atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Sinode
Aivars Lapšāns
Iesūtīts: 2010.11.29 23:49:05
Pēc dažām dienām sākas LELB sinode. Forumā tukšums. Kā pirms valsts vēlēšanām. Apātija? Jo mainīties tāpat nekas nemainīsies?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 16 . 17 . >>
AutorsZiņas teksts
danar
# Iesūtīts: 2010.12.06 10:14:30
LajsLELB [89.201.72.219]
Tad apskaidro jocigo...
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.12.06 10:16:09
Nu deomkraati

1) ArchBiiskaps ir ieveelec uz muuzhu, kas noziimee, ka Draudze (un te ljautinji sakaas, ka draudze ir pareizais Gars) ir nodevusi ArchBiiskapa atcelshanas tiesiibas vieniigi Dievam ar Dievam vien pieejamo liidzekli...
2) Tas ka muusu ArchBiiskaps luudza draudzei veelreiz balsot noziimee neko citu, kaa tikai to, lai arii tie, kas ir tankaa, paarliecinaatos, ka Dievs tieshaam caur draudzi ir noleemis ++Jaani atcelt tikai tad, kad pats Dievs to uzskatiis par vajadziigu un nav ko te purgu dziit


A to izklausaas jau kaa sekulaarajaa pasaulee, ja vairaakums nobalso "nepareizi", tad vajag izbiidiit daudz stingraaku izgliitojosho kampanju, lai naakamajaa balsojumaa shis b alsojums buutu "pareizs"

BS... draudze ir runaajusi, sorry, ja daudziem tas nepatiik... naaxies vien paardziivot...

Un tad esam konsekventi, vai Sinode un Draudze ir tas, kam Dievs deligjee savu balsi Luteriskajaa bazniicaa, jeb nav... un ja nav, tad kas ir... es uzskatu, ka LELB draudze ir taa, caur ko Dievs biida savas lietas nevis kaadi atsevishkji aizdomiigi "pravieshi" kuri katraa savaa komentaa pacenshas atgaadinaat, ka vinjiem ir zinaama Dieva griba ikvienaa jautaajumaa... kas absoluuti saskan nezkamdeelj ar konkreetaa "praviesha" personiigajiem uzskatiem


Mans personiigais uzskats par ++Jaani ir - ja iecelts, lai straadaa liidz galam, nav ko mainiit likumus un parazhas ik peec 5 gadi atbilstoshi "jaunajiem apstaakljiem" kaa tas notiek laiciigajaa pasaulee... Ikvienam, kam tas nepatiik ir divas iespeejas - maaciities pazemiibu, vais taigaat lepniibaa briivu tacinju!

Ij man pat nav iebildes pret to, ka ++Jaanim kaads kaut ko daavina... pat ja tas "kaut kas" ir kaut kas daargs un liels, ko "parastajiem mirstiigajiem" neviens nedaavina... nevajag putrot "eetiku" ar "skaudiibu"

Kudii svariigaak buutu pareizus saimniekotaajus Bazniicaa iestuteet... kas kaut ko ceert no ekonomikas un saimniekoshanas...
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.12.06 10:18:34
1/4 daļa no aptaujātajiem ieteica arhibīskapam atkāpties.

A chista akadeemiska interese, diez kaads buutu balsojums, ja pac Dievs paluugtu izteikt sev uzticiibu
Aivars
# Iesūtīts: 2010.12.06 10:24:43
Didzis Skuška [80.70.23.92]
Nu skandināts jau pēdējos gados par to piemēru citiem ir daudz un dikti, ij vēl piektdiena atsaukšanās uz to hierarhiski subordinatīvo lambadas zosu gājienu bija vērojama. Bet nez vai tas apustuļa teksts, uz ko te mēģina to pamatot, tiešām ir tā interpretējams.
Taisnība kā `piemēra nespēja` liedz citus pamācīt no augsta plaukta. Bet iespējams, ka šīs nespējas atzīšana sniedz iespēju kādreiz paskatīties arī no lejas uz augšu, un sarunāties kā grēciniekam ar grēcinieku, kam īstenībā jau būtu jābūt pašsaprotami kristietībā, lai cik izteikts nebūtu elkdievības kārdinājums.
Didzis Skuška [80.70.23.92]
# Iesūtīts: 2010.12.06 10:25:56
Danar. Eklezioloģija mums ir romiska, dievkalpojumos pa laikam " izlec" no romiešiem pa taisno paņemti teksti. A. Bite par to precīzi runāja konferencē. Baznīcai un pašam ļoti svarīgā brīdī aizlaiž pie romiešiem "padomāt". Šo saku ne tikdaudz kritizējot kā konstatējot. Atkārtošos. Arhibīskapam jābūt piemēram, labākam par mani, viņš ir "bāka" mums priekšā.
Aivars
# Labojis Aivars: 2010.12.06 10:41:46
Jošs Mulders
Vai zini ar ko demokrātija no boļševisma atšķiras? http://en.wikipedia.org/wiki/Ochlocracy
Bet Tu gan arī nezkādēļ aptauju izspēlē kā vēlēšanas. Pati par sevi šī aptauja, kā jau Didzis te norāda, atklāj drīzāk libertīnismu kā faktisko dzīves uztveri, lai kādas nebūtu pretenzijas uz augsti kristīgu konservatīvismu Īstenībā arī tas nav nekāds pārsteigums, jo jau dažādas aptaujas iepriekš uzrāda, ka Latvijas kristiešu vidū tas ir vērojams, un gandrīz pusei liekas normāli baudīt to, kas viņiem īsti nepienākas (teiksim sociālos pabalstus) utt. (skat : http://www.skds.lv/doc/Morale_SKDS_032010.pdf) Ja tas parādās politikā, sadzīvē, tad kādēļ lai tas nebūtu vērojams arī Baznīcā. Bet arī tas ir labi, jo ļauj uzstādīt kādu diagnozi.
vilks
# Labojis vilks: 2010.12.06 10:49:06
Didzis Skuška [80.70.23.92]
Arhibīskapam jābūt piemēram, labākam par mani, viņš ir "bāka" mums priekšā.
nu tā tāda nūja ar diviem galiem. tikpat labi draudzes locekļi, kas īsti nesaprot, nedz, kas ir baznīca, nedz, ko nozīmē būt grēciniekam, bieži vien saka - "mācītājam ir jābūt labākam cilvēkam par mani, un ja viņš tāds nav, tad es uz baznīcu neiešu".
bet galu galā jau visi ir grēcīgi, un pieprasīt, lai kāds būtu labāks.. ir drusku naivi. Kristus ir labāks par visiem.

mācītājam un vadītājam principā pietiktu ar spēju atzīt savas kļūdas un mainīties, nevis lepoties ar morālo labākumu. Nu vēl ir nepieciešamas arī zināmas vadīšanas kvalitātes, kā spēja ieklausīties visos un vēlme rūpēties par sev uzticētajiem cilvēkiem.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.12.06 10:55:10
Didzis Skuška [80.70.23.92]
Arhibīskapam jābūt piemēram, labākam par mani, viņš ir "bāka" mums priekšā.

Un kur tad Kristus?
Vai tik priekšstats par pareizo hierarhiju, ka kāds augstāks amats kā "bāka" mums ir priekšā arī nesanāk tāds drusku romisks?
danar
# Labojis danar: 2010.12.06 11:06:05
Didzis Skuška [80.70.23.92]
Tas ko minejat par tam romiskam lietam..tas varetu but lielaks apdraudejums luteriskai baznicai neka skelsanas tas ieksiene?
Man vienkarsi interese,kas notiks tagad ar tam draudzem,kuru macitaji nobalsoja pret arhibiskapu,ta paradot neuzticibu.Ka vini vares sastradaties..un vai no ta necietis pasas draudzes?Tas ir tapat...ja draudze..kada dala neuzticetos macitajam...
Tēvs Indriķis
# Labojis Tēvs Indriķis : 2010.12.06 11:44:59
Interesantas visas tās teorijas pret romiskajām lietām ar savu ilūzijas potenciālu.
Nav dzirdēts luterāņu draudzēs nedz par svēto pielūgšanu, nedz par Marijas pārmērīgu godināšanu un citām īsteni romiskām lietām.
Jošs Mulders pac Dievs paluugtu izteikt sev uzticiibu
Labs jautājums. Sak, vai tiešām nevarēja uzkonstruēt labāku radījumu, kuru nosaukt par cilvēku. Vai bišķi intensīvāk iejaukties šī radījuma ik pa brīdim ne pārāk mīļajā attieksmē pret citiem tādiem radījumiem?
skats no alas
# Labojis skats no alas: 2010.12.06 12:25:57
Tēvs Indriķis
nedz par Marijas pārmērīgu godināšanu

kā jūs definētu robežas starp Marijas pārmērīgu godināšanu, Marijas pienācīgu godināšanu un Marijas negodināšanu?
skats no alas
# Iesūtīts: 2010.12.06 12:33:52
Aivars
...libertīnismu kā faktisko dzīves uztveri... Latvijas kristiešu vidū tas ir vērojams

noteikti tas 51%, kas soc. pab. nepieprasītu, gadījumos, kad tie nepienākas nāk no draudzēm, kurās tu kalpo


Aivars
# Iesūtīts: 2010.12.06 12:37:57
skats no alas
Kaut kāds procents no tiem 51 noteikti. Vispār gan, jāsaka, ka šai ziņā zemgaļi mēdz būt lepni un neprasīt pabalstus arī, kur tie pienāktos
skats no alas
# Iesūtīts: 2010.12.06 12:41:27
Aivars

nu zemgaļi vienīgie var lepoties ar to, ka palika krustnešu nesakauti...
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2010.12.06 13:01:31
Laikam jau sinodes dienās sakāpināti domājām par mūs draudzi, par tās attīstību un turpmāko ceļu.
Sinodes otrajā dienā, no rīta es lūdzu Dievam Vārdu. Un Jēzus man deva visu Jeremijas 36. nodaļu. Lūdzu izlasiet arī jūs , kas ieejat šajā forumā. Lūdzu papētiet šo nodaļu.
Jēzus jūt mums līdz un nevēlās nevienu atstumt , nevienam atriebties. Bet Dieva griba ir nelokāma pie grēka izravēšanas savā tautā. Šī jeremijas nodaļa ziņo par mums , LELBiešiem, cik politiski gribam apkarot Viņa gribu. Teiksim nekorektais balsojums , kur kāds brālis , kas pārstāv savu draudzi , vai māsa nedrīkst pacelt roku, nedrīkst atturēties balsojot, pārējo apm. 100 draudžu locekļu neierašanās ..., miesiska analīze par garīgām lietām, arhibīskapa nevēlēšanās nosaukt grēcīgās lietas , kas tika kultivētas LELBā. Piem. apsaukāšanās par harizmātiem, māsu nievāšanas kampaņa, soda ekspedīciju izsūtīšana uz draudzēm , kuras izbalsoja kādu mācītāju, luteriskas teoloģijas nomaiņa pret pavestības utttt....Tas viss arhibīskapam bij jāsakopo un draudzes priekšā jānosauc , tad nevajadzētu balsojumu. Dievs pats ir apsolījis rezultātu. Tagad diemžēl rezultāts ir zināms cits. To māca Bībele. Tā pati Jeremijas nodaļa.
laiks iet [84.237.145.179]
# Iesūtīts: 2010.12.06 13:07:12
Aivars Lapšāns

wow... vienkārši wow ģitāru vēl uzspēlē, tas palīdzot, kā pats agrāk norādīji
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.12.06 13:11:48
Vakar vakarā man Dievs atvēra 2. kor. Atkal dabūju lasīt daudz. Reizēm Dievs dod vienu teikumu. Bet laikam jau tā ir ka kaut kādās reizēs mums jālasa arī vēsturiskā forma, jāizjūt laiks lai varētu savu ielikt tajā. Plasiet Korintiešiem 2 sākumu. Vai varam to laiku ielikt šajā , kad Pāvils saka = ,,mēs neesam kā daudzi, kas lieto Dieva vārdu personīgam veikalam, labumam.....mēs runājam no skaidras sirds....
,, No skaidras sirds,,. - Kas mums liek tagad manipulēt un savu sirdi pataisīt par puspatiesību ...?!
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.12.06 13:15:17
Paldies. Uzliku uz ceļiem. Sākšu spēlēt. Arvīds ulme atsūtījis jaunu dzeju par ziemassvētkiem, Jēzu , Viņu....
Man šodien nāks skolnieki. Aizvedu bērnus uz bērnu dārzu, kurinu māju....lienu LELBā.......
Dievs Tevi mīl , es arī
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.12.06 13:22:26
kā jūs definētu robežas starp Marijas pārmērīgu godināšanu, Marijas pienācīgu godināšanu un Marijas negodināšanu?

A nevar nodefineet... to juut ar dibenu!
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.12.06 13:34:41
laiks iet [84.237.145.179]

Te no Arvīda Ulmes jaunumiem viens pants for you

kā sniegi zemi
domās apskauju Tevi -
Miers Siltums un Gaisma
klāt- Ziemsvētki!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 16 . 17 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 95 , pavisam kopa bijuši: 4520