atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Arhibīskapa runa Sinodē
Aivars Lapšāns
Iesūtīts: 2010.12.30 15:09:24
Atvēru LELB lapu un arhibīskapa runas sinodē vēl arvien nav.
Uzskatu , ka arhibīskaps līdz ar to ir izrādījis necieņu savai draudzei , kurā viņš sastāv.
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.12.30 15:09:42
Atvēru LELB lapu un arhibīskapa runas sinodē vēl arvien nav.
Uzskatu , ka arhibīskaps līdz ar to ir izrādījis necieņu savai draudzei , kurā viņš sastāv.
Svens [95.68.15.50]
# Iesūtīts: 2010.12.30 15:10:57
Diemžēl es arī esmu šokā
lelbietis [95.68.15.50]
# Iesūtīts: 2010.12.30 17:09:07
Diez kas nav. Gada beigas. Arhibīskaps nosvīdis.
gunss [212.93.100.183]
# Iesūtīts: 2010.12.30 20:34:23
Aivars Lapšāns, nu vot, laidies ka prom no šitādas necienītāju draudzes - sgiņ
hektors [109.154.228.81]
# Iesūtīts: 2010.12.31 01:04:36
Un visdrīzāk, ka arī nekad nebūs. Šis fakts bez vārdiem izsaka daudz ko par pašreizējo situāciju Baznīcā.
zuzanna [213.112.111.205]
# Iesūtīts: 2010.12.31 13:09:46
Varbūt viņš vienkārši to runāja savai sinodei un savai baznīcai nevis visiem mēdijiem un visai pasaulei.
lelbietis [95.68.15.50]
# Iesūtīts: 2010.12.31 14:14:56
zuzanna [213.112.111.205]

bet tak parejo runas ir atrodamas. Arhibiiskapa nav.
labietis [46.109.33.45]
# Iesūtīts: 2010.12.31 14:38:21
zuzanna [213.112.111.205] savai sinodei un savai baznīcai pēc tā arī izskatās
Aivars
# Iesūtīts: 2010.12.31 19:30:03
Acīmredzot, pirmajā brīdī likās, ka vajadzētu parediģēt, pēc tam kļuva skaidrs, ka jebkura redakcija vairos tikai baumas par sākotnēji sacīto. No vienas puses jocīgi jau ir. No otras puses, labi vien ir, ka vismaz Z-svētku laikā tā netika vēl daudzināta vietā un nevietā, visādiem antikristiem par prieku.
Bet ko cienītie diskusijas dalībnieki sagaidītu no šīs runas?
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2010.12.31 20:06:20
Aivars

tikai vienu - cieņu pret baznīcu, kuru viņš vada! Es nebiju sinodē, bet tomēr man būtu laikam pat nepieciešami zināt, ko arhibīskaps sacīja...
sakramento [174.36.199.202]
# Iesūtīts: 2010.12.31 20:32:53
Jānis Kalniņš, varbūt pašam vajadzēja izrādīt cieņu baznīcai, kurā tu esi un ierasties uz sinodi? Ja tev jāzin, ko bīskaps sacīja, pajautā viņam. Tev viņš droši vien iedos.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.12.31 21:15:35
sakramento [174.36.199.202]
Nez vai sinodes apmeklējums ir cieņas pret Baznīcu jautājums. Domāju, ka neba nu visi pietiekami daudzie Sinodes neapmeklētāji kādu īpašu necieņu centās neizrādīt. Kādam bija citas lietas darāmas, kādam veselība neatļāva ierasties, kāds vienkārši nebija īsti gaidīts, jo nebija nokārtojis finansiālās saistības šādu vai tādu iemeslu dēļ.
kassic [90.130.176.18]
# Iesūtīts: 2011.01.01 14:20:37
A nezinu gan, kādi vēl iemesli sinodālim būtu attaisnojoši neierasties uz sinodi kā vienīgi nāve... Pamēģiniet kaut ko tādu ieraudzīt piem.Vācijas baznīcā
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2011.01.01 16:20:31
Vispirms jau visiem Laimīgu jauno gadu. Novēlu perfekti šaut mērķī ar to ieroci , ar kuru mums Tas kungs ir devis pasludināt Krustā sisto....
Tie brāļi un māsas , kuri nesaprot, ka arhibīskapa runai , tieši video formātā būtu jābūt tajā pašā dienā LELB lapas profilā , diemžēl nav ar Dieva dotu dāvanu - redzēt lietas , saprast laiku un sekas... To Dievs dod tiem , kuri ir pazemīgi tā Kunga priekšā . Tiem tad un tikai tiem Dievs dod acis redzēt, dzirdēt.
.
Es jaunajā gadā novēlu brāļiem un māsām nomest važas , kuras mums jau laikam ir gēnos , kā komunisma paaudzei. Es novēlu saprast to , ka Draudze ir vienīgā institūcija uz pasaules , kur hierarhijas augstākais draudzē ir vienkāršs miesas loceklis un viņam ir jācenšas jo ļoti , lai cieņa pret mazāko ( šajā gadījumā pret tiem , kuri nebija sinodē) būtu kā jau pavēlēts Evaņģēlijā - sacentieties viens ar otru mīlestībā. Es neredzu šo mīlestību un diemžēl ...turpinājums sekos. Šis turpinājums ir katolicisma un protestantisma sadursme.
Krišjānis
# Labojis Krišjānis: 2011.01.01 22:53:53
Aivars Lapšāns
Uzskatu , ka arhibīskaps līdz ar to ir izrādījis necieņu savai draudzei , kurā viņš sastāv.
Jūsu uzskati ir jūsu uzskati. Arhibīskaps uzrunāja sinodi - draudžu pārstāvjus un mācītājus. Tie arī draudzēs varēja par visu informēt. Vairāk nevienam manuprāt nav daļas gar Baznīcu un tajā notiekošo. Savu "veselīgo" ziņkārību var remdēt baumu un tenku lapelēs un žurnālos.

Aivars
Kādam bija citas lietas darāmas, kādam veselība neatļāva ierasties, kāds vienkārši nebija īsti gaidīts, jo nebija nokārtojis finansiālās saistības šādu vai tādu iemeslu dēļ.
Citas lietas darāmas? Mācītājam, kam tas ir pienākums, draudzes pārstāvim, kurš no draudzes ir izvirzīts? inreresanti...!
Nekur netiku manījis, ka finansu saistības nenokārtojušās draudzes nebūtu gaidītas sinodē. Nebija balss tiesību - tas gan, bet kādām konsekvencēm taču jābūt, ja nepilda sinodes lēmumus.
Pie kam atkal redzam līdzību ar pasauli (tikai nevispārinot) - mazās, trūcīgas draudzes nomaksā, bet lielas (pat lielākā...) to nedara. Varbūt neuzskata par vajadzīgu, nezinu.

Jānis Kalniņš
tikai vienu - cieņu pret baznīcu, kuru viņš vada! Es nebiju sinodē, bet tomēr man būtu laikam pat nepieciešami zināt, ko arhibīskaps sacīja... taisnība, būtu jāzina, bet manuprāt šīs lietas jāatstāj savā lokā. Aizsūti e-pastu arhibīskapam, gan viņš Tev atsūtīs ziņojumu. Tāpat citiem, kas nevarēja būt klāt un dzirdēt. Bet es apšaubu vajadzību ziņojumu un tāpat visus sinodes materiālus likt LELB lapā.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2011.01.02 01:38:20
Es varbūt tomēr papaudīšu nezinīšiem par sinodes galveno notikumu. Proti, arhibīskaps izplatīja ,,preses relīzi,, , ka viņš varētu atkāpties no sava amata , ja sinode nobalsotu par.
Sinode ir LELB brāļu un māsu kalpošanas pārskata sapulce. Draudzes izvirza pārstāvjus uz šo sinodi. Un draudzēm ir jāzin ko runājis arhibīskaps laikā , kad viņš ir nolēmis spert tādu soli. Jo sinodāļi nevar atcerēties visu arhibīskapa runu. Runa taču sastāv no niansēm, simboliem , indivīda īpašu valodas teikuma virzību. Sinodālis var saprast tā , bet cits brālis un māsa savādāk. Tas ir normāli.
Arhibīskapa runa ir vienkārši aizkavējusies pārāk ilgi. Tagad viņam atkal sākas jauna problēma = ļoti taktiskā veidā uzrakstīt runu , kādēļ viņš ir devis nedemokrātiskus norādījumus neielikt video ar viņa runu kopā ar citiem video. Ja arhibīskaps savā uzstāšanās ir solījis LELB virzīt pa evaņģēlija ceļu , tad lai arī pirmais sāk = izrāda savai draudzei cieņu un ieliek nevis kaut kad , bet uzreiz un video , līdzvērtīgi citu brāļu ziņojumiem. Tas būtu pēc evaņģēlija pareizrakstības. Tas nav evaņģēlijs. Pret savu draudzi tā nevar uzvesties.
Taisnību sakot , es to runu varu dabūt, bet .....nevēlos iet tādu ceļu. Gribu šo runu izlasīt kopā ar viesiem brāļiem un māsām no LELB.
Redziet, pat mācītāji gaida.....
Aßpiд
# Labojis Aßpiд: 2011.01.02 06:34:00
Aivars Lapšāns .. papaudīšu nezinīšiem par sinodes galveno notikumu ..
---------------------------------------------------------

Paliec nu, kurpniek, labāk pie savām liestēm.
Varbūt Tu kaut ko saproti no mūzikas, bet tiesību pamatos Tu esi nelga!

Sinodes galvenais notikums bija tas, ka tā ar 70% balsu Viņa Gaišībai Jānim Vanagam izsniedza carte blanche ...

Ja Tu esi tenors, tad ir īstais laiks mācīties barona Vepsa partiju no K. Zellera operetes „Putnu pārdevējs”:

Kusch! Maul gehalten!
Keinen Muckser! Man marschier!
Man bedenk`, dass seine Durchlaucht hier!
vilks
# Iesūtīts: 2011.01.02 09:27:24
varbūt neapspriedīsim, cik kurš ir kristīgs, labi?

mazliet patīrīju tēmu, lai nesākas nevajadzīgi strīdi un mērīšanās ar svētumu.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.01.02 12:22:35
Aivars
Bet ko cienītie diskusijas dalībnieki sagaidītu no šīs runas?

Mēs pārāk daudz un bieži vēlamies kaut ko sagaidīt, tik ļoti, ka šīs gaidas aizklāj un aizstāj pašu notikumu, tā vēsti un tās paudēju. Tamdēļ visiem novēlu Jaunajā gadā vairāk redzēt patiesos notikumus un mazāk savu iedomu vīzijas.

Es pavisam vienkārši vēlos zināt KO un KĀ arhibīskaps teica un vēstīja pēc iespējas nepastarpināti, un tam lieliski noderētu video vai audio ieraksts.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.01.02 13:35:35
Mārtiņš
Man jau liekas, ka videoieraksti netika veikti. Bet audioierakstam noteikti jau kādam būtu jābūt. Cerēsim, ka tas arī parādīsies oficiālā lapā pirms parādās kaut kur neoficiāli
Bet domāju, ka Tu ļoti labi te aprādi tās mitoloģiskās ekspektācijas, kas apvij šī ieraksta publiskošanu. Saprotu, ka interese ir saikairināta, bet ka beigās nav vilšanās, ka maģiskais pārdzīvojums izpaliek, un pilnīga laime uz burvju mājiena neiestājas.
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 136 , pavisam kopa bijuši: 6037