atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Ko Jūs saprotat ar terminu jeb definīciju svēts cilvēks?
Svētais
Iesūtīts: 2010.10.22 20:24:08
Vai tas ir kāds kas ir svētāks par citiem, mazāk grēko utml.? Vai tas ir kāds kas ir vairāk ko izdarījis citu labā, nekā citi?

Dievs saka, ka sevi mērot ar sevi pašu, proti, savā starpā salīdzināties nav pareizi, un Viņš mūs sauc par svētiem, mīļotiem, pieņemtiem - vai tas ir nepareizi no Dieva puses? Sakiet, ja Dieva viedoklis par mums ir tāds, vai tā nav augstprātība no mūsu puses, ja mēs to pazeminam jeb noniecinam?
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Svētais
# Iesūtīts: 2010.10.22 20:25:03
Diskusija tikai kristiešiem
Džonijs
# Iesūtīts: 2010.10.22 20:32:03
nu svēts ir tikai Dievs...vai cilvēks var būt svēts?...ja nu pēc nāves cilvēki viņu par tādu ieceļ
Svētais
# Iesūtīts: 2010.10.22 20:34:18
Džonijs
Bet Dievs jau nosauc mūs kristiešus par svētiem dzīves laikā...Tas atspoguļojas viņa attieksmē Rakstos caur vēstulēm, kuras tika rakstītas dzīviem tā laika cilvēkiem.
Džonijs
# Iesūtīts: 2010.10.22 20:36:31
SvētaisVai nebija teikts-topiet svēti?
Svētais
# Iesūtīts: 2010.10.22 20:37:55
Džonijs
tas ari ir teikts, bet ari kad veerssas pie cilvekiem veestulees tas bija ar uzrunu sveetie...
Papucs
# Iesūtīts: 2010.10.22 20:38:47
Aizgūstot terminoloģiju no paralēlās diskusijas - cilvēki, kuriem ir vairāk vai mazāk personiskas attiecības ar Dievu.
Svētus viņus padara nevis kāda līdzība bet gan tuvība. Protams, mūs visus, arī ateistus, uztur pie dzīvības Dieva elpa, bet daži cilvēki vairāk ļaujas/atļaujas sevi veidot pēc Dieva ģīmja un līdzības.
Šeit dogmatikai un teoloģijai būs vismazākā loma, vislabāk, ja tās tiek pabīdītas malā.
Svētais
# Iesūtīts: 2010.10.22 20:41:16
Svētus viņus padara nevis kāda līdzība bet gan tuvība.

kaut kaadaa aspektaa un izpratnee so vareetu piemeerot, tachu Dievs muus konkreeti nosauc par svetajiem...Vai to mums ir gruuti pienemt? Kaapeec taa? Mees esam sveeti garaa. To arii saka Dievs.
Papucs
# Labojis Papucs: 2010.10.22 20:45:15
Svētais
Jāprecizē terminoloģija.
Ja jēdziens svētais ir ikdienišķš kristieša sinonīms, tad neredzu jēgu tāda jēdziena lietošanai.
Ja jēdziens apzīmē kādas specifiskas cilvēka izpausmes/dāvanas/agregātstāvokļus/u.. c. ne tikai kristiešu, tad nepieciešami sīkāki paskaidrojumi.
Džonijs
# Iesūtīts: 2010.10.22 20:45:58
Nu es noteikti zinu, ka nēesmu svēts...drīzāk otrādi
Svētais
# Iesūtīts: 2010.10.22 20:46:52
Ja jēdziens svētais ir ikdienišķš kristieša sinonīms, tad neredzu jēgu tāda jēdziena lietošanai.

o.k. var nelietot šo ikdienā kā kristieša sinonīmu, tomēr tam piekrist vai ne?
Svētais
# Iesūtīts: 2010.10.22 20:52:10
es atkal otradi zinu, ka esmu svets, jo Dievs mani taadu ir darijis lidz ar jaunpiedzimsanu no augsienes... Zinu arii to, ka tas nav mans nopelns, un tas noteikti nekada gadijuma nenoziimee to, ka es ikdienaa nepielaizhu miljoniem kludu un greku, bet tas tomer neatcel to, ko Dievs pie manis ir darijis...
Papucs
# Labojis Papucs: 2010.10.22 21:14:21
Svētais
Šajā brīdī ļoti skaidri iezīmējas luterāņu un romiešu teoloģiskās atšķirības, un šeit teoloģjai tiešām ir nozīme.
Jā, pateicoties Kristus upurim, mēs, protams, esam svēti. Labi.
Bet tālāk seko nianses - kādam ir tuvākas personiskās attiecības ar Dievu, kādam to tikpat kā nav.
Kā šīs atšķirības jēdzieniski/terminoloģiski nofiksēt? Ne jau apbalvojumiem! Vienkārši, lai būtu iespējams par šo tēmu tālāk sarunāties. Un sarunāties ne jau tikai šajā diskusijā, bet sarunāties visā pasaules vēsturē?
Svētais
# Iesūtīts: 2010.10.22 21:22:13
Papucs
O.K.

Kā šīs atšķirības jēdzieniski/terminoloģiski nofiksēt?

Bet nav jau atšķirības starp luterāņiem un katoļiem tajā izpratnē, ka mēs visi esam Dieva bērni, un mēs visi esam Dieva acīs svēti, jo taisnoti garā, un darīti par jauniem radījumiem Jēzū.
Papucs
# Iesūtīts: 2010.10.22 21:27:16
Svētais
Labi, Tu ej uz mežu un tur sarunājies ar Dievu aci pret aci vienatnē (apmēram tā es to saprotu).
Kāds cits savā mūžā ne reizi nav sarunājies ar Dievu aci pret aci vienatnē, tikai dievkalpojuma kopīgajālūgšanā.
Labi, drusciņ vienkāršoju, bet tomēr - kā noformulēt starpību?
Papucs
# Iesūtīts: 2010.10.22 21:33:16
Netaisos te kultivēt diskrimināciju, lūdzu saprotiet pareizi - viss ir Dieva dāvana, arī svētums, bet drusciņ pūļu var kaut kad noderēt.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.10.22 21:38:03
Svētais, tas nav vienīgais, ko Dievs par mums saka
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.10.22 21:38:54
Džonijs, ko tad tu saproti ar "svēts"?
Džonijs
# Labojis Džonijs: 2010.10.22 21:45:00
Jošs Mulders nu kā šis rausītis...tikai ar nimbu Tāds kas staigā pa ūdens virsu un negrimst...kas kā māte Terēze rūpējas par nabagiem un slimajiem, kas nešķiro cilvēkus labajos un sliktajos...kaut kā tā Kaut gan zinu iebildumus-Dievs tik dārgi atpircis, utt.Es vienkārši tāds nejūtos un iepūt man
Svētais
# Iesūtīts: 2010.10.22 21:58:11
Papucs
Bet starpības jau nav nekādas. Jo to saka Dievs par mums tatad tas attiecinams uz visiem Dieva berniem, jo Dievs ta ir teicis.
*Duksis
# Iesūtīts: 2010.10.22 22:01:38
Ko tad ietver sevī svētuma jēdziens? Laikam jau kādu ideālu. Paradokss ir apstāklī, ka svētuma jēdziens sevī kā obligātu priekšnoteikumu neparedz ticību Dievam, dieviem vai kādiem citiem pārpersoniskiem spēkiem. ... . "Esi taisnīgs, nekalpo ļaunumam, neatsaki lūdzošam,- viņš taču neprasa no tevis daudz. Sekojot šīm trijām noteiksmēm tu tuvosies svētumam." /Buda/ Protams, kristietim svētuma jēdzienam ir noteikts saturs. Bet tas nenozīmē, ka viņam ir taisnība. Suņaprāt kristietim principiāli nav un nevar būt taisnība, ja reiz arī bez Dieva ir iespējams būt šķīstam, svētam, šīs pasaules neapgānītam.
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 18 , pavisam kopa bijuši: 2430