atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Sinode
Aivars Lapšāns
Iesūtīts: 2010.11.29 23:49:05
Pēc dažām dienām sākas LELB sinode. Forumā tukšums. Kā pirms valsts vēlēšanām. Apātija? Jo mainīties tāpat nekas nemainīsies?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 16 . 17 . >>
AutorsZiņas teksts
fffff [87.110.240.53]
# Iesūtīts: 2010.12.04 13:39:17
ja kādam ticiba un mīlestība ir nošķirta, tad arī svetdarīšana nav taisnošanas posms. bet kads jau arī izlegt svetdarīšanu no taisnošanas un turpināt proslivatj kā a-opsīgais konfesionālais luterānis. varu ieteikt tev labu litertūru, proffesor. Bet vai ta studenti ar profesoriem pie viena galda sēdēs, arī ja nav spējīgi dot nevienu teoloģisku argumentu, tikai savu žulti.

Nesen redzēju vienu lampu bodīti. Tās nosaukums bija izdomāts ar lielu izdomu: Gaismas nams. Kāds pidrillis bija rakstīja reiz par veļļas mazgātvas bodīti: "šeit mazgā veļu" bija uzraksts. Cits kāds atnesa savu veļu. Atbilde: nē, mēs izgatavojam tikai izkrtnes. tas par kālēbē, professor. Peļmeņajaa. Ieej iekšā. Tante stāv durvīs ar rokām sakrustotām virs krūtim: peļmeņev ņetu. tas pats par kāelbē. izgatavo tikai izkārtnes jeb ari - pelmeņu jums nemaz nav.

Frēze [83.99.173.223]
# Iesūtīts: 2010.12.04 22:00:24
Kā tad paliks ar šķeltniekiem un liberālistiem no pašu mācītāju vidus un cik ilgi pacietīsim zemisku attieksmi pret baznīcu un viņas vadītājiem?
Daži rej kā suņi tikai tāpēc ka viņu dabā ir riet.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.12.04 22:01:41
Frēze [83.99.173.223]
Kas Tavuprāt ir `šķeltnieki un liberālisti"?
Minimālists
# Iesūtīts: 2010.12.04 22:05:13
Aivars "škeltnieki un liberālisti" noteikti ir visi tie, kuri atļaujas kritizēt Virsvaldi
Frēze [83.99.173.223]
# Iesūtīts: 2010.12.04 22:10:06
Škeltnieki ir tie kas visiem līdzekliem cenšas dabūt prom Vanagu lai baznīcu varētu vieglāk saškelt.
liberālisti ir visi kas piesūkušies ar teoloģijas Fakultātes liberālo un Bībelei pretējo teoloģiju un ir par sieviešu ordināciju ,par gejiem un pret kristīgām vērtībām.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.12.04 22:18:10
Minimālists
Nevar būt! Lai gan ko ar visādām frēzēm var zināt?
Vispār gan, gadiem ejot, aizvien vairāk pārliecinos, ka šī izspēle `liberāļi vs. konseratīvie` kā arguments Baznīcā ir tikai lielas nedrošības un zemas Dieva atziņas pazīme. Konservēsim gurķus, ne savas fobijas, liberēsim (atbrīvosim) tos, kas netaisnības gūstā, un kas zi` taisnība un miers reiz skūpstīsies, un "pozīcija" "opozīcijai" slapju buču dos
Aivars
# Iesūtīts: 2010.12.04 22:23:35
Frēze [83.99.173.223]
Hm, nez ko Tavs niks nozīmē, melukule? Frēzēt - tas nav atšķelt?
Starp citu, par šo TF tēmu gan nācās šajās dienās aizdomāties. Jāsaka uzreiz, vismaz 90jos tā ne tuvu nebija tik zombējoši antilelbiska, cik antiteologfakultātiski nozombēti ir daži jaunizcepti lelbieši
vilks
# Labojis vilks: 2010.12.04 22:31:42
TF arī šobrīd nemaz nav tik antilelbiska, cik daži labi "konservatīvie" apgalvo.. zinu gan tādus, kas tur studē, gan tādus, kas beiguši nesen un ir normāli kristieši un aktīvi kalpo savās draudzēs.

bet vispār man drusku rada bažas tas, ka vismaz ziņu tekstā arhibīskaps savā uzrunā vairāk pievērš uzmanību tiem, kas izteikuši aptaujā vēlmi, ka viņš turpina darbu, bet nekur nav teikts, ka viņš būtu kaut kā uzrunājis to ceturto daļu sinodāļu, kas izteikuši vēlmi, ka viņš neturpina kalpošanu. Ceturtā daļa baznīcas nav sīka vienība un nebūtu saprātīgi viņus ignorēt, ja vien tiešām nav vēlēšanās visus oponentus "nofrēzēt" nost..
p.l.dassy
# Iesūtīts: 2010.12.04 22:47:13
piesūkušies ar teoloģijas Fakultātes liberālo un Bībelei pretējo teoloģiju un ir par sieviešu ordināciju ,par gejiem un pret kristīgām vērtībām.
uj ku galīgi garām izteikums!!!
TF kritizē LELB...
un mācoties TF mana pārliecība par sievietēm nav mainījusies daži klaji pavīpsnā.... uzksata, par šauri domājošu

ir pat no mūsu kursa,kas grib būt mācītāja! domāju, kāda viņām motivācija.. vai tā nava neatklāta mazvērtība?! ka pierādīt, a Dievs caur sievietēm arī runā? sviests! tāpēc jau nevajag kļūt par mācītājam!
Pāvils
# Labojis Pāvils: 2010.12.04 23:02:24
vilks
Man bija reiz iespēja vienu semestri pastudēt TF maģistrantūrā. Par LELB nekādu diskusiju tur nepiedzīvoju, bet mācību programma bija laba. Bakalaura studijas TF esot vājas - tā esmu dzirdējis...

Tevi aizsniegušas maldīgas ziņas par arhibīskapa uzrunu. Manuprāt tās lielākā daļa bija saistīta ar tās ceturtās daļas izvirzītajiem jautājumiem. Nezinu, vai ir kāds cits tik iecietīgs cilvēks mūsu Baznīcā, kāds attiecībā pret viņa kritizētājiem ir arhibīskaps.

vilks
# Iesūtīts: 2010.12.04 23:08:03
Pāvils
Tevi aizsniegušas maldīgas ziņas par arhibīskapa uzrunu.
es lasīju tikai oficiālo info, nevienas citas informācijas man nav.

paldies par paskaidrojumu. man ir drusku nelāga pieredze ar manā pašreizējā draudzē (un nekas vēl nav īsti beidzies), tomēr es, protams, ceru, ka lietas pēc šīs Sinodes sāks mainīties uz labo pusi. Gan attiecībā uz komunikāciju, gan vadīšanu, gan visu, kas līdz šim ir buksējis.
Pāvils
# Iesūtīts: 2010.12.04 23:09:50
vilks
Es arī uz to ļoti ceru.
skolniekss
# Iesūtīts: 2010.12.04 23:48:17
Nu re, katrs laikam savā vietā un visi apmierināti
te deum laudamus [86.161.247.88]
# Iesūtīts: 2010.12.05 00:35:31
Pāvils
pag, pag. Ziņojumā par Sinodi teikts: "Par arhibīskapa darba turpināšanu balsojuši 251, pret – 88 LELB sinodāļi, līdz ar to arhibīskapu Jāni Vanagu baznīcas vadītāja atbalstījuši 70% sinodes dalībnieku." Bet sinodē bijuši 390 dalībnieki: 251 no 390 ir 64% +/-. Tātad par JV nenobalsoja 36%, kas nu nav ceturtdaļa. Jeb kautkur esmu pārrēķinājies?
Bet es arī tiešām lūdzu Dievu, ka varētu reiz beigties visas nesaskaņās utml, kas nudien evaņģēlija sludināšanai nekādi nekalpo.
Pāvils
# Iesūtīts: 2010.12.05 00:52:51
te deum laudamus [86.161.247.88]

Pavisam Sinodē piedalījās 390 cilvēki - viesus ieskaitot. Balstiesīgie bija 353, bet balsojumā par arhibīskapu piedalījušies 346 delegāti: 251 par, 88 pret, 7 nederīgi balsojumi. Kā tad nu tos procentus rēķināsim?
skolniekss
# Labojis skolniekss: 2010.12.05 02:46:40
Pāvils Man gan nav saprotams kā Jūs tā balsojat par to, kurš uz mūžu ievēlēts. Un vai var uzzināt, ko šis balsojums deva tieši Jums?
Didzis Skuška [80.70.23.92]
# Iesūtīts: 2010.12.05 09:10:49
Sinodē principā nepiedalījos šajā balsojumā. Paskaidrošu kāpēc. Arhibīskapam jāvaicā savai sirdsapziņai nevis man. Ja sirdsapziņa neskaidra- tad bēdīgi. Tagad iznāca paradokss- sevi pozicionējoša kā konservatīvu baznīca, nobalsoja par liberālām vērtībām. Mēs sevi parādījām kā liekuļus. Varēsim iebilst pret grēku sabiedrībā? Mums acīs iemetīs, ka izmantot savu amata stāvokli, lai iedzīvotos ir labi.
Didzis Skuška [80.70.23.92]
# Iesūtīts: 2010.12.05 09:15:39
Kā arhibīskaps tagad 18. nov. sprediķī varēs teikt, ka pērk "protams" lētākās olas. Tas visa kontekstā klausītājos izraisīs tikai smīniņu. Tā ka apsveicu- mēs konservatīvisma vārdā nobalsojām par liberālismu. Būsim liekuļi un karosim pret morālo liberālismu sabiedrībā.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.12.05 09:17:16
Pāvils

Nezinu, vai ir kāds cits tik iecietīgs cilvēks mūsu Baznīcā, kāds attiecībā pret viņa kritizētājiem ir arhibīskaps.


Pāvil, te nav komunistiskā partija, kur kādam būtu jābaidās no represijām. Tavos komentāros es redzu , ka Tu arhibīskapu iecel par partijas vadītāju , kurš varētu sākt represijas. Tikai neaizmirsti , ka Tu atrodies Dieva iestādījumā un , ja pieņemsi represijas pret kādu , tad Tevi pašu Dievs piemeklēs.

Ko nozīmē kritizēt? Kāpēc šāda literāra tektsta izvēle? Brālis brāli pamāca aizrāda , ja nesaprot , tad divu klātbūtnē runā , ja tad nesaprot , tad viņa miesa tiek atdota.......
Es nekad neesmu arhibīskapu kritizējis , bet devis ieteikumus , uzrunājis viņu. Bet , ja viņš nesaprot , tad ...pie kā man griezties ? - pie Pāvila? Tu taču viņu piesegsi.....! Un tā jūs arhibīskapu esiet ielenkuši un apturējuši Svētā Gara darbību draudzē. Un tie , kuri redz vairāk nekā naudu ....vai tie ir kritizētāji? Vai tie , kuri redz , ka LELB draudzes ir izveidojušās par kaut kādas vecas pāvestības hierarhijas piedēkli .....vai šādi brāļi cilvēki nav cieņas vērti?
Šķeltniecība ir sākusies tieši tagad , sinodes laikā , jo , ja draudze Dieva priekšā nenožēlo ko tā darījusi krīzes brīdī ,ir lemta iznīcībai. Un tā viena ceturtā daļa ir daudz lielāka , būs daudz lielāka , ja šitādā veidā tiek apspriestas garīgas kalpošanas lietas.
Man Tev privāts jautājums - kā tas nākas , ka disidents nesaprot represijas pret savu tautu? Tad jau viņš nemaz nav disidents ....salūzis disidents.
Par LA un TA . ES Tev jau piecus gadus atpakaļ teicu , ka šāds LA apmācības stils LELBu iedzīs grāvī. Bij tā vai nebij.... mūsu personīgā sarunā. Tu piekriti. Tad pasaki , kāpēc Tu kā vistuvākā persona arhibīskapam mierīgi noskatījies kā brūk draudzes pa Latviju? Piemērus taču zini. Te ir rezultāts. Neslavē LA . LA ir ļoti slikta Luterisko tradīciju kalve. Tā ir veca katoļu skola , kas katoļiem sen vairs nav. Katoļi par mums vīpsnā. Konkrēti ,nesen kādā sarunā ar vienu no vadošajiem katoļu priesteriem, priesteris tā arī izteicās , ka mēs esam vecs katolicisks iestādījums, kas sen ir zudis praksē. Nav jau runa , ka mēs kaut kam pievienojamies. Mēs nepievienojoties esam izveidojušies tādi. Piem. katoļiem ir ļoti veiksmīgas harizmātiskās kustības . Piem. Kāna . Tur neapsaukā par harizmātiem vai jūsmotājiem , tur nepazemo hierarhijā augstākais , bet dod motivāciju un atbalstu šādiem draudžu atzariem. Aizbrauc uz Ikšķiles klosteri un apskaties kā tur notiek Dievkalpojums mūķeņu vadībā. Tas Dievkalpojums būtu precīzs piemērs kā luterāņu Dievkalpojumi notiktu , ja LA netiktu dzīta veca , auksta Dievkalpojuma kārtība , (protams ne visur, ir māčitāji , kuri atļaujas vadīt Dievkalpojumus Luteriskas, apsustulikskas brīvības garā).
Un ir labi , ka viena ceturtdaļa to saprot. Kaut gan šāds balsojums , kur nevar atturēties no balsojuma ir spiediens uz psihi ar aprēķinu, represīvu aprēķinu. Tautā ir tradīcijas par balsojumiem. Un katram ir tiesības atturēties. Tāpēc šāds balsojums nav leģitīms. Es vispār uzskatu , ka balsojums nedrīkstēja notikt. Dieva vīram katram pašam ir jāsaprot, ja viņš vairs nevar pavilkt , tad viņš iet kalpot , kur nav tik liela slodze. Katram ir jāatkopjas. Vai Tu savam brālim esi šādu iespēju piedāvājis? Mīlēdams viņu?! Ja brālis nenožēlo , tad ar viņu ir slikti, ļoti slikti. Atceries , ka arhibīskaps nav komunistiskās partijas vadītājs , bet vienkāršs brālis. Draudze viņam ir uzticējusi pārstāvniecību. Viņam nav tiesību paaugstināties. To saka evaņģēlijs. Pāvestība atkal māca ka ir tiesības paaukstināties. Pacenties , brāl nolaisties no augstumiem. Un ievēro evaņģēliju likumdošanu.
Interesanti , kur varētu izlasīt arhibīskapa uzrunu?
Kad es būšu izlasījis arhibīskapa uzrunu , tad turpināsim sarunu.

Dievs Tevi mīl , es arī...!

Didzis Skuška [80.70.23.92]
# Iesūtīts: 2010.12.05 09:24:00
Teoloģiskos jautājumos diskusija cita. Kā katoļi teiktu- garīgā formācija arhibīskapam ir katoļu. Proti, protams viņš zina luterisko teoloģiju, galvā labi, bet "no iekšām" nāk ārā romiskas lietas( tāpēc arī dabiskas pašam rekolekcijas pie jezuītiem). Aleksandra teoloģiskie pārmetumi ir pa tēmu. Bīskapam instinktu līmenī jābūt luterānim. Arhibīskapā tā nav. Tie nav pārmetumi. Fakta konstatācija. Mācītājam varētu teikt- saiģot. No arhibīskapa- spros dvoinoj. Viņam "jādejo priekšā".
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 16 . 17 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 109 , pavisam kopa bijuši: 4096