atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Kas notiek ar Lutera akadēmiju???
Guntars Grinvalds
Iesūtīts: 2010.10.16 23:56:03
Vai foruma dalībniekiem ir kāda informācija par Lutera akadēmijas plānoto slēgšanu? Kā man tapa zināms uz doto brīdi pasniedzēji algas nesaņem un ir atlaisti no darba. Vai tās ir luterāņu baznīcas mācītāju izglītības iestādes beigas? Vai arhibīskaps Vanags uzskata, ka Latvijā nav vairs vajadzīgi jauni mācītāji? Vai 2 gadu laikā iztērētā nauda par Lutera akadēmijas akreditācijas iegūšanu ir izmesta vējā? Ko par šo jautājumu domā mācītāji? Man ir jautājumi, bet nav atbildes. Vai kāds var man palīdzēt saprast, kas notiek Baznīcā saistībā ar Lutera akadēmiju?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
Vienkārši balss
# Iesūtīts: 2010.10.19 17:13:55
Uldis
Kā lai ES to zinu?!? Prasi taču moderatoram!
Uldis
# Iesūtīts: 2010.10.19 17:24:31
Vienkārši balss

Vai tad ne tu biji tas, kas, lejot asaras, apelēja pie moderatora "taisnīgās rokas"?
Vienkārši balss
# Labojis Vienkārši balss: 2010.10.19 17:26:27
Uldis
Tad arī prasi moderatoram.

P.S. Vai tad tu esi tēmas pieteicējs Guntars Grinvalds? Es iebildu par maldinošu tēmas uzstādījumu, kas sevī jau ietver nepatiesību - pārlasi pats.

P.P.S. Asaras te lej tāds *******s, ne es!
Uldis
# Iesūtīts: 2010.10.19 17:31:10
Vienkārši balss

Nu, tad paraudāsim draudzīgi viens otra uz pleca!
vasara
# Labojis vasara: 2010.10.19 17:39:10
Baumas nerodas no nekā.
Un agri vai vēlu īstenība atklājas tāda, kāda tā ir.
Vienkārši balss
# Iesūtīts: 2010.10.19 17:43:29
vasara
Baumas rodas no viena tante teica. Un tad viena tante tās pastāsta citai tantei, kāpinot tās 2. vai 3. pakāpē, un tā uz priekšu.

Beigās notiek kā tās bērnu grāmatiņas varonim Nezinītim, kurš panikā kliedza: Mīlīši, Saulei atlūzis gabals un gāžas uz zemi, tūlīt jau būs klāt! Glābjas kas var!!!
saule [80.70.23.187]
# Iesūtīts: 2010.10.19 19:26:14
Ko, man nolūzis gabals!?
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2010.10.20 12:41:20
Guntars Grinvalds
Redzi , brāl ...Ar prātu kritīgās lietas nav jādefinē. Tavs jautājums tomēr skanētu tā = kāpēc Dievs slēdza LA ?
Mana atbilde ir elementāra = Dievs izveidoja luterisko protestantisko kustību pasaulē, jo pāvestība vairs nu nekādi neatbilda evaņ ģēlija raksturam.
Mēs , Latvijas luterāņi, soli pa solim , jā sākot ar LA esam izmaninījuši luterisko dogmatiku. Un tā atkal līdzinās katoliskajai.
Tāpēc arī Dievs slēdza LA.
Bet , ja domājam ar prātu , tad nevajadzēja vispār veidot LA , bet LU pacīnīties par LELBa interesēm jauno teologu apskološanā. To es arī tagad iesaku = slēgt LA droši , bet LU pacīnīties par LELBa vajadzībām. Bet ir viens jautājums = vai LU arī LELBa interesēs turpinās dzīt luteriskikatolisko teoloģiju ?!
Domāju , ka Sinodē ir jālemj uz kurieni iet LELB un kādas ir atšķirības starp Luterisko iestādījumu un pāvesta pirmsluterisko laika baznīcu....Ja esam nonākuši pie laiku beigām , tad ....teoloģijai ir jābūt evaņģēliskai bez visādu baznīcu tradīcijām. Protestantisms ir ļoti evaņģēlisks, bet mēs LELB esam nonākuši kaut kādu baznīcu tradīciju histērijā. Jāatgriežas pie evaņģēlija vienkāršības un soli pa solim jāvienkāršo satversme brālības un mīlestības garā.
Latvju Pēks
# Iesūtīts: 2010.10.20 15:19:59
Aivar Lapšān Kādai tavuprāt vajadzētu būt luterisko ticības apliecību lomai baznīcā? Bezierunu parakstīšana un mācīšana saskaņā ar tām? Vai arī - formāla parakstīšana, bet evaņģēlija vienkāršība meklējama katra paša sirds kambarī?
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.10.25 14:36:38
Latvju Pēks
Ticības apliecība notiek liturģiskajā Dievkalopjumā. Dievkalpojums notiek lūgšanu namā, baznīcā. Luterāņiem ir tāda kārtība liturģijā , bet tas nenozīmē , ka ikdienā vēl un vēl tev jāatgriežas pie ticības apliecības , jo tu to reiz esi izdarījis , bet liturģija ir nemainīga vairāku apstākļu dēļ. Piem. lai ienācējs , vai ilgi nebijis baznīcā varētu saņemt šo liturģisko standartu.
Nav ko satraukties uz formālu parakstīšanu , jo tā mēs sevi identificējam kādas draudzes piederībai. Reti kurš zin ko viņš paraksta , jo jaunienācējam baznīcā tas ir mazsvarīgi.
Protams , ka ticības apliecība nav evaņģēlija prasība , bet draudzes sistēma . Piem. daudzi nepiekrīt , ka Jēzus ir bijis ellē, jo Jēzus laikā elli salīdzināja ar pilsētas atkritumu izgāztuvi , kur mūžīgi dega atkritumi. Mūžīga sadegšana. No turienes ir cēlies vārds un sapratne par elli . Bet daudzi neidentificē to evaņģēlijos un tāpēc netic , ka Jēzus ir ellē bijis , jo tādas elles nemaz nav, tā ir pilsētas izgāztuve. uttttt
indriķis (labs)
# Iesūtīts: 2010.10.25 16:32:06
Vāks, Lapšānu Aivar , mazliet tā kā objektivitātes vajadzētu, LA jau nav slēgta, bet uz citām telpām pārcēlusies.
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2010.10.30 02:04:20
indriķis (labs)
To zinu bez Tevis. Ja nespēj iedziļināties divu sarunā , tad neej viņiem cauri grūstīdamies......
Vai grūti saprast tekstu = ,, to es arī iesaku , slēgt droši...,, tas jau to nozīmē , ka nav vēl slēgta..
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2010.10.30 02:12:40
Problēma pastāv. LU teoloģisko beiguši ir arī ar maģistra grādiem , aktīvi kalpo LELBā kā ierindas kristieši, jo nav LA grāda. Tas nav nopietni , bet ļoti pavirši , vienkāršoti....Par puķēm , ziediem un lūpām nemaz nerunāsim.
jā, gan! [212.93.97.141]
# Iesūtīts: 2010.10.30 19:48:01
Aivars Lapšāns
Un tādiem jāpazemojas līdz LA līmenim, lai tak to LA grādu saņemtu? Nemūžam ne! Aivar, nepadodies! Turrri kanti!!!
p.l.dassy
# Labojis p.l.dassy: 2010.10.30 23:21:37
Latvju Rēgs
žēl, ka Pēks jau precēts, būtu tev laba partija.
Pēx = man brālis! man ar brāļiem nemaz nenāk prātā precēties! mēs ar Pēku jau sen esam vienā "partijā"! :P un Liekule ar ir bijusi ar mums man pat viņas pietrūkst! šķiet bija ļoti jauka grēciniece!

---
atvainojos par atbildi beztēmā!
zīlīte
# Iesūtīts: 2010.10.31 23:43:35
Par LA varu pateikt to, ka 2010 gada akadēmijas budžets ir samazināts no 40000,- LVL uz 10000,- LVL. Pēdējā summa ir domāta ar visiem komunālajiem maksājumiem, algām un citiem izdevumiem. Nekā savādāk kā par likvidāciju vai pārvēršanu par kādu fakultatīvu iestādi to nevar nosaukt. LA nelikvidēs, bet apmācību forma būs kursu veidā. Domāju, ka ja Luteriskā baznīca ar Vanagu priekšgalā atsakās no savas mācību iestādes, tad tas ir beigu sākums šai baznīcai Latvijā. LA grib klusām pievērt ciet rektors Veinrihs ir jau paziņojis, ka pamet šo žurku midzeni un brauc prom, tādējādi paverot ceļu vienam mācītājam, kurš jau sevi redz kā jauno rektoru, lai apmierinātu savas ambīcijas. Vanaga nostāja vispār ir nožēlojama, tā neuzvedās baznīcas vadītājs.

Aivars
# Iesūtīts: 2010.10.31 23:51:33
zīlīte
No kurienes ziņas par tiem 10 tūkstošiem?
Vienkārši balss
# Iesūtīts: 2010.11.01 00:09:43
zīlīte
Kā tev liekas, kurš bija tas, kas LA dibināja, veidoja un izauklēja?
zīlīte
# Iesūtīts: 2010.11.01 07:53:06
Aivaram. Kas meklē atbildes, tas arī atrod!
Vienkārši balss. Nesapratu jautājumu, konkretizē. Vai tas ir domāts, tā, ka ja es dzemdēju man ir tiesības arī nogalināt?
nejaukais es [213.226.141.123]
# Iesūtīts: 2010.11.01 09:34:58
Kādreiz LA pasniedzēji saņēma priekš tiem laikiem labas algas, bet studenti mācījās bez stīpām un kopmītnēm, tagad arī pirmajiem ir iespēja parādīt savu uzcītību Dieva druvā.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 145 , pavisam kopa bijuši: 33845