atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Sinode
Aivars Lapšāns
Iesūtīts: 2010.11.29 23:49:05
Pēc dažām dienām sākas LELB sinode. Forumā tukšums. Kā pirms valsts vēlēšanām. Apātija? Jo mainīties tāpat nekas nemainīsies?
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Iesūtīts: 2010.12.07 13:52:05
draudzes cilvēks
Opā! "Prijehaļi"
Ja reiz `luteriskā` tradīcija nu būs lūgšanā griezties pie Lutertēva, lai aizlūdz par mums grēciniekiem utt.. tīri vai mute aiz pārsteiguma izkalta
Bet nu jā, nekas neloģisks jau tas nebūtu, ja pieņem, ka pareiza ir tā domāšanas paradigma, kas te pēdējā laikā cirkulē arī dažu lelbiešu prātos.
Nez kādēļ atcerējos teicienu, ka daudzi tā vietā lai svētajiem sekotu, izvēlas viņus vienkārši pielūgt.
Šķiet, ne tikai svētīgais Mārtiņš žagoties sāktu, dzirdot, ka pēcāk kādi pie viņa ar lūgšanām griezīsies. Bet nu par tām netrūdošām miesām kā īpašām Dieva norādēm, varbūt ir vērts aizbraukt uz Maskavu pie tēvoča Iļjiča?
skats no alas
# Iesūtīts: 2010.12.07 13:57:36
Aivars
Nu tēvocis Iļjičs ir iebalzamēts, nevis nesatrūd...
vasara
# Iesūtīts: 2010.12.07 13:58:31
draudzes cilvēks
Stāvoklis, ka visi esam vienādi, automātiski nenozīmē, ka visi daram vienu un to pašu. Cits strādā, cits guļ, cits lūdz, cits atpūšas... Manuprāt ir sakarīgi aizlūgt par tiem, par kuriem zinu, ka tiem ir kādas grūtības vai par tiem, kas to ir lūguši. Ir cilvēces vēsturē daudz īpašu cilvēku, no kuriem var ņemt to labāko un mācīties. Bet neredzu pamatojumu par viņiem nemitīgi lūgt.
Un arī man pašai ir svarīgi, pie kā vēršas tie, kas aizlūdz par mani un kam aizlūdz.
danar
# Iesūtīts: 2010.12.07 13:59:45
skats no alas
bet japatur prata,ka satans ar visadus trikus pieprot...tapec jau mes tiekam bridinati neaizrauties ar svesam macibam un brinumiem
Tēvs Indriķis
# Labojis Tēvs Indriķis : 2010.12.07 14:04:46
Skats no malas , visi ir dzīvi Dieva priekšā un, var jau būt, ka svētie mūs dzird un aizlūdz par mums.
Lieta gan tāda, ka Rakstos mums tas nav gluži apsolīts.
Bet kā dievbijīga vēlme, vismaz es domāju, tā nav lieta, par kuru Dievs dusmotos.
Daudzi patiesi kristieši ir lūguši Debesīs esošo svēto aizlūgumus.
Un daudzi patiesi kristieši to nav darījuši.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.12.07 14:07:13
skats no alas
Nu bet nesatrūd. Tāpat kā daži pagāni. Starp citu, te izskanēja, ka arī tā Tukumā mirusī sieviete, kuru dēliņš veselu gadu netika apglabājis arī esot saglabājusies labāk, nekā mediķi būtu paredzējuši. Arī pārtikas rūpniecība šķiet iet uz to, ka pēc nāves mūsu mirstīgās atliekas būs svaigas vēl ilgi. Bet kas no tā? Kāpēc svarīgākas par to, ko cilvēks ir sludinājis, ir viņa slikti trūdošās miesas, kas kļūst par iemeslu pielūgsmei?
skats no alas
# Labojis skats no alas: 2010.12.07 14:10:46
Aivars

1. es neaicinu pielūgt nesatrūdošas miesas.
2. Es tik norādīju, ka ir atšķirība starp iebalzamētu bezdievi (vai arī iekonservētu 21. gs cilvēku) un nesatrūdošiem svēto pīšļiem
draudzes cilvēks
# Labojis draudzes cilvēks: 2010.12.07 14:11:38
Aivars
mazajam dzīvnieciņam atkal saule norietējusi, vai aiz mākoņiem. droši vien, ja mārtiņš guļ, tad nežagojas, bet, ja žagojas, tad ne par to vien

daudzi tā vietā lai svētajiem sekotu, izvēlas viņus vienkārši pielūgt

bet 100% piekrītu tev par to, ka jāseko svēto piemēram, nu tur mums štimmē.
skats no alas
# Iesūtīts: 2010.12.07 14:15:08
Tēvs Indriķis

ja tas rakstos nav gluži apsolīts, kā es varu būt drošs, ka tā nav lieta par kuru Dievs dusmotos?
Tēvs Indriķis
# Labojis Tēvs Indriķis : 2010.12.07 14:15:53
Aivar , pielūgšana un lūgums svētajam aizlūgt ir maķenīt atšķirīgas lietas. Lai gan piekrītu, robeža ir visai trausla.
Skats no alas, tas jau varētu būt tikpat kā lūgt aizlūgt draudzei vai citam dzīvam kristietim. Un cilvēki dara daudz ačgārnākas lietas, par ko Dievam dusmot.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.12.07 14:16:55
draudzes cilvēks
Nu nezinu gan, kuram saule norietējusi, un kas pa mākoņiem klīst, bet kas mums ar tevi varētu štimmēt, ja pie Lutera lasu iebildes tieši pret to, ko Tu te jau tīri par normālu praksi esi gatavs iztēlot
draudzes cilvēks
# Iesūtīts: 2010.12.07 14:18:11
Aivars
norādīsi precīzi, ko es par normālu praksi...?
danar
# Iesūtīts: 2010.12.07 14:20:39
Tēvs Indriķis
a ka tu zini,ka tas svetais tur augsa aizlugs par tevi?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.12.07 14:22:59
draudzes cilvēks
bet par aizmigušajiem...
interesanti ir vairāki veidi kā redzēt baznīcu, tos, kas šodien elpo, vai arī baznīcu redzēt kā to kopumu, kas stāv Dieva priekšā visi vienādi... tad kāpēc nevērsties aizlūgt, ja visi vienādi (gan pie teim, kuru miesas nesatrūd, tā redzot, ka Dievs viņus kaut kā liek mums uzskatīt savādāk, arī Mariju un iespējams Lutertēvu, ko)?
- šo te
Redzu jau redzu, ka formāli tas it kā vēl ir teikts jautājuma izteiksmē, bet nu šī domāšanas veids ir novērots šur un tur, un ak vai, kā šitādi prātuļojumi pie sirds iet mūsu rūdītiem pagāniņiem
draudzes cilvēks
# Labojis draudzes cilvēks: 2010.12.07 14:26:59
Aivars
tāda sajūta, ka tu teju vai man pakausī elpo

nepārsteidzies un nerunā nu tukšu. tavu atbildi uz jautājumu es lasu skaidri, paldies. bet zini, talants lasīt starp rindām un otra vietā noder reizēm.
uz priekšu ;D
Tēvs Indriķis
# Labojis Tēvs Indriķis : 2010.12.07 14:38:17
danar , dubults neplīst. Es nesaku, ka piekopju šo praksi, un kā jau es teicu, droši tas nav zināms, bet negribās visas lietas uzlūkot ar svētītā tēvoča Lutera acīm.
skats no alas
# Iesūtīts: 2010.12.07 14:38:47
Tēvs Indriķis

tas jau varētu būt tikpat kā lūgt aizlūgt draudzei vai citam dzīvam kristietim.
nu par to Rakstos mēs varam atrast daudzus piemērus

tādēļ atkal nākas atgriezties pie pamatjautājuma - kādā stāvoklī atrodas miris ticīgais? Ja lasām atklāsmes grāmatu, tad varam noprast, ka ticīgie Debesīs lūdzās, bet vai viņi zin, kas notiek uz zemes ar mums?
skats no alas
# Iesūtīts: 2010.12.07 14:57:04
Ctulhu

Lasi Jāņa Atklāsmes grāmatu 7:9-17 pants un spried pats, ko viņi tur dara.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.12.07 15:02:12
skats no alas, ja Jaanja Atk;. Graamatu njem par doktriinas pamatu... ui ku interesanta tad sanaak taa bilde
skats no alas
# Iesūtīts: 2010.12.07 15:11:59
Jošs Mulders
ja Jaanja Atk;. Graamatu njem par doktriinas pamatu...

kāpēc tu domā, ka es to ņemu par doktrīnas pamatu?

es drīzāk uzskatu, ka šī grāmata nav nedz atmetama, nedz ignorējama, kā arī to pats Jānis to norāda 22:18-19
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 136 , pavisam kopa bijuši: 12458