atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Par kristību maksu baznīcā
Treeshadow
Iesūtīts: 2010.10.05 10:31:27
Sveicināti! Man ir viens sasāpējis jautājums... Vēlos kristīt savu bērnu luterāņu baznīcā, kur esmu es pati kristīta un svētīta, arī vīrs, esmu draudzē... viss tā kā būtu kārtībā. Diemžēl neesmu aktīva baznīcas apmeklētāja, bet no tā jau nemainās mana ticība Dievam... Mācītājs mums prasa konkrētu samaksu par kristībām un papildus vismaz par ieprieksējo gadu samaksāt draudzes gada maksu, citādi nevarēšot kristīt manu bērnu... Man tas liekas pavisam absurds, ka caur naudu man ir jānopērk ticība un tiek uzspiesta šī maksa. Es vēl saprotu un biju rēķinājusies ar to kristību maksu, bet tagad man vēl pasaka, ka vismaz par iepriekšējo gadu jāmaksā draudzes gada maksa, kas nemaz arī nav tik maza summa... Vai tas ir normāli, ka man obligāti ir jāmaksā, jo citādi nevarēs nokristīt bērnu? Cik zinu, tad ļoti daudzās baznīcās viss ir uz ziedojuma pamata... Ko man tagad darīt? Vai tas ir taisnīgi no baznīcas puses?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
AutorsZiņas teksts
godwit
# Iesūtīts: 2010.10.06 09:57:57
Metriņš
"Kā domā vai nevarētu būt kristieša dzīvē posms, kad viņš ir tikai ņēmējs. Un Tu viņam ar kāju pa pakaļu... "

Jā, šim es piekrītu!
Metriņš
# Labojis Metriņš: 2010.10.06 10:00:24
godwit jautājumu uzdevu Vilkam un tas bija saistīts ar sekojošu tekstu:
Individuālā kristietība, kādu ir izdomājuši ļaudis sev mūsdienās

Tur gan bija neliels paskaidrojums bet man ar to bija par maz skaisto Ainār.

http://www.apollo.lv/portal/fun/articles/216516
bitukas
# Iesūtīts: 2010.10.06 10:12:46
godwit
Par to "ar kāju pa pakaļu" šķiet es atbildēju.
vilks
# Iesūtīts: 2010.10.06 10:13:02
Metriņš
ne par tēmu, bet ko Tu domā par mūkiem vientuļniekiem?
arī mūki vientuļnieki praktiski nekad nav tikai vieni paši, viņi ir piesaistīti kādai tuvējai kopienai. Viņiem katram ir kāds brālis, pie kura viņi iet uz grēksūdzi u.tml.
godwit
# Iesūtīts: 2010.10.06 10:15:52
vilks

Tieši tā. piemēram Sarovas Serafims dzīvoja mežā dažus koilometrus attālumā no sava klostera, un gāja uz dievkalpojumiem katru svētdienu!
a_masiks
# Iesūtīts: 2010.10.06 10:17:39
vilks, godwit

tad jau tā vientulība ir tikai zīmēšanās, kurai ar patiesību nav nekā kopīga.
vilks
# Iesūtīts: 2010.10.06 10:34:57
a_masiks
apzīmējums "vientuļnieki" pamatā attiecas uz sabiedrisko dzīvi, un tad tā nav nekāda zīmēšanās.

bet vispār nu jau tas ir oftopiks. īsi esam apsprieduši šo jautājumu, ja kāds grib vairāk, lai ver vaļā jaunu tēmu.
a_masiks
# Iesūtīts: 2010.10.06 10:48:51
vilks
apzīmējums "vientuļnieki" pamatā attiecas uz sabiedrisko dzīvi, un tad tā nav nekāda zīmēšanās.

pavisam mazdrusciņ paturpinot offtopu - ir ir zīmēšanās, ibo grēksūdze un dievkalpojumi ir kristieša sabiedriskās dzīves sastāvdaļa. Ne jau lapu grābšana rudenī....
bitukas
# Iesūtīts: 2010.10.06 11:13:54
Arī lapu grābšana
Sicilia
# Iesūtīts: 2010.10.06 12:02:46
a_masiks
lapu grābšana ir gan sabiedriska dzīve. t;āpat kā snbiega tīrīšana, baznīcas grīdas mazgāšana utt
a kas to darīs? Mācītājs/ priesteris? nē to dara draudze. Un ja draudzē kāds slinks, tad visi pie - 20 sēž aukstā baznīcā un lamājas. a kas vainīgs, kad kalpošanu draudzei neuzskata par sabiedrisko dzīvi un gaida visu uz zelta paplātes?
pich_
# Iesūtīts: 2010.10.06 17:29:30
Sicilia

vai tas ir ziedojums? ja pasaka, ka nedarīs to un to, kamēr netiks nomaksāta konkrēta summa, turlāt papildus arī par iepriekšējo gadu- varbūt tiešām baznīcai šādus maksājumus labāk nosaukt par "biedra/draudzes naudu", nevis "ziedojumu"? ziedojuma būtība taču ir brīvi izvēlēties naudas apjomu, un noziedot jebkurā brīdī. turklāt var taču to darīt anonīmi...

Treeshadow
tu nesatraucies- tavam bērnam nekas slikts nenotiks, ja viņš netiks nokristīts
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.10.06 18:48:22
Kopš kura laika ateists ( ja nemaldos ) pich definēs ziedojuma būtību baznīcā. Tev ir novecojuši priekšstati par ziedojumu.
Treeshadow , kristība piedod grēkus, pestī no nāves un velna un dod mūžīgo svētlaimi visiem tiem, kas tic.
Tā kā vērtē pati, vai savam bērnam ir vai nav vērts vēlēt šādus garīgus dārgumus.
Protams, paturot prātā, ka bērniņš kristīgā ticībā ir jāaudzina, par viņu ir jālūdz un viņš jāved uz dievnamu un kristība ir šī ceļa pamats un sākums.
jāņem verā [84.237.160.240]
# Iesūtīts: 2010.10.06 18:49:04
pich
Tas - par iepriekšējo gadu - nav ziedojums draudzei, bet gan baznīcas, šaajā gadījumā - virsvaldes, uzturēšanai. Savai draudzei vari ziedot jebkurā dievkalpojumā - bez uzskaites. Bet šī - par iepr. gadu - naudiņa tiek sūtīta prom. Un, ja kāds dr. loceklis to nesamaksā, tad draudze no savas kases par viņu šo naudiņu ņem un sūts prom - virsvaldei. Vai saproti sistēmu? Kāpēc gan draudzei ir jāmaksā par kādu, kurš tikai skaitās un ik pa laikam parādās, lai atkal draudze viņam tikai dāvinātu? Rakstītāja nemaz nav tik nabaga, kā sevi rāda.
Vienkārši balss
# Iesūtīts: 2010.10.06 21:55:49
jāņem verā [84.237.160.240]
Tā nu gluži nebūs vis. Tā pagājušā gada maksa, tāpat kā šī gada, ietver sevī visminimālāko atbalstu gan savas draudzes, gan attiecīgā prāvesta iecirkņa, gan Virsvaldes darbam.
pich_
# Iesūtīts: 2010.10.06 23:38:43
indriķis (labs)

tu tikai apstiprini to, ko jau iepriekš minēju- "ziedojums" baznīcas kontekstā nav tas pats, kas "ziedojums" visur citur.

es tiešām ceru, ka ikgadējais maksājums netiek juridiski nosaukts par "ziedojumu" tikai kaut kādu nodokļu dēļ
***** [95.68.65.80]
# Iesūtīts: 2010.10.07 07:45:41
Treeshadow

Diemžēl neesmu aktīva baznīcas apmeklētāja, bet no tā jau nemainās mana ticība Dievam...

Un kā vēl mainās! Ļoti mainās. Pašos pamatos mainās. Ja vien tas nav saistīts ar slimību, kas neļauj staigāt, ieslodzījumu vai citu nepārvaramu varu, tad vārdiem "neesmu aktīva baznīcas apmeklētāja" pilnīgi droši var pievienot arī: neesmu aktīva bībeles lasītāja, neesmu aktīva Dieva lūdzēja, neesmu aktīva sirdsapziņas izmeklētāja, neesmu aktīva grēku sūdzētāja, neesmu aktīva žēlsirdības darbu darītāja, neesmu pat aktīva domātāja par Dievu. Tā taču ir, Treeshadow, vai ne?

Baznīcas apmeklēšana nozīmē Vārda dzirdēšanu, sakramentu saņemšanu, iekšējās dzīves veidošanu. Kā nu var sacīt, ka no tā nemainās ticība Dievam? Piedalīšanās baznīcas dzīvē gan raksturo ticību Dievam, gan maina to.
***** [95.68.65.80]
# Iesūtīts: 2010.10.07 08:08:23
devonas reksis

Bet tomēr - iedomājies, ka cilvēks ar to draudzi nemaz negrib būt kaut kādās attiecībās. Viņš grib kristīties un būt attiecībās ar Jēzu.

Ja negrib būt attiecībās ar draudzi, tad nevajag tajā meklēt kristību. Kristīšanās pēc definīcijas ir iesaistīšanās draudzē. Pats kristības rituāls to pasaka. Kristīties, bet negribēt būt attiecībās ar draudzi ir oksimorons. Jautājums ir arī, vai vispār ir iespējams piederēt Jēzum citādi kā vien piederot baznīcai. Cilvēks jau var domāt gan šā, gan vāciski, bet šķiet, ka Jēzus pats piederību sev ir iekārtojis caur piederību draudzei.
pich_
# Iesūtīts: 2010.10.07 08:21:46
***** [95.68.65.80]
Un kā vēl mainās

ticība Dievam vai nu ir, vai nav. tad tu gribi teikt, ka ir vēl kaut kādi līmeņi- vairāk ticības, mazāk, spēcīgāka utt?
Metriņš
# Labojis Metriņš: 2010.10.07 08:23:28
***** [95.68.65.80] pilnīgi droši var pievienot arī: neesmu aktīva bībeles lasītāja, neesmu aktīva Dieva lūdzēja, neesmu aktīva sirdsapziņas izmeklētāja, neesmu aktīva grēku sūdzētāja, neesmu aktīva žēlsirdības darbu darītāja, neesmu pat aktīva domātāja par Dievu. Tā taču ir, Treeshadow, vai ne?

Lai darītu Tevis pieminētās augstāk minētās lietas nav nepieciešams iet uz baznīcu.

Jautājums ir arī, vai vispār ir iespējams piederēt Jēzum citādi kā vien piederot baznīcai.
Ir iespējams. Piederot B aznīcai.
vilks
# Iesūtīts: 2010.10.07 08:30:09
Metriņš
Lai darītu Tevis pieminētās augstāk minētās lietas nav nepieciešams iet uz baznīcu.
bet kur tad vēl var sūdzēt grēkus, ja ir teikts - "izsūdziet cits citam savus grēkus"? (Jēkaba vēstulē)
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 192 , pavisam kopa bijuši: 11889