atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Sinode
Aivars Lapšāns
Iesūtīts: 2010.11.29 23:49:05
Pēc dažām dienām sākas LELB sinode. Forumā tukšums. Kā pirms valsts vēlēšanām. Apātija? Jo mainīties tāpat nekas nemainīsies?
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 16 . 17 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.11.29 23:51:08
Visas acis skatīsies uz To Kungu. Piedodiet , Jāni vanagu
p.l.dassy
# Iesūtīts: 2010.11.30 00:07:35
dzirdēju, ka prognozes ir, ka nekas nemainīsies!

Ok! Tev ir reāls kandidāts, ko likt Jāņa Vanaga vietā?Aivars Lapšāns

Konfesionāls luterānis
# Iesūtīts: 2010.11.30 06:29:35
Skatījos, kā De facto žurnāliste uzdod jautājumus JV, gar kuriem ne viņai, ne kādam citam ārpus LELB nav nekāda daļa, un kurus ne viņa, ne skatītāji tāpat nesaprot.

Tā nu vienīgais, ko varētu lūgt sinodāļiem - ja izlemjat turpināt svētceļojumu uz Romu arhibīskapa vadībā, tad būtu tikai godīgi pret tiem, kam luteriskā ticība dārga, un lai nemaldinātu citus cilvēkus, no LELB vārda izsvītrot -EL-. Ko vietā? Da neko. Vai arī - Vienaldzīgi Remdenā - vai - Kripto Romiskā - . Tad būtu LVRB vai LKRB. Viss pārējais brīvā valstī - jūsu daļa. Ak, jā - ja nu kāds tomēr tiešām vēlētos uzzināt Tā Kunga domas par luteriskas baznīcas identitāti, tad lai steigšus ver vaļā LTA. Tomēr jārēķinās, ka tā ir ļoti bīstama grāmata, kas var satvert jūsu sirdi nemanot un atvērt jums acis. Bet kam gan patīk uzmosties no miega?
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2010.11.30 10:02:18
Aivars Lapšāns

A zini, kāpēc - daudziem tagad galvā tikai viena doma: ja nu Vanags aizies, kas nāks viņa vietā? Tas ir tik šokējoši. Un daudz trakāka doma par svētceļojumu uz Romu ir tā, ka daudzi apzinās - ja aizies Vanags, būs jāaiziet vēl daudziem un tad - atā ērtā dzīvīte! Nevarēs vairs mazītiņas lauku draudzītes mācītājs audzēt treknu vēderiņu, būs jāpaskraida, lai nopelnītu dienišķo maizīti! Jo paskat tik - tie buntavnieki jau ir tie, kas "labi iekārtojušies" visādās siltās vietiņās kā ērģeles būvējot, kā tūrismu organizējot, kā darot vēl visādas citas lietas un šitie nelieši taču nesaprot tos, kam nav tādas iespējas, kuri sēž treknas un auglīgas zemes vidū un bļauj, ka nav ko ēst! Šitie buntavnieki taču laikam nesaprot, ka sprediķi uzrakstīt aizņem vismaz 16 stundas, un ko lai dara, ka tās draudzes ir tik stulbas, ka nespēj novērtēt šitādu sīzifa darbu, bet vien nosmīkņā: "beigas nesapratu, jo sākumu aizmirsu".

Ziniet, man ir audžu dēls, kurš jau no savos pirmajos 4arpus bērnu namā pavadītajiem gadiem ir iemācījies, ka, tā kā viņš ir bārenis, tad visai pasaulei ir pienākums par viņu rūpēties, bet viņa vienīgais uzdevums ir ērti padzīvot - ne mācīties grib, ne strādāt. Mans nosacījums vienkāršs - ja tu mācies, es tevi nodrošinu, ja nē, tad pelni pats. Nu es viņu tagad, 19-gadīgu jaunekli vienkārši izdzinu uz ielas, jo savādāk viņš nesaprot.
Tā laikam jānotiek arī ar mums - kamēr vien būs kaut mazākā cerība, ka kāds kaut ko pienesīs uz paplātes gatavu, tikmēr arī nekustēsies. Gan jau bads mācīs strādāt.
Tēvs Indriķis
# Labojis Tēvs Indriķis : 2010.11.30 10:50:38
Jāni Kalniņ` , nežēlīga tā tava kristietība, nežēlīga.
Paša dēlu...Atceries- viņš bērnu namā 4.gadus, bet tevis audzināts - 15.gadus.
Laikam jau skarbā attieksme nebūt nerada čaklus ļaudis.
Jo bads iemāca ne tikai strādāt, vai ne?

vilks
# Labojis vilks: 2010.11.30 11:14:42
Forumā tukšums. Kā pirms valsts vēlēšanām. Apātija?

Man šķiet, ka šoreiz salīdzinoši daudz pirms Sinodes ir bijušas dažādas tikšanās un pārrunas sinodes potenciālo dalībnieku (mācītāju un draudžu sinodāļu) starpā, līdz ar to nav bijis nepieciešamības par to vēl īpaši runāt forumā. Pie tam - absolūti lielākā daļa te runājošo Sinodē nepiedalīsies un/vai pieder citām konfesijām/ir ar vēl citu ticības pārliecību, tā ka uz pēdējiem Sinode pat īsti neattiecas. Izņemot, ja Sinode nolemtu, ka vajadzīgs citādāks forums

Varbūt arī tie, kas piedalīsies Sinodē, redzot sarežģītos jautājumus, par kuriem šogad jālemj, drīzāk nolēmuši, ka produktīvāk ir pēdējo laiku pirms Sinodes pavadīt nevis kašķos, bet, lūdzot Dievu, lai Viņš palīdz saprast, ko un kā izlemt.. jo jautājumi ir patiešām sarežģīti.
LajsLELB [195.13.184.3]
# Iesūtīts: 2010.11.30 11:19:04
Bet kādas kandidatūras tiek domātas uz arhibīskapa amatu?
vilks
# Iesūtīts: 2010.11.30 11:22:29
LajsLELB [195.13.184.3]
šajā Sinodē nav plānots ievēlēt jaunu arhibīskapu, tāpēc nekādas jaunas kandidatūras netiek apspriestas.

procedūra ir sekojoša - ja Sinode izsaka neuzticību arhibīskapam Vanagam un viņš atkāpjas, tad tiek meklēti kandidāti parastajā kārtībā (tāpat kā tika meklēti Liepājas un Daugavpils bīskpapi), un tad kaut kad tiek sasaukta nākamā Sinode, kurā būs paredzētas bīskapa vēlēšanas. Šai Sinodei ne par vienu jaunu bīskapu nebūs jālemj.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.11.30 11:35:00
LajsLELB [195.13.184.3]
Kāpēc tāds jautājums? Ja runa ir par Sinodes darba kārtību, tad tajā neparādās arhibīskapa vēlēšanas. Ir tikai viena, varbūt nedaudz neskaidras nozīmes, paša arhibīskapa iniciēta aptauja, ko nevajag pārvērst par to, kas tā pēc definīcijas nav.
Ja jautājums vispārīgs, kā aicinājums aizdomāties par nepieciešamību ratus ziemā būvēt un ragavas - vasarā, tad, protams, arī jūs varat kaut vai tepat brīvi paust savas vēlmes, kādu jūs vēlētos redzēt bīskapa Vanaga pēcteci, vai nākamo Latvijas prezidentu utt. Patreiz šis jautājums nav aktualitātēs, bet domāt par kaut vai 17 gadu attālu nākotni noteikti arī nav slikti.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.11.30 11:38:40
vilks
Man liekas, ka Tu arī šoreiz esi pieķērusies preses interpretācijai. Cik esmu sapratis no paša arhibīskapa, viņš tomēr to neuzlūko kā uzticības balsojumu, kas ar vienkāršu balsu vairākumu viņu apstiprina vai atceļ no amata.
vilks
# Labojis vilks: 2010.11.30 11:40:41
Aivars
vot es īsti nesapratu, jo personīgi no arhibīskapa viņa interpretāciju dzīvē neesmu dzirdējusi.. cik sapratu, viņš vēlas, lai Sinode pasaka savas domas, vai viņam turpināt darbu, un tad, izejot no šī, viņš grasās pieņemt kādu savu lēmumu.. bet tas ir tāds ļoti miglains apraksts.

tad nu es savā komentārā mēģināju izteikties tikpat miglaini nemaz nerakstīju, ka Sinode var viņu atcelt, bet gan ka viņš var atkāpties.

ak kāpēc gan ļaudis nevar lietas noformulēt vienkārši?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.11.30 11:58:15
vilks
Nu, ja Satversmē reiz nebūtu ierakstīts, ka bīskapa administratīvā kalpošana ir uz mūžu, tad tas viss tiešām būtu tik vienkārši, kā saki, bet pieņemu, ka šobrīd ir pietiekoši daudz un dažādu faktoru, kāpēc sarežģītas lietas nevar arī īsti noformulēt vienkārši. Jebkurā gadījumā, šis balsojums jau nav visa atrisinājums, bet drīzāk viens solis bīskapa paša lēmuma meklējumos, kā arī dialogā ar citu Baznīcu līderiem. Tas ir tas, ko esmu saklausījis viņa vārdos.
Protams, viņš pats varētu vislabāk visu paskaidrot, un pieņemu, ka jau daudz skaidrāk forumlēts tas arī tiks, pirms sinodei par kaut ko ir jābalso.
skolniekss
# Labojis skolniekss: 2010.11.30 12:20:27
Cerams ka šis jautājums ir pietiekami pirms tam izdiskutēts sinodāļu starpā un draudžu, kuras tie pārstāv, pretējā gadījumā tāds līdzjūtības balsojums vien sanāks.
neielog. Vardarbe [212.70.169.66]
# Iesūtīts: 2010.11.30 12:52:24
Par Vanaga pēcteci gribētos redzēt konservatīvu un konfesionāli-luterisku arhibīskapu.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.11.30 13:22:19
vilks


tad nu es savā komentārā mēģināju izteikties tikpat miglaini nemaz nerakstīju, ka Sinode var viņu atcelt, bet gan ka viņš var atkāpties.



Jūs te kā neticīgie intervētāji.....
Dievs ieceļ un Dievs noņem. Tikai Viņš.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.11.30 13:25:27
Konfesionāls luterānis

De Facto komandā ir arī kristieši. Es to zinu. neredzēju gan interviju , bet zinu par komandu diezgan. Viņi ir kompetenti LELB jautājumos. Iespējams , ka zin vairāk nekā mēs...šo to....Bet mums nav jāzina , jo Dievs taču zin.....
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.11.30 13:27:03
p.l.dassyp.l.dassy

dzirdēju, ka prognozes ir, ka nekas nemainīsies!

Ok! Tev ir reāls kandidāts, ko likt Jāņa Vanaga vietā?Aivars Lapšāns


Ja Dievs liks , būšu Vanaga vietā. Nav problēmu paklausīt Viņam.
Šerpais Ancis
# Labojis Šerpais Ancis: 2010.11.30 13:27:32
Sāp sirds par LELB - par nepaklausību, par buntošanos, par šķelšanos, arī - par kāri pēc nodrošinātas un ērtas dzīvītes. Man ļoti patika arhibīskapa tieši (beidzot!) sacītais intervijā:
"Acīmredzot, vadības lēmumi un metodes ir bijušas līdzīgas tām, kas sabiedrībā. Acīmredzot, daudzu mūsu vēlmes un motivācija ir bijusi līdzīga. Redzot, kā astronomiski pieaug mūsu īpašumu vērtība, nolēmām, ka visu spējam un devām gāzi grīdā. Domāts jau bija labi, un plāni nebija gluži bez pamata. Bija īpašumi un jau parakstīti līgumi. Visam vajadzēja izdoties. Taču rekolekciju laikā man bija daudz jādomā, kā šī pieeja, pat pie veiksmīga iznākuma, izskatās, salīdzinot ar kristieša “trešo pazemības veidu”: mīlēt Jēzu Kristu tik ļoti, lai vēlētos dalīties viņa liktenī un tādēļ izlūgtos no Dieva izredzēt mani kalpošanai tādā pašā atstumtībā, pazemojumos, ievainojumos un reālā nabadzībā, kādā kalpoja Viņš? Nezinu, vai, piemēram, plānojot GASN, daudzi no mums spēja kaut ko tādu lūgt no sirds. Bet ja spētu, varbūt kalpošana būtu bijusi citāda. Un ja kalpošana būtu citāda, varbūt arī ziedošana un dalīšanās būtu citāda. Bet mēs devāmies citā virzienā, jo daudzi nedomājām tādās kategorijās. Lūk, tur gan es redzu savu nepadarīto darbu, par ko esmu pelnījis vairāk pārmetumu nekā par finanšu uzraudzību." - Āmen!
Tā ir tā noskaņa, par ko ierindas laji runājuši jau sen.
Ticu un ceru, ka arhibīskaps Vanags kalpos vēl ilgi, lai Dievs svētī!
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.11.30 13:42:53
Jānis Kalniņš

Svēti Tavi vārdi, brāl. Jaunajā derībā ir ierakstīts , ka apustuļi nav nevienam bijuši par nastu, ka redzējuši paši kad pietiek , kad jāpastrādā ar savām rokām.
Attiecībā par arhibīskapu. Uzskatu , ka viņš rīkojas nepareiz. Kā saprast arhibīskapa paziņojumu? Iznāk , ka viņš baznīcu vadījis pareizi?!
Viņš kā`Šķēle pajautās visiem acīs - balsojiet pret mani .....
Domājam kā neticīgi intervētāji. Arhibīskapam visu priekšā ir kā nožēla jānosauc tie grēki , kurus baznīca ir piekopusi pret savu draudzi. Piem. no augšienes atdzimušu LELB kristiešu apsaukāšana par harizmātiem , jūsmotājiem , baptistiem , nesen kulmināciju sasniegusī māsu kalpošanas apkarošanas propoganda , pielīdzinot to homoseksuālisma mērim, jo īstā patiesība pasaules baznīcu homoseksuālismā ir mācītāju paauKstināšanās pār draudzi , satversmju un likumu pieņemšana par labu tikai mācītājiem , kas neatbilst evaņģēlijam. Augstākie Dieva kalpi ir pravieši. Viņus ir jāklausa visiem. Arī arhibīskapiem un pāvestiem.
Ko es ar to gribu teikt? Dievs arhibīskapu iecēla un Dievs viņu noņems , kad uzskatīs par vajadzīgu. Es zinu , ka arhibīskaps jau pirms pieciem gadiem ir saņēmis norādījumus no Dieva , lai viņš sāktu atgriezt LELB uz luteriskas mācības ceļu. Kulminācija notika pirms trim gadiem Burtniekos , kur viņš beidzot bij starp brāļiem , un kur Dievs viņam deva norādījumus. Es uzskatu , ka arhibīskaps nav ņēmis vērā šos norādījumus un pēdējā iespēja ir Sinodes priekšā nožēlot, ja ne tad.......nekāda evaņģēliju piesaukšana nepalīdzēs , jo evaņģēlijs ir jāiedarbina dzīvē. Luters taču visu mūs draudzēm ir salicis pa plauktiņiem.
Bet tā arhibīskapu izsvilpt nedrīkst. Kā viņš piedāvā un kā grib to darīt,, pretē`jā nometne.,, Jānis ir mūsu brālis un Dievs no mums atprasīs viņa asinis.....
neielog. Vardarbe [212.70.169.66]
# Iesūtīts: 2010.11.30 13:43:17
Bet Jēzus, viņu (Vanagu)uzlūkodams, iemīlēja viņu un sacīja: "Vienas lietas tev trūkst - ej, pārdod visu, kas tev ir, un dod nabagiem; tad tev būs manta debesīs; ņem krustu un seko Man." /Mt 10:21/
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 16 . 17 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 125 , pavisam kopa bijuši: 34609