atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu par "Cerību"
Voldemārs
Iesūtīts: 2010.11.05 12:03:11
Nez, kāpēc nevienam nav ienācis prātā parisināt tematu par pašlaik notiekošo festivālu?
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . >>
AutorsZiņas teksts
Konfesionāls luterānis
# Iesūtīts: 2010.11.08 19:01:45
Aivar
Lasi no Rakstiem, tai skaitā 1. Tim.,: viss šis "cerības" šovs un tamlīdzīgi viltus ekumenisma pasākumi ir vienaldzības pret vai neizpratnes par Rakstiem demonstrēšana no to luterāņu puses, kas to atbalstīja vai tajā piedalījās. Gribēji par to parunāt?

Taču par spīti cilvēku muļķībai, vienaldzībai vai vieglprātībai, Evaņģēlijs var kādu vest pie ticības arī šādos pasākumos. Tāpat kā bērni dzimst arī ārpus laulības. Bet vai tāpēc mēs mudināsim uz ārpuslaulību attiecībām?
Svētais
# Labojis Svētais: 2010.11.08 19:21:23
Konfesionāls luterānis
Ikvienma cilvēkam ir savs garīgais te`vs un savi garīgie vadītāji. Tas ir tikai normāli. Man arī tādi ir un ir bijuši noteiktos laikos.

Turklāt tad, kad tu pieaudz, Dievs vēlas lai tu sasniegtu Kristus diženuma pilnmēru, nebūtu vairs šaudīts mākonis vēja plūsmās, bet nobriestu Kristū par pieaugušo.
celtnieks [95.68.15.50]
# Iesūtīts: 2010.11.08 19:24:24
Jaundzimušam vajag piena un to rupjmaizi var sākt grauzt kad zobi uzauguši...vai cerību meklējošam cilvēkam uzreiz viņus izlauzt vai pasniegt roku mīlestībā un vest tālāk neatstājot vienu ,tikai tādēļ ka nav īstais laiks un īstā vieta .Kas uzņemas uz sevi šiem bērniem zobus lauzt?
Konfesionāls luterānis
# Iesūtīts: 2010.11.08 19:28:08
Vai tad luterāņu draudzēs nav svētdienas skolas un iesvētes mācības, kurās zobu izlaušana nevienam nedraud?
Ivarse
# Iesūtīts: 2010.11.08 19:35:37
Lai vai ko kāds teiktu par Cerības festivāla nepieciešamību un sludinātās mācības pareizumu, man daudz zīmīgāka izskatās masu mēdiju attieksme, jeb precīzāk, absolūta vienaldzība. Piemēram, delfi.lv mājas lapā. Viens necils rakstiņš. Man šķiet šis festivāls ir grandiozākais kristiešu projekts visas Latvijas brīvvalsts laikā, toties masu mēdiju attieksme ir nulle.
celtnieks [95.68.15.50]
# Iesūtīts: 2010.11.08 19:39:45
Ir gan iesvētes mācības gan vis kas cits ,bet es jau rakstīju ka es nožēloju grēkus televizora priekšā pirms20 gadiem,un tad kāda b aznīca patrāpījās tajā esmu ,jo tad domāju kā bērns un konfesija un visas tās strīdīgās lietas līdz manīm tai brīdī nebija svarīgas,..es meklēju izrauties no sava labuma no kā nelabi paliek.....
Aivars
# Iesūtīts: 2010.11.08 19:45:09
Ivarse
Nu bet no otras puses, vai tiešām tas bija granidozākaais pasākums Latvijas brīvvalsts laikā ? ... CF festivālu apmeklēja kopumā 38 tūkstoši, kas ir kādas trīs hokeja spēļu auditorijas. Uz Aerosmith Skonto stadionā bija pulcējušies 26 tūkstoši, Metallica - 32 tūkstoši, Prāta Vētra Mežaparkā savāca - 45 tūkstošus uz noslēguma koncertu 2008 gadā. Arī tur bija pāris rakstiņi, vai ne?
Vai tikai Ziemsvētkos nav gaidāms daudz grandiozāks kristiešu pasākums, kad dievnamos pulcēsies ne tādi vien tūkstoši
Konfesionāls luterānis
# Labojis Konfesionāls luterānis: 2010.11.08 19:56:19
celtniek
Es ar esmu skatījies, šķiet, Džimiju Švāgeru pa TV, tāpat visādus runātājus pa radio klausījies un ko tik vien neesmu lasījis savulaik. Taču tikai patiecoties Dieva žēlastībai, esmu kristīts luterāņu baznīcā, ticis vaļā no daudzviet luterāņu starpā valdošā piētisma un citiem maldiem. Tāpat esmu personīgi pārliecinājies, ka luteriskās ticības apliecības ir pareizs Rakstu izklāsts. Kāpēc man tagad izdomāt riteni no jauna? Kāpēc sūtīt vai mudināt klausīties cilvēkus maldu mācības un viltus praviešus, kas līdztekus Evaņģēlijam sludina sevis vai citu izdomāto? Kāpēc dot peļķes ūdeni, ja ir pieejams attīrīts? No kurienes tāda bezatbildība - klausīties to, ko ausis niez? Vai ne no samaitātās sirds? Ja kāds var pierādīt, ka LTA runā pretī Rakstiem, tad lai to dara.

Derdzas man šitā lielukība un gļēvulība - "luterāņu" nespēja pateikt: pie kājas mums mūsu baznīcas ticības apliecības, mēs gribam dzirdēt ko jaunu.
Ivarse
# Iesūtīts: 2010.11.08 19:58:06
Aivars
Nu gan izlēji žulti. Nedomāju, ka tie ir salīdzināmi pasākumi. Protams, ka ziemassvētku dievkalpojumi ir daudz vairāk apmeklēti šajā laikā, ja to var vispār ņemt vērā.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.11.08 20:08:09
Ivarse
Kāda žults, mīļais cilvēk? Es tikai aizrādīju, ka nav ko pārspīlēt un gausties par sliktajiem mēdijiem
celtnieks [95.68.15.50]
# Iesūtīts: 2010.11.08 20:10:29
Paklausies ko tev konkrēti Dievs teiks caur Svētogaru un tad sāksim Jērikas mūrus brucināt .....Ja nedzirdi tad tālāk diskusijas nebūs....es esmu vienkārš celtnieks .un uztveru kā betonētājs...
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2010.11.08 22:54:05
Voldemārs
Es pat nezinu, ko tev atbildēt un censties paskaidrot

Man šķiet, tu esi tik ļoti iesprindzis uz pareizu teoloģiju, ka pats sāc izvērtēt Dieva darbus. Nu kā var būt nepareizs vai nebiblisks tas ceļš, pa kuru cilvēks tiek atgriezts pie Dieva? Vai nav tā, ka tas, ko tu uzlūko un saredzi, nemaz nav tas ceļš, pa kuru iet atdzimstošais (nezinu, vai pareizo gramatisko formu izvēlējos) cilvēks, bet pa kuru klupdams krizdams turpina kleberēt grēcinieks?

Nu gan es ar` iekritu uz to pašu...
Voldemārs
# Iesūtīts: 2010.11.09 08:59:45
Mārtiņ!
Piedod, bet kas būtu nepareizs iespringšanai uz labu teoloģiju? Vai tas nav Rakstu piemērs un pavēle?

"Nu kā var būt nepareizs vai nebiblisks tas ceļš, pa kuru cilvēks tiek atgriezts pie Dieva?"
Diezgan vienkārši. Vai nekad neesi dzirdējis/lasījis, ka pat kristiešu mocītāji atgriezās? Par spīti tam, ka vajāja kristiešus - atgriezās... Tas būtu pareizs atgriešanās cēļš?
Tas ko saku, ka Dievs var izmantot visādus ceļus, jautājums ir par to, kāda metode jāizmanto baznīca, šinī gadījumā - LELB, pareiza vai nepareiza?
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.11.09 09:22:06
Voldemār, Apustuļu darbus lasīdami, mēs redzam, ka apustuļi Pēteris un Pāvils sludināja Evaņģēliju ļaužu priekšā un caur šo viņu sludināto Vārdu Svētā Gara darbības rezultātā daudzi no viņu klausītājiem atgriezās.
Es saprotu, ka var nepatikt tas, ka "Cerības" festivālā ir zināma baptistu teoloģijas ietekme, bet tomēr tā centrā ir Evaņģēlija pasludinājums, ne zili zaļu dziedināšanas brīnumu sasolīšana.
Par labu luterisku teoloģiju- ir iespējami dažādi tās pasniegšanas veidi.
Viens no tiem rada iespaidu, ka luteriska teoloģija ir šaura novirziena ( uz sektantisma robežas) teoloģija, pie kuras citi ir jāpiegriež ar bauslības un negativa sludināšanas metodēm, otrs - nest šo luterisko teoloģiju tautā kā visiem pieejamu (katolisku) labu Dieva vārda skaidrojumu. Lai redz tās labo smaržu.
Ekumēnisms nepārtrauks būt, tāpat baptisti vai harizmāti nepaliks par luterāņiem, bet iespējams, būsim ieviesuši korekcijas kādās nepareizās teoloģiskās izpratnēs un līdz ar to ceļu uz Debesīm kādiem būsim padarījuši Evaņģēlija mierinājuma pilnāku.
---
Par pareizajām un nepareizajām metodēm.
Luterāņiem ierastākā ir iesvētes mācības kursa izsludināšana,
uz kuru ierodas interesenti, kas gribētu kristīties un iesvētīties.
Mēs ceram, ka šo kursu laikā katehētiem radīsies pilnīgāka ticības izpratne un viņu ticība būs paliekoša arī tad, kad viņi iesvētes mācību būs beiguši. Un lūdzam kopā ar viņiem , mācam viņus lūgt.
Diemžēl, beidzoties iesvētes mācības kursam, saņemot kristību un iesvētību, atklājas, ka zināmā Kristus līdzība par dažādajām augsnēm, kurās krīt Dieva vārds, joprojām ir spēkā...
Līdz ar to es neredzu īpašu jēgu pretnostatīt evaņģēlizācijas un misijas pasākumus (,protams, sagaidot tādos adekvātu teoloģiju ) kā nepareizus un iesvētes mācības izsludināšanas tradīciju kā pareizo.
Tā Kunga pavēle - spiest ienākt , jāpilda.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.11.09 09:24:17
Voldemārs
Klau, drusku domāt līdzi arī vajag.

"Nu kā var būt nepareizs vai nebiblisks tas ceļš, pa kuru cilvēks tiek atgriezts pie Dieva?"
Diezgan vienkārši. Vai nekad neesi dzirdējis/lasījis, ka pat kristiešu mocītāji atgriezās? Par spīti tam, ka vajāja kristiešus - atgriezās... Tas būtu pareizs atgriešanās cēļš?


Vai Cerībā kāds mudināja uz kristiešu vajāšanām (pēc tavas līdzības ar kristiešu mocītājiem)? Cik dzirdēts (es gan tur nebiju), tur sludināja Dieva vārdu un aicināja pārstāt būt Dieva pretiniekiem.
Un kā tagad, ņemot vērā tavus iepriekšējos uzbrukumus diskusiju dalībniekiem, saprast, ka tagad runā par self-made man "atgriešanās ceļu" pretstatā Dieva sarūpētajam grēcinieku "atgriešanas ceļam"?

Tas ko saku, ka Dievs var izmantot visādus ceļus, jautājums ir par to, kāda metode jāizmanto baznīca, šinī gadījumā - LELB, pareiza vai nepareiza?

Jautājumi, kas paceļas no tevis paustās teoloģijas (vai kā nosaukt?).
Vai tiešām luteriski evaņģēliskā teoloģija no iesākuma (t.i. no Lutera) ir tikai par jaunas unikāli luteriskas atgriešanas metodes izveidi? Vai domā, ka pestīšana ir ierobežota ev.luteriskajās metodēs un pārējās ir apkarojamas?
armilo
# Iesūtīts: 2010.11.09 09:41:29
Voldemārs

Patiešām ir apsveicama Tava mīlestība uz Dieva Vārda skaidro mācību. No tās neatkāpies un turpini no izkopt. Taču paturi prātā arī Kunga vārdus par tiem, kas vēl nav atzinuši Rakstu skaidrību visā pilnībā. Jēzus sakaMk.9.38) Jānis Viņam sacīja: "Mācītāj, mēs kādu redzējām Tavā Vārdā izdzenam ļaunus garus. Tas neturas pie mums, un mēs tam to esam lieguši, tāpēc ka tas neturas pie mums."
39 Bet Jēzus sacīja: "Neliedziet viņam, jo neviens nedara brīnumu Manā Vārdā, kas tūdaļ par Mani varētu runāt ļaunu.
40 Jo, kas nav pret mums, tas ir ar mums .
Aivars
# Labojis Aivars: 2010.11.09 18:28:36
Ārvalstu presē raksta šādi - http://www.christiantoday.com/article/graham.festival.brings.over.3000.to.christ.in.latvia/27035.htm

3000 dvēseļu esot pasākuma rezultātā kļuvušas par kristiešiem. Nu gluži kā Jeruzālemē Vasarsvētku dienā.
Skepse [91.90.244.141]
# Iesūtīts: 2010.11.09 21:02:08
Diemžēl, Aivar, lielākā daļa no šiem 3000 nav ateisti, kas pievērsušies ticībai, bet cilvēki, kas aizpildīja kartiņas ar visādiem iemesliem: atjaunot ticību, nostiprināties ticībā utt. Tikai daļa no tiem ir patiesi tādi, kuriem līdz tam nebija ar kristietību nekāda kontakta. Mazākā daļa.

Tas viss ir viens liels burbulis. Koncerts un viss.
mizr. [81.198.226.67]
# Iesūtīts: 2010.11.09 21:07:49
Skepse [91.90.244.141] pie teiktā varētu vēl piebilst: agrāk šādos līdzīgos pasākumos (piemēram, Skonto hallē, Mežaparkā) piedalījās arī tādi, kuri it kā bija jau agrāk izlēmuši pievienoties kādai (harizmātu) draudzei, bet viņiem ieteica pagaidīt līdz šādam iespaidīgam pasākumam, lai būtu svinīgāk un iespaidīgāk.
code_ah [78.84.165.187]
# Iesūtīts: 2010.11.10 01:47:59
F.Grehems izmantoja vietējo draudžu un sektu cilvēkus, lai pieliktu savu "evaņģerlizācijas darbu" sarakstam vēl 3000. Žēl, ka arī lelb bīskapi tika izmantoti, lai "pievērstu dievam arī kādus luterāņu ļaudis". Cik saprotu, šos vadīja patika būt svarīgo reliģisko līderu pulciņā, kā arī doktrinālā vienaldzība..
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 60 , pavisam kopa bijuši: 4878