atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Sinode
Aivars Lapšāns
Iesūtīts: 2010.11.29 23:49:05
Pēc dažām dienām sākas LELB sinode. Forumā tukšums. Kā pirms valsts vēlēšanām. Apātija? Jo mainīties tāpat nekas nemainīsies?
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2010.12.06 23:06:39
Aivars

Mājupceļš Valdim tapa īpatnā veidā. Es biju noskatījies Putniņa lugu ar,, būdu uz baznīcu,, . Valdis tad nesen bija iznācis no cietuma. Laikam mans stāstījums par šo lugu viņu ļoti iespaidoja. Tāpēc Valdim sanāca tāda dziesma. Iespējams , ja es nebūtu aizgājis uz teātri , Valdis tādu dziesmu nebūtu uzrakstījis. Tā , Aivar ,...
,, Vai mēs uzcelsim ,
Vai mēs spēsim
Uzcelt baznīcu mājup ceļam....,,
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.12.06 23:12:04
lēnprātīgais
Varbūt nenāc šajā diskusijā , ja nav ko teikt. Sātanam ir trumpis apvainot visus , kas cērt viņam ar Jēzus zobenu....
Aivars
# Iesūtīts: 2010.12.06 23:17:43
Nu tad jau arī Putniņš jāpiemin, kas lugu rakstīja, un notikumi, kas viņu iespaidoja, kā arī aktieri, kas to iznesa.
Bet nu jebkurā gadījumā jauki..
lai gan, klausoties ar 14 gadu distanci ierakstu ar visu Sircovu... , mjā, toreiz kaut kā smeķīgāk likās, ne?
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.12.06 23:55:42
Aivars
Šī tēma mani diezgan skar. Vldis , kad atnāca no cietuma , es visādi viņu atbalstīju. Uzdāvināju viņa ģitāru, naudas nebij. Viņš tika pieņemts darbā Cēsu siltumnīcā. Bija tur divas krāsas ...melnā un zilā. Viņš man uzdāvināja pasakainu Piebalgas ziemas skatu ar trim krāsām - melns , zils, balts.
Visu laiku Valdim ieteicu izveidot savu gleznošanas galeriju. Viņš zīmēja mājās. Tad tusējot ar mani , viņš vairāk pievērsās ģitāras spēlei ar dziedāšanu no saviem tekstiem. Sagāja labi. Turklāt viņš izmantoja arī sava cietuma biedra Egīla Bāra dzeju. Pēc neilga laika Valdim ieteicu pašam ierakstīt savas dziesmas, jo viņa balss ir ļoti stāstoša. Valdis to uztvēra kā par misiju un .....diemžēl pazuda labā dzeja , ko es ļoti augsti vērtēju un arī dziesmu melodijas , jo tās bij kā daudzbērnu ģimene līdzīgas . Es varētu uzrakstīt grāmatu par šo cilvēku. Viņš kopā ar Egīlu Bāru mani apmācīja dzejas mākslā. Man tad bij pašam slavenā grupa Ferrum. Kompozīcijas bij augstā līmenī, pts jau tad rakstīju arī dzeju , dziesmām tekstus.... Bij tāda RCP zāle , kur savā laikā tapa Arvīda Ulmes un Haralda Sīmaņa gara darbi. Es biju jaunāks , noskatījos , kā Ulme uz vietas , teiksim rakstīja tekstus tādām dziesmām kā ,,Uguns revolūcija ,, uttt. Paradoksāli...pēc gadiem arī es tajā pašā zālē rakstīju tekstus savai grupai Ferrum. Manas dziesmas jaunieši Cēsīs skaidrā dienas laikā dziedāja uz ielām.
Bij tāda dziesma ,,Drūma diena,, , Dzērvenīte , Skaudība, Rudzu puķes, Mūris, Čelindžers , Dzimšanas diena uttt....Sanāca pagrīdē tajos laikos koncertēt kopā arī ar Krivijas pagrīdes grupu Kino. Personīgi pazinu Viktoru Coju.
....nu ja , tagad Arvīds man atsūtīja svaigus dzejoļus par ziemassvētkiem. Viņš arī ir kļuvis ticīgs. Arvīds ir viens no atmodas flagmaņiem. Cepuri nost viņa priekšā. ...Kādi mēs te lupatas esam....
skats no alas
# Iesūtīts: 2010.12.07 00:45:40
Tēvs Indriķis

Paldies par jūsu atbildi, kuru ierakstījāt - 2010.12.06 17:50:36

ja droši zinātu, ka Sv. Marija klausās
un te laikam arī atšķiras izpratne par ticībā aizmigušiem - vieni apgalvo, ka nedzird un tādēļ nelūdz, citi, ka dzird un tādēļ lūdz. Bet laikam atbildes jāmeklē citās diskusijās...
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.12.07 01:12:24
skats no alas
Nav jau tik traki. Jēzus pēc aiziešanas sludināja mirušo valstībai...
Tas i,,r noticis fakts,, Jaunajā derībā . Protams , ka maz skaidrojumu, bet tas tā var notikt , ka mēs varētu pat aizlūgt par mirušajiem. Es kaut kā to nedaru , jo uzskatu , ka šajā dzīvē lietas jānokārto ar Dievu.
Tāds interesants fakts ir pārdomu vērts , ka žēlstībā nonācis cilvēks būtībā ir garīgi neiznīcināms, jo ir teikts , ja brālis pārkāpj brālības robežas , viņa miesa tiek atdota.....bet par garu ....tas ir cits jautājums.
Dāvids sagrēkoja , vai viņš tika iznīcināts? Tāpat ar Mariju. Es saprotu tos , kuri lūdz Marijas aizstāvību, jo miesa ir viņai sazin kur, bet gars pēc žēlastības formulas nav iznīcināts. Ja jau Jēzus sludināja mirušo valstības gariem , tad ....kāpēc jāpieņem , ka Marija ir baigā baigā grēciniece. Marija ir un būs sieva numur viens un viņu ,, auksti teiks,, .
Ir cits stāsts , ka Mariju Romas impērijā baznīca gribēja samainīt pret Artemīdu , jo Artemīdas kults bij namber van. Cilvēkiem vajadzēja aizvietotāju ..un tā iegājās slikta slava par Mariju. ....
Pārdomātājs
# Iesūtīts: 2010.12.07 01:12:57
Izklausās pēc stila ar plašajiem stāstiem par saviem darbiem un to smalko atstāstījumu ka ne tikvien ikdienas pļāpās bet arī šeit arī šeit būtu parādījies Kombulis. Jeb līdzība maldīga?
Minimālists
# Iesūtīts: 2010.12.07 07:44:49
skats no alas, tas, protams, te ir offtopic (Sinodē gan tika runāts arī par Mariju ), tomēr, kas tevi motivē lūgt kaut ko Marijai, ja tev ir tiešais telefons pie Dieva un viņš ir apsolījis tevi uzklausīt?
skats no alas
# Labojis skats no alas: 2010.12.07 10:48:08
Aivars Lapšāns
Tad tavuprāt ticībā aizmigušie dzird mūsu vēršanos pie viņiem, lai par mums aizlūdz?
skats no alas
# Labojis skats no alas: 2010.12.07 10:56:52
Minimālists
Ja jau sinodē to pieminēja, tad nav gluži offtopics
Es pielūdzu un lūdzu Trīsvienīgo Dievu!

Bet Lk. 1:48 stāv rakstīts : "redzi, no šī laika visi bērnu bērni mani teiks svētīgu" un mani nodarbina jautājums, ko nozīmē teikt svētīgu! kā tu uz šo abildētu?

tev ir tiešais telefons pie Dieva un viņš ir apsolījis tevi uzklausīt?
protams, ka ir "tiešais telefons"... bet kāpēc mēs baznīcā draudzes lūgšanā aizlūdzam par ticīgajiem, jo viņiem visiem taču ir "tiešais telefons" pie Dieva?

Tādēļ vērsties pie Marijas vai kāda cita svētā, lai aizlūdz patiesībā ir jautājums - vai viņa/š dzird vai nē.
Resp. kāds ir ticīga cilvēka stāvoklis pēc nāves?

Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2010.12.07 10:59:15
skats no alas

Ticībā aizmigušie gaida Jēzus nākšanau. Ar viņiem viss ir ok. Ir daļa uz jautājuma zīmes, kas zinājuši , bet nav līdz galam nodevušies Dievam. Viņu miesas ir nodotas sātanam , bet ne jau gars. Tās ir divas atšķirīgas lietas.
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2010.12.07 11:01:00
skats no alas

Tāpēc , ja kādi lūdz par jau mirušajiem , lai viņi to dara. Tā ir viņu reliģiskā brīvība. Tā ir viņu gaisma. Na Bībelē ļoti perfekti šī tēma izskaidrota. Ir Lācara ,,stāsts,, Ecehiēlā par dzīvības dvašās iepūšanu kaulos, Sālamanam , gars atgriežas pie Dieva , miesa pīšļos , Kalna fenomens , kur Pēteris redz Mozu ....uttttt...
Es diemžēl skrienu uz Rīgu un nevarēšu izsmeļoši atbildēt , bet šis jautājums ir ,,garš,, . Šo jautājumu vajag konspektēt. Rakstīt kladē , apkopot par garu , miesu ...visas vēsturiskās situācijas , kuras ir aprakstītas Bībelē , teiksim Saula lūgums izsaukt mirušo garus utt... visu vajag apkopot. Nav jāsasteidz šadi jautājumi ir vienu univers;alu atbildi un pārliecību. Beigu beigās ir ļoti daudz liecību no cilvēkiem , kuri ir bijuši klīniskā nāvē .....
skats no alas
# Iesūtīts: 2010.12.07 11:13:54
Aivars Lapšāns

Kalna fenomens
tu domā Tabora kalna?
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.12.07 11:17:05
skats no alas

Es beidzu , man jāskrien.....Pēteris saka : mums te ir labi , taisīsim telti.....Dievs Tevi mīl!
danar
# Iesūtīts: 2010.12.07 11:22:53
Didzis Skuška [80.70.23.92]
nu,tad jau..ja kads macitajs paklup..tad ari visa evangelizacija vejaa..ja jau ta skatamies

skats no alas
# Iesūtīts: 2010.12.07 12:11:09
danar
to herēzi sauc par donātismu
Minimālists
# Iesūtīts: 2010.12.07 12:49:13
skats no alas:

1) Mēs aizlūdzam par ticīgajiem, bet vēl aizvien ir divas versijas: a) mēs aizlūdzam faktiski par piederīgajiem te; b) par mirušajiem, certu mainīt viņu stāvokli. Te pat forumā par to ir diskutēts un viedokļi dalās

2) Vai tiešām raksti mūs aicina lūgt kaut ko svētajiem (to starp Marijai)? Un, protams, ir jājautā, vai, pat ja mirušie mūs dzird, viņi kaut ko var ietekmēt (faktiski mans pirmais jautājums)? Vai mans lūgums Dievam ir mazāk nozīmīgs kā Marijs lūgums (Raksti it kā saka, ka Dieva priekšā mēs visi esam vienādi)?
vasara
# Iesūtīts: 2010.12.07 13:04:16
Es lietoju praksi, ka reizi par mirušo aizlūdzu, piem, bērēs – „mūžīgo mieru dod” vai tml. Cik zinu, tad šādu praksi Luters nav nosodījis kā vienas reizes aizlūgšanu. Tālāk viss ir Dieva rokās...
Mirušie, cik esmu sapratusi no Sv.Rakstiem, dus, gaidot uz augšāmcelšanos. Kamdēļ gan viņus traucēt? Kas gan ir tāds, ko Dievs nespētu? Jēzus aicina, lai savas nastas liekam uz Viņa kamiešiem. Vienkārši un skaidri.
Vai mans lūgums Dievam ir mazāk nozīmīgs kā Marijs lūgums (Raksti it kā saka, ka Dieva priekšā mēs visi esam vienādi)?
Šis man patika. Patiešām visi taču esam Dieva priekšā vienādi – apžēloti grēcinieki.
draudzes cilvēks
# Labojis draudzes cilvēks: 2010.12.07 13:32:07
vasara
Šis man patika. Patiešām visi taču esam Dieva priekšā vienādi – apžēloti grēcinieki.
tādā gadījumā tev ir vienalga pie kā vērsties, lai par tevi aizlūdz?

bet par aizmigušajiem...
interesanti ir vairāki veidi kā redzēt baznīcu, tos, kas šodien elpo, vai arī baznīcu redzēt kā to kopumu, kas stāv Dieva priekšā visi vienādi... tad kāpēc nevērsties aizlūgt, ja visi vienādi (gan pie teim, kuru miesas nesatrūd, tā redzot, ka Dievs viņus kaut kā liek mums uzskatīt savādāk, arī Mariju un iespējams Lutertēvu, ko)? es tikai jautāju?
skats no alas
# Iesūtīts: 2010.12.07 13:48:38
Minimālists

Vai tiešām raksti mūs aicina lūgt kaut ko svētajiem (to starp Marijai)?

es piekrītu, ka raksti neaicina vērsties pie svētajiem(dzīviem(t.i. apžēlotiem grēciniekiem) vai mirušiem) ar lūgumiem, kā vēršamies pie Dieva, ne tikai neaicina, bet pat nosoda.

Un, protams, ir jājautā, vai, pat ja mirušie mūs dzird, viņi kaut ko var ietekmēt (faktiski mans pirmais jautājums)?
jā, tas ir mans pamatjautājums!

Vai mans lūgums Dievam ir mazāk nozīmīgs kā Marijs lūgums (Raksti it kā saka, ka Dieva priekšā mēs visi esam vienādi)?
Protams Dieva priekšā esam vienādi, gan iedzimtā grēka dēļ, gan Kristus upura dēļ.
Bet šādi griežot manuprāt jautājums paliek neatbildēts, jo tad varētu jautāt kāpēc Pāvils lūdz, lai par viņu aizlūdz, piemēram - 2. Tes 3:1?

saprotiet pareizi es negribu jūs pārliecināt par kaut ko.
Man vienkārši pašam ir jautājumi par šo tēmu...

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 165 , pavisam kopa bijuši: 15185