atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Diskusijas un diskusiju kultūra
vilks
Iesūtīts: 2007.09.08 10:28:28
Nesen saņēmu aizrādījumu no kāda brāļa tepat forumā,ka aicinu diskutēt par lietām,par kurām diskutēt Kristīgajā Baznīcā nedrīkst. Man, savukārt,reizēm ir radies jautājums,vai veids,kādā palaikam tiek izteikti komentāri,ir pieņemams-ar personīgiem aizvainojumiem,novirzīšanos no tēmas u.tml. Kā jums šķiet-par ko Baznīcā drīkst diskutēt un par ko ne,kā arī,kādā veidā tas būtu jādara?
. 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
vilks
# Iesūtīts: 2007.09.08 10:32:58
Mans personīgais viedoklis ir,ka diskutēt drīkst par visu, t.i., jautāt un izteikt viedokli. Tikai būtu jāprot neapvainoties un nesākt vērtēt citu personības pēc vienām vai otrām izteiktajām domām. Jo mēs jau neviens otra sirdī ielīst nevaram.
utija [80.70.22.121]
# Iesūtīts: 2007.09.08 11:08:25
Ak vilks, tas jau pasen skaidrs, ka LELBā skaļi diskutēt drīkst ne par visu. (Lai gan mans personīgais viedoklis saskan visnotaļ ar tavējo

Komentāru izteikšanas veids - precīzāk, tas, kā cilvēki reaģē uz citu komentāru (vai vēl precīzāk, kā tiek komentēta citu komentētāju personība) - gan, redz, nekādi netiek rāmjos likts. Vai arī - nu nejūt cilvēki tos rāmjus. Ja arguments, kas, cilvēkaprāt, attaisno asu uzbrukumu, ir "tad nav ko slēpties zem nikiem, pret konkrētiem vārdiem un uzvārdiem esmu saudzīgāks/-a"... well. Manuprāt, tas neko neattaisno. Arī aiz nika ir dzīvs cilvēks.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.08 11:31:10
Diskutēt drīxt par visu, nedrīxt pieprasīt, lai visi pieņem tavu viedokli par savējo vai atzīst to par labu un pareizu! Tā teikt, runāt var par dajebko, nevar pieprasīt sev tīkamu novērtējumu tavai tēmai!
Līdz ar to ir jārēķinās, ka tu gan vari runāt par jebkuru tēmu, bet ja tu brīvi izvēlies tēmu, tad tu nevari brīvi izvēlēties citu diskutētāju reakciju. Acīmredzot tev nepatīk, ka uz dažādām tavām tēmām nav viena un tā pati akceptējošā un pieņemošā un pozitīv-attiecošā attiexme pret tevi kā viedokļa paudēju!

Tas arī ir viens no liberālisma lietām, kas būtībā ir konservatīva. Liberālisms nepieļauj negatīvu attiexmi pret liberālismu! Tad tiek vicināti vārdu karogi par toleranci un iecietību, kas pārsvarā ir slēpts protests pret viedokļa nepieņemšanu!

Bet tolerance ir iespējama tikai tādā vidē, kur ir viedokļu dažādība - tātad tava viedokļa nepieņemšana! Ja tu tomēr pieprasi gan tiesības runāt dajebko, gan pieprasi represīvo aparātu pret tiem, kas tādu tavu izrunāšanos uzskata bar BS, tad tu esi tik pat konservatīva kā tie pret kuriem tu gribētu vērst liberālisma ieročus!

Padomā!

Tā kā... tēmas vari bīdīt jebkuras, ja tev ir zarna turēt prettriecienu. Ja nespēj to turēt, tad turi muti ciet! Piedod, ka skarbi!
vilks
# Labojis vilks: 2007.09.08 11:36:52
Piedod, Mulder,kur Tu esi redzējis,ka man traucētu atšķirīgi viedokļi? Ja jau personīgi-nesen Tu biji pirmais,kas izteica ideju par vēršanos pie `represīvā aparāta`, proti,Baznīcas vadības. Man tas likās savādi.
Papildinājums-ok,ir lietas,kuras manuprāt nedrīkst runāt,bet to aizliedz arī LV likumdošana-aicinājums uz vardarbību,naida kurināšana u.tml. Bet šai forumā es tādu daudz neesmu redzējusi,tāpēc nedomāju,ka tā būtu šī foruma problēma.
Andis Atvars [87.110.102.129]
# Iesūtīts: 2007.09.08 11:55:53
kaut..
sākumā šajā forumā bija sakarīgākas sarunas... protams to saku arī par sevi... pēdējā laikā te arī paliek virspusējāk un personīgāk runāšana par netēmu...
Vēl pavisam nesen tika runāts par Baznīcai, kristiešiem svarīgām lietām. Šodienas jautājumi ir par Dieva esamību, šaubas par Tā kvalitāti, baušļu nepilnības u.c. Nu tad jau nav ko brīnīties par saturu... Gars, gars ta ir pats svarīgākais. Ar ļauno nediskutē, to izdzen, jeb pagriež muguru. Jāatzīst, ka pats biju jau šo patiesību piemirsis, bet labošos.
utija
Ja kādu tēmu kāds nepārvalda, tad muļķības rakstīt nevajag un labāk ir paklusēt (tas nav mans, bet apustuļu ieteikums ( liekas Pāvils)).
Bet ja cilvēks netaisās muļķības rakstīt, tad kādēļ tam maskēties?
Tas, ka forums ir visai nežēlīgs pret jaunpienācējiem, tas laikam nevienam nav noslēpums un ir vajadzīgi tiešām dzelzs nervi lai tajā paliktu. Bet protam
Andis Atvars [87.110.102.129]
# Iesūtīts: 2007.09.08 12:00:44
protams tukšus salmus kult jau nevienam neaizliegsi, bet labums ne pašam, ne Sašam...
utija [80.70.22.121]
# Iesūtīts: 2007.09.08 12:18:46
Dīvaini gan. Pieņemot, ka LELBa forums kaut kādā veidā tak reprezentē arī LELB ļaudis, ļoti dīvains, Andi, liekas tavs apgalvojums, ka `ir vajadzīgi tiešām dzelzs nervi, lai tajā paliktu`.
Tad nu gan jauka vieta, kur piedzīvot kristīgo sadraudzību cilvēkam-ienācējam. Hmm.
vilks
# Iesūtīts: 2007.09.08 12:18:56
Andim Atvaram
maskēšanās aiz nika ir arī labā puse,īpaši tādā šaurā lokā kā luteriskā Baznīca-tad cilvēka vārds neaizsedz domu,kuru cilvēks ir vēlējies pateikt. Kā arī-ieraugot zināmu vārdu, cilvēkiem nereti ir tieksme izpļāpāt kādu personīgu informāciju,kas viņiem par šo cilvēku ir zināma. Vai arī baumas,kas arī nav rets gadījums. Tā ka nika lietošana var pasargāt viņus no apgrēcības šai lietā.
Andis Atvars [87.110.102.129]
# Iesūtīts: 2007.09.08 13:49:38
Tad nu gan jauka vieta, kur piedzīvot kristīgo sadraudzību cilvēkam-ienācējam. Hmm.
utija
Vai tiešām esi jaunpienācēja? Stils, ta kaut kā pazīstams!
Kristīga sadraudzība, lietojot segvārdus un internetā- dīvaina izpratne par to, kas ir sadraudzība, turklāt vēl kristīga .
vilks
# Iesūtīts: 2007.09.08 17:28:36
Andi Atvar,
tā kā šī ir manis aizsākta tēma, atļaušos mēģināt to mazliet moderēt. Utijas tekstā nebija teikts,ka viņa ir jaunpienācēja šai forumā (lai gan manuprāt ir,bet tam nav nozīmes), bet gan,ka šis forums veidā,kā Tu viņu saproti,varētu būt ienācējiem nepatīkams. Un vai LELB kristiešiem tas varētu likties labi un pareizi,ka tās forumā lietas notiek tā.
Lūdzu atbildi pēc tā,kas komentēts,nevis izdomā pats. Par to,kas ir vai nav kristīga sadraudzība,lūdzu raksti tam paredzētajā tēmā.
Voldemārs
# Iesūtīts: 2007.09.08 18:22:53
Vilks!
Pēc būtības, diskusija ir neizbēgama nepieciešamība, kā savādāk cilvēki varētu uzzināt viens otra viedokli, to salīdzināt, analizēt un izteikt/uzrakstīt vērtējumu.
Par diskusiju Baznīcā, arī LELB. Domāju, tā ir nepieciešamība, kuru nevar novērtēt par augstu. Tomēr (piedodiet, bet bez tomēriem nevar), kristīgā Baznīcā, lai arī ir kāda diskusiju tematika, kristiešiem būtu jānonāk pie bibliska viedokļa. Ja viņi nonāk pie vairākuma, mieru nesošākā vai kāda cita secinājuma, tad tā vairs nav bibliska diskusija. Tāpēc, diskusijām vajag būt (arī par konktroversāliem tematiem), bet ja rezultāts nav biblisks, tad šādas diskusijas ir aizgājušas neceļos un ved tur arī citus (interneta vidē - lasītājus).
Cits temats ir diskusiju kultūra. Kā tas ir parasts, virtuālajā vidē (it īpaši, slēpjoties aiz nikiem) diskusijas ir krietni zemāka kultūras līmeņa produkts. Tā nu tas ir, diemžēl. Te varētu vairāk darboties katrs pats pie sevis un aicināt citus sniegties pēc augstākiem sniegumiem
vilks
# Iesūtīts: 2007.09.08 18:32:20
Paldies, Voldemār! Manuprāt, par lietām,ko minēji,visādā ziņā ir vērts domāt. Un izvērtēt savu (manu ) rīcību.
Andis Atvars [87.110.102.129]
# Iesūtīts: 2007.09.08 23:28:24
Tad nu gan jauka vieta, kur piedzīvot kristīgo sadraudzību cilvēkam-ienācējam. Hmm. utija [80.70.22.121]

Kristīga sadraudzība, lietojot segvārdus un internetā- dīvaina izpratne par to, kas ir sadraudzība , turklāt vēl kristīga. Andis Atvars [87.110.102.129]

Lūdzu atbildi pēc tā,kas komentēts,nevis izdomā pats. vilks
Lūdzu atbildi- ko esmu izdomājis (piefantazējis)? Vai tiešām domā, ka forumam jākļūst par vietu, kur klaču pasist? Es esmu pret tādu stilu un domāju ka vairums forumā domā tāpat.

Jā, šajā sadaļā diskusija notiek par tiem kas raksta, bet ne kas ienāk tikai palasīt, kas uzrakstīts. Tas attiecas arī uz tēmas aizsācēju vilku.

vilks
# Iesūtīts: 2007.09.09 00:01:40
Andi,
iespējams,Tu nepamanīji,ka sāki komentāru,kuru nupat citēji,ar uz personību vērstu tekstu.
Tava pēdējā komentāra otro daļu diemžēl nesaprotu, par kuru sadaļu ir runa un vai tiešām šī diskusija ir par personālijām?
Andis Atvars [87.110.102.129]
# Iesūtīts: 2007.09.09 00:51:19
vilks
Tieci skaidrībā pats ar sevi... šī sadaļa nav atraujama no personālijām, vari nešaubīties un savus uzstādījumus nevajag izmantot selektīvi... visbeidzot šī sadaļa radās personīgu aizskārumu dēļ, tādēļ jau pašā sākumā to jau esi noracis.

Tā kā drīkst arī jautāt, tad man ir viens jautājums. Kas ir diskusija?

Andis Atvars [87.110.102.129]
# Iesūtīts: 2007.09.09 12:07:59
paša taisnība (nelogojies kaut..) [213.175.125.23]

diskusija ir savas taisnības, domas pierādīšana un uzspiešana citiem...
Man patīk šītā definīcija- īsa, skaidra un precīza un ja vēl pieliek Muldera un Voldemāra komentārus, tad man pat grūti iedomāties, kā šo tēmu vēl papildināt...

Andis Atvars lūdz piedošanu visiem Kristus piederīgiem forumā, kuri jūtas manis aizvainoti un sāpināti... vēlreiz lūdzu piedodiet un vēlu Dieva svētītu jauno nedēļu!
Zaurs
# Iesūtīts: 2007.09.10 11:17:30
Baznīcā formāli ne par ko nedrīkst diskutēt, jo visu nosaka `no augšas` - norij vai ej prom.
Neformāli mēs te varam pušu rauties, ar to neko neizmainot, bet toties liekais tvaiks būs nogājis.
vilks
# Iesūtīts: 2007.09.10 11:37:04
Baznīcā formāli ne par ko nedrīkst diskutēt, jo visu nosaka `no augšas` - norij vai ej prom.
Zaurs - tas ir Baznīcas reglaments (kur tas rakstīts??) vai Tava personīgā pieredze?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.10 11:56:50
Zaurs, drīxt arī Baznīcā formāli diskutēt, un TAS paredz arī to, ka tavs viedoklis netiek ņemts vērā, tiek nolīdzināts līdz ar zemi! Problēma tāda, ka "diskutēt gribētāji" jau grib to darīt 1) Uz saviem noteikumiem 2) Veidot to kā reklāmu saviem uzskatiem 3) Nepieļauj, ka viņu uzskati tiks noraidīti un tālākā diskusijā neņemti vērā!
Cilvēki šodien toleranci pārprot kā tādu, ka tavs viedoklis ir līdzvērtīgs citiem pēc to aktualitātes. Bet tā tas nav... tavs viedoklis ir līdzvērtīgs ar cietiem pēc to iespējas paust un tapt dzirdētam, bet ne pēc to ietekmes uz sabiedrību. Tamdēļ ir diskusija, kurā kādi viedokļi tiek atmesti un kādi paturēti kā pamats tālākai rīcībai!
Tad nu rēķinies, ka formālā diskusijā tavs viedoklis var tikt atmests.
Kas vēl... Baznīcā reti kad tiek diskutēts par viedokļiem, kas jau ir izdiskutēti! Ja tomēr gribi kustināt iemūrētu akmeni, tad vajag iekšas... Bet tu gribi tā... ienāca prātā ideja pārrakstīt reglamentu, un tagad visiem nu ir jāpamet savas lietas un jādara viss pēc tavas stabules.
Bet ja TU nevari caursist savu lobiju, tad varbūt nevis Baznīca vainīga, bet vienkārši - vīnogas skābas? Redz M. Luteram Baznīcas cietpaurība netraucēja uztaisīt Reformāciju!

A tā... cīxtēt, Viņi jau mani neklausa, viņi ar mani negrib spēlēties, Viņiem mans viedoklis nerūp... tā ir lūzeru čīxtēšana! Ej un piespeid viņus dzirdēt, a ja nevari... nu tad neko... jāaug!
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.09.10 12:13:42
Baznīcā formāli ne par ko nedrīkst diskutēt, jo visu nosaka `no augšas` - norij vai ej prom.
A kā tad tie koncili, kas apstiprināja kanonus, ticības apliecības un visādas citādas lietas? Tur tak šķiet diskutēja, atvainojos, uz vella paraušanu...
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 85 , pavisam kopa bijuši: 444