atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Ko Jūs saprotat ar terminu jeb definīciju svēts cilvēks?
Svētais
Iesūtīts: 2010.10.22 20:24:08
Vai tas ir kāds kas ir svētāks par citiem, mazāk grēko utml.? Vai tas ir kāds kas ir vairāk ko izdarījis citu labā, nekā citi?

Dievs saka, ka sevi mērot ar sevi pašu, proti, savā starpā salīdzināties nav pareizi, un Viņš mūs sauc par svētiem, mīļotiem, pieņemtiem - vai tas ir nepareizi no Dieva puses? Sakiet, ja Dieva viedoklis par mums ir tāds, vai tā nav augstprātība no mūsu puses, ja mēs to pazeminam jeb noniecinam?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Papucs
# Labojis Papucs: 2010.10.22 22:01:46
Svētais
Bet starpības jau nav nekādas.
Tātad tomēr attiecībām ar Dievu nav īpašas nozīmes... , vai tā?

Tātad, arī atbildei uz šo jautājumu īstenībā nav jēgas, vai tā?
Svētais
# Labojis Svētais: 2010.10.22 22:45:08
Papucs
Nē, to es tā nebiju domājis. Es biju domājis, ka to, ko Dievs pasaka, tā ir patiesība par mums. Tas ir attiecināms uz mums tādā pakāpē, cik lielā mērā mēs tam ticam, atzīstam to un pieņemam. KOnkrēti šajā svētuma aspektā. Attiecības veidot un kopt tas jau ir cits stāsts.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.10.22 22:47:37
Svēts = Dievam piederošs
Papucs
# Iesūtīts: 2010.10.22 22:50:07
Svētais
Neizdevās pieķert
Labs ir, tad tas sanāk tā kā vairāk ar pozitīvo domāšanu (ticību) saistīts - neticu, ka esmu svēts, manas problēmas; ticu, ka esmu - viss notiek!?
Svētais
# Labojis Svētais: 2010.10.22 22:53:58
Papucs
Ne gluži. Tas nav atkarīgs no tā vai mēs tam ticam, zinam to vai nezinam. Svarīgi ir ka mēs Dieva acīs tādi esam, jo Dievs tā domā, jo to ir pateicis.

Mums tas palīdz tikai tik daudz, cik lielā mērā mēs to apzināmies, un varam tajā dzīvot, jo tā ir patiesība.
Svētais
# Iesūtīts: 2010.10.22 23:01:48
Svēts = Dievam piederošs

Pilnīgi piekrītu, ka svēts ir nošķirts, nodalīts Dievam un Dievam piederošs. Es mazliet citādākā aspektā biju domājis, tādā kā cilvēks pats sevi uztver un uzskata svētuma kontekstā.
danar
# Labojis danar: 2010.10.23 10:04:49
Piekritisu Aivaram-svets ir Dievam piedeross,noskirts...
Bet ja skatas ka es,piemeram pati sevi uztveru..tad ne...es neesmu svetaa.Sveta greciniece drizak
Svētais
# Iesūtīts: 2010.10.23 14:31:48
danar
Kaa domaa vai taa nav lepniba un augstpratiba, kad savu viedokli par musu svetumu stadam augstak par Dieva viedokli, kas teic, ka mees esam sveeti...
Papucs
# Iesūtīts: 2010.10.23 15:37:38
Svētais
Mums tas palīdz tikai tik daudz, cik lielā mērā mēs to apzināmies, un varam tajā dzīvot, jo tā ir patiesība.
Jāpiemin klasiskā vieta Bībelē Lūk. 18:10-14.
Te arī balstās pareizticīgo ieteiktā nepārtraukās lūgšanas forma Kungs, Jēzu Kristu, Dieva Dēls, esi man, grēciniekam, žēlīgs!, ko pēdējos gadus cenšos īstenot.
Šī lūgšana mūs arī noskaņo attiecīgam dvēseles stāvoklim, ir daudzus gadu simtus sena, baznīcā pārbaudīta. Kādatad varētu būt lūgšana saistībā ar manu svētumu, un vai tā nesasauktos ar minēto vietu Lūkas Evaņģēlijā?
Svētais
# Iesūtīts: 2010.10.23 15:53:49
Papucs
Redzi, šī lūgšana ir patiesa līdz brīdim, kad nākam pie Jēzus un ticībā atzistam Viņu par savu glābēju. Līdz Jēzum esam nabaga grēcinieki, bet pēc Viņa pieņemšanas esam darīti svēti viņa bērni. Arī muitnieks šajā gadījumā aizgāja vairāk taisnots par farizeju. Bet Dievs māca, ka Jēzus ir mūsu taisnība, un mēs tagad esam Dieva taisnība Jēzū. Tāpēc pēc visa tā vecā grēcinieka sindroms vairs uz mums neattiecas. vai tas nozīmē , ka mēs nekad negrēkojam? Nē, to es neesmu teicis. Un ja grēks mūsu dzīvē ir ar ko mēs cīnāmies, tad tas var bojāt un postīt mūsu dzīvi, jo r to atveram durvis velnam, kurpretī no Dieva viedokļa viņš mūs tāpat un tik vai tā mīl, neatgrūž, ir pieņēmis un vēlas būt ar mums attiecībās, neksatoties uz to, ka cīnaamies ar grēku, jo viņš visus grēkus ir uzkrāvis Jēzum un nosodījis viņu. visiem musm pietrūkst līdz dievišķai godībai un visi mēs pastāvīgi vairāk vai mazāk pieļaujam kļūdas un dažādi klūpam un grēkojam, bet saprotot to, ka esam neatkarīgi no tā darīti svēti Jēzus taisnībaa varam savā dzīvē eksponēt lielāku svētuma pakāpi, apzinoties, ka Dievam nav nekas vairs pret mums. To apzinoties, šādā veidā arī tuvināmies viņam tuvāk personiskākās attiecībās, saprotot, ka grēks vairs nav šķērslis un problēma no Dieva puses pret mums.
Svētais
# Iesūtīts: 2010.10.23 16:28:58
Īstenībā tā arī ir pat pārāk laba ziņa, un tomēr patiesība, vēsts, ka Dievam nav vairs nekas pret mums, jo grēka problēma ir atrisināta. No tā izriet, ka Dievs mūs nemīl vairāk vai mazāk, ja dzīvojam svēti vai nesvēti. Dievs mūs mīl neatkarīgi no mūsu rīcības, un vēlas ar mums būt sadraudzībā. Vienalga cik lielos grēkos esam, atrodamies, un dzīvojam. Tāpēc Jēzus arī bija sastopams starp muitniekiem un grēciniekiem apiecinot savu mīlestību. Tiesa gan, grēkojot mēs apcietinam savu sirdi un mainās mūsu attieksme pret Dievu, bet Dieva attieksme pret mums nekad nemainās, viņš neatkarīgi no mūsu rīcības mīl mūs. Viņš nepaliek dusmīgāks, ja mēs sagrēkojam, jo sods ir nokārtots, maksa ir samaksāta. Tas patiesi man palīdz nonākt tuvākās attiecībās ar Kungu iepazīstot Viņa mīlestības darbus manā labā.
danar
# Iesūtīts: 2010.10.23 19:20:48
Svētais
ja,bet vai Dievs nesaka,ka esam grecinieki ari
Adonika
# Iesūtīts: 2010.10.23 19:31:23
Ko Jūs saprotat ar terminu jeb definīciju svēts cilvēks?
Es ar svētu saprotu tos, kas ir Dievam nošķirti tb kristieši. Jau minētās vēstules ir adresētas svētajiem. Ja sevi tādiem nepieskaitām, tad to tekstu nevar uz sevi attiecināt.

vai Dievs nesaka,ka esam grecinieki ari
Kā mēs varam būt grēcinieki, ja Dievs mūs ir taisnojis. Vai Viņa upuris būtu nepilnīgs. Un ja mēs esam grēcinieki, tad mums nav pieejas vissvētākajā vietā un nav pestīšanas.
danar
# Labojis danar: 2010.10.23 19:43:34
Adonika
sveti un grecigi vienlaicigi...
sveti..garaa..grecigi miesaa..
Papucs
# Iesūtīts: 2010.10.24 11:45:22
Adonika
Tavuprāt Jēzus lūgšana, ko minēju, ir nekristīga?
Svētais
# Iesūtīts: 2010.10.24 17:16:44
danar
Tas, ka mes grekojam ikdienaa, apliecina to, ka musu dvesele un miesas riciba nav atjaunojusies Dieva varda un klup un krit, tadejadi greko. Bet garaa esam sveti, taisnoti, miloti, pienemti tadi pasi kads ir Jezus. Dievs mus uzluko garaa, jo ir Gars, tapec vina prieksaa esam sveti. Dievs zin, ka mes esam nepilnigi, bet taja pasa laika mes bez bailem un pilni palavibas dodamies pie zelastibas trona, jo greks vairs nav problema starp mums un Dievu no Dieva viedokla uz mums raugoties. Tas ir atrisinats jautajums Dieva aciis. Tiem kam nav sis parliecibas un palavibas visu laiku sevi nosoda , ka ir nepilnigi Dieva acis, un domaa, ka nevar tuvoties Dievam lidz ar to. Taču Dievs velas tuvas attiecibas pateicoties tam, ko Vins ir paveicis musu laba caur Jezu, nevis musu veca grecinieka sindroma attiecibas, kuras ir bailes, nedrosiba, neparliecinatiba par sevi Dieva prieksaa...
Svētais
# Iesūtīts: 2010.10.24 19:43:13
danar

ja,bet vai Dievs nesaka,ka esam grecinieki ari

tas ir lidz bridim, kad atnakam pie Jezus. bet pec tam esam taisnoti, pienemti, iileeti vina beerni un vairs neesam grecinieki, bet esam sveti. uz sii pamata tad arii naakam Dieva prieksaa kaa vina sveetie, keniskigie priesteri, jo vins mus par tadiem darijis un nosaucis. taa buutu augstpratiba no muusu puses, ja mees uztvertu sevi citadak, neka par mums domaa Dievs... jo kas mes tadi esam , lai citadak sevi redzetu kaa muus redz Dievs...?
Džonijs
# Iesūtīts: 2010.10.24 20:14:43
SvētaisBet kā tas nākas, ka es tā nejūtos...kas man jādara lai justos svēts. Varbūt kāds var iedot pa galvu...tad toč būšu laimīgs un pat svēts. Moš galvā jāievieto kāds mikročips...vai zem hipnozes jāiedveš-TU ESI SVĒTS
Papucs
# Iesūtīts: 2010.10.24 20:31:57
Svētais, arī Džonijs

Varbūt esmu pastulbs un iedomīgs, bet es nu točna mierīgi stājos Dieva priekšā kā grēcinieks un nemaz, nemaz nejūtos atstumts. Man diezgan dziļi pofig tie stāvokļi, jo nejūtos spējīgs tos mainīt, bet no tuvām attiecībām ar Dievu nemaz nekaunos!
(Valentīnim jau stāstīju vienu intīmu epizodi)
Svētais
# Labojis Svētais: 2010.10.24 20:32:44
Džonijs
Tas ir vienkārši. Es ar ne vienmēr jūtos, ka esmu svēts. Bet tas neko nenozīmē. Es ticu tam, ka esmu svēts, jo Dievs tā saka. Jā, es uz sevi arī to runāju reizēm, jo Dievs tā ir teicis. Es atkārtoju tikai to ko Dievs ir sacījis, un tas nav nekas nosodāms. Tad sajūtas nostājas pareizā stāvoklī attiecibā pret patiesību, ko Dievs ir apliecinājis. Visas mūsu sajūtas nav ne graša vērtas, ja tās nav saskaņā ar patiesību, kas ir atklāta rakstos. To pašu var attiecināt uz sevi par Dieva mīlestību, labvēlību utt...

Tātad, ja sajūtas ir labas attiecībā uz savu svētumu, tad baudi to, ja sliktas, tad nav pareizas, jo nav saskaņā ar rakstiem, noraidi tās .
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 131 , pavisam kopa bijuši: 34223