atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Ralfa Kokina viedoklis par situāciju mūsu baznīcā
Eliina
Iesūtīts: 2010.10.09 16:23:15
Jaunākajā "Svētdienas rītā" izlasīju mācītāja, vienlaikus arī LU Teoloģijas fakultātes dekāna Ralfa Kokina pārdomas par situāciju mūsu baznīcā. Daudz kam, nebūdama teoloģiski izglītota, varu piekrist. Mani interesē, vai paredzama kāda diskusija šī redzējuma sakarā? Ārkārtīgi gribētos kaut kādējādā veidā paust savu atbalstu autora viedoklim!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 15 . 16 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Iesūtīts: 2010.10.13 11:17:35
Pīlēns Pēks
Klau, man tiešām ir `po barabanu` ko viens vai otrs no jūsu kompānijas izsakās par LELB, un situācijām, par ko visai maza nojēga acīmredzot jums ir. Bet nepiegāniet visas diskusijas ar saviem stulbiem kašķīšiem. Nu sarunājat, kur tiksities kādā klusā vietā, iedodat viens otram pa deguniem, kā veči, un nebūs te demonstratīvi jāmahājas
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.10.13 11:43:57
Aivar , izskatās, ka tev pašam "barabanā" ir maza nojēga par situācijām .
Virtuāla PP un I(l) jemšanās ir labs piemērs tam, kā nevajag darīt un ar ko arī jums var beigties pārmērīga aizraušanās ar vienu otru situācijas risināšanu.

Vienkārši balss
# Iesūtīts: 2010.10.13 11:46:24
IVOZE,Aivars
Tāpēc, ka 4 mājas Vecrīgā uzturēt ar tik nelielu noslogojumu ir neekonomiski, tika jau agrāk lemts, ka šī situācija ir jāmaina - jāoptimizē, saliekot no četrām uz trim.

Doma laukums 1 tika pārdots par ne-krīzes cenu - tātad par stipri augstāku, nekā šobrīd jebkurš līdzvērtīgs objekts Vecrīgā.
To rāda gan nekustamo īpašumu kompāniju vērtējums, gan arī visu pēdējā laika Vecrīgas tirgus darījumu salīdzinājums.

Tāpēc aicinu neizplatīt patiesībai pilnīgi pretējus "viedokļus". Jebkurš prāvests vai cits LELB revīzijas komisijas loceklis ir tiesīgs gūt ieskatu šajos dokumentos LELB Īpašumu komisijā.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.10.13 11:49:08
indriķis (labs)
Tieši tādēļ,ka jūsu ņemšanās ir tik uzskatāms piemērs, kā nav labi darīt, es arī ierosinu, ka jums abiem nevajadzētu pat mēģināt risināt LELB situācijas
Aivars
# Iesūtīts: 2010.10.13 11:52:52
Vienkārši balss
Nu, bet Ivoze jau arī runāja par to šobrīd , tieši tāpat kā Tu. Par to jau neviens te nav strīdējies, ka tā pārdošana atbilst šīm `krīzes laika` cenām.
Cits jautājums, kā šis darījums izskatīsies pēc gadiem 5 no ekonomiskā viedokļa. Un kā tas izskatās iepriekš zīmētās optimistiskās vīzijas kontekstā.
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.10.13 11:52:56
Aivar, bet vai tad es mēģinu risināt ?
Es draudzīgi pavelku uz zoba mīļos satversmjreformatorus.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.10.13 11:55:54
indriķis (labs)
Velkot uz zoba, vienmēr iepriekš jāapdomā, cik stipri tas zobs mutē spēs noturēties
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.10.13 11:58:59
Tikpat, cik satversmjreformas.
Vienkārši balss
# Labojis Vienkārši balss: 2010.10.13 12:01:01
Aivars
Nē, šī pārdošana NEATBILST krīzes laika cenām, jo Doma laukuma 1 pārdošanas cena atbilda tieši NEkrīzes laika cenu līmenim.

Gaidīt un sapņot par vēl tālākiem laikiem, kad varbūt nezinkad cenas kāptu vēl augstāk nekā treknajos gados, cerēt uz medni kokā laikā, kad pat valsts, ne tikai daudzas firmas un ģimenes ir lielās finansiālās grūtībās, būtu visai irracionāli.
Metriņš
# Iesūtīts: 2010.10.13 12:04:21
Vienkārši balss Nu re - brīnumi notiek :-)
Aivars
# Iesūtīts: 2010.10.13 12:04:31
Vienkārši balss
Baidos, ka arī Tu neesi nekāda nekustamo īpašumu pārdošanas speciālsite . Dzīvosim, redzēsim, kas kā būs, kas kā nebūs!
Vienkārši balss
# Iesūtīts: 2010.10.13 12:06:48
Aivars
Tu arī nē!
Tāpēc ielūkosimies dokumentos. Dari to, esi informēts un runā par faktiem, nevis viedokļiem.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.10.13 12:09:12
Vienkārši balss
Man nepietiek ar dokumentiem. Tie ir tikai papīri, kas kaut kā apraksta viena darījuma tehnisko pusi. Man vajag vairāk faktu. Tikai tad, kad pēc gadiem varēs izsvērt visus notikuma aspektus, uzskatīšu, ka esmu puslīdz informēts par notikušo
Raimonds
# Iesūtīts: 2010.10.13 12:11:33
Vienkārši balss
Tā vai citādi tirgus cena, ekonomika utt., bet fakts paliek fakts esat nopārdevuši mūsu Alma Mater. . Nopārdots ir tas uz ko tik daudzi mācītāji vēl līdz pēdējam cerēja - būs studijas, būs tālākizglītība, akreditācija, pakāpiens studēt iespējām utt., bet tagad faktiski tam visam pielikts punkts. Nabaga LA tagad vairāk cīnās paši ar sevi un izdzīvošanu. No malas tas izskatās tā, ka esam nozāģējuši zaru uz kura esam sēdējuši. Ticiet, nav jau nekādas motivācijas kurināt vai ķert kreņki, tur vairs neko nevar darīt, kas izdarīts izdarīts, bet neviens sajūta, ka esam nopārdevuši kaut ko vairāk.
biedram "no malas" [81.198.4.117]
# Iesūtīts: 2010.10.13 12:13:51
Raimonds vai tad Mārstaļu ielā nekas nenotiek?
Raimonds
# Iesūtīts: 2010.10.13 12:15:57
biedram "no malas" [81.198.4.117]
Kā rakstīju šobrīd viņi ir vairāk nodarbiāti paši par sevi - kurš strādās, kuram jāaiziet utt.
Jānis Kalniņš
# Labojis Jānis Kalniņš: 2010.10.13 12:26:58
Aivarsindriķis (labs)

Labi, mīlulīši, jūs nu galīgi aizejat oftopikā!

Te Mrlins man atbildē izteica tādu frāzi, ka bīskapu kolēģija nodarbojas ar garīgām lietām, bet laicīgās lietas pārvalda virsvalde tās sekretāra vadībā.

Ja tas tiešām tā, tad nu galīgi nepieļaujami virsvaldes sekretāru iecelt, tas ir jāievēl sinodei.

Otrs blakus joprojām neatbildētais jautājums: Kādēļ virsvaldei jācenšas pārvaldīt VISAS LELB mantiskās lietas? Es tā domāju, ka tieši šis aspekts arī izraisījis pašreizējos situāciju, jo kur liela nauda, tur lieli kārdinājumi un lielas aizdomas par savtīgām interesēm. Skaidrs, ka pašreizējie īpašumu pārvaldītāji, lai ko arī Vienkārši balss te neteiktu, ir sevi parādījuši kā neprofesionālus šajā jomā - viņi nespēja paredzēt un iekļaut savā projektā tuvojošās krīzes briesmas; viņi pilnīgi vieglprātīgi paņēma milzīgu aizņēmumu kaut kādu tūlītēju labumu vārdā un pat nekaunas tagad paziņot, ka redziet - lielais GASNa ieguvums ir tas, ka vismaz 2 gadus mācītāji varēja saņemt pieklājīgu atalgojumu. Cita starpā atļaušos minēt, ka tomēr NEVIENS mācītājs nesaņēma tik lielu atalgojumu kā virsvaldes darboņi!

Manuprāt tas optimālais baznīcas modelis pavisam primitivizējot, būtu tāds: Centrs - bīskapi, virsvalde u.c. darbojas tikai risinot baznīcas kopīgās funkcijas: izglītība, garīgā vadība. Īpašumu apsaimniekošanai mums jau ir Patorāts, kas pilnīgi tiek galā ar virsvaldes īpašumiem, un ja nu kāda draudze grib savus īpašumus tam nodot, tad tā nu ir tās pašas darīšana.
Atsevišķo draudžu īpašumi ar tai atbilstošo saimniecību un finansēm, kā arī mācītāju atalgošanas lietas ir katras draudzes personīga lieta, par kuru virsvaldei ir tik vien daļas, lai nenotiktu ļaunprātīga izsaimniekošana. Lai to uzraudzītu, nav vajadzīga NĪK, pietiek ar prāvestu, kurš vajadzības gadījumā vēršas pie Pastorāta pēc konsultācijām. Tādā kārtā tiks celta prāvestu autoritāte un nozīmīgums, kā arī stingri vien decentralizēta visa sistēma, tajā pašā laikā pasargājot draudzes no aplamībām.
Satversmē ir ierakstīts, ka mācītāja atalgošana ir katras draudzes pienākums un lai nu tās to risina. Katrā zinā ikviena draudze mēģinās pēc labākajām iespējām risināt sirsnīga un dedzīgi kalpojoša mācītāja atalgojuma lietas, a savādākiem... Vai no tiem ir jēga arī tad, ja maksā lielu algu? Man Vanags pats personīgi atzina, ka algas, protams, neatrisina kalpošanas kvalitātes jautājumus.

Nu lūk, ja mēs beigsim te riet viens uz otru, `bet mēģināsim atrast problēmas kodolu un vajadzības gadījumā arī izgriezt aklo zarnu, (kura, kā zināms, ir strupceļš un vien dažādu drazu uzkrājēja), tad arī atradīsim labu veidu, kā atrisināt pašreizējās grūtības. Bet tas nebūs iespējams, kamēr visi, es uzsveru, VISI neatkāpsies no arogances un savtīguma. Respektīvi - tas bija tas saturīgākais, ko bīskaps Pāvils Jelgavā teica - mums vajadzīga grēksūdze! Varbūt bīskapu kolēģija vajadzētu izsludināt tādu vispārēju Baznīcas grēku nožēlu, kā tas notika VD?!
Pīlēns Pēks
# Iesūtīts: 2010.10.13 12:27:28
LA gals - mūzika, kurā klausīties romiešiem.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2010.10.13 12:50:23
IVOZE

A zini kāpēc - tāpēc, ka ir ļoti nekristīgi kādam pateikt: "tu esi nejēga", vēl nekristīgāk ir par kādu pateikt, ka viņš ir atbildīgs vistiešākajā veidā par 18 000 Ls izsaimniekošanu kādā draudzē. Tas protams, ir nieks. Un vēl - tāpēc, ka kaut kādā veidā viņi visi ir viens no otra atkarīgi un brūkot vienam ķēdes posmam, sabruks visa ķēde!

Vienkārši balss
Lūdzu neaizmirsit man atgādināt, ka es kārtējo reizi superskaidros un superprofesionālos darboņus apleju ar apmelojumu samazgām!
biedram "no malas" [81.198.4.117]
# Iesūtīts: 2010.10.13 12:55:20
Jānis Kalniņš baidos, ka virsvalde nebūs ar tādu plānu mierā -kā tā varēs līdzšinējās algas?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 15 . 16 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 171 , pavisam kopa bijuši: 24578