atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Sinode
Aivars Lapšāns
Iesūtīts: 2010.11.29 23:49:05
Pēc dažām dienām sākas LELB sinode. Forumā tukšums. Kā pirms valsts vēlēšanām. Apātija? Jo mainīties tāpat nekas nemainīsies?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 16 . 17 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.12.05 09:27:01
vilksPāvils


paldies par paskaidrojumu. man ir drusku nelāga pieredze ar manā pašreizējā draudzē (un nekas vēl nav īsti beidzies), tomēr es, protams, ceru, ka lietas pēc šīs Sinodes sāks mainīties uz labo pusi. Gan attiecībā uz komunikāciju, gan vadīšanu, gan visu, kas līdz šim ir buksējis.

Kas buksējis? Variet konkrētāk? Ko , teiksim , mainīsiet LA , lai jauns mācītājs atnākdams uz labu, evaņģēlisku draudzi to nesagrautu un nepataisītu par sātana sinagogu? Visu laiku tikai klausies , kur atkal kādu draudzi kāds jaunais sāk apstrādāt ne pēc evaņģēlija. Ja konkrēti , tad uzrakstīšu šīs draudzes uz Tavu e pastu. Un vai turpināsies represijas pret draudzēm , kuras nevēlas pieņemt mācītājus , kuri grauj svēto sadraudzi. Lūdzu , runā , Pāvil. ...
Vai LA ērģelniekam būs jāmācās papildus kādus no pūšamajiem, ritma, stīgu instrumentiem? Tas ir ļoti būstiski. Pāvil, Tu ieteiksi arhibīskapam? Es to sen jau esmu ieteicis. Piemet arī Tu uguni....!
Didzis Skuška [80.70.23.92]
# Iesūtīts: 2010.12.05 09:30:36
Pēdējā piebilde. Tam visam nav nekāda sakara ar"episko cīņu par konservatīvo luterismu". Balsojumā pierādījām, ka esam gauži liberāli. Tikai pāris jautājumos nē. Labi braukšu to visu paskaidrot dievkalpojumā tiem, kuri strādā "simtlatniekos" un protams pērk vislētākās olas. Nebūs viegli viņiem paskaidrot kāpēc pasaule domā par mums pareizi- esam liekuļi.
ludzeis [109.110.27.192]
# Iesūtīts: 2010.12.05 09:34:50
vai jusu vidu ir kas palidz tiem kuri klauve pie ujsu durvim
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2010.12.05 09:36:09
Didzis Skuška [80.70.23.92]

Ne tā. Melanhtonā piem. var atrast šo to no pāvestības. Nu , tad to ceļ par lielu objektu luterismā. Tā luterikajos teologos var daudz sagrābstīt ,,veco baznīcas tradīciju,, . Viss. Un vienā dienā neapustuliskas tēzes kļūst par likumdošanu. Un ja to augstskolā vēl borē 4 gadus......
LA galvenais mērķis es uzskatu ir - misonāra sagatavošana. Misionārs nekad neizformēs draudzi, pieeja būs cita. Tad Luters. Tad citas protestantisma tradīcijas, modernās apustuliskās baznīcas. Jāmet malā vecie vīna trauki. Jauns vīns ir beidzot jālej jaunos traukos. Droši. Laika zīmes ir tādas , ka Dievs grib no mums daudz vairāk. Dievs grib lai mēs visi sameklētu kalpošanas dāvanas draudzē un kļūtu par kristīgo invāziju sabiedrībā. Labs brālis neapkaros savu draudzi , bet palīdzēs tai attīstīties. Mācītājam ir jāsaprot , ka viņš ir tikai un vienīgi brālis. Jēzus ir Miesas Galva. Mācītājs-skolotājs sagatavo svētos kalpošanas darbam. Tas ir primārais. Jā , mūsu konfesijā mācītājam ir arī citi pienākumi, bet tas nenozīmē, ka evaņģēlijs aizliegtu kādam kaut ko ekstrēmā situācijā darīt , lai neapstātos draudzes darbs un svētdienu liturģija utt...
danar
# Iesūtīts: 2010.12.05 11:08:12
Didzis Skuška [80.70.23.92]
Vai varat minet sis romiskas lietas,kuras nak"no ieksam"arhibiskapam?Konkretas lietas...
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.12.05 12:54:12
Pāvils
Tevi aizsniegušas maldīgas ziņas par arhibīskapa uzrunu. Manuprāt tās lielākā daļa bija saistīta ar tās ceturtās daļas izvirzītajiem jautājumiem. Nezinu, vai ir kāds cits tik iecietīgs cilvēks mūsu Baznīcā, kāds attiecībā pret viņa kritizētājiem ir arhibīskaps.

Tas labi. Tomēr pavisam labi būtu, ja LELB mājas lapā līdzās "parasto" bīskapu ziņojumiem (arī Jūsējam) būtu arhibīskapa ziņojums / runa. Sinodes pirmās dienas vakarā tur bija lasāms apsolījums, ka drīz būs.
skats no alas
# Iesūtīts: 2010.12.05 19:58:46
Didzis Skuška [80.70.23.92]

Būsim liekuļi un karosim pret morālo liberālismu sabiedrībā.

Ja jūs runājat par arhibīskapa saņemto dāvinājumu un no virsvaldes ņemtā kredīta mājas celtniecībai. Tad man laikam būtu jāatgādina, ka virsvaldes ziņojumā viņš šīs abas lietas atzina par kļūdām un vēlējās to labot:
Tad man rodas jautājums kāda tad ir mūsu luteriskās baznīcas vēsts jūsuprāt?
Vai cilvēkam, kurš ir grēkojis un viņš to ir atzinis - Dievs nepiedod?
Un ja cilvēks cik viņa iespēju robežās to vēlas izlabot - tad Dievs un baznīca to nemudina darīt?

"Kungs, cikkārt man būs piedot savam brālim, kas pret mani grēko? Vai ir diezgan septiņas reizes?" reiz jautāja Pēteris Jēzum
rainars
# Iesūtīts: 2010.12.05 20:01:10
Mans Āmen Aivara Lapšāna pēdējam komentam.
drink [83.99.173.223]
# Iesūtīts: 2010.12.05 21:53:33
...
LajsLELB [89.201.72.219]
# Iesūtīts: 2010.12.05 22:22:14
Vai varat minet sis romiskas lietas,kuras nak"no ieksam"arhibiskapam?Konkretas lietas...

Danar - esat jocīgs vai izliekaties?
frēze [83.99.173.223]
# Iesūtīts: 2010.12.05 22:36:44
taga būs dikti interesanti skatīties dramatisku teātri kā taisnosies visi Vanaga nost metēji, sajusdami ka paši tūlīt būs out.
armilo
# Iesūtīts: 2010.12.05 22:48:13
frēze [83.99.173.223]

Daudz interesantāk būtu skatīties, kā brāļi salīgst mieru.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2010.12.05 22:58:36
frēze [83.99.173.223]

Nekas nebūs out - tik zemu Vanags nenolaidīsies! Un arī neviens netaisnosies! Vieniem ir tiesības izteikt savu viedokli, bet citiem ir tiesības to pieņemt vai nē. Tas saucas demokrātija.

Bet man ir zināmas cerības, ka šis tas arī varētu mainīties uz labo pusi - no Vanaga intervijām varēja nomanīt, ka viens otrs nepareizību norādītāju arguments ir tomēr aizsniedzis viņa ausis
frēze [83.99.173.223]
# Iesūtīts: 2010.12.05 23:00:12
nē tā laikam nenotiks. paši viņi sevi nostādījuši ārpusē ar savu raksturu kad nevar sadzīvot ar citiem. baznīca tagad atīrīsies.
Minimālists
# Iesūtīts: 2010.12.06 07:45:24
frēze [83.99.173.223] Var būt izsakies skaidri un konkrēti? Citādi tik caur puķēm Tu biji domājusi, ka konfesionālajiem luterāņiem laiks savākt mants?
celtnieks [95.68.15.50]
# Iesūtīts: 2010.12.06 07:46:35
Te nav runa par raksturu vai iegribām ,mēs visi stāsimies Dieva vaiga priekšā un ja arī ir neskaidrības, tad jāuzdod jautājums un jāsaņem atbilde ...mūs taču vada miera un taisnības gars?...emocijas lai paliek mierā,tas ir pārāk nopietni ,no mums to atprasīs....kāpēc klusēji ? vai par daudz izrunājies...ja ļaujam sirdsprātam vaļu tad vienprātības nevienā jautājumā vienkārši nebūs,un arī ja kāds grib dzirdēt Dieva atbildi to var nesadzirdēt tikai šī iemesla dēļ,....kur paliek Gara vadība ,vai tikai klausam katrs savam laba un ļauna atzīšanas modelim,savām ērtībām ......Kam tad pieder piedošana tev vai man ? Miers ar jums ...
vilks
# Iesūtīts: 2010.12.06 08:04:29
frēze [83.99.173.223]
taga būs dikti interesanti skatīties dramatisku teātri kā taisnosies visi Vanaga nost metēji, sajusdami ka paši tūlīt būs out.

paši viņi sevi nostādījuši ārpusē ar savu raksturu kad nevar sadzīvot ar citiem. baznīca tagad atīrīsies.


ārkārtīgi interesants un, manuprāt, visai nekristīgs viedoklis. kāda jēga tad būtu vispār runāt par to, kas ir labi/pareizi un kas nav, ja viss Baznīcā rezultējas varas spēlēs (tipa, kurš tiks pie varas un kurš kuru izmetīs)?
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2010.12.06 08:56:21
frēze [83.99.173.223]

Tev par prieku varu atzīties, ka esmu viens no pretiniekiem, it sevišķi saimnieciski - organizatoriskajās lietās un ja kaut kas turpināsies tāpat, kā līdz šīm, tad tāpat kā līdz šim par to arī runāšu. Līdz šīm ir pierādījies, ka daudzi mani un domubiedru apgalvojumi izrādījušies pareizi. Tā kā netaisos taisnoties vai kādam "pielīst", un es varu sadzīvot ar visiem, ja kāds nevar ar mani, tad tā nu nav mana problēma.

Sinodē nepiedalījos un līdz ar to arī balsojumā nē - tā bija mana viedokļa izteikšanas forma, jo uzskatu, ka Vanaga pieprasītais balsojums bija nekorekts attiecībā pret brāļiem - gandrīz tā kā savdabīgs paškritikas trūkums un nespēja novērtēt situāciju, atbildības novelšana no sevis; bet pārējās lietas arī bez manis lieliski atrisināja.
Minimālists
# Iesūtīts: 2010.12.06 09:26:51
Varu tikai piekrist Jāņa Kalniņa un citu tiektajam, ka arhibīskapa pieprasītais balsojums bija nekorekts. T.i., formāli viss OK, bet loģiski nekorekts. Cik varu novērtēt, tad vislielākie iebildumi pret arhibīskapa rīcību daždās situācijās ir tieši mācītājiem, nevis draudzēm, kuru sinodāļi pat dažbrīd nesaprata A. Bites minētos teoloģiskos jautājumus (piemēram, izteicieni "neaiztieciet katoļus- viņi ir labi" ). Attiecīgi Sinodes pozitīva balsojuma rezultāts visādā ziņā bija prognozējams. Manuprāt, mācītāju konferencē šāda balsojuma rezultāts būtu pavisam cits. Tomēr šīs Sinodes balsojuma rezultāts man liekas nozīmīgu pārdomu vērts - 1/4 daļa no aptaujātajiem ieteica arhibīskapam atkāpties.
Didzis Skuška [80.70.23.92]
# Iesūtīts: 2010.12.06 10:05:27
Esmu mācītājs. Ja būtu kas cits visdrīzāk klusētu. taču mācītājs ir tieši ordinēts RUNĀT. Luterāņu mācītājam nākas sludināt bauslību un evaņģēliju visiem. Arī arhibīskapam, tāpat kā viņam man. bet bauslība ir nepatīkama un rūgta. Taču uz atgriešanos no grēkiem. To arī pie arhibīskapa gribu redzēt. Tas, ka atdos ko atpakaļ tas labi. Piedošanu nelūdza, bet brāļi tāpat piedod, taču vai turpmāk arhibīskapa augstā amata cienīgs- tas nu ir cits jautājums. Arhibīskapam jābūt piemēram.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 16 . 17 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 99 , pavisam kopa bijuši: 14305