atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Par I.Paiča rakstu Sv.Rītā
Voldemārs
Iesūtīts: 2010.10.20 15:51:48
Vēl pāris dienas atpakaļ bija diskusija par R.Kokina rakstu Sv.Rītā (elektroniski - https://lelba.org/?p=2500). Tika dotas arī atsauces uz I.Paiča rakstu, kas esot līdzīgas tematikas (elektroniski - https://lelba.org/?p=2542). Uzreiz ierosināju diskusiju arī par I.Paiča rakstu, kas, pretēji R.Kokina rakstam, ir ievērojami argumentētāks un punktuālāks.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . >>
AutorsZiņas teksts
jautājums [78.84.81.183]
# Iesūtīts: 2010.12.10 22:25:26
Jānis Kalniņš
Lūdzu. Tas bija no sirds.
Ko es varu piedot vai nepiedot. Tu neesi manas draudzes mācītājs.
Bet mūsējais nesā talāru, jo draudze tā grib un viņš pats arī.
Bet ja viņš gribētu nesāt stolas, vai ko nu`tur vēl nē, tad es un manējie mainītu draudzi.
Un es ne gluži ticu, ka Dievu var pagodināt ar drēbēm. Tas jau būtu ļoti viegls risinājums mums, grēciniekiem...
Un to līdzību ar Ķēniņa kāzu mielastu es nekad tik burtiski neesmu sapratis. Man vienmēr šķitis, ka tur runa ir par to dvēseles svētku tērpu, kas katram no mums tiek iedots kristībās. Tikai daži tomēr to neuzvelk ierodoties pie Ķēniņa...Jo vai nu pazaudējuši, vai nospēlējuši, vai nodzēruši, vai vienkārši aizmetuši kā nevajadzīgu...Bet visiem tērps ir bijis iedots visiem .
Vai tad sakramenta būtība mainās vai dievmaizi pasniedz o zelta šķīvja vai no papīra šķīvīša ?
epafrs
# Iesūtīts: 2010.12.10 23:06:09
Jānis Kalniņš
Nav man nekādas īpašas zināšanas ne par melnajiem, ne baltajiem tērpiem, bet es pilnībā pievienojos tam, ka dievkalpojumā mēs pagodinām klātesošo Kristu kā tik mākam un spējam. Es parasti uz dievkalpojumu ejot, nomazgajos, saķemmēju matus, dažreiz arī iesmaržojos, uzvelku savu vislabāko uzvalku. Daru visu, lai cienīgi sagaidītu Kristu ne vien sirdī, bet arī fiziski. Mēs taču joprojām esam te virs zemes, materiālajā pasaulē un es domāju, ka visām mūsu fiziskajām lietām, dažādiem simboliem, ko lietojam, ir kāds sakars ar mūsu iekšējo, garīgo stāvokli un noskaņu. Man nekas nav iebilstams pret melnajiem talāriem. Arī ar tiem mācītājs var cienīgi reprezentēt Kristu un cienīgi svinēt dievkalpojumus. Man vienīgi rodas tāda nelāga sajūta, kad ļaudis iespringst uz to vienīgo pareizo, apbēdinādami citus savus brāļus un māsas, kam prieks kalpot Dievam visā iespējamā krāšņumā.

jautājums [78.84.81.183]
Man grūti atrast kādu racionālu graudu argumentos par to, kādos tērpos bija tērpti tie, kas nodeva Jēzu, vai kādos tērpos bija tērpti tie mācītāji, kas tika izsūtīti uz Sibīriju. Protams, tam ir sava emocionālā slodze, bet lai šīs lietas izprastu patiesi, labāk tomēr ir parunāt ar īstiem speciālistiem liturģijas un liturģisko tērpu jautājumos, kas izpētījuši to simbolisko nozīmi, to izcelšanās vēsturi. Man ir sajūta, ka Jānis Kalniņš šajos jautājumos varētu būt zinošāks par mums abiem.
epafrs
# Iesūtīts: 2010.12.10 23:21:05
jautājums [78.84.81.183]
Vai tad sakramenta būtība mainās vai dievmaizi pasniedz o zelta šķīvja vai no papīra šķīvīša ?

Domāju, ka ir kāds gadījums, kad kaut kas būtisks varētu mainīties - ja nu tu savās mājās zupu ēd no zelta šķīvja, bet baznīcā sakramentu pasniedz no papīra šķīvīša, tad kaut kas tomēr nav īsti kārtībā. Interesanti, kas?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.12.10 23:23:24
epafrs
Tev mājās ir zelta zupas šķīvji?
epafrs
# Iesūtīts: 2010.12.10 23:24:53
Aivars
Nebūtu slikti!
Aivars
# Iesūtīts: 2010.12.10 23:28:15
epafrs
Ar ko tie būtu labāki par fajansa vai `franču stikla` izstrādājumiem?
Kaut kā liekas, ka jūs arbi ar jautājumu pārspīlējat to ampelēšanos.
jautājums [78.84.81.183]
# Iesūtīts: 2010.12.10 23:30:22
epafrs
Jaunajā Derībā ir doti skaidri norādījumi, kā kristietim jādzīvo, jārīkojas, jālūdz. Bet es nezinu vārdus, ka kristietis ar apģērbu varētu pagodināt Kristu. Vai nu no, lūdzu, citējiet no Rakstiem ,vai man tie nav argumenti.
Jo kāpēc Asizes Francisks to nedarīja, bet ģērbās masveidīgā sutānā? Bet tie kas tirgoja inguldences un kūra inkvizīcijas sārtus bija apģērbti gandrīz kā daži LELB mācītāji tagad.
Gribat teikt , ka baptistu Sproģim pestīšana nespīd, jo uzvalciņš par prastu, bet daži pēc standarta ģērbti pedofīli būs ar apģērbu izpelnījušies piedošanu?
Neticu !
Aivars
# Iesūtīts: 2010.12.10 23:37:22
jautājums [78.84.81.183]
Vispār, kā stāsta, reiz Francisks esot sludinājis pavisam plikiņš. Nez kādēļ neliekas, ka šāds kostīms pat ar nevainojamu bikini zonas frizūru būtu tas, kas Kristu pagodinātu vairāk, nekā puslīdz apģērbts kristietis. Katrā ziņā, tas laikam nevarētu būt pašmērķis
epafrs
# Iesūtīts: 2010.12.10 23:43:15
AivarsAr ko tie būtu labāki par fajansa vai `franču stikla` izstrādājumiem?

Domāju, ka tie ir izturīgāki. Ļaudis runā, ka zelta trauki gādājot par sterilitāti, it kā iznīcinot baciļus.

jautājums [78.84.81.183]
Gribat teikt , ka baptistu Sproģim pestīšana nespīd, jo uzvalciņš par prastu, bet daži pēc standarta ģērbti pedofīli būs ar apģērbu izpelnījušies piedošanu?

Nē, tā es negribu teikt.

Man šķiet, ka sapratu lietas būtību. Man arī joprojām nepatīk tumši zaļi mēteļi. Bērnu dienās man kaimiņos dzīvoja kāda neganta vecene, viņa pastāvīgi nesāja zaļu mēteli.

Aivars
# Iesūtīts: 2010.12.10 23:47:42
epafrs
Nē, draugs. Zelta trauki ir visnotaļ ķīmiski inerti. Sudraba trauki, t.i., sudraba oksīds ir tas, kas šai sakarā tiek kādreiz daudzināts. Nez kādēļ tava vīzija par zelta šķīvi zupai, atmiņā atsauca padomju laika speķainu alumīnija bļodiņu ar speķainu alumīnija karoti.
armilo
# Iesūtīts: 2010.12.11 00:11:07
Liekas, ka I.P. savā rakstā par liturģiskajiem tērpiem īpaši necepās. Beztēma.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2010.12.11 09:23:16
armilo

Tev taisnība, bet tieši tērpi un liturģija ir viens no tiem jautājumiem, pēc kā spriež par LELB katolizāciju!
Jānis Kalniņš
# Labojis Jānis Kalniņš: 2010.12.11 09:27:21
jautājums [78.84.81.183]

Tiešām, esam novirzījušies no tēmas, tādēļ tikai īsa piebilde: ārējās lietas tiešām ir adiaforas; bet ņemsim vērā Pāvila aizrādījumu par šo tēmu - cits kaut ko ēd, cits neēd, cits kādu dienu tur augstāku par citām, citam visas vienādas. Nu tiešām šo lietu dēļ nav jāpiedauzās, jo ikviens pagodina Kristu ēzdams vai neēzdams un tādēļ jau neēdājs nav labāks par ēdāju! Šajās ārējās lietās neeksistē objektīvi tas pareizākais, mēz vadāmies tik vien pēc savām personiskajām sajūtām. Es jau arī varētu piekasīties - kādēļ gan jāvelk tas labākais uzvalks? Ziemā taisni vajadzīga silta pufaika, jo drebinādamies tu palaidīsi garām itin visu, kas notiek dievkalpojumā
Pax Christi!
redaktors
# Iesūtīts: 2010.12.12 21:21:13
A.god. / ļ.cien. jautājums [78.84.81.183], esiet tik laipns/a un reģistrējieties! Nereģistrētiem lietotājiem nolikts rakstu zīmju limits, tādēļ Jūsu rakstītais nepavisam nav ērti lasāms!
ansis [91.200.66.80]
# Iesūtīts: 2010.12.14 13:57:32
J. Kalniņš-kad Tev nāca apskaidrība,ka pareizi ir mācītājs baltā tērpā,jo pats sāki taču ar melno.Ja Tu ierosini pat lajus ietērpt vienādās drēbēs,kāpēc tad katrā dievkalpojumā pie Dievgalda visiem kājas nemazgā,kā Kristus ir pavēlējis?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.12.14 14:16:29
ansis [91.200.66.80]
Vai tad Kristus to pavēlēja pie Dievgalda darīt?
Vispār gan šādā ziemā vēsā baznīcā ar ko tādu nodarboties noteikti būtu visai ekstrēmi
jautājums
# Iesūtīts: 2010.12.14 21:22:37
Mateja ev.3 nod
3 Jo šis ir tas, par kuru pravietis Jesaja runājis, sacīdams: saucēja balss tuksnesī: sataisiet Tā Kunga ceļu, darait līdzenas Viņa tekas."
4 Bet Jānis valkāja kamieļu spalvas drēbes un ādas jostu ap saviem gurniem, viņa barība bija siseņi un kameņu medus.
--------
Tanī laikā Jēzus atnāca no Galilejas pie Jāņa Jordānas krastā, lai tiktu viņa kristīts
-----------------------------------------------------------------------------------
Jānis Kristītājs...Saucēja balss tuksnesī...
Vai viņam bija gari balti svārki ? Vai varbūt Vecās Derības priesteru spožums ? Nē ...
Bet viņš kristīja Jēzu ! Kamieļa spalvās drēbēs tērpts ...


danar
# Iesūtīts: 2010.12.14 21:24:36
jautājums
bet vai tad tas nozimetu,ka macitajiem jaterpjas kamiela spalvas?
jautājums
# Iesūtīts: 2010.12.14 21:40:17
Tu domā, ka mūsējie pilnīgi ir cienīgi Jānim Kristītājam blakus stāties ? Šaubos, oi , šaubos....
Pilnīgi pietiks , ja nēsās parastās aitas vilnas, austas vadmalas, melnus talārus. Ļoti gaumīgus savā pieticībā.
Bet Vecās Derības tērpus ,uz ko šeit atsaucās kā pamatojumu, nav nēsājis ne Jēzus, ne Jānis Kristītājs, ne kāds no apustuļiem.
Lai gan pēc Lūkas, Jāņa Kristītāja tēvs Caharija bija priesteris un šādu tērpu nesāja. Bet Jānis bija pravietis ! Un nenēsāja...
armilo
# Iesūtīts: 2010.12.14 21:42:16
danar
Pareizi saprati. Un arī jāēd medus.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 113 , pavisam kopa bijuši: 2525