atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Par I.Paiča rakstu Sv.Rītā
Voldemārs
Iesūtīts: 2010.10.20 15:51:48
Vēl pāris dienas atpakaļ bija diskusija par R.Kokina rakstu Sv.Rītā (elektroniski - https://lelba.org/?p=2500). Tika dotas arī atsauces uz I.Paiča rakstu, kas esot līdzīgas tematikas (elektroniski - https://lelba.org/?p=2542). Uzreiz ierosināju diskusiju arī par I.Paiča rakstu, kas, pretēji R.Kokina rakstam, ir ievērojami argumentētāks un punktuālāks.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 11 . 12 . >>
AutorsZiņas teksts
epafrs
# Iesūtīts: 2010.12.09 23:19:12
armilo

Visvairāk varētu cienīt bīskapus, kas basām kājām paradīzes dārzā pastaigājas.
armilo
# Iesūtīts: 2010.12.09 23:24:33
Jānis Kalniņš
"Diņas bīskaps."

Ō jā, ,,Nožēlojamie” ir skaists gabals!
armilo
# Iesūtīts: 2010.12.09 23:26:12
epafrs
Nu to jau tikai Jēzus var darīt.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2010.12.09 23:28:29
armilo

Ir gan, es to izlasīju 15 vai 16 gadu vecumā, ieskaitot arī 40 lappušu garo Parīzes kloākas vēstures aprakstu!
epafrs
# Iesūtīts: 2010.12.09 23:38:20
Jānis Kalniņš
To virsvaldi jau nevajag nevienam, kam lietas sakārtotas - ir dievnams, ir mācītājs, ir reģistrācija u.t.t. Virsvaldi savajagās tad, kad kaut kas sāk pietrūkt. Mācītājs aizbrauc uz Īriju, baznīcai jumts sāk tecēt, jāsaņem tiesības laulāt u.t.t. Vai attiecībās ar virsvaldi nav kāda līdzība ar apdrošināšanu? Kāpēc veselam cilvēkam būtu vajadzīga veselības apdrošināsana??? Kaut kāds stulbums, vai ne?
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2010.12.10 10:23:10
epafrs

Nu ja, tātad zināmas administratīvas funkcijas, bet vai to uzturēšanai jāizmaksā tik dārgi?

Labi, labi, nenovedīsim lietas līdz absurdam, ir jau daudzas lietas, kas darāmas centralizēti, bet nevajag taču katras baznīcas remontu risināt virsvaldē! Cits jau lielītos, bet es tikai pasaku, ka Ugāles baznīcas restaurācijas darbus mēs esam veikuši bez vismazākās virsvaldes iejaukšanās. Un tas bija finansiāli ļoooooooooti efektīvi, par profesionalitāti te vispār nav ko runāt - mums nav bijis jāpārtaisa pilnīgi nekas un arī neviena celtniecības kļūda nav pielaista.

Nevienam jau nav nekas pret to virsvaldi, bet tikmēr, kamēr cilvēki redzēs tur vājprātīgu līdzekļu izsaimniekošanu un neefektīvu darbu, tikmēr arī pavīpsnās par tur notiekošo. Piemēram, mūsu lieliskie liturgi - 20 gadu laikā tikvien kā spējuši sataisīt 3 dievkalpojumu kārtības, iztulkot čupiņu ar katoliskajiem proprium tekstiem un tagad nu rauj to dziesmu grāmatu. Tas , p[rotams ir daudz, bet tam finansējumam un 20 gadiem tomēr drusku par maz! Un tā ir daudzās nozarēs.

Protams, man no malas viegli runāt, bet ja es kā uzņēmējs strādātu ar tādu efektivitāti, tad sen jau būtu ar ubaga tarbu kaklā! Mums laukos katrs santīmiņš jāapgroza, pirms izdodam, bet tur Rīgā tā naudiņa plūst kā smiltiņas avotā...
jautājums [212.70.180.90]
# Iesūtīts: 2010.12.10 11:03:25
Jānis Kalniņš
Nav tik vienkārši. No manipulācijām ar nekustāmajiem īpašumiem ,visdrīzāk, tiek segts tekošā konta deficīts. Jo no kurienes , tad tiek maksāts par izdevumiem. Tad tagad tiek ēsta nost nauda no īpašuma pārdošanas Doma laukumā. Bet tas jau neatrisina problēmu 11. gadam un pēc tam visiem citiem gadiem pēc tam.
Un cik esmu dzirdējis , tad vērtīgākie īpašumi ir ieķīlāti. Tā kā LELB neuzrāda finanšu pārskatu, tad nav informācijas ,cik ir kopējās LELB kredītsaistības. Un LELB finanšu pārskati ir jaskatās kompleksā ar SIA Pastorāts, un visu citu iesaistīto finanšu datiem.
Bet pēc tā ko es redzu no publiskās informācijas, tas ir reāls bankrots. Ļoti reāls. Nu ir pārēdušies tās ceptās paipalas , kas tajos treknajos gados no debesīm krita...
Par Vanaga algu es arī`Vecrīgā esmu dzirdējis citus ciparus. Varbūt viņš saņem daļu kā arhibiskaps, bet pārējo kādās valdēs, padomēs ...nu kaut kā tā...Bet
jautājums [212.70.180.90]
# Iesūtīts: 2010.12.10 11:33:18
Par Brūveri
Augustā es ar ģimeni bijām Liepājā. Bijām arī dievkalpojumos. Nu Annas baznīcā konkrēti nomulsām. Sākumā vispār domājam, ka esam sajaukuši un pie katoļiem ienākuši....
Bet pie Brūvera , protams, gan arī bija tērpi un zvaniņi...Bet pārējais mums patika.
Nu manā dzimtā ir gan luterāņi, gan baptisti-protestantiskās konfesijas. Man šķiet , ka arī Brūveru ģimenes saknes ir baptistos.
Vismaz māsa Edite ieprecējas baptistu draudzē. Bet cik atceros viņi nāk no baptistiem.
No kurienes Brūverim patika uz tām spožajām katoļu štātēm ?
Jānis Ginters
# Iesūtīts: 2010.12.10 15:13:03
Jānis Kalniņš Par to nu es atļaušos šaubīties, jo iepriekšējā sinodē virsvaldes sekretārs paziņoja, ka viņam esot 1. Un tad nu virsganam tikai 1,3 - neticu.
Atceros vismaz divas diecēzes sanāksmēs pēdējā pusgada laikā, kad uz jautājumu par algām tūlīt tika nosaukts Arhibīskapa algas apmērs, kamēr dažu citu darbinieku alga netika nosaukta. Precīzi to neatceros, man pat šķiet, vai nebija mazāks par šeit minēto.

jautājums bet pārējo kādās valdēs, padomēs
Nedomāju, ka šis pieņēmums varētu būt patiess. Ja kas tāds būtu, tad nebūtu ticams, ka, sagatavojoties sinodei, daži ļoti aktīvie oponenti ko tādu nebūtu atraduši un priekšā cēluši.
Pāvils
# Iesūtīts: 2010.12.10 16:32:29
jautājums [212.70.180.90] No kurienes Brūverim patika uz tām spožajām katoļu štātēm ?

Mīļais draugs, paldies par atzinīgajiem vārdiem "bet pārējais mums patika"! Tas "pārējais" jau ir tas būtiskais. Un nav tā, ka mēs baznīcā daram katrs to un tā, kas un kā mums patīk, bet gan vadamies pēc Baznīcā noteiktās kārtības, kurai es pakļaujos. Mūsu Baznīcā ir noteikumi par amata tērpiem, ir arī konkrēti noteikumi par bīskapu amata tērpiem. Es no iespējamās izvēles esmu izvēlējies tos praktiskākos un vienkāršākos tērpus. Ja Baznīca lems kā citādi - piemēram, ka man draudzes jāapmeklē džinsās un pufaikā, lai arī man tas neliktos piemēroti, es šādam lēmumam pakļautos, jo tērpi taču nav tas būtiskākais, bet gan paklausība, pazemība un tas viss pārējais, kas Tev patika.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.12.10 18:00:46
Jānis Kalniņš
Nevajag šaubīties. No šī gada jūlija mēneša apmēram tāda tā pamtalga ir, ja tas ir tas, kas interesē. Protams, ir kaut kādas kompensācijas, bet nu šoreiz šaubām par nosaukto apmēru diža pamata nav.
Vienkārši balss
# Iesūtīts: 2010.12.10 18:07:10
Cik sapratu, tad kompensācijas ir par dienesta dzīvokļiem Liepājā un Daugavpilī un degviela.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.12.10 18:10:58
Vienkārši balss
nu laikam telefoni un tehniskā apkope vēl, bet nu nez vai tur pa pozīcijām viss ir forumā jāizvēršs.
jautājums [78.84.81.183]
# Iesūtīts: 2010.12.10 18:59:08
Mīļais bīskap, paldies par paskaidrojumiem, bet tomēr norādīšu uz atsevišķiem lietas apstākļiem.
Luterāņi ir evanģēliskie kristieši, un savai rīcībai pamatojumu meklē Rakstos. Neviens man vārdus par glaunu tērpu nepieciešamību draudzes dvēseļu glābšanai nav varējis uzrādīt. Tātad loģiski būtu pieturēties pie vēsturiskās tradīcijas, kas Latvijas luterāņiem ir melnie talāri, kas ir skaisti tieši savā vienkāršībā un pieticībā.`
Ja nav pamatojuma Rakstos, tad kāpēc ir jālauž vēsturiskā tradīcija ?
Un kāpēc tad tik nicīgi par pufaikām? Gan E.Jundzis, gan R. Feldmanis, luterāņu mācītāji, kuri sava amata un ticības pēc tika represēti, Sibīrijas meža cirtēs Kunga godam kalpoja pufaikās.
Tāpat kā pufaikas tur bija arī katoļu mācītāji.
Jo ne jau drēbes padara par ticības varoni.

jautājums [78.84.81.183]
# Iesūtīts: 2010.12.10 19:16:20
Un vēl par to tērpu lietu...
Protestantiskās konfesijas, izņemot anglikāņus,kur ir īpaši apstākļi, ir ļoti pieticīgas un noraidošas pret ārējo spozmi. Luterticīgie, puritāņi, kalvinisti, baptisti...Un tam ir pavisam noteikts filozofiski ētiskais pamatojums.
Pat katoļi, kas cilvēcei ir kļuvuši par mīlestības un žēlsirdības simboliem, ir bijuši vairāk kā pieticīgi apģērbā-izņēmums no katoliskās tradīcijas. Ka Asizes Franciska vienkāršā sutāna, vai Mātes Terēzes baltais sari ar zilu malu. Un pirmie kristieši, kas pieņēma mocekļa nāvi...Pāvils cietumā...
Bet Bordžiju dzimtas, un analogie, pāvesti, ekselences un eminences, vienmēr bijuši ļoti dārgi un spoži nopucēti....
Nu katrs kristietis jau var izvēlēties ...kurā pusē Tiesas dienā grib stāvēt...Vai tajā, kur stāv ar darbiem, vai tajā, kur ar tērpiem....
jautājums [78.84.81.183]
# Iesūtīts: 2010.12.10 19:27:19
Un tā kā es apšaubu, ka enģeļi nolaidās un paziņoja LELB vadībai , kādiem tiem amata tērpiem jābūt, tad pieņemu, ka lēmumu pieņēma ļoti kokrēti cilvēki. Un tā kā LELV vadība ir pieņēmusi ļoti kļūdainus saimnieciskās lietās, tad kāpēc man būtu jātic, ka viņi ir nekļūdīgi ticības, tai skaitā amata tērpu lietās .
Un kāpēc īsti luterāņi ir jāpārtaisa par neīstiem katoļiem . Jo tiem, kas sevi identificē kā katoļus ir visas iespējas būt īstiem un pilnvērtīgiem katoļiem . Bet tie , kas ir evanģēliskie kristieši , nepieņems luteriskās baznīcas katolizāciju. LELB realizētajai politikai nav perspektīvas. Tas ir strupceļš.
Tēvs Indriķis
# Labojis Tēvs Indriķis : 2010.12.10 19:30:40
Protestanti, puritāņi etakije , sacenšas kurš kuram bumbas piesies.
Lūk, biju pāris gadus atpakaļ Kijevas Lavrā, vesela baznīcpilsētiņa - viesnīca garīdzniekiem, viesnīca bīskapiem, stāv tēvi katrs pie sava džipa kā pie kumeļa...
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2010.12.10 19:51:08
jautājums [78.84.81.183]

Nu, pa lielam tev var piekrist, bet ir dažādas dievkalpojuma izpratnes. katrā ziņā baltajam tērpam tomēr ir pamatojums Rakstos - tie būs tērpti garās baltās drēbēs; bez tam ir priesteruy tērpu apraksti Vecajā Derībā, bet melnajam talāram nu gan nav ne vismazākā pieminējuma Rakstos...
Dievkalpojums taču ir Baznīcas redzamā manifestācija, tieši tas un nevis tā organizācija ar virsvaldi priekšgalā! Dievkalpojumā draudze atrodas Debesu valstībā vistiešākajā veidā un Kristus klātbūtnē (šī ideja pie kalvinistiem nu nemaz nav sajūtama). Kāds tur ļaunums, ka draudze ceļ greznas baznīcas un veido krāšņus dievkalpojums, ja tas pārējais, respektīvi saturs ir labs un atbilstošs Rakstiem!
jautājums [78.84.81.183]
# Iesūtīts: 2010.12.10 20:11:19
Jānis Kalniņš
Nū...ja par Vecās Derības priesteru tērpiem...Nu tā bija tērpti tie priesteri, kas pieprasīja Poncijam pilātam Jēzu sist krustā.
Nu nezinu, nezinu... Vai tas kristiešiem būtu piederīgi...Un Jēzus, kas ir mans Augstais Priesteris, šādu tērpu nekad nav nēsājis.
Kas slikts ? Nu palielam nekas. Tikai kādi ir evanģēlija principi...
Kur piedzima Jēzus ? Kūtī ? Un gulēja silītē ? Un kāpēc, tad ne pilī un zelta šūpulī ? Kāpēc Ķēniņš piedzima kūtī?
Un , manuprāt, arī skaistās drēbēs nav ne kā slikta, ja pareizi saliktas prioritātes. Ja jāizvēlās starp spožu cepuri vai acu operāciju draudzes tantei, tad tantes veselība ir svarīgāka.Nu tā man šķiet...
p.s. Es redzēju pārraidi tv par Jums un ērģelēm. Visu cieņu !
Jūsu darbs ceļ kristieša vārdu pasaules acīs , un viņi godā Mūsu Tēvu, kas ir Debesīs
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2010.12.10 21:24:30
jautājums [78.84.81.183]

Paldies par komplimentiem! Bet tas salīdzinājums ar to cepuri un operāciju nav visai korekts. Tā jau mēs varam nonākt līdz absurdam. Nu kaut vai - tagad šur un tur izskan saukļi - ne santīma kultūrai, vispirms jāpabaro tauta! Un tie dievkalpojuma tērpi jau nav tas dārgākais...
Nu ikdienā - jā, varbūt arī nebūtu mācītājam, arī bīskapam jāvalkā kādi dārgi tērpi, bet tādus arī jau neviens nevelk! Bet tomēr ir tāda lieta kā protokols un tur nu nekā nevar darīt! Kaut gan - es ilgu laiku izvairījos valkāt kolārkreklu un arī tagad nekad to nevelku ikdienā un to nenožēloju. Ne vienreiz vien ir iznācis ar kādu cilvēku parunāties visai atklāti kas nebūtu noticis, ja viņš manī būtu atpazinis mācītāju.
Bet dievkalpojumā - piedod, es arī lietoju albu, stolas un kazulas. Dievkalpojums ir svētki un ar to mēs pagodinām Dievu, kad ierodamies svētku drēbēs. Man vēļ ļoti gribētos, kaut mēs spētu rīkoties evaņģēliski un ikvienam baznīcā nācējam, ne tikvien koristiem un citiem kalpotājiem, varētu dievkalpojumā piedāvāt apģērbties kādās specifiskās drānās - lasi līdzību par ķēniņa kāzu mielastu!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 11 . 12 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 41 , pavisam kopa bijuši: 9110