atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Bībele un vēsture
Sheksna
Iesūtīts: 2007.09.17 17:04:04
Apskatam bībeles notikumu, personāžu un visa pārējā konfrontāciju ar vēsturi.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.18 13:36:21
KarotesNav, nu jocīgs tu esi... loģiski, ka esmu spiests ticēt tam kam ticu! Tu arī esi spiests ticēt tam kam tu tici! Un tu nevari ticēt nekam citam kā tikai tam, kam tu tici! Tautoloģija!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.18 13:37:45
> Ctulhu
Nu, ja tā līdz galam, tad postulēt var, ka eksistēju vienīgi es, un to es varu sev pierādīt.
Viss pārējais var būt irr manas iedomas, tai skaitā šis formums un matērija vispār.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.18 13:39:29
> Mulders
Taču tu nevari mainīt savu ticību, bet es varu.
Un man nav tāda pieņemta saraksta, kur noticot vienam punktam man ir jānotic arī visam sarakstam.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.18 13:41:20
> Ctulhu
Man tā ir interesantāk. Garlaicīgi būtu, ja visu kontrolētu. Esi spēlējis doomu ar iddqd, idnoclip? Ļoti ātri apnīk.
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.09.18 13:41:24
Ctulhu, a no manas existences
1) Neizriet mana spēja visu kontrolēt
2) Kā tu zini, ka tu visu nekontrolē? Sapnī tač arī kontrolē būtībā visu tu, lai arī sapņos tomēr notiek it kā "neatkarīga" darbība kur nav acīmredzama saikne starp tevi kā ES un citiem personāžiem!

Tu pat savu sirdsdarbību nevari kontrolēt... bez trenniņa!
Labs domas experiments - vai vari pārstāt domāt? Tātad tu pašuj domāšanas procesu vari vai nevari kotnrolēt?

Te arī ir tā problēma, ka pats jēdziens "existēt" nav īsti skaidrs! Daudz dažādas filosofijas par to spriež, katram savs funktieris!
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.09.18 13:42:00
KarotesNav, nevari nevari tu savu ticību mainīt... piemēram, tu nevari noticēt ka Kristus ir Dieva Dēls miris par taviem grēkiem, lai tu dzīvotu mūžīgi! Tb tu nevari ticēt Kristietībai pēc savas gribas!

Kā teica Merovinga...
Izvēle ir ilūzija radīta starp tiem kam ir vara un tiem kam tās nav. "Kāpēc" ir tas, kas atšķir viņus no mums.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.18 13:44:30
Ctulhu, nē nevaru... un es jau arī neesmu postulējis, ka es to varu. Tas KarotesNav teica, ka šams var ticību kā zeķes mainīt!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.18 13:45:40
> Ctulhu
Asajām izjūtām tas neder. Vajag tādu sajūtu, ka viss pa īstam.
A tā - esmu uzlicis taimeri, lai pavisam nenomaldītos. Vai vienlaicīgi kaut kā man prātam neaptverami visu kontrolēju.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.18 13:46:23
Ctulhu plus veel tas filosofiskais domas experiments, tu nevari principaa uzzinaat vai tu gadiijumaa neesi smadzenes burkaa kas piesleegtas pie datora.
Matrix probleema... par to var uzzinaat tikai ja kaads no aarpuses tev pasaka. Un arii tad beigu iznaakums ir 50/50 vai tu tam tici vai nee, jo tev nav empiiriska aakja kur aizkjerties, jo visus tavus aakjus kontrolee dators!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.18 13:48:28
KarotesNav, prikoliigs geims... tb tu esi kudii krutaaks nekaa tu esi, tachu tu aiz sava krutuma esi radiijis vidi kuraa tu sevi ieliec kaa viduveejs playeris un luuko vai notiek "krutuma leaking", tb vai vari kljuut kruts arii shajaa "viduvējajā" stāvoklī.
Taimeris kā trenniņjam... tb vai vari sasneigt krutumu ar ierobezhotiem līdzeļiem. Tb kā tajā showā kur divas komandas no svalkas priekšmetiem x stundu laikā ir jāuzbūvē kaut kāda uzparikte!

Forša filosofija
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.18 13:48:34
> Mulders
Neteicu es tā. Man nemaz tādas - stingras kā tev - ticības nav. Ir visādi varbūtiski varianti, kas tiek apspriesti un analizēti. Es ticu ar varbūtību, tu tici absolūti.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.18 13:49:24
Ctulhu, tas liecina, ka ja mees nekontroleejam muusu ticiibu, tad to nosaka kaut kas no aarpuses... vai apstaaklji vai fotosinteeze vai kaads out-of-matrix Morfejs?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.18 13:52:27
> Mulders
Kas vainas filozofijai?
Būtnei, kura visu sasniegusi (vai nu Dievs, vai attīstījies Ctulhu), visu zin un kam vairs nav ko vēlēties, lai no garlaicības nesajuktu prātā, izeja ir - spēle. Spēle ir ierobežojumu pieņemšana.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.18 13:52:28
KarotesNav, tu tici ar varbuutiibaam kas ir mazaakas par manaam! Tas nekaadiigi nepadara tavu ticiibu labaaku par manu!
Tieshi otraadi... to var dazhaadi interpreteet!
Tu esi bailiigs un gljeevs un atstaaj atkaapshanaas celju, bet taadeejaadi miicies uz vietas un nekad nesasniegsi tos taalos kalnus, ja visu laiku palixi siltajaa purvinjaa. Var interpreteet, ka tu esi gudrs ar piesardziigu optimismu skaties uz pasauli un neljaujies leetiem trikiem.
Var interpeteet, ka es esmu tumsonis, kas piekjeraas vismaz kaut kam stabilam, taa radot pats sev stabilitaates iluuziju un svariigumu un tas ir normaali, ja cilveeks ir vaajsh, ka vinju pabalsta kaads krukjis! Var interpeteet, ka esmu dikti vieds un esmu speejis daudz vairaak par tevi izprast un paarliecinaaties, ka tas kas tev ir 50% ticamiiba iisteniibaa ir 100% drosha manta!

Nenonaaksim jau pie kopsauceeja...

Es vienalga uzskatu ka tu esi driizaak tas otrais variants... un esi godiigaa mekleeshanas un izveerteeshanas celjaa... tb tu neesi miris... bet dziivs... a par dziivajiem Dievs ciiniisies!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.18 13:55:15
Ctulhu, bet lai to veiktu tev vispirms buutu vismaz hipoteetiski jaapieljauj iespeeja ka realitaate ir shis "smadzenes burkaa" gadījums. Tachu nekas jau netraucee datoram tevii radiit paarlieciibu un kontroleet, lai tevii nerodas shitaadas dumas domas!

Es gan uzskatu, ka ir principaa iespeejama pasaule, kuraa personaazhs ir taa kontroleets, ka vinjam nav iespeeju uzhakot attieciigo pasauli no iekshpuses!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.18 13:55:51
> Ctulhu
Var izlīst relaitātē tikai tad, ja sistēma to atļauj. Gadījumā, ja sistēma to neļauj, tad izlīst ārā nevarēsi, jo pilnīgi viss tiek kontrolēts. Matrixā tu identificē sevi ar savu virtuālo tēlu - vari pat viņa smadzenes izpreparēt, vai taisīt visādas šifrēšanas un tamlīdzīgi, taču no tā tavas reālās, kolbā guļošās smadzenes neparcik nemainās, tās joprojām var lasīt kā atvērtu grāmatu. Līdz kolbas līmenim netiksi, ja tevi nelaidīs.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.18 13:56:16
Ctulhu, viens otru jau neizsleedz... es varu ticeet un buut paarliecinaats par kaadaam lietaam un apshaubiit kaadas citas!

Ticiiba apgaismo celju, shaubas un skepticisms izfiltree eenas no isitiem akmenjiem, un tad empiirisms un zinaashanas celj to pili kuraa es dziivoju!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.18 14:04:15
Ctulhu, bet kaareiz varbuut fluktuaacijas un nenoteiktiibas ir shii robezha aiz kuras tu vairs netiec! Tur aaraa ir perfekts random gjenerators, a tu no savas puses nespeej kontroleet un paredzeet shiis fluktuaacijas!
Jeb citiem vaardiem sakot... kas tad ir Random... Random ir process, kura ceelonis ir nenosakaams/nezinaams, taadeejaadi neparedzams rezultaats!
Tu jau atkal staasti kaada pasaule nav balstoties uz to kaada taa buutu ja buutu taa kaa tu domaa! Tak vienmeer jau var buut taa, kaa mees pat nespeejam aizdomaaties.
Veel jau ir taada lieta kaa pati domaashanas discipliina! Esi tak saticis cilveekus BEZ kritiskaas domaashanas... vinji gan DOMAA tachu vinju domaashanas "tehnoloģija" atshkjiraas no taveejaas un tamdeelj arii domaashanas rezultaats ir cits! Man aizdomas ka es un tu arii dazhaadi domaajam!
Tak kur garantija ka neexistee cits domaashanas veids, kas dod kaadus rezultaatus, kurus ar shodienas domaashanu nemaz nevar sasniegt!

Esi tach redzeejis dazhaadus kaut kaadu uzdevumu risinaashanas veidus kas buutiski atshkjiraas no taa ko mees lietojam ikdienaa! It kaa kaadus uzdevumus atrisinaat citaadaakaa veidaa panaakot to pashu rezultaatu ar mazaak resursiem!
Tak kamdeelj izsleegt hipoteetisku globaalu taadu paradigmu existenci kas ljauj sasniegt tos pashus rezultaatus ar mazaak piepuules.
Senaak, piemeeram, lai uzvareetu lielu armiju bij vajadziiga liela armija. Shodien es domaaju parasts specvieniibas Squads uzvareetu jebkuru Romieshu kohortu! It kaa tehnologjia, tak tehnologjija no domaashanas paradigmas izriet..
Taatad shodien mees risinaam uzdevumus efektiivaak!
Riit varbuut veel efektiivaak... Tachu ja kaads risina uzdevumus par tefi efektiivaak pieleitojot extreemi labaakas domaashanas paradigmas, tu nespeesi vinjam izsekot, vinjsh TEVI kontrolees nevis tu vinju!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.18 14:05:39
Ctulhu fluktuaacijas ir baigi labaa stabilizeejoshaa sisteema nenoteiktiibas pasaulee!
Cilveeki veel to neprot izmantot, bet teorijas jau ir... sisteema kas darbojas tikai tad ja viss darbojas kaa pulxtens ir ljoti nestabila!
Tachu ja pashaa sisteemas dizainaa ir iekljauts fluktuaaciju faktors, sisteema ir stabila - skat neitronu sabrukshanu!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.18 14:06:47
Ctulhu, SB un "brīvības" jēdziena saistība nav acīmredzama, varbūt tāpēc, ka nezinu ko tu saproti ar "brīvs".
Un otrādi arī SB būs saistīts un pakļauts tās vides ierobežojumiem kurā šis SB darbojas!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 27 , pavisam kopa bijuši: 10359