atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Kāpēc neviens prāta apsvērums nav palīdzējis neticīgam kļūt par ticīgu?
Svētais
Iesūtīts: 2010.12.28 15:49:47
Kā Jūs domājat?
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
Svētais
# Iesūtīts: 2010.12.28 15:51:58
Jo, ja tā būtu, tad foruma neticīgie taču sen jau būtu kļuvuši par ticīgiem, vai ne?

Palabojiet mani, ja es saku ko nepareizi. Papildiniet mani, ja šī doma ir pieņemama.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.12.28 15:57:09
Nu nesaki, ka neviens prāta apsvērums. Reku kaut vai tās pašas "Paskāla derības", ir prāta apsvērumi.
Gan jau ka atradīsies cilvēki, kam tieši prāta apsvērumi ir palīdzējuši. Mulders te ir vairākreiz teicis, ka ar prātu saredzējis caurumus materiālismā.
masiks [87.110.184.238]
# Iesūtīts: 2010.12.28 15:58:07
Svētais
Jo Dievam ir viens liels trūkums - viņa esību nav iespējams daudzmaz saprātīgi pierādīt. Var tikai pieņemt ka viņš ir. Bez pierādījumiem. Tāpēc jau tā arī saucās ticība !
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.12.28 16:09:49
Sveetais

A varbuut noskaidro VAI nav paliidzeejis.

Man kaareiz praata apsveerumi iekustinaaja kustiibaa uz Kristietiibu un veel shodien ljoti daudzi tieshi praata apsveerumi mani paarliecina, par manas ticiibas patiesumu.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.12.28 16:10:48
Jo, ja tā būtu, tad foruma neticīgie taču sen jau būtu kļuvuši par ticīgiem, vai ne?

Palabojiet mani, ja es saku ko nepareizi. Papildiniet mani, ja šī doma ir pieņemama.


Tu runaa nepareizi. Jo pat praata apsveerumi prasa kaut kaadas ieprieksheejas zinaashanas un domaasanas "raami", kas var veidoties vai paarveidoties laika gaitaa...

Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.12.28 16:15:11
Jo Dievam ir viens liels trūkums - viņa esību nav iespējams daudzmaz saprātīgi pierādīt. Var tikai pieņemt ka viņš ir. Bez pierādījumiem. Tāpēc jau tā arī saucās ticība !

Kaareiz Dieva esamiibu pieraadiit var visai briivi izejot no noveerojumiem. Tieshi taapat kaa var pieraadiit elektronu, atomu, kvarku, gluonu vai melno caurumu esamiibu... peec taa, kaa tie ietekmee un organizee pasauli ap seviim var spriest par to existenci.

Gravitaaciju - neviens nezin kas tas ir - bet neviens neshaubaas par taas existenci, ibo taas ietekmi noveero ik dienas.

Probleemas rodas tad, ja mateerijai meegjina piedeeveet tai nekad nenoveerotas un neexisteejoshas iipashiibas, tobish padara Dievu neredzamu aiz materiaalisma duumu aizsega.

Tobish izskaidro radio aparaata izcelshanos nevis ar Apzinjas darbiibu, bet ar likumiem dabaa, jo radio tachu darbojas absoluuti saskanjaa ar dabas likumiem un ikvienu taa detalju un darbiibu var izskaidrot ar dabaa noveerojamiem likumiem... cilveeks tur nav vjaadziigs... It iipashi, ja tu pazinjo, ka mateerija ljoti ilgaa laikaa mistiski muteejoties speej sevi sakonfigureet par ko taadu, kam radioaparaats blakus ir kaa koka klucis konstantiins blakus kosmosa kugjim... Tobish, ja mateeriju padara par Dievu, tad tieshaam transcendentaals Dievs nav vajadziigs
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.12.28 16:37:52
Proti?

ID ar to nodarbojas Elementarno Mendelson.

Formaali tas prasiitu iedziljinaashanos Informaacijas Teorijas, Matemaatikas, Fizikas, Kjiimijas un Biologjijas dziilees...

Neformaali tas ir modificeets tuuringa tests.

Ja process X speej radiit sarezhtjiitu sisteemu S un X ir apzinja, tad ja process Y rada sarezshtjiitaaku sisteemu par S, tad Y ir vismaz apzinja.

Principaa Turinga Tests ir vieniigais kaut cik formalizeetais Apzinajs detekteeshanas veids. Apzinju detektee peec taas darbiibas un iedarbibas uz mateeriju, apzinju nav iespeejams veerot tieshi.

Tieshi taapeec veerojot gan Kosmosa fine-tooning gan dziiviibas uzbuuvi var ar neaprbunjotu aci ieraudziit, ka tam visam pamataa ir preciizss plaans un taada liimenja technologjijas, liidz kuraam mums veel aug un augt

Ibo ja mums uz galda ir proteiinu sinteezes un assembly sheema, kuru izpildot mees ieguustam - cilveeku - tad uvi, vieniigais empiiriski noveerotais process, kas taa speej iedarboties uz mateeriju un radiit nanomashiinu sheemas ir Apzinja.

Lai to apgaaztu, buus vajadziigs kaut kas vairaak par pazinjojumu, ka 14 ar kapeikaam miljards gadu laikaa uudenjradis pac var shitaa te sakombineeties.

Klaat veel pieliekam elementaaru varbuutiibu teoriju, pareekjinot taadu lietu kaa visuma "varbuutiibas resursus"... Gambloeru valodaa sakot - Visumaa elementaari nav tik daudz resursus, lai radiitu elementaaru bakterofaaga DNS, kur nu veel ko sarezhtjiitaaku...

Nu un pasha Visuma fine-tooning... kudiii labaak to skaidrot ar Apzinju nekaa ar "blind chance"

Protams, ja mees panjemam extendeeto Ctulhu teoriju, ka bezgaliigaa multiversaa ir bezgaliigi daudz resursu, nu tad taa teikt... arii... nav probleemu, ka mees esam taadaa Visumaa kuru ir radiijis Dievs Jo bezgaliigaa multiversaa bezgaliigaa laika periodaa ar bezgaliigiem resursiem ir iespeejams VISS... Tad vairs nav artshkiriiba starp potenciaalu un aktuaalu!

Ctulhu, tikai mateerijai shaadas iipashiibas nav Prosto nav

Kaa jau teicu, kristaalu veidoshanaas neizksaidro nanomashiinu veidoshanos taapat kaa tas nevar izskaidrot pat sniegaviiru
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.12.28 16:53:40
Svētais
Kāpēc neviens prāta apsvērums nav palīdzējis neticīgam kļūt par ticīgu?

Jautājums aplams.
Prāta apsvērumi man ir daudz līdzējuši ceļā uz ticību, gan arī šo ceļu iet. No manas pieredzes būtiskākā "tīrā" prāta problēma ir tajā, ka tas ir kūtrs uz reālu darīšanu, taču šī (mana) prāta problemātika piemīt ne tikai ar ticību saistītiem jautājumiem / lēmumiem, bet arī uz jebkurām citām jomām.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.12.28 17:00:59
Ctulhu
Sitajaa gadiijumaa dievs sanaak mazaaks par multiversu, tb ETI parastie. OK, tas var gadiities.
Jā, pastāv liela iespēja, ka mēs pašlaik dzīvojam datora simulētā vidē:
http://www.simulation-argument.com/simulation.html
masiks [87.110.184.238]
# Iesūtīts: 2010.12.28 17:03:51
Jošs Mulders
Kaareiz Dieva esamiibu pieraadiit var visai briivi izejot no noveerojumiem.
Daudz tādu nav? Cik saprotu - šobrīd ir pieejams tikai viens: DNS. Un tikai tad, ja pieņemam, ka to izveidoja Dievs?
Attiecīgi, ja spējam atrast un pierādīt neorganiskās dabas likumsakarības, kuras spēj galu sānā izveikt ķīmiskas reakcijas kuru rezultātā mums izkrīt DNS - tad šis... hmmm.... novērojums (??) krīt?
Ir kāds vēl, bez organiskās dzīvības?
Tēvs Indriķis
# Iesūtīts: 2010.12.28 17:36:25
Arī es nesaprotu, kāpēc Svētais domā, ka neviens prāta apsvērums nav palīdzējis neticīgam kļūt par ticīgu? Daudziem domājošiem cilvēkiem tieši prāta apsvērumus Dievs ir izmantojis ticības dāvāšanai.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.12.28 18:04:18
Svētais
Konkrētajiem šeit traucē iedomība. Esmu runājis. Hau.
παλαιό ανόητος
# Iesūtīts: 2010.12.28 18:51:35
Man joprojām liekas, ka ticība nestrādā ar intelektuālo prātu, ka ticības orgāns ir nevis intelekts, bet iztēle . Tas nebūt nenozīmē, ka ticības patiesības tāpēc ir izdomātas un neīstas. Iztēle ir varens rīks. Mendeļejevs iztēlojās (nosapņoja) periodisko tabulu, arī Einšteins diez vai būtu spējis relativitātes teoriju radīt bez iztēles.

Tāpēc, man liekas, cilvēks vispirms notic un tad piemeklē racionālus izskaidrojumus savai ticībai. Nu piemēram ID. Pat, ja to uzskata par zinātnisku teoriju, tā nebūt nesaka, ka jābūt Dievam bibliskā izpratnē. Varbūt dzīvību uz Zemes radīja tas, ka kāds citplanētietis te nošņauca degunu. Tomēr ir kristieši, kas pamato savu ticību tieši ID.
pich_
# Labojis pich_: 2010.12.28 20:41:21
tāpēc, ka internets traucē ticībai. jo vairāk cilvēkam ir iespēja iegūt informāciju par šo un citām reliģijām, to rašanās iemesliem, vēsturi, attīstību, norietu utt, jo kritiskāk viņš skatās uz ticību kā tādu [jebkuram dievam].
ravenx
# Iesūtīts: 2010.12.28 21:46:03
Jebkādi prāta argumenti ir vāji tieši tā iemesla dēļ, ka tie ir prāta argumenti.
ravenx
# Labojis ravenx: 2010.12.28 21:47:16
Bet tas ir diezgan ironiski, ka tādu tēmu paceļ ticīgais
vilks
# Iesūtīts: 2010.12.29 08:37:12
Jā, man arī šķiet, ka jautājums ir uzstādīts nepareizi, proti, ir cilvēki, kuriem tieši prāta apsvērumi palīdzējuši kļūt ticīgiem.

Tomēr vairumam cilvēku mūsdienās prāta lietošana nav diez ko ierasta lieta un uz tā apsvērumiem daudzi cilvēki balstās ļoti reti (jebkādu lēmumu pieņemšanā) - kā jau ravenx raksta prāta argumenti ir vāji tieši tā iemesla dēļ, ka tie ir prāta argumenti - tādēļ arī mūsdienās arvien mazāk cilvēku izvēlas kļūt ticīgi prāta apsvērumu dēļ.
danar
# Iesūtīts: 2010.12.29 10:18:04
Pateicoties kristietibai es atguvu pratu
Svētais
# Iesūtīts: 2010.12.29 10:32:20
vilks
Vismaz ar nepareizu jautājumu es varu piedabūt tevi izteikties .
masiks [87.110.184.238]
# Iesūtīts: 2010.12.29 10:34:58
ravenx
Jebkādi prāta argumenti ir vāji tieši tā iemesla dēļ, ka tie ir prāta argumenti.

tā tas ir... tiesa, tiesa...

You can get further with a kind word and a gun than you can with just a kind word. (c) Al Capone
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 125 , pavisam kopa bijuši: 36993