atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem DEJA -GRĒKS?
zanete
Iesūtīts: 2007.09.16 20:56:50
Vai kristietim nāk par svētību dejot? Dejai starp sievieti un vīrieti taču ir seksuāls raksturs. Kādi Jūsu uzskati?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.24 13:36:22
> Mulders
Gluži pofig nav. Kamēr tu domā, bet nedari, tikmēr tevī ir kāda pretēja doma. Kad dari, tad tās domas vairs nav.
No nodoma rīcība var izaugt, bet var arī nepaspēt izaugt. Ne jau katrs nodoms realizējas.

Var jau visu ko izdomāt, kā savu potenciālo nogriezēju neitralizēt, taču tās ir tādas domas no sērijas "Kristus par visu samaksāja, urā, es tagad daru ko gribu! Forši, kā es visus piečakarēju, tai skaitā Kristu pašu!" Vai kā indulgences. Tā ir sevis mānīšana, no kā nav atkarīgs, vai likums darbojas vai nē. Naiva cerība, ka "gan jau labais Kristus man šo vecenīti piedos" vai "gan jau es manu griezēju nogriezīšu pirmais, arī visās nākamajās dzīvēs, pat no zīdaiņa šūpuļa".

Es nesaku, ka bailes padara cilvēkus labākus. Tās padara tos ne tik bīstamus citiem cilvēkiem.

Ar ko karmoloģija praksē nevarētu būt realizējama? Nav jau nekur teikts, ka uzspiesti labie darbi padarītu cilvēku labāku. Tie tikai nes labākus augļus, un viss.

Cik labdarības gadi kompensē? Necik, ja tas notiek ar domu par vecenītes kompensāciju! Kompensē, vai pareizāk, nosvītro, darbi, kas ved "ārpus spēles". Kamēr tu spēlē, tikmēr karma tevi saista. Ja tu vairs nespēlē, tad nav saistoša, kā nav saistoši jebkuras spēles likumi, kurā tu neesi iesaistīts.
Spēles līdzībā viss ir ļoti labi redzams.

Vispār jau pārdzimt var arī, saglabājot griešanas kāri, ar iespēju to realizēt legālā veidā, piemēram, kļūstot par karavīru vai policistu, vai par bendi. Tad pie noteiktiem apstākļiem vari nogalināt. Apmierinies un netiec sodīts. Neesi redzējis tādu seriālu "Deksters"?

Budisma mērķis ir sasniegt stāvokli, kurā ciešanu vairs nav. Tas ir tas pats kristiešu mērķis. Vai arī paradīzē būs ciešanas?

Ja grēks kā mana būtības daļa pārdzimst, tātad man jāmaina sava būtība. Pirmais solis ir apziņa, ka ir trūkums. Nākamais solis - cīnīties ar šo trūkumu. Nav jau teikts, ka vienatnē, bez palīdzības.
Redz, ka daudzas reliģijas patiesībā runā par vienu un to pašu! :-)
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.24 14:02:54
KarotesNav, nepareizi saproti Kristus darbu!

Kristus gan pieņem grēcinieku tādu kāds viņš ir, bet neatstāj viņu tādu! Līdzībā - Kristus tevi pieņem savā kabinetā un nedzen tevi prom tikai tāpēc, ka tev ir cauri un sadrupuši netīri zobi, taču viņš tevi no krēsla nelaidīs ārā kāmēr nesačiņīs visus tavus zobus... un tas sāpēs! Tā kā... ka Kristus pieņem, tad tiek mainīta Daba, tavs scenārijs ir oximorons - apaļš kvadrāts!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.24 14:23:33
> Mulders
Nuja, tā jau dara praktiski visas reliģijas, garīgie skolotāji, visas
instrukcijas - pieņem tādu, kāds ir, un izlabo.
Ir tikai vēlēšanās laboties vajadzīga.

Vai arī - citur cilvēks seko līdzi savai labošanai un apzinās pa solim, ka, jā šo es gribu labot, no šī es gribu atbrīvoties, un tad notiek process. Kristietībā noliek krēslā, tad narkoze, un pēc tam ir vienā rāvienā iztīrīts viss?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.24 14:28:12
KarotesNav, atkal... kas tiek labots, cilvēka būtība vai tiek "pieregulēts" ārējās izpausmes aparāts. Labi, krutākās reliģijas ķeras klāt arī domām... tā teikt cilvēka iekšējām izpausmēm, nu psihoterapija būtībā!
Taču... atkal... mums ir lācis, kas tiek iemācīts ar motociklu braukt.

Kristietība dod jaunu būtību. Vecā netiek salabota, vecā ir norakstīta izmešanai un aiziet bojā. Jaunā, kas ir pēc Dieva Tēla un līdzības radīta tiek dota par velti... un nevis uzreiz gatava, bet kā sēkla, kas izdīgst!

Kā Kristus teica - padari koku labu un tas dos labus augļus. Citas reliģijas māca kā, tad ja tu esi dadzis, dot ābolus. Kristietība māca, kā kļūt par šo ābeli!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.24 14:53:06
> Mulders
Būtība mainās, kas gan cits, visādi ārēji labojumi un lāči uz motocikla neder! Brīvā izvēle taču agri vai vēlu novedīs tevi tur, kur tu tiecies. Tā teikt, paradīze var apnikt, ja neesi tai gatavs. "eņģeļi tik ilgi spēlē Brāmsu, ka visi sāk ilgoties pēc elles un šķīstītavas" (Šveiks).

Viss fokuss ir tur, ka nevienu nesoda, visi dodas uz turieni, uz kurieni tiecās viņu sirds. Svēdenborgs arī saka, ka katrs tiek tik tālu, cik ir nobriedis, augstāki līmeņi viņam ir neizturami spoži, bet savējais liekas pievilcīgs.

Ja kristietība dod jaunu būtību, tad tā ir jauna personība. Vecā tiek iznīcināta, un tas vairs neesi tu pats.
Kas tad cits ir "būtība" ja ne es pats, pati būtne? Jeb: Kas ir tas, kuram tiek dota jauna būtība?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.24 15:02:53
KarotesNav

Ja kristietība dod jaunu būtību, tad tā ir jauna personība. Vecā tiek iznīcināta, un tas vairs neesi tu pats.
Kas tad cits ir "būtība" ja ne es pats, pati būtne? Jeb: Kas ir tas, kuram tiek dota jauna būtība?


Te arī aug kājas neticīgo neizpratnei nedz par Kristoloģiju nedz Trīsvienību nedz grēku... jo tev vārdi "cilvēka būtība" un "cilvēka personība" ir sinonīmi. Nu kristietībā tā viss nav!
Jo mēs abi esam cilvēki, bet mēs esam dažādas personas. Tu un es esam pēc būtības cilvēki nevis Enģeļi vai gurķi, taču mēs esam atšķirīgas personības!

Savukārt definēt jēdzienu "persona" manuprāt vēl nevienam nav izdevies, jo tas ir jautājums par apziņu! Tāpat arī jēdziens "būtība" ir intuitīvs nevis definējams... vismaz es nespēšu nodefinēt uz skaitli 3
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.24 15:03:26
Ctulhu, loaded question, tamdēļ neatbildu! Kāpēc tu sit savu sievu?
indriķis
# Iesūtīts: 2007.09.24 15:08:40
Ctulhu, daudz ko tu nesaproti. Pareizāk - neko tu nesaproti kristietībā, ateisma kaitīguma uzskates līdzeklis.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.24 15:13:37
>Mulders
Ja nav skaidrs, kas ir personība un kas ir būtība, tad nevar par tām runāt.
Es runājot pieņemu, ka "būtība" arī esmu es pats, visdziļākajā nozīmē, tas kas tiešām esmu īstais es. Personība ir raksturs, tieksmes, temparaments u.c. zināma virsbūve virs būtības.
Pēc līdzības ar teātri, "būtība" = aktieris pats, "personība" = aktiera spēlētā loma. Lomas spēlēšanu ietekmēs pats aktieris,

> Ctulhu
1) Brīvā izvēle ir brīdī, kad piekrīt būtības maiņai.
Balss
# Iesūtīts: 2007.09.24 15:14:10
indriķi, tik tiešām, no tevis nu gan nez vai jebkad iznāktu evaņģelizētājs, kas spētu neticīgiem parādīt Kristu... labāk shut up , ja nevari pateikt ko labu...
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.09.24 15:18:11
>Ja nav skaidrs, kas ir personība un kas ir būtība, tad nevar par tām
>runāt.

Nepareizi! Tad tu nevarētu vispār runāt, ir jēdzieni ko cilvēki saprot intuitīvi bet nespēj racionāli to aprakstīt vai definēt. Tamdēļ vārdiņš "skaidrs" acīmredzot tev un man atšķiras! Jo tādi jēdzieni kā punkts, taisne, kopa ir nedefinējami tb nav skaidrs kas tas tāds ir, bet uz tiem visa matemātika stāv!

>Es runājot pieņemu, ka "būtība" arī esmu es pats, visdziļākajā
>nozīmē, tas kas tiešām esmu īstais es. Personība ir raksturs,
>tieksmes, temparaments u.c. zināma virsbūve virs būtības.

Tad tu tomēr atzīsti, ka tas nav viens un tas pats? Tavs EGO ir DB rekordi, bet DB nesējs un struktūra ir tava būtība! Būtība definē tavas personības un gribas robežas, personības pamatstruktūru bet ne saturu! Personība ir šis saturs!


Piemēram Intel procesori... softs ir personība un tas spēj daudz ko, bet tā darbības principi un arī core ierobežojumi izriet no procesora uzbūves... pamatstruktūras!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.24 15:25:21
> Mulders
OK, jārunā, bet tad ļoti uzmanīgi.
Par punktiem un taisnēm tādas domstarpības nerodas, kā par būtībām.

Pēc taviem piemēriem būtības maiņa ir vienkārši, Ctulhu vārdiem runājot, apziņas pārnešana uz cita nesēja?
Be tad tieksmes un vērtības nemainās. Vai tu vecenītes griez uz 640x480, 8 krāsas, vai superpuper grafikā.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.24 15:30:52
KarotesNav, jautājums vai vecenīšu griešana ir tavas personības vai tavas būtības vēlme. Kristietība māca, ka grēks skar būtību un šī būtība tad arī izkropļo personību!
Taču ikviens atgriezies noziedznieks recedīvists var liecināt, kā mainoties būtībai tiek dziedināta arī personība!
Sirdsapziņa runā no būtības ne no personības līmeņa!
Personība ir tā, kas lemj kur lidot, būtība ir tā, kas padara tevi spējīgu "lidot".

Objektorientētās programmēšanas valodā (ja to zini) būtu tā, ka būtība ir klases objekts, bet personība ir instance! Nu un ja tu zini, ka ir tādas "klases metodes" un ir "instances metodes" darbojas kāreiz šajā "būtības" un "objekta" līmeņos.

Ja nesaprati ko nupat uzrakstīju, neuztraucies, to nezināt nav nedz grēks nedz kas slikts... tik tā gadījumā, ja zini, tad šis labi to attēlo!
indriķis
# Iesūtīts: 2007.09.24 15:33:14
Balss , domājat, ka gudrāk papļāpāsiet un ctulhu metīsies ceļos. Labiņā...Bauslību vajag , ja cilvēks ar nocietinātu sirdi un aptumšotu prātu. Un tā ne vienmēr ir labiņa.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.24 15:37:30
indriķis, nomierinies... no tevis par Ctulhu dvēseli netiks atprasīts, varbūt vienkārši beidz maisīties pa kājām un stāstīt pats sev cik briesmīgs ir ctulhu... it kā pats reiz nebiji tāds pats? Toreiz tev ko... tie kas tev pasludināja Kristu to darīja ar lamāšanu ārā no panckām?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.24 15:43:09
Ctulhu, tas ir klasiskais jautājums par "kāpēc daži tiek izglābti bet daži nē"! Nezinu! Dieva suverēna darbība kā Radītājam un autoram! Ir zināms šādas divas pozīcijas, kuras, atzīstu, ir nepilnīgas un rada vairāk jautājumus kā atbildes, bet šīs nu ir atklātas un tamdēļ tās varu teikt
1. Ja kāds it bojā, tad pats sava grēka dēļ.
2. Ja kāds top izglābts, tad Dieva darba un žēlastības dēļ!

Zinu jautājumu kas seko, atbildi uzreiz saku - nezinu! Varbūt tāpēc, lai cilvēks iemācītos vispirms uz Dievu paļauties un tad pie savas autonomijas apelēt, bet pasaulē kāreiz ir otrādi! Cilvēka vēlme visu kontrolēt (arī citus cilvēkus un pašu Dievu) ved viņu postā, tamdēļ Dievs patur daļu informācijas pie sevīm, lai cilvēks ar to nenodarītu vairāk posta kā labuma!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.24 15:48:29
> Mulders
Kaut arī zinu, kas ir klases un instances, kaut kā nepieleca. Klase ir kopēja veselam instanču baram.
Te tā kā būtu tikai viena klase un viena instance.

Vai nevari atrast vēl kādu piemēru?

Man sanāk, ka vienalga, klase vai instance, bet abas tās veido cilvēku. Bet, ja cilvēkam nomaina vienu daļu, viņam neapzinoties, tad praktiski rodas jauns cilvēks.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.24 15:58:29
>Bet, ja cilvēkam nomaina vienu daļu, viņam neapzinoties, tad praktiski
>rodas jauns cilvēks.

Ja instancei nomaina klasi, no ārpuses tas pats vien objekts būs! Ja tu pārnes zemākas klases instances infu uz augstākas klases instances infu, tu neko neesi zaudējis no funkcionalitātes, bet ieguvis papildus "fīčas" jaunajā instancē.
Tā teikt - personība nemainās, tu joprojām esi TU, bet būtība mainījusies! Nu un jā, var teikt - radies jauns cilvēks - tieši Kristietības termins!

Klases un Instances tieši labi raksturo šo lietu! Tamdēļ šajā aspektā "visi ir viens" kaut kur ir taisnība... tamdēļ arī ir tas teiciens "Izglābti Kristū", tā pati instance bet jauna klase "Kristus", bet vecā "Ādams" nomirst.

Tagad ir ļoti laba infa tev iedota, lai tu lasītu 1 Kor 15 nodaļu, tur otrajā pusē ir tieši par šo runāts... par divām dabām, diviem "tēliem"... ej toč izlasi, 1:1 līdzība sanāk ar šo visu ko es stāstu!

Tamdēļ jau arī ir Kristus Kristības... viņš kā visas jaunās cilvēces galva nes visu šīs jaunās cilvēces, jaunās klases "grēkus"... vecais iet bojā! Tas tev šķiet, ka tu būtībā esi dalīts no citiem cilvēkiem, bet Kristietība tā nemāca... mēs esam vienoti savā būtībā, bet tieši instances mūs atšķir! Un šī vecā būtība ir grēka samaitāta! Kristieši sevī nes abas būtības un "personības ieraksts" pārklājās, taču Kristū mēs dzīvojam! Tamdēļ jāpieķeras jaunajai būtībai, jo laiku beigās tās tiks atdalītas un vecā klase vairs nesmelsies no Dieva savu existenci, bet paliks "plika" ar visām tās instancēm!

Šajā aspektā arī viegli saprast ka visa draudze Baznīca ir "Kristus miesa".

Nu lūk... un Trīsvienība ir pilnīgi citas klases objekts... tam klase ir "Dievs" un trīs personības, trīs ieraksti vienlaicīgi, nevis viens, un tā kā Dievam nevajag instances, tad visas viņa "metodes" ir statiskās klases metodes... tb klase IR pats Dievs!
Padomā šajā Klašu-Objektu aspektā, tad visa Kristietība kļūst vēl skaidrāka!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.24 16:27:39
> Mulders
Tas būtu apmēram kā pārmest objektu uz atvasinātu klasi, kurai ir visādas papildus fīčas? Un dažas metodes ir pārrakstītas ar jaunu kodu? Krišnaītiem ir līdzīgi - garīgā ķermeņa saņemšana.
Tas ir kā Ctulhu apziņas pārnešana uz citu nesēju, uz ķermeni, kuram ir visādas papildus spējas, kā lidot, lasīt domas, sepulēt utml?

P.S. Programmētājiem šķiet ka ir atvieglota izpratne par dažām garīgām lietām :-)
Balss
# Iesūtīts: 2007.09.24 17:58:21
MuldersKarotesNavCtulhu
Vai jums neliekas, ka būtu labāk jūsu interesantās un gudrās sarunas turpināt kādā speciālā tēmā vai varbūt Beztēmā, nevis pārvērst jebkuru parasto ļaužu uzsākto sarunu par, teiksim, dejošanu vai jebko citu, par jūsu augsti intelektuālajām diskusijām par citiem jautājumiem?... Vai jūs mūs neaizberat?...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 25 , pavisam kopa bijuši: 6110