atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Vai matērija ir viss kas ir?
Mulders
Iesūtīts: 2007.09.10 13:27:24
Ctulhu,

Mulder - tas viss, ko mineeji ir materijas iipasiibas . Vai materijas iipasiibas ir materija? Atbilde - taas no materijas nav atdalaamas.

Bet pēc būtības... 1) Nepiekrītu 2) Var pajautāt, vai matērijas īpašības ir šī matērija? Ja tu saki ka ir neatdalāmas, ta kas definē mateŗiju... tās īpašības, tātad infa, jo to var uzrakstīt uz galīga papīra daudzuma, vai bez "matērijas īpašībām" ir vēl kaut kas!

Jo citādi mums sanāk, ka matērija ir tās definējošās īpašības...

Taču argumentējot pret to, ka matērija ir īpašības, pasaki man kādas īpašības ir skaitļi? Kuras matērijas formas kuras īpašības tās ir! Kādas matērijas īpašības ir skaitlis PI teixim 1000 cipari aiz komata?

Ja es salieku sprunguļus taisnlenķa trīstūra formā, vai šis trīstūris ir šo sprunguļu īpašība? Bet ja es trīstūri definēju ar 3 punktiem plaknē? Kuam piemīt šī "trīsstūrības" īpašība?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.10 16:25:27
> Mulders
Ieliekam fotoaparātam programmu: analizēt, vai tur kaut kas ir. Ja ir, tad pašiznīcināties. Līdz ar to līdz mums jānonāk tikai tukšām filmām, vai nekam.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.10 16:25:45
Sheksna, es nesaku, ka es ticu tam ko šeit postulēju, es tikai norādu uz to, ka pirms paša novērojuma, pirms pasaules skatījuma, tu JAU esi uzkonstruējis nepieciešami kādai pasaulei jāizskatās. Taču izveicot pareizu secību ar domas experimentiem, var pierādīt, ka tava vēlme kaut ko novērot arī nosaka šo novērojumu! Kvantu fizika galu galā tieši to māca, ka atkarībā no experimenta, arī novērojuma rezultāts atšķirsies, laigan process nav mainījies!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.10 16:26:02
> Ctulhu
Dievs nav šī Visuma sastāvdaļa. Novērošanas nepieciešamība ir spēkā tikai šai Visumā.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.10 16:28:39
Ctulhu, lūk un Dievs ir tas, kas existē un pastāv objektīvi, neatkarīgi no novērotāja!

KarotesNav, pietam pierādīt, ka es neesmu iekš Matrix es nevaru, neizejot ārpus Matrix! Mēs nezinām, vai mēs neesam tikai smadzenes saliktas burkā, kur superjaudīgs dators mūs baro ar sajūtām. Jo viegli pierādīt, ka visi mūsu jutekļi ir reducējami uz elektrosignāliem smadzenēs! Tādējādi grūti ir būt drošam, ka mēs redzam pasauli tādu kāda tā IR pati par sevi. Kants par šito runāja!

Mans pretarguments gan ir vienkārss - Okhama šķēres - izvēlamies to modeli, kurš prasa mazāk kaloriju fenomenu aprasktam, pofig cik tas atbilst "īstenībai"! Bet tas ATKAL rada šo cilpu, mūsu realitāte ir matemātiskas formulas... jo vienkāršākas jo labāk, bet vai patiesas, to mēs nevara uzzināt kāmēr kāds nepierāda, ka tas ir blefs.

Tā piemēram Ņūtons diez vai viegli ļautos Einšteina formulām bez taustāma experimenta!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.10 16:29:28
> Ctulhu
Nezinu. Varu piedāvāt kā piemēru tikai Matrixu. Matrix virtuālā vide ir visu laiku jānovēro - Matrix katru brīdi rēķina visu daļiņu nākamās koordinātas. Taču pašu Matrixu var nenovērot neviens.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.10 16:30:54
> Mulders
Tev tikai vajag pierādīt, ka patiešām NEKAS nevar eksistēt bez novērotāja, un Visuma Saprātīga Autora pierādījums rokā?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.10 16:32:26
Puišiem iesaku palasīt par Kanta "objekts pats par sevi" un Leibnica monādēm! Tās monādes vispār baigi inčīgā lieta, hipotēze kā realitāte rodas no nekā... jeb no bāzes monādēm!

Realitāte patiesi mainās, pamainot sākuma prepozīcijas!

Pietam, es ar savu vēlmi redzēt simtlatnieku rokā to nespēju izraisīt, jo cilvēki NAV individuālas neatkarīgas būtnes. Viņi ir saistīti ar neredzamām "entanglētām" saiknēm, kur realitāti rada kolektīvs "ticības/neticības" fenomens.
Šādā aspektā var pieļaut, ka sensenos laikos pūķi lidoja, jo kolektīvi cilvēki tiem ticēja, bet ja cilvēki netic, tad tas tā nav!
Savukārt kvantu fizika ir tik mikroskopiska, ka to spēj ietekmēt viens vai vairāki indivīdi ar savu nelielo ticību, bet kad tas izplatās matemātiski uz kolektīvu, tad šī ticība nostiprinās kā realitāte. Tamdēļ šai līmenī pastāv konkurējošas ticības!



Sviest gan, bet jauki parotaļāties!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.10 16:34:19
> Ctulhu
Ideja ir tāda, ka Matrix ģenerētajā pasaulē var eksistēt sava fizika, kādas patiesībā nemaz nav. Tāpēc nevar prasīt, ka no novērojumiem Matrixā varētu spriest, ka pasaule "tur ārā" ir tāda pati.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.10 16:37:01
Ctulhu, būtiskā Dieva un matērijas atšķirība ir tāda, ka Dievs ir nemainīgs, bet matērija mainīga! Kāmēr Dievs nerunā, matērijas nav! Varētu teikt tā... Dievs "domā" matēriju, tamdēļ tā existē. Taču viņam nav jādomā sevi, lai viņš existētu. Bet matērija, nespēj domāt, tamdēļ tā nespēj radīt Dievu!
Dievs ir tīrā apziņa, nav ne jausmas no kā šis sastāv un kāda ir viņa "struktūra" vai "daba", mēs nevaram Dievu novērot tieši, jo mēs pat apziņu nevaram novērot tieši!

Tas ir ideālisma pamatpostulāts, Ideja ir pirms Matērijas. Apziņa ir pirms Matērijas. Materiālisms ir otrāds pieņēmums. Kā šī diskusija parāda, principāli ir grūti noteikt kā ir īstenībā. Un zini ko... ja nu ir kā ar tiem viļņiem un daļiņām, ir gan tā gan tā, un nav ne tā ne šitā!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.10 16:38:17
Ctulhu, hipotēzes pārbaudīšanai būtu vajadzīgi 10000 ļoti spēcīgu ticīgo, kas spēj koncentrēties līdz tādam līmenim ka maina realtiāti!

Protams, es te izsaku tikai hipotēzi, kuru apstiprināt ir tik pat grūti cik noliegt, taču tā nav nefalsificējama principā. Tb hipotēze ir zinātniska, experimentu izveikt gan būs grūti!
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.09.10 16:40:16
Ctulhu, tu implicē, ka "ārējais nesējs" pēc struktūras atbilst šim iekšējam informācijai!
Informācija izsakās attiecībā... Jautājums, vai ir iespējams ārējo pasauli sakārtot analoģiskā attiecībā un analoģiskā procesā bet ar papildus iespēju, būt externālam šī procesa novērotājam! Tas nav acīmredzams!

Hmmm interesanta hipotēze... vai var existēt ģeomterija, kuras teorēmu apakškopa var veidot tādu ģeometriju kas nav aprakstāma ar pirmās ģeometrijas kārtulām... izklausās neiespējami! Bet ... moš KarotesNav pateiks?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.10 16:46:12
Ctulhu, vēl jau Dievs ir bezgalīgs, tātad atvērta sistēma! Līdz ar to Dievs var "darboties" un tai pat laikā būt nemainīgs... kā softs! Man gan ir aizdomas, ka nevarēsim Dieva matemātisko modeli uzzīmēt, mūsu ģeometrija to neatļaus objektīvu iemeslu dēļ! Varam aplūkot projekcijas tikai... bet pats saproti kā ir, kad Klavieres pētī tās izmetot pa 3ā stāva logu un nosakot uzbūvi pēc plīstošo stīgu skaņas!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.10 16:47:44
> Ctulhu
Par informācijas invarianci - bet ja nu nesējs spēlē būtisku lomu, tas ir, piemēram, tajā notiekošie, principā neparedzamie procesi kvantu līmenī? Kaut kāda lēmuma pieņemšanai uzmantotie random ģeneratori skatās kvantu nenoteiktībās? Tad neko nokopēt nevar, jo ģeneratoru nāksies aizvietot ar citu.
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.09.10 16:49:13
Ctulhu, par to komplementaritāti... prieks, ka pieļauj šādu hipotētisku realitātes mappingu!

Par tiem baznīcu līderiem... es arī labprāt liktu priekšā šādu experimentu, tak nu tu redzi ka viņi vairāk kasās par sīkumiem nekā dara reālas lietas... šoreiz man abida par viņiem!

Es domāju, ka spēks šitam slēpjās vispasaules nostājā. Pat ja savāxies visi kristieši (2 miljardi) un ticēs, ka kāds 4ās pakāpes vēža slimnieks ir vesels, tomēr paliek vēl 4i miljardi cilvēku, kas vismaz neapzināti tic, ka tas nav ispējams, tā teikt "notušē" ar savu neticību Kristiešu ticību, tamdēļ realitāte ne pārāk mainās!

Bet nu... nezinu... Jo mēs jau patiesi nezinām, var gadīties, ka cilvēki patiesi Zemi ielocīja par apaļu lodi kad noticēja Džordano Bruno vai nu kam tur...

Līdz ar to Vēsturi bīda spēcīgas personības, kas ar savu ticību izmaina domu tā, ka cilvēki tam notic un līdz ar to pamaina realitāti Pēc notikuma jau grūti pateikt, vai pirms tam tā bij!

Tas tā... pirms tu novēro elektronu, īsti nav skaidrs, vai viņš pirms tam vispār existēja

Tamdēļ jau ir tas prikols ar kvantiem, mēs tikai ar skaitliskām varbūtībām varam pateikt, kad kur un cikos būs kāds elektrons... Jautājums, vai tas ir tāpēc, ka šie maitas tādi ir, vai tamdēļ, ka mūsu pašu apziņa tajā zonā kas ir "elektrons" ir ar nervu-tiku aprakstāmu tieši ar šādu viļņa funkciju?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.10 16:52:29
> Ctulhu
Te ir nozīmīga šo ģeneratoru neatkārtojamība.
Kaut gan - es uzskatītu, ka apziņa ir pietiekami pārnesta, lai tā būtu tā pati iepriekšējā. Niecīgas izmaiņas var neņemt vērā.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.10 16:52:55
Ctulhu, ar RND tieši tā arī ir... ir kvantu fizikā "no-copy theorem", kas pierāda, ka informāciju nevar nokopēt neiznīcinot oriģinālu! Un tā ir reāla fizikāla teorēma, bez prikoliem šoreiz!
Savukārt pasaulē vienīgais zināmais īstais RND ģenerators ir šie kvanti... viss pārējais ir pseido ģenerators.
Pat cilvēka apziņa ir visai sūdīgs RND ģenerators! TO var pārbaudīt ar primitīvu programmuļķu, kas mēģina uzminēt tevis iedomātu skaitli 0 vai 1
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.10 16:58:10
Ctulhu, nū paga... tad šiem paris tipiņiem ir jāparvar nihilistiskais "nezinu, ne mana cūka ne mans lauks" fons! Aceries, hipotēze pieņem, ka visi mēs esam enganglēti! Ikviena stāvoklis nosaka visu citu stāvokļus un tos ietekmē. Tas tā, ja visi esam vienā tīklā, bet tikai daži vicina spārnus, a pārējie nevis ķerās pie zālītes, bet kā tu saka - vienaldzīgi urbina degunu, vienalga tie pirmie nespēs pacelties debesīs!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.10 17:03:00
Ctulhu, nu acīrmedzot ir svarīgas matērijas attiecības. Jo ir vienalga kādi atomi stāv trīsstūra virsotnēs, ja mēs pa vienam tos nomainām, mums joprojām ir tas pats trīsstūris!

Par to no-copy, tas ir kvantu līmenī. Makroskopiskā līmenī tas nedarbosies, jo atkal... ja sistēma ir netriviāla, tad tajā ir vairāk informācijas. Tā kā tu un es, mēs sastāvam no neizsakāmi milzīga informācijas daudzuma (lai tevi un mani aprakstītu visus kvantu stāvokļus, tur daudz jāraksta) tad sistēma neizjūk un to var "nokopēt" jo nokopēts tiek tikai daļēja infa! Ne visa!
Jo patiesi, ja mēs gribam nokopēt šo manu postu, pietiek to pārrakstīt, jo nav būtiski kaut vai burtu fonts...
Tak kvantu līmenī tas ir būtisks... tamdēļ uzmanies, es te ar sofistiku druk kasos... Bet nu čista attiecībā uz orka pāreju metauniversā mums jāsaskarās ar šo ierobežojumu, jo orks nebūs pārkopēts, ja tomēr kāda daļa viņa paliks tur apakšā. Bet mēs nevaram zināt kādi ir ierobežojumi šajā meta-universā!
Piemēram orku spēlē maģija ir viegla un vienkārša, taču šajā visumā tai būtu jāpakļaujas kaut vai enerģijas nezūdamības likumam!
Orku pasaulē tas netiek prasīts, jo attiecībā pret šo pasauli tā ir atvērta sistēma un būtībā barojas no "bezgalīgas" 220voltu rozetkas!
Šāds orks būtu neiespējams mūtu universā, viņš būtu "vīlies" jo nevienu no savām maģijām nevarētu uzkāstot.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.10 17:04:09
> Mulders
Drīz tu aizrunāsies līdz "Viss ir Viens" :-)
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.10 17:04:33
Ctulhu,

Mulder - tad jautaajums - kaada ir so saisju daba, kaa taas vaajinaat/ekraneet/paarraut? Kaa izveidot tiessaam izoleetu grupu? Vai kautvai grupu ar vaajaaku/ierobezotu saistiibu? Vo - uzdevums okultistiem!

Lūk šī jau ir interesanta tēma ar interesantiem pētījumiem. Pirmkārt jau noskaidrot VAI šāds entanglements existē? Un tad skatīties pārējo... Atbildes man nav! Bet atkal, gribās jau to nodrāzto apziņas jēdzienu te ieviest, tas spēlē būtisku lomu... un joprojām nevaru pateikt kas tas tāds ir!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 137 , pavisam kopa bijuši: 8677