atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Par I.Paiča rakstu Sv.Rītā
Voldemārs
Iesūtīts: 2010.10.20 15:51:48
Vēl pāris dienas atpakaļ bija diskusija par R.Kokina rakstu Sv.Rītā (elektroniski - https://lelba.org/?p=2500). Tika dotas arī atsauces uz I.Paiča rakstu, kas esot līdzīgas tematikas (elektroniski - https://lelba.org/?p=2542). Uzreiz ierosināju diskusiju arī par I.Paiča rakstu, kas, pretēji R.Kokina rakstam, ir ievērojami argumentētāks un punktuālāks.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 11 . 12 . >>
AutorsZiņas teksts
gribu dzirdēt [81.218.219.122]
# Iesūtīts: 2010.12.08 23:33:58
Tagad ir tavā balsī. Priekš kam tad vajadzēja zīmēties ar Francisku. Bet ja nu tavi pieņēmumi nav pareizi?
jautājums [78.84.81.183]
# Iesūtīts: 2010.12.08 23:34:09
Un tie jau ir tikai bāzes izdevumi-alga+mašīna
Un kur tad vēl birojs , un sekretāre, un štātes, un komandējumi, un telefon rēķini...
Un kāpēc LELB finanšu pārskati nav ievietoti LELB lapā? Lai katrs luterānis varētu pārliecināties , kūr nauda tiek tērēta?
Jo citādāk, ja audzina politiķus par negodīgumu...Par to baļķi un skabargu...
jautājums [78.84.81.183]
# Iesūtīts: 2010.12.08 23:45:09
gribu dzirdēt
Tu man jautāji runu, kurā var dzirdēt mīlestību. General.
Tu neizvirziji noteikumu, ka tai ir jābūt manai runai.
Formulē precīzi darba uzdevumu, ja gribi saņemt gaidīto

Par Santa Fe nav īpaši kur kļūdīties. Jo tirgū cena un līzinga noteikumi ir visiem vienādi. Turklāt `es veicu aplēses pēc piesardzības principa.Tās ir minimālās iespējamās.
Bet par arhibiskapa un biskapu algām skaidrību var viest tikai pati LELB vadība, ievietojot finanšu pārskatus un datus LELB mājas lapā.Ja nē...Tad kāpēc nē ?

gribu dzirdēt [192.251.226.206]
# Iesūtīts: 2010.12.09 00:30:41
Sapratu, ka ticība darbos jāatstāj franciskiem.
Kādas ir cenas lietotiem autiņiem?
Vienkārši balss
# Labojis Vienkārši balss: 2010.12.09 00:31:40
armilo
Tā doma man pati kaut kā materializējās manā prātā. Filosofs gan neesmu.
Vienkārši balss
# Iesūtīts: 2010.12.09 00:54:04
jautājums [78.84.81.183]
Tavos jautājumu formulējumos un aprēķinos pēc manas saprašanas skan nevis Francisks, bet drīzāk melna skaudība.
Sākot jau ar to, ka, manuprāt tavi aprēķini ir nevis piesardzīgi, bet gan stipri pārspīlēti. Par krīzes cenām auto nozarē tev acīmredzot nekas nav zināms.
Ja tu būtu bīskaps un būtu pāris reizes iesēdies lauku neceļos, tad varbūt tu saprastu džīpa vajadzību.
Tu domā, ka arī telefons bīskapam nav vajadzīgs?
Ja tu domā, ka bīskapam sekretāre nav vajadzīga, tad es apšaubu tavas menedžera spējas un saprašanu par darba apjomu, kāds jāveic bīskapam.
Nemaz nepieminot, ka strādnieks ir savas algas cienīgs, tomēr izteikšu savu versiju, ka, manuprāt, tu savas iedomas par algām vari dalīt apmēram uz pusēm. Ja tu tiešām būtu lasījis sinodes materiālus, tad tur tu varētu uzzināt arī, ka nekādu komandējuma naudu nav, jo visus izdevumus sedz aicinātāji.
Bet laikam jau velti runāt - jo vairāk mēģina šādiem atbildēt, jo vairāk dod iemesla nākamajiem aiz- un izdomājumiem.
Minimālists
# Iesūtīts: 2010.12.09 07:47:46
Vienkārši balss, varu piekrist, ka jautājums [78.84.81.183] ir visai piekasīgs, tomēr pamatjautājums ir, kāpēc, piemēram, Virsvaldes izdevumi nav detalizēti publiski pieejami? Ja jau kaut kas daļēji vai pilnīgi tiek uzturēts no draudžu kabatām, tad būtu tikai dabiski, ja naudas devēji zinātu precīzi kur šī nauda paliek.

Arī publiskajā sektorā strādājošie kādreiz satraucās, ka kaut kas kaut kur tiks publicēts un ko kaimiņš teiks. Izrādās, ka nesaka neko, bet tukšām runām vietas vairs nav. Piemēram, mūsu draudzē jebkurš pieejot pie ziņojumu dēļa var uzzināt, cik katru mēnesi tiek maksāts mācītājam. Visi var noskaidrot, kur viņu dotie līdzekļi tiek tērēti. Kāpēc tieši tāpat nevarētu zināt arī par bīskapiem, sekretārēm, nozarēm etc.?
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2010.12.09 08:00:32
Vienkārši balss

Izbeidz taču vienreiz muldēt par tiem lauku neceļiem - es dzīvoju laukos un strādāju laukos, esmu braucis uz ļooooti daudzām lauku baznīcām profesionālās vajadzībās un jāsak gan, ne reizi neesmu kaut kur iestidzis ar savu 15 gadus veco Galaxy. Ja nu vienīgi apmeklējot kādu tantuku meža vidū - bet tad varu nolikt mašīnu lielceļa maliņā un pāris kilometrus kaut kājām paieties. Bez tam, cik man zināms, arhibīskaps parasti neapmeklē lauku tantukus...
skolniekss
# Labojis skolniekss: 2010.12.09 08:49:48
Vienkārši balss Vispār jau pilsonis jautājums [78.84.81.183] neko īpašu nepateica. Šādu jautājumu un pārpratumu samazināšana taču ir elementāri izdarāma. Ja šie dati par ieņēmumiem un izdevumiem interesentiem ir pieejami, tad domājams nebūtu vietas aizdomām un šāda veida prātojumiem. Atklātība Baznīcai nāktu tikai par labu.
Un par džipu ja reiz Amatam džips pienākas, tad pienākas. Būs labāki laiki varbūt pat kaut ko gaisīgāku varēs atļauties. Tā pat, kā lauku draudžu mācītājiem pienākas kāds transporta līdzeklis un tas ir labi, ka šādi var nākt pretī. Ir tikai viena lieta- novērojums. Pret šo tehniku vajadzētu attiekties tāpat kā pret zirgu. Jo ja zirgu dzen kā negudru, tad tas ātri nosprāgst.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.12.09 08:58:02
Kur tik domas jums te nekavējas!
jautājums [212.70.180.90]
# Iesūtīts: 2010.12.09 09:52:12
vienkārši balss
Man skauž, ka nabagie Vanagam džipu apmaksā, bet man nē ? Nespried pēc sevis, brāli.Ne visi grib būt farizeji . Es negribu ! Jo Tiesas dienā būtu grūti atbildēt...
Bet datus galdā, respektīvi , LELB mājas lapā. Algas. Cik Vanags saņem, cik Dimants, cik sekretāre...un tā tālāk un tā joprojām...
LELB vispār grāmatvedība ir ? Vai visi maka turētāji pagrābjās , cik gribās ? Un neapgrūtina sevi ar dokumentiem un papīriem...
Kāpēc finanšu pārskati netiek publiskoti LELB mājas lapā ?
p.s. Un aplēsēs par džipu es izmantoju dīleru uzrādītās cenas un līzinga kalkulātoru. Turklāt tie ir maksājumi tikai par mašīnu. Vēl jau ir uzturēšanas izdevumi-benzīns, riepas, apkope, apskates.
Un komandējumos tiešām uzaicinātāji sedz lielāko daļu izdevumu, bet nekad tās nav dienas naudas, kas tiek aprēķinātes pēc Latvijas noteikumiem. Tad nu es gribētu redzēt apliecinošos datus, ka Vanagam šīs, visnotaļ likumīg
Vienkārši balss
# Labojis Vienkārši balss: 2010.12.09 11:28:44
jautājums [212.70.180.90]
Neesmu ne grāmatvedis, ne LELB finansists, tikai sinodālis. Zinu, ka iepriekšējā sinodē bija Excel tabulas ar cipariem, no kuriem lielā attāluma dēļ tāpat nekāda liela jēga nebija, jo nevarēja saskatīt.

Cik zinu, tad nevienā no Revīzijas komisijas ziņojumiem nav atklātas nelikumības izmaksās, tieši otrādi - atceros, tieši tādu teikumu no viena ziņojuma - ka visi izdevumi atbilst dokumentiem, bet ir kritizēta finanšu plānošana kā tāda.

Ja uzaicinātāji sedz visus izdevumus, kā tas ir praktiski visos komandējumos, tad nekādu dienas naudu nav.
Kļūst nelabi klausīties par to "pagrābšanos".

Jānis Kalniņš
Nezinu, kur tu braukā. Toties zinu, ka tavas diecēzes bīskaps pagājušā ziemā gan trīs reizes iesēdās tā, ka bija jārok vai jāvelk ārā no sniega.
Tēvs Indriķis
# Iesūtīts: 2010.12.09 11:52:55
Vai tad +Jānim ir Hyndai, a` to domāju, ka Subaru?
Nu gauneri, par Hyndai šitā šūmēties.
Bet +Pāvilam ir mazs jauks Opelis, un nav brīnums, ka sniegā iesnieg.
jautājums [212.70.180.90]
# Iesūtīts: 2010.12.09 16:56:23
Nū...Hyundai vai Subaru...Santa Fe kotejas pietiekami. Bet tāds džips vai šitāds..Džipi vairāk bija tajā sadaļā , kur spožas štātes...
Bet lieta jau ir nopietna. Citējot Dimantu...
-----------------------------
2010.gada budžeta izdevumu apjoma – 604.000 LVL.
2010.gadā ieņēmumi tiek plānoti 290.000 LVL apjomā, no kā lielākā daļa tika plānoti no draudžu ikgadējiem maksājumiem vispārējām vajadzībām. Šī daļa pildās ļoti slikti un līdz ar to palielinot deficīta apjomu.
--------------------------------------
Deficīta apjoms 2010. gadā vairāk kā 50 %...
Latvijas valsts budžetam 10.gadam plānots ap 6% , un tā jau skaitās katastrofa. Un ir pieejams ārējais aizdevums. Bet uz kādu līdzekļu rēķina deficītu cer segt LELB?
Un šaubos , ka draudzes spēs izpildīt plānotos ieņēmumus LELB. Labi , ja spēs savus tekošos uzturēšanas izdevumus segt.
jautājums [212.70.180.90]
# Iesūtīts: 2010.12.09 17:13:28
Un kur būtu redzams budžets 11.gadam? Es atradu tikai lēmumu, ka draudzēm jāiemaksā LELB 10 % no saviem ienākumiem.
Kāds reali vismaz ir centies aplēst ,cik tas varētu būt ? Un cik liela ir apstiprināta budžeta izdevumu daļa ? Kur ir 11.gada budžets ?
re:jautajums [91.201.13.25]
# Iesūtīts: 2010.12.09 19:54:00
jautājums [212.70.180.90] arhibiskapa alga..
Bet pieņemu, ka vismaz pie 2 tūkst... Bet ja kāds zina precīzi labojiet.

Nav tik daudz. Varetu but kadi 1,1 lidz 1,3 tukst. uz papira.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2010.12.09 23:05:21
Vienkārši balss

Jā, manam bīskapam ir jauks opelītis un viņa vienkāršība un pazemība izraisa vien cieņu! Nu un kas tur tik traģisks, ka tādā ekstremālā ziemā, kāda bija pagājušo gadu, tikai (!) 3 reizes bija jārok ārā? Man no mājas bija vismaz reizi nedēļā jārokas ārā, vai tad tāpēc man bija pirkt personīgo griederi vai visurgājēju?
armilo
# Iesūtīts: 2010.12.09 23:12:02
Jānis Kalniņš
"Jā, manam bīskapam ir jauks opelītis un viņa vienkāršība un pazemība izraisa vien cieņu!"
Ja bīskapam vispār nebūtu auto un viņš staigātu basām kājām, tad varētu viņu cienīt vēl vairāk.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2010.12.09 23:15:50
re:jautajums [91.201.13.25]

Varetu but kadi 1,1 lidz 1,3 tukst. uz papira.

Par to nu es atļaušos šaubīties, jo iepriekšējā sinodē virsvaldes sekretārs paziņoja, ka viņam esot 1. Un tad nu virsganam tikai 1,3 - neticu. Bet, vpročem, mani tas īpaši neuztrauc, jo tik un tā tas deficīts tiek segts no manipulācijām ar nekustamajiem īpašumiem. Reiz dzirdēju tādu frāzi, ka draudžu iemaksas jau tāds nieks vien esot. Tādēļ jau nav brīnums, ka saiknes starp draudzi un virsvaldi nav tikpat kā nekādas. Es pats nebiju sinodē un arī no manām draudzēm nē, jo mēs neesam veikuši iemaksas, līdz ar to bijām bez balss- un runas tiesībām. Jautāju savam priekšnieka vietniekam, ko tad mēs darīsim ar tām iemaksām, viņš atmeta ar roku un teica - domā pats, man to virsvaldi nevajag! Man jau arī principā nē... Saprotu, ka tas ir aplam, bet tāda nu ir tā situācija. Malšana, ka mēs esam viena baznīca utt. ir un paliks tukša muldēšana, ja tam nebūs reāls pamatojums ar dažādām taustāmām saiknēm. Mēs esam maziņa draudzīte un uz mums attiecas vien tās runas par optimizēšanu un rājieni par to, ka nespējam nodrošināt savu mācītāju.

Mans bīskaps jau nu dara ko var, un to tūdaļ var redzēt - priekšnieka vietnieks izteica domu, ka viņš labprāt veiktu šo iemaksu Liepājas diecēzes kasē. Redz kā - draudze vienkārši tā reaģē uz reālijām.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2010.12.09 23:17:37
armilo

Jā, un kāpēc nē - tad mēs viņam brauktu uz Liepāju pakaļ un aizvestu atpakaļ!

Zini, kas ir mans pirmais un līdz šim nepārspētais ietekmes avots, kas noveda līdz kristietībai - Diņas bīskaps.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 11 . 12 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 126 , pavisam kopa bijuši: 36994