atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Kas notiek ar Lutera akadēmiju???
Guntars Grinvalds
Iesūtīts: 2010.10.16 23:56:03
Vai foruma dalībniekiem ir kāda informācija par Lutera akadēmijas plānoto slēgšanu? Kā man tapa zināms uz doto brīdi pasniedzēji algas nesaņem un ir atlaisti no darba. Vai tās ir luterāņu baznīcas mācītāju izglītības iestādes beigas? Vai arhibīskaps Vanags uzskata, ka Latvijā nav vairs vajadzīgi jauni mācītāji? Vai 2 gadu laikā iztērētā nauda par Lutera akadēmijas akreditācijas iegūšanu ir izmesta vējā? Ko par šo jautājumu domā mācītāji? Man ir jautājumi, bet nav atbildes. Vai kāds var man palīdzēt saprast, kas notiek Baznīcā saistībā ar Lutera akadēmiju?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 .
AutorsZiņas teksts
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2010.11.04 12:49:53
Artūrs_

Nav tā. LU TF ir beiguši daudz LRLBam piederoši kalpotāji.
Par LA . Kur tādas muļķības Tu esi saredzējis evaņģēlijā , ka mācītājs ir draudzes gans ? parādi rakstu vietu. JD draudzes gans ir = Jēzus. To arī ziņo Ecehiēls , ka Viņš atņems draudzes ganiem avis. Un ganīs draudzes pats. Neizplati paauKstinšanās teoloģiju. LA sagatavo mācītājus-skolotājus. Un skolotāja-mācītāja uzdevums ir sagatavot svētos kalpošanai, nevis ganit svētos. Daudzi mācītāji to pārprot un gana - sit vislabākās avis nost, atdod vilkam saplosīšanai. Labais Gans ieta avīm pa priekšu. Avis nezin , kur Gans viņas vedīs, bet pēc zižļa sitiena pa zemi viņas paceļ galvu un iet aiz gana ( Tas nozīmē , ka ticīgos uzrunā Svētais Gars un viņi iet kā Svētais Gars saka)
SFINKS
# Iesūtīts: 2010.11.04 13:02:09
Artūrs_
Tu, draugs mīļais, ne tikai kritizēji TF, tautas valodā to dēvē par "apd......". Attiecīgās tavas izteikumu vietas ir izceltas iepriekšējā manā uzrunā tev. Palasi!
art... [212.70.183.2]
# Iesūtīts: 2010.11.04 13:12:31
Aivars Lapšāns
"Kur tādas muļķības Tu esi saredzējis evaņģēlijā , ka mācītājs ir draudzes gans ?"

Jēzus šīs muļķibas runā 3 x pēc kārtas.


"Jēzus saka Sīmanim Pēterim: "Sīmani, Jāņa dēls, vai tu Mani mīli vairāk nekā šie?" Tas Viņam saka: "Tiešām, Kungs, Tu zini, ka es Tevi mīlu!" Viņš saka tam: "Gani Manus jērus!"
16 Vēl otru reizi Viņš tam saka: "Sīmani, Jāņa dēls, vai tu Mani mīli?" Tas Viņam saka: "Tiešām, Kungs, Tu zini, ka es Tevi mīlu!" Viņš saka tam: "Gani Manas avis!"
17 Trešo reizi Viņš tam saka: "Sīmani, Jāņa dēls, vai tu Mani mīli?" Pēteris noskuma, ka Viņš trešo reizi viņam sacīja: vai tu Mani mīli? - un sacīja Viņam: "Kungs, Tu zini visas lietas, Tu zini, ka es Tevi mīlu." Jēzus saka: "Gani Manas avis! "
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2010.11.04 14:40:57
SFINKS
Ne jau, lai dabūtu papīreli, bet gan savas intereses pēc.

Ir jau vēl iemesls, kamdēļ cilvēki izvēlas mācības - apgūt profesiju, šajā gadījumā - iegūt profesionālo kvalifikāciju garīgā amata pildīšanai.

Pēdējo gadu 1. kursos iestājas apmēram 30 studentu. Budžeta vietas ir 20. Piekrītu, daudzi iestājas mazās konkurences vai papīra dēļ. Piekrītu, ka maz kristiešu. Taču, kur lai mācās, ja grib iegūt zināšas tā pat vien, savas intereses pēc?

Lūk, redz kur tā problēma - tu gribi, lai augstskola dod iespēju nodarboties ar nenopietnu hobiju - ko gan citu nozīmē "grib iegūt zināšas tā pat vien, savas intereses pēc".

Un tad? Kristiešiem ir LutAka, Katoļu Garīgais seminārs un citas ar Kristīgo Baznīcu vienotas mācību iestādes.

Ja TF vairs nav paredzēta kristiešiem, tad varbūt pietiek māžoties un laiks saukt lietas to īstos vārdos - Reliģiju vēstures institūts, piemēram.
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2010.11.04 17:02:28
art... [212.70.183.2]

Garām. Gani manus jērus nozīmē = sargā labākos draudzes locekļus, atbalsti , ......Ja dzīvo laukos , tad sapratīsi aitu īpašnieka filozofiju. Tas ,,pēteris,, , kurš aitas baksta ar kaut kādu teoloģiju, bet nemāca eva
ņģēliju, nav labais gans. Viņš agri vai vēlu sitīs pa aitām un aitas sāks bēgt no tāda gana.
Jēzus Pēterim saka ; gani. Tas nozīmē = esi Manā pusē, neļauj noklīst uz svešām mācībām.
Lūk, ,, draudzes gans,, , šīs termins jau ir sveša mācība. Tā evaņģēlijs neapspēlē izpratni - Gani Mans avis....
Draudzes gans ir Jēzus.
zīlīte
# Iesūtīts: 2010.11.04 23:06:05
Interesanti, ka pārlasot visus komentārus neatradu nevienu komentāru, kuru būtu rakstījis esošais LA students. Negribētos ticēt, ka viņiem nav sava viedokļa par LA notiekošo.

LA šiem studentiem bija solījusi, ka viņi būs pabeiguši akreditētu mācību iestādi un varēs turpināt studijas maģistratūrā jebkurā mācību iestādē. tagad sanāk, ka tas viņiem būs liegts. Kāds secinājums?

Baznīca kā LA īpašnieks netur savu vārdu. Pārfrāzējot, mācītāji ir meļi!!! Vai LA studentiem tas nerūp? Ja jau tu kā students tiec apkrāpts pašā ceļa sākumā, tad student padomā, kas tevi sagaida vēlāk. Vai tu gribi būt tāds pats?

Padomā! Vai tu gribi pievienoties meļiem un liekuļiem? Un visi pārējie mācītāji atbalsta šos liekuļus un meļus, un tad bīskapi brīnās, kādēļ cilvēki nenāk uz Dievkalpojumiem un sarūk ziedojumi, nav naudiņas. Lūk jums atbilde, tauta nav muļķi un pa gabalu sajūt liekulību un melus.

Vēl viena fakts.

Kā izdevās noskaidrot kādus 5 vai sešus gadus atpakaļ ir noticis ļoti līdzīgs gadījums. LA netika vaļā no pāris mācītājiem, kuri gribēja iekundzēties LA rektora amatā. Tā laika bīskapi neko labāku neizdomāja, kā aizvērt ciet LA un paziņot, ka akadēmijas vairs nav. Pēc kāda maza brītiņa akadēmiju izveidoja no jauna ar jaunu rektoru un prorektoru. Studenti, tad arī esot protestējuši un rakstījuši vēstules atbildīgām personām, sekas bija tādas, ka no šī kursa, kurā bija 9 studenti pabeidza akadēmiju tikai 1, jo ar pārējiem vienkārši izrēķinājās un izdarīja visu, lai viņi paši aiziet.

Tauta, vai tas jums kut ko neatgādina???
monsignor [81.198.242.105]
# Iesūtīts: 2010.11.04 23:19:07
zīlīte Baznīca kā LA īpašnieks netur savu vārdu. Pārfrāzējot, mācītāji ir meļi! pārāk šerpi teikts - atbildība jāprasa ne jau abstrakti no visiem mācītājiem, bet konkrēti no lēmumu pieņēmējiem. maziņš "upss" sanācis ar parafrāzēšanu
zīlīte
# Iesūtīts: 2010.11.04 23:31:54
Monsignor

Nepiekrītu Tev!!! Domāju, ka šo forumu lasa daudzi mācītāji, var būt komentē mazāk, bet kaut kā neesmu te lasījis, ka kāds no mācītājiem būtu pateicis, ka lēmumu pieņēmēji ir meļi. Līdz ar to, viņi ir līdzvainīgi esošajā situācijā un nes atbildību arī par bīskapu lēmumiem, jo tādus paši ievēlēja.
Tā, ka nekāds "upss" nesanāca. Vai tik nebūsi viens no viņiem monsignor, kurš izvairās no atbildības!
monsignor [81.198.242.105]
# Iesūtīts: 2010.11.04 23:33:21
zīlīte neesmu no LELB
SFINKS
# Iesūtīts: 2010.11.04 23:35:25
Mārtiņš
Ja TF vairs nav paredzēta kristiešiem
Ko nozīmē tavs izteiciens?
Jebkuram ir tiesības izvēlēties jebkādu mācību iestādi. Beigt, nebeigt, strādāt profesijā vai citur paliek katra paša ziņā.
Taču paplašināt redzesloku un iegūt zināšanas nebūt nav nenopietns hobijs, kā tu saki. Ne visi, kas interesējas par ķīmiju, strādā laboratorijās, ne visi, kas jūsmo par futbolu, spārda bumbu, ne visi, kam patīk kaķi, tur mājās kaķus.
Starp citu, ne visi, kas iestājas LutAkas Pastorālajā nodaļā kļūst par mācītājiem.
Ak, jā Juristus katru gadu beidz nežēlīgi liels skaits ļaužu. Tad sanāk, pēc tevis sacītā, ka viņiem visiem jāstrādā par juristiem? Mī un žē! Latvijā pēc pāris gadiem gandrīz vairs citām profesijām vietu nepaliks.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.11.05 00:14:21
SFINKS
Jebkuram ir tiesības izvēlēties jebkādu mācību iestādi. Beigt, nebeigt, strādāt profesijā vai citur paliek katra paša ziņā.
Taču paplašināt redzesloku un iegūt zināšanas nebūt nav nenopietns hobijs, kā tu saki.


Nu ja - tiesības bez gala un saprašanas. Redzesloka paplašināšana nav gluži tas pats kas pilna laika studijas. Šī funktiera rezultātu mēs redzam LV profesionālajā līmenī, diemžēl it īpaši pie augstskolu absolventiem
Pāvils
# Iesūtīts: 2010.11.05 01:09:10
zīlīte, man šķiet, ka Tu lieto pārāk asus un nepārdomātus vārdus. (Pēdējā laikā Baznīcā ienākusi mode nosodīt savus vadītājus par visu ko, nemaz neiedziļinoties lietas būtībā.)
Atceros tās sēdes, kur mēs visi ar prieku un labām cerībām pieņēmām lēmumu par LA akreditēšanu. Un mēs visi priecājāmies par progresu šajā lietā. Bet tad nāca mūsu finansu krīze- naudiņas palika tik, cik nu ir. Ja nemados, tas bija Saldū, kur mēs Kapitula sēdē ar smagu sirdi konstatējām, ka mums nepietiek naudas, lai turpinātu LA akreditācijas procesu. Mums visiem ir žēl, ka tas tā noticis. Tas nebija bīskapu lēmums,kā Tu apgalvo, ka akreditācija jāpārtrauc. Tas bija vienkārši fakta kosntatējums. Ceru, ka finansu apstākļiem uzlabojoties, akreditācijas procesu spēsim atjaunot.

Par tiem represētajiem LA studentiem gan neko neesmu dzirdējis. Būtu labi iepazīties ar katru gadījumu atsevisķi, citādi tā vispārinot, var iznākt pārsteidzīgi un no patiesības tālu stāvoši "fakti".
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 .
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 26 , pavisam kopa bijuši: 36550