atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Baznīcas vienotība ir Evaņģēlija mācībā
draudzes cilvēks
Iesūtīts: 2010.11.16 19:29:36
Jaunākās intervijas virsraksts ar mūsu arhibīskapu Jāni Vanagu.
Tā kā citos portālos (delfi, apollo) par šo interviju diskusijas ir varen spraigas, brīnījos, ka neviens komentārs nav mūsu pašu forumā.
Kā tad ir?
Kāpēc klusums?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
kvazimodo [213.226.141.63]
# Iesūtīts: 2010.11.20 14:21:04
Skaisti [83.64.34.34] Opus Dei ir klosteru, kopienu un priesteru stundu lūgšanu tradīcija, ne katoļu organizācija ar to pašu nosaukumu.
Baznīca būtu attīstījusies arī pa citiem ceļiem.
Personības lomu baznīcas vēsturē nevar novērtēt pa zemu.
Arī baznīcas ceļi ir visādi, daži no tiem beidzas ar strupceļu.
Nožēlojama ir ticīgo, kas sauc sevi par luterāņiem, nebeidzamais plūdums uz robežas ar atkāpšanos no ticības uz atmodu un no atmodas atpakaļ uz atkāpšanos no ticības.
Arī konservatīvo luterāņu matu skaldīšana par visprecīzāko sekošanu luteriskajam mantojumam nav ne ar ko labāka, ja tā neved pie ilgtspējīgas un stabilas baznīcas dzīves.
+Jānis
# Labojis +Jānis: 2010.11.20 16:11:50
armilo

"arhibīskaps nevis stūrē uz Romas baznīcu, bet pats vada katolisku baznīcu apustuliskajā pēctecībā."

Paldies! Man pašam būtu grūti precīzāk izteikt manu nostāju.

Skaisti [83.64.34.34]

"raksts nepiemin rekolekciju veidu un vietu"

Es stāstīju par "30 dienu Garīgajiem vingrinājumiem". Tas ir tikpat vispārzināms jēdziens kā "Alfa kurss". Katrs, kas kaut ko saprot par rekolekcijām, zina, par ko ir runa. Savukārt tiem, kas ar rekolekciju lietām nav pazīstami, es uzskatīju par svarīgāku pastāstīt, ko es tur darīju un kā tas notika. Vai nav tā, ka cilvēki, kam likās ļoti svarīgi uzsvērt tieši rekolekciju "brendu" nevis saturu, tikai vēlējās ieraudzīt vēl vienu iemeslu lai sauktu "Ahā, nodevība!"? Nu ko, rezultātā tie, kas gribēja kaut ko uzzināt pēc būtības, to uzzināja, un tie, kas meklēja pierādījumu savai pārliecībai par manu piesliešanos RKB, to ieraudzīja. Visi ir apmierināti. Varbūt to var saukt arī par profesionālismu.

"šī lieta var tikt interpretēta kā pilnīgs neprāts vai pat provokācija"

Manā uztverē šī lieta būtu interpretējama kā baznīcas vadītāja atbildīga rīcība. Apzinoties priekšā stāvošo lēmumu nopietnību, viņš vēlējās nopietni iedziļināties lūgšanās, rakstos un Dieva gribas izzināšanā. To pašu varu ieteikt ikvienam sinodālim. Man pašam tā šķiet ļoti dabiska un pragmatiska rīcība. Ja vajadzīga garīga atjaunošanās, tad darīt pēc iespējas efektīvā veidā. No visām man pazīstamajām rekolekciju sistēmām tieši Garīgie vingrinājumi likās vislabāk atbilstam tā brīža vajadzībai. Tas tiešām arī izrādījās ļoti dziedinoši un man daudz ko noskaidroja. Ejot tiem cauri, pārliecinājos, cik pamatīgi šī metode balstās Rakstos un cilvēka dvēseles norišu pazīšanā. To atzīt un lietot man neliekas pretrunā ar lepnumu par savu konfesiju.

Paskaidro lūdzu, kādēļ tas būtu jāinterpretē kā neprāts vai provokācija?

Protams, ka luterāņi prot lūgt. Tomēr rekolekciju piedāvājums man pieejamā attālumā un valodā ir labāk nostādīts katoļu un anglikāņu baznīcās. Diemžēl pilnie Garīgie vingrinājumi Mazirbē vēl netiek piedāvāti. Ja zini puslīdz tuvumā kādu luterāņu rekolekciju namu, kur tos vai ko līdzvērtīgu piedāvā, būšu pateicīgs par ieteikumiem.

Atzīstu, ka neuzskatu katoļu baznīcu par apokaliptisko zvēru. Gluži otrādi - gandrīz 40 dienas varēju tuvu vērot cilvēkus, kas dziļā dievbijībā un nopietnībā cenšas izlūgt no Dieva lielāku mīlestību uz Jēzu Kristu. Drīzāk naidā un nievās pret viņiem es saskatu apokaliptiskā zvēra ragus.

Lai Svētais Gars apgaismo savu ticīgo sirdis un iededz tajās savas mīlestības uguni!
Konfesionāls luterānis
# Iesūtīts: 2010.11.20 16:16:20
http://en.wikipedia.org/wiki/Ignatius_of_Loyola#Father_Gener.. al_of_the_Jesuits

Ignatius wrote the Jesuit Constitutions , adopted in 1540, which created a monarchical organization and stressed absolute self-abnegation and obedience to Pope and superiors (perinde ac cadaver, "well-disciplined like a corpse" as Ignatius put it). .. The Jesuits were a major factor in the Counter-Reformation.


http://www.nwjesuits.org/JesuitSpirituality/SpiritualExercise.. s.html

The Spiritual Exercises of St. Ignatius of Loyola are a month-long program of meditations, prayers, considerations, and contemplative practices that help Catholic faith become more fully alive in the everyday life of contemporary people.
offtopic [84.237.145.179]
# Iesūtīts: 2010.11.20 16:18:56
... ja ēd daudz plūmes, tad pļūtī cik tik rūmes...
Konfesionāls luterānis
# Iesūtīts: 2010.11.20 16:54:30
Millers, Kristīgā dogmatika, 444:

Romas katoļu Baznīcas maldu mācība par attaisnošanu ar darbiem sasniedz kulmināciju jezuītu mācītajās aplamībās, saskaņā ar kurām atklāti pārkāpumi, kuri ir veikti pēc ordeņa vadītāju pavēles, ne tikai pārstāj būt grēki, bet pat kļūst par neizsakāmi labiem darbiem.
Jezuītu Index Generalis skaidri sludina: "Vadītāji var pavēlēt [padotajiem] grēkot paklausības vārdā (kura tiem ir jāizrāda) ar nosacījumu, ka tas nesīs labus augļus." .. Šī zaimojošā novēršanās no Dieva Vārda un sirdsapziņas terorizēšana ir likumsakarīgs rezultāts tam, ka antikrista baznīca ir noraidījusi Dieva Vārdu kā vienīgo ticības avotu.. un paverdzinājusi tās locekļu sirdsapziņu..
****" [213.226.141.169]
# Iesūtīts: 2010.11.20 17:54:21
Vadītāji var pavēlēt [padotajiem] grēkot paklausības vārdā (kura tiem ir jāizrāda) ar nosacījumu, ka tas nesīs labus augļus." .. Šī zaimojošā novēršanās no Dieva Vārda un sirdsapziņas terorizēšana ... paverdzinājusi tās locekļu sirdsapziņu
Kur nu mums līdz mistiskajiem jezuītiem, pietiek rūpīgāk iepazīties ar KLB sadalīšanas notikumiem...
Konfesionāls luterānis
# Iesūtīts: 2010.11.20 19:08:20
****", zvaigznīte ar pēdiņu,

Katrā ķecerībā esot savs patiesības grauds. Piemēram, izteikuma "Dieva nav" sakarā patiess ir tikai tas, ka to saka muļķi.

Tādēļ, ja kāds apgalvotu, ka LELB pašreizējās problēmās ir vainīga KLB, tad viņam būtu zināma "taisnība". Jo:

1) tagad, šķiet, jau bankrotējusī ideja par macītāju algu izlīdzināšanu tika aktīvi likta lietā, lai saturētu "vienotību" 1996. g. rudenī pēc divu LELB draudžu paziņojuma;

2) KLB tika pastāvīgi diskreditēta, daudziem liedzot ieklausīties skaidrā kristīgā mācībā,

tā ka, piemēram, foruma luterāņi nespēj atšķirt centrālo ticības artikulu par taisnošanu ticībā (attaisnošana = grēku piedošana) no pāvestības maldiem, ka "svētdarīšana ir neizslēdzams posms taisnošanā" (attaisnošana = svētdarīšana (labie darbi) [neizslēdzams posms] + ? [cits vai citi posmi, nav zināms, vai neizslēdzami].
Konfesionāls luterānis
# Iesūtīts: 2010.11.20 19:12:02
Ctulhu Buģ dobr, tavai sāpei ir daudzas citas sadaļas!
armilo
# Iesūtīts: 2010.11.20 21:29:11
+Jānis

Lūdzu, nav par ko! Man bija labs pasniedzējs eklezioloģijā LA.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.11.20 21:53:04
armilo
Kas bija šis labais pasniedzējs?
armilo
# Iesūtīts: 2010.11.20 22:37:35
Aivars

Cik Tu šoreiz neattapīgs. Viņa vārds ir atrodams manā komentārā
Aivars
# Iesūtīts: 2010.11.20 22:46:57
armilo
Piedod, laikam ne attapisms ne iespundisms nebūs tie talanti, ar ko Dievs mani apveltījis
armilo
# Iesūtīts: 2010.11.20 22:58:48
Aivars

Nu tak, par Jāni viņu sauc.
Konfesionāls luterānis
# Iesūtīts: 2010.11.21 16:57:38
Ko gan teiktu sieva savam vīram, ja viš paziņotu, ka mācījies, kā viņu labāk mīlēt, bordelī ar prieka meitām?

Ko gan teiktu armija savam ģenerālim, ja viš paziņotu, ka mācījies, kā šos labāk vādīt, no ienaidnieka metodēm, kas salauž savu karavīru drosmi un garu, nevis paļāvies uz drošu un pārbaudītu stratēģiju, kas vieno un iedrošina viņa armiju?
rainars
# Iesūtīts: 2010.11.21 17:08:04
klausies ģenerāl, vai tevi patiešām klausa tavi kareivji , vai tu tikkai tā domā?
Julians
# Labojis Julians: 2010.11.21 17:36:45
Konfesionālais luterāni, ...bordelis, ienaidnieks.. tik slimi ir Tavi salīdzinājumi, ka negribas neko vairs no Tevis dzirdēt, nedz pieņemt. Slima galva. .. un sirds.
devonas reksis
# Iesūtīts: 2010.11.21 17:38:42
mācīties vienmēr ir labi.
Konfesionāls luterānis
# Iesūtīts: 2010.11.21 18:50:58
Julian Tev labāk patiktu oriģinālizteicieni? - Čūsku dzimums, nobalsināti kapi, liekuļi, viltus pravieši, maldu mācītāji, akli akliem ceļa rādītāji?
Julians
# Iesūtīts: 2010.11.21 18:54:45
.. jā! izklausās labi.. esi kādreiz to uz sevi attiecinājis?
Konfesionāls luterānis
# Iesūtīts: 2010.11.21 18:56:45
Julian Manā dabīgajā miesā nav nekā laba.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 129 , pavisam kopa bijuši: 33153