
Kris, zhetons
masiks [87.110.184.238]
# Iesūtīts: 2011.02.08 10:56:51
tiesāšana un izvērtēšana ir gandrīz viens un tas pats. Ar to starpību, ka tiesāšana ir izvērtēšanas apakškopa. Izvērtēšana ir plašāks jēdziens par tiesāšanu, taču tiesāšanai ir praktisks rezultāts - spriedums un sprieduma izpilde. /skat tezauru/

tātad robeža būs tur, kur personīgi izveikto vērtēšanu mēs pasniedzam kā gatavu spriedumu un saistošu pārējai sabiedrībai.

Tb - ja es pēc kaut kādām pazīmē secinu, ka Mulders ir muļķis - tas ir manis izveikta vērtēšana, ij tikai man saistošs spriedums par Mulderu. Bet ja es to paužu publiski nevis kā savas domas bet kā objektīvu patiesību kas būtu saistoša arī pārējai sabiedrības daļai, Mulderu ieskaitot - tas acīm redzot būs iztiesājošs spriedums, ar praktiskām sekām JA sabiedrība pieņems šo spriedumu.

nu, tā kaut kā man šķiet.
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2011.02.08 11:25:39
Kristofers

ja runa par foruma formātu, kur jau apriori pieļauta tiesāšana tikai vienos vārtos, tad tavs teksts ir tīrā liekulība.

iedomāsimies kādu kristiešu pasākumu, teiksim, Baznīcas dienas - viens brālis/māsa mierīgi sarunājas ar otru brāli/māsu, pēkšņi pienāk trešais un ne tikai rupji pārtrauc sarunu, bet vēl ņem un vienu (vai pat abus) aizved nezināmā virzienā...
murgs? aha, murgs.... šeit diemžēl ikdiena.


masiks [87.110.184.238]
# Iesūtīts: 2011.02.08 11:32:50
-Jona-
vērtē - brāļi, tiesā - KUNGI.

kad tevi pieņem darbā - darba devējs tevi izvērtē vai iztiesā? Un darba devējs ir kas - brālis aļi kungs?
-Jona-
# Iesūtīts: 2011.02.08 11:35:14
masiks [87.110.184.238]

šeit mani neviens nav darbā jēmis un par savām domām/tekstiem nevienam man tā kā atskaites nebūtu jādod?
Kristofers
# Iesūtīts: 2011.02.08 11:43:51
-Jona- Tikai, cīnīdamies pret tiesāšanu, cīņas karstumā nenotiesā citus, piem., nosaucot par liekuli
-Jona-
# Iesūtīts: 2011.02.08 11:49:06
Kristofers

nus, tik daudz tiesāšanas mēs visi kā nebūt pārdzīvosim
masiks iesmīkņā [87.110.184.238]
# Iesūtīts: 2011.02.08 12:24:19
-Jona-
es jau takā par to "brāļu/kungu" kontekstu runāju. Tb - nekādas īpašas korelācijas šai jautājumā nevaid. kā redzi - kungi arī vērtē, nevis tiesā un brāļi savukārt mēdz oi kā tiesāt...
rainars
# Iesūtīts: 2011.02.08 14:21:48
"bet viņi mani tiesā" (negatīva lieta, to viņi nedrīkst darīt, un mans svēts pienākums ir viņus atmaskot, ka viņi nodarbojas ar tiesāšanu)

teorija jau ir laba , bet ka ir praksē?

un re ko saka raksti : Rom.2:1 Tāpēc tu, cilvēka bērns, ikviens, kas spried tiesu, ne ar ko nevari aizbildināties, jo, spriezdams tiesu par otru, tu tiesā pats sevi, jo, tiesātājs būdams, tu dari to pašu.
2 Bet mēs zinām, ka pār tiem, kas tā dara, nāk pelnītā Dieva tiesa.
3 Vai nu tu, cilvēks, kas spried tiesu pār tiem, kas tā dara, un pats dari to pašu, domā, ka izbēgsi Dieva sodam?
4 Jeb tu pārproti Viņa neizsmeļamo laipnību, pacietību un lēnību, nesajēgdams, ka Dieva laipnība tevi vada uz atgriešanos?
5 Ar savu apcietināto un neatgriezīgo sirdi tu sev pašam krāj sodu, kas nāks pār tevi dienā, kad parādīsies Dieva dusmība un Viņa taisnā tiesa.
6 Jo Viņš ikvienam atmaksās pēc viņa darbiem.

1. Pēt.3:14 Bet, ja arī jūs ciestu taisnības dēļ, svētīgi jūs esat. Bet nebīstieties no viņiem, nedz iztrūkstieties.
15 Bet turiet Kungu Kristu svētu savās sirdīs, būdami arvien gatavi aizstāvēties pret ikvienu, kas vaicā par cerības pamatu jūsos;
16 tomēr gan ar lēnprātību un bijību, paturot labu sirdsapziņu, lai, kur jums ceļ neslavu, top kaunā tie, kas nopeļ jūsu labo dzīvi iekš Kristus.
17 Jo ir labāki ciest, darot labu, ja Dieva griba to prasītu, nekā darot ļaunu.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.02.08 14:23:24
rainars
Tu ironiju neuztver?
rainars
# Iesūtīts: 2011.02.08 14:35:48
Ja godīgi tad kad uztveru un kad nē. Vai tas ir obligāti vajadzīgs un vai nav gadījies kada dvēseli caur ironiju vēl vairāk iedragāt neka ta jau bijusi iedragāta. Varbūt ir gadījies "atrauties" no kada par ironiju?
Aivars
Vienkārši balss
# Iesūtīts: 2011.02.08 22:10:29
Lai piesakās tas, kurš netiesā! Aļōōō!

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 4 , pavisam kopa bijuši: 1199