atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Bībele un vēsture
Sheksna
Iesūtīts: 2007.09.17 17:04:04
Apskatam bībeles notikumu, personāžu un visa pārējā konfrontāciju ar vēsturi.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.18 14:11:03
Ctulhu, visas tehnoloģijas sākās ar Sci-Fi
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.18 14:11:43
Ctulhu, jebkurš SB centīsies maximāli paildzīnāt savu existenci pat uz ierobežojumu palielinājuma rēķina!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.18 14:33:27
> Ctulhu
Brīvas aktivitātes? Vienmēr ir dots ierobežots stāvokļu skaits, starp kuriem vari brīvi izvēlēties.

SB var atrasties un rasties ne pašā sistēmas iekšienē, bet ārpus sistēmas. Kā Matrixā - bērnus izaudzē ārpusē un tad iesprauž viņiem pakausī vadu.
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.09.18 15:22:13
Ctulhu, KarotesNav

Lūk manuprāt Ctulhu problēma ir tajā, ka viņš iedomājas, ka brīvība ir iespēja definēt papildus stāvokļus tādus, kas nav bijuši pirms tam. Es un laikam arī KarotesNav brīvību vairāk uztver kā iespēju realizēt esošos stāvokļus nevis radīt jaunus neesošus!

p.s. hmmm padomaaju, vai tas nav viens un tas pats?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.18 15:35:41
> Mulders
Tas ir, jaunus var saražot tikai kombinējot jau esošos? Un sanāk, ka tāpat ir tikai esošie, nekā principiāli jauna?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.18 15:36:41
KarotesNav, kaut kā tā!
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.09.19 09:55:41
Ir Divi vienīgie, kuriem man ir jātic un kurus es neapšaubu!

1. To ka pasauli radījis Dievs
2. To ka Kristus ir no miroņiem augšāmcēlies.

Kādas mums ir reālas iespējas vēsturiski korekti pierādīt 2. apgalvojuma patiesīgumu?
Taču ar Rakstiem mums ir VAIRĀK kā 1 ACULIECINIEKA liecība par notikumiem.
Kas pierakstīta 30-40 vai vēl vēlāk pēc notikuma. Ja par WW2 mēs zinātu tikai no PĀRIS aculiecinieku redzētā, tad KO mēs par to zinātu? Globāli - neko.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.19 14:34:42
Sheksna, JD ir vislabākais uz šo momentu dokumetns vispār par 1 Gadsimta notikumiem!
Dēļ
1. Manuskriptu skaita
2. Manuskriptu attāluma laikā no oriģināla
3. Oriģinālu attāluma laikā no notikumiem!

Tākā, ja JD tevi nepārliecina par notikumu vēsturiskumu, tad tu nevari būt intelektuāli godīgs un neatmest arī VISU pārējo vēsturi par šiem laikiem! Jūdu Karš, Cicerona Rakstus etc. tu tad NEKO nezini Par Romas vēsturi. Tu NEKO nezini par tiem laikiem, jo visi avoti no kuriem mēs to uzzinām ir
1. Daudz mazāk saglabājušās kopijas
2. Kopiju attālums no oriģināla laikā ir mērāms gadsimtos
3. Oriģinālu vispār nav kur nu vēl to attālums laikā no notikumiem!
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.09.19 15:02:22
Piemēram, Sokrāta esamība varētu gan būt pilnīgs izdomājums, jo par to mums ir droši tikai 1 liecinieks.
Kurš tas ira? Platons?
Vēl viena nianse - Sokrāts nepretendē ieņemt vadošo lomu mūsu dzīvē (t.i. šobrīd neviena kustība nebīda sokratoloģiju, t.i. filozofijas sistēmu, kuras centrā ir Sokrāta personība) Jēzus, saskaņā ar kristiešu uzskatiem, gan to dara.
1. Manuskriptu skaita
2. Manuskriptu attāluma laikā no oriģināla
3. Oriģinālu attāluma laikā no notikumiem!

1) NEKO nepierāda - kopijas var sadrukāt gana lielā skaitā.
2/3) 40 gadi ir ĻOTI DAUDZ. Sk. piemērus par WW2 - vēsture par to ir veidoja, sintezējot kopā gan atmiņas, gan arhīvu dokumentus, gan vidofootages un fotkas. Un ar visu to eksistē n mīti par WW2.
Tu ŠODIEN daudz atceries no tā, kas notika 1991. gada janvārī ? Ja atmetam foto, video un pierakstītos materiālus? Droši vien, ka ne pārāk, a tie ir tikai nieka 16 gadi...
vilks
# Iesūtīts: 2007.09.20 15:16:50
Piemēram, Sokrāta esamība varētu gan būt pilnīgs izdomājums, jo par to mums ir droši tikai 1 liecinieks.
Kurš tas ira? Platons?

jā.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.02.14 16:58:03
Mulders
2. Sam, 24:1
Tad Tā Kunga dusmas atkal iedegās pret Israēlu, un viņš skubināja Dāvidu pret tiem, sacīdams: "Ej un saskaiti Israēlu un Jūdu!"
1. Laiku 21:1
Un cēlās sātans pret Israēlu un pavedināja Dāvidu saskaitīt Israēlu.

Te runā par vienu un to pašu notikumu, tak viens saka, ka armiju komandēja Čērčils, bet otrs, ka to pašu armiju komandēja Hitlers!

Pac tak vienmēr čīxti, ka Bībeli neapstiprina citi darbi! A kad šos citos darbus saliek Bībelē, tad brēc ka pretrunas Jocīgs... nekādīgi tev neizdabāsi!
Te taču Bībele neapstiprina pati sevi! Kādi tur vēl citi darbi!
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.02.14 17:15:18
KarotesNav, es tač tev paskaidroju... Atbilde... Dievs iniciators, jeb tā teikt... Dievs saka... ja tu man netici un uz sevi paļaujies, nu tad ej vien Velna pavadā... ei Luci, anuka pie darba, te viens gudrītis man netic, ej padresē šo... un Velns smilxtēdams iet un dara!

Kā jau teicu viens un tas pats notikums no diviem dažādiem abstakcijas un rakursa līmeņiem! Vai tad tev nepiesaista tas fakts, ka Deivs dusmīgs bij!

Viena rakstu vieta parāda ka Dusmas un Iniciatīva nāca no Dieva, bet Velns bij Dieva dusmu izpildītājs...

Tā teikt... Velns bij opuščennijs un attiecīgus darbiņus viņam arī uzticēja!


Ģenerālis pavēl, bet zaldāts izpilda... Vēlāk hronikās var rakstīt ka izpildīja Ģenerālis vai izpildīja Zaldāts, tā nebūs pretruna!
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2008.02.14 17:17:15
Mulders
Hmm, tad Lucis ir Dieva izsūtāmais? A es domāju - kritušais eņģelis, kas cīnās pret Dievu...


Nu, un šitās pretrunas ciparos?

1. Laiku 11:11
Un šis ir Dāvida varonīgo vīru saraksts: Jašobeāms, Hahmonija dēls, trijotnes galvenais; viņš savu šķēpu pacēla pret trīs simti vīriem, kurus viņš nodūra vienā reizē.
2. Sam 23:8
8 Šie ir to varonīgo vīru vārdi, kas bijuši Dāvidam. Jošeb-Bašebets, tahkemonietis, trijotnes galvenais, visizcilākais, kas, savu šķēpu pacēlis, vienā reizē nodūra astoņi simti ienaidnieku.

Ir vēl, citas nesaskaņas, vienā vietā Itik, citā Titik, runājot par vienu un to pašu notikumu.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.02.14 17:21:15
Ctulhu

Jeega no saada pasaakuma?
Ticības pārbaude? Tici, un nedomā?
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.02.14 17:22:24
KarotesNav, pat kritis būdams viņš nevar Dieva pavēlei pretoties... jā Velns ir Dieva izsūtāmais... arī JD to var pamanīt rakstos... skat:

1 Kor 5 nodaļa... palasi enkaunteru, un Pāvila lēmumu:

4 ka mēs, jūs un mans gars, sanākam kopā Kunga Jēzus Vārdā
5 un viņu nododam ar mūsu Kunga Jēzus spēku sātanam miesas samaitāšanai, lai gars tiktu izglābts Tā Kunga dienā.

Vai 2 Tes 2:
9 Jo viņa (šī pretinieka) parādīšanās ar visu viņa viltus varu, zīmēm un brīnumiem ir sātana darbs,
10 kas ar visādiem netaisnības līdzekļiem pieviļ tos, kas pazūd, tāpēc ka tie nav pieņēmuši patieso mīlestību, kas tos būtu izglābusi.
11 Tāpēc Dievs tagad sūta tiem maldu varu, ka tie sāk ticēt meliem,

Kā izteicās toļi Luters... neaceros precīzi... : Dievs arī Velnam liek velt akmeņus Dieva Nama celtniecībā!
Dievs ir suverēns un visa valdnieks, viņš ir racionāls saimnieks, un arī sabojājušos mehānismu izmanto saviem mērķiem... kaut vai kā RND ģeneratoru

Perfekta atkritumu apsaimniekošana... recyclings...
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.14 17:22:45
Jeega no saada pasaakuma?

Mūžiga existence?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.02.14 17:24:45
Ctulhu
Tos robotus JHVH varētu tāpat sataisīt bariem vien.
Ar ko karot? Nav tak neviena.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.02.14 17:35:03
2 Sam, 24:9
Tad Joābs deva ķēniņam skaitīšanā uzzināto ļaužu skaitu: Israēlā bija astoņi simti tūkstošu spēcīgu vīru, kas bija zobena nesēji, bet Jūdā bija pieci simti tūkstošu vīru.

1 Laiku 21:5
Un Joābs nodeva Dāvidam saskaitīto ļaužu skaitu, un viss Israēls bija tūkstoš reiz tūkstoš un simts tūkstošu vīru, kas spēja zobenu vēzt, un Jūdā bija četri simti septiņdesmit tūkstoši vīru, kas spēja zobenu vēzt.

----
Ezra 2:8
Zatus dēli, deviņi simti četrdesmit pieci;

Nehemija 7:13
Zatus dēli, astoņi simti četrdesmit pieci;

Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.14 17:43:38
KarotesNav, nu tu tāds nasks ^C^V, tagad tik pat naski meklē netā atbildes... jo nets cik pilns ar rakstu "pretrunām" tik pat pilns ar atbildēm uz šīm pretrunām

Nu atbildēšu šitās, tu nākamās divas, es atbildēšu uz tām, tu nākamās divas... un... jēga? Tak tāpat skaidrs, ka tu netaisies kristietībā konvertēties un pie katra salmiņa siesies klāt, lai tas nebūtu jādara... A mani konvertēt... nu diez vai tev izdosies
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.02.14 18:07:44
Mulders
Es gribēju teikt to, ka ar tām pretrunām nav tik vienkārši, ir atbildes, ir atbildes uz atbildēm, un atkal atbildes uz atbilžu atbildēm.
Nav tā, ka uz visiem jautājumiem viss ir skaidri atbildēts.
Bieži ir visāda izlocīšanās, strīdīgi argumenti, vai nospiež ar masu - liels un sarežīts teksta apjoms, kā gadījumā ar "jaunava" vai "jauna sieviete".
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 69 , pavisam kopa bijuši: 32941