atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Par kristību maksu baznīcā
Treeshadow
Iesūtīts: 2010.10.05 10:31:27
Sveicināti! Man ir viens sasāpējis jautājums... Vēlos kristīt savu bērnu luterāņu baznīcā, kur esmu es pati kristīta un svētīta, arī vīrs, esmu draudzē... viss tā kā būtu kārtībā. Diemžēl neesmu aktīva baznīcas apmeklētāja, bet no tā jau nemainās mana ticība Dievam... Mācītājs mums prasa konkrētu samaksu par kristībām un papildus vismaz par ieprieksējo gadu samaksāt draudzes gada maksu, citādi nevarēšot kristīt manu bērnu... Man tas liekas pavisam absurds, ka caur naudu man ir jānopērk ticība un tiek uzspiesta šī maksa. Es vēl saprotu un biju rēķinājusies ar to kristību maksu, bet tagad man vēl pasaka, ka vismaz par iepriekšējo gadu jāmaksā draudzes gada maksa, kas nemaz arī nav tik maza summa... Vai tas ir normāli, ka man obligāti ir jāmaksā, jo citādi nevarēs nokristīt bērnu? Cik zinu, tad ļoti daudzās baznīcās viss ir uz ziedojuma pamata... Ko man tagad darīt? Vai tas ir taisnīgi no baznīcas puses?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
AutorsZiņas teksts
pich_
# Iesūtīts: 2010.10.06 08:17:27
bitukas
Kāpēc obligāti?
tāpēc, ka izlasi tēmas autora tekstu. ir obligāti jāmaksā, ja gribi saņemt to, ko Jēzum vajadzētu dot bez maksas. vai obligāts maksājums ir ziedojums? un ja cilvēks noziedo 1 santīmu, viņš var tikt kristīts? kāpēc nē?

Kopienai kaut kā ir jāpastāv
jā, bet ir nedaudz jāpadomā, kāpēc tai kopienai nav tāda īsta vēlēšanās maksāt naudu... varbūt pārāk maz solīts?
pich_
# Iesūtīts: 2010.10.06 08:20:29
heh, tikko tā iedomājos, ka ikgadējās biedra naudas nosaukšanai par ziedojumu varētu būt tīri juridisks aspekts- nu tur nodokļi utt...
Metriņš
# Iesūtīts: 2010.10.06 08:32:10
bitukas Treeshadow pati ir kristīta, bet visu savu mūžu, Metriņ, "maksāt" negrib.
Kā Tu to zini? Skaiti to, kas pieder Tev. Neskaiti to, kas atvēlēts Dievam, par to Dievs pats parūpēsies.
bitukas
# Labojis bitukas: 2010.10.06 08:34:19
Piemērs. Manā draudzē tika ievilkts jauns ūdensvads, līdz ar to nevarēja uzreiz nopirkt ogles visai ziemai. To uzzinot kāds draudzes loceklis iedeva vajadzīgo summu. Cits raka tranšeju ūdensvadam, es tīrīju jumta notekas. Ir cilvēki, kuri nes produktus zupas virtuvei, citi no tiem gatavo ēst. Ir kas gatavo visu svētdienas sadraudzības mielastam, ir kas gādā puķes, lai apsveiktu jubilārus. Citi ziedo laiku dziedot korī, diriģējot, muzicējot. Kādi rakstīja projektus, lai baznīcas dārzā būtu bērnu rotaļlaukums. Pensionārs dod 10 ls no savas pensijas, kuriem darbs tie vairāk, kāds iedeva svētdienskolas telpu remontam. Es varētu tā turpināt stundu.
Un lūk, kad cilvēks tiek kristīts(par velti protams), viņš iekļaujas šajā kopienā. Bet ja viņš grib TIKAI ņemt, tad ar celi pa pakaļu!
Kādreiz manai sievai studentu brālībā izmaksāja nometnes, tagad mēs katru gadu dažiem jauniešiem sedzam nometņu izmaksas. BEZ MAKSAS ESAM DABŪJUŠI, BEZ MAKSAS DODAM.
šajā gadījumā cienītā diskusijas ierosinātāja JAU BIJA bez maksas dabūjusi, bet vai pati deva?
Metriņš
# Iesūtīts: 2010.10.06 08:38:43
bitukas Kā domā vai nevarētu būt kristieša dzīvē posms, kad viņš ir tikai ņēmējs. Un Tu viņam ar kāju pa pakaļu...
pich_
# Labojis pich_: 2010.10.06 08:40:45
bitukas

varbūt tagad nokristīsi cilvēku, bet pēc desmit gadiem viņš draudzei simtkārt atmaksās.
tev tikai- te un tagad. pārāk daudz par laicīgām lietām uzvelcies...
bitukas
# Labojis bitukas: 2010.10.06 08:44:08
Metriņš
Protams, ka ir tāds posms.
1) garīgās dzīves sākumā - tad mēs viņu auklējam
2) grūtībās, bet tad viņš stāsta un mēs palīdzam(starp citu arī materiāli)

Bet no Treeshadow rakstītā var saprast, ka viņa ir no tiem brīnumainajiem kristiešiem kam draudze vajadzīga tikai kristībās, Ziemassvētkos un bērēs. Ja neapmeklē draudzi, ko var palīdzēt un zināt?
vilks
# Iesūtīts: 2010.10.06 08:44:54
pich_
pārāk daudz par laicīgām lietām uzvelcies...
piedalīšanās kopienas dzīvē nav laicīga lieta, tā ir daļa no kristieša dzīves. ja kāds, kas sevi uzskata par kristieti, to nesaprot, tad viņš kaut ko ir pārpratis.

Arī autores gadījumā lielākā problēma ir nevis maksa par kristībām (par kuru mierīgi iespējams sarunāt, ka to nevajag maksāt), bet gan nepiedalīšanās draudzes dzīvē, kas liecina par izpratnes trūkumu gan par to, kas vispār ir draudze, gan par to, kas ir kristīgā ticība, kā to māca luteriskā baznīca.
bitukas
# Iesūtīts: 2010.10.06 08:45:11
pich
Man viss ir garīgs
pich_
# Iesūtīts: 2010.10.06 08:49:26
vilks
piedalīšanās kopienas dzīvē nav laicīga lieta, tā ir daļa no kristieša dzīves

labprāt palasītu tās Bībeles rindiņas, kur Kristus ir tā teicis
vilks
# Iesūtīts: 2010.10.06 08:56:06
pich_
Viņš to parādīja ar savu rīcību - pats dzīvoja kopā ar saviem mācekļiem un sekotājiem, sludināt sūtīja cilvēkus pa divi, ja kāds viņam jautāja, kā iegūt mūžīgo dzīvību, parasti teica - seko man. Seko - tātad nāc man līdzi, skaties, kā es rīkojos un dari tāpat. Līdz ar to arī mācekļi/apustuļi vēlāk dibināja draudzes pēc līdzīga principa - dzīve kopienā, kurā visi kopīgi sludina Dieva valstību, savstarpēji palīdz un kalpo arī uz ārpusi visiem tiem, kam ir kādas grūtības.

Individuālā kristietība, kādu ir izdomājuši ļaudis sev mūsdienās (mans personīgais Dieviņš/Jēzus, kuru es pielūdzu mājās un neko vairāk man nevajag) Jaunajā Derībā nekur nav atrodama. Savukārt dzīvei kopienā ir neskaitāmi piemēri, visvairāk, protams, Apustuļu darbos un vēstulēs, kurās parādīta pirmās draudzes veidošanās.
Sicilia
# Labojis Sicilia: 2010.10.06 08:59:41
Treeshadow
Jūs sakat, ka
Es ziedoju ko un cik es varu baznīcai un tas būtu mans pienākums pret baznīcu un draudzi.

un sakat, ka neesat aktīva baznīcas apmeklētāja.
Sanāk, ka esat no tiem, kas brīnās kāpēc vienmēr baznīcā eglītē deg svecītes. Sanāk, ka jūs neko lāgā draudzei nedodat. Un runa nav par naudu. Draudzei var ziedot savu laiku, zināšanas. kaut vai elementāri pašreizējā brīdī var kalpot sagrābjot lapas, kas arī nav mazsvarīgi un kāds mulķis no draudzes to paveic. Tad kāpēc baznīcai - konkrētai draudzei jābūt pienākumam kristīt bērnu? Jo jūs, nebūdama draudzes locekle to vēlaties?

Nē, Nu Valentīns labi ieteica - pameklējat varbūt citu draudzi. Varbūt kāds ar liberālākiem uzskatiem to bērnu nokrista tāpat

Nē, es pieļauju, ka esmu skarba, bet kaut kā man liekas, ja cilvēks kaut ko baigi vēlas, viņam jāspēlē pēc konkrētās spēles noteikumiem. un runa nav par NAUDU...
bitukas
# Labojis bitukas: 2010.10.06 09:02:18
Tāpat Kristus aicināja ziedot. Skat. nabaga atraitni, farizejiem teica, labi, ka jūs ziedojat(tikai sirds attieksmi neaizmirstiet). Un ir vēl piemēri....
Metriņš
# Labojis Metriņš: 2010.10.06 09:27:37
Nu iespējams, ka pēc šiem uzbrukumiem tēmas autore nolems pievienoties kādai draudzei nopietnāk.


vilks ne par tēmu, bet ko Tu domā par mūkiem vientuļniekiem?
devonas reksis
# Iesūtīts: 2010.10.06 09:38:00
Bet tomēr - iedomājies, ka cilvēks ar to draudzi nemaz negrib būt kaut kādās attiecībās. Viņš grib kristīties un būt attiecībās ar Jēzu.
Bet jūs aicināt viņu rūpēties par svecītēm eglītē, sviestmaizēm un tēju pēc dievkalpojuma un puķēm pie altāra, par ko Lk.10:41-42 sacīts "Marta, Marta, tu rūpējies un zūdies par daudzām lietām. Bet tikai vienas lietas vajag, Marija sev izraudzījusies labo daļu, tā viņai netaps atņemta."
Metriņš
# Labojis Metriņš: 2010.10.06 09:39:56
devonas reksis Nē, devonas reksis, pareizais tonis ir čupoties un kas ir citādāks tas ir pret. Diezgan vienkārši.
devonas reksis
# Iesūtīts: 2010.10.06 09:42:21
Metriņš
Es to vismaz Evaņģēlijos neatrodu. "Bet, kad tu Dievu lūdz, tad ej savā kambarī, aizslēdz savas durvis un pielūdz savu Tēvu slepenībā; un tavs Tēvs, kas redz slepenībā, atmaksās to tev."
godwit
# Iesūtīts: 2010.10.06 09:44:27
Metriņš

Ja drīkst, es arī pateikšu par mūkiem vientuļniekiem. Viņi visi ir turējušies pie baznīcas, pazemīgi izpildīdami visas tās prasības. Kad klostera paklausības laiks ir piepildīts, tad Dievs viņus vada tuksneša vientulībā pilnveidot savas dvēseles. Kad tuksneša cīņu laiks ir piepildīts, tad Dievs atkal svētos sūta kalpošanā cilvēkiem. Vai nu viņu atrašanās vieta tiek atklāta vai arī mūks tiek sūtīts atpakaļ uz klosteri, jau kā starecs. Neviens tuksneša vientuļnieks nav noniecinājis draudzi un tās kārtību. Tuksnesī viņš aiziet, nevis tapēc, ka draudze viņam šķistu nepilnīga, bet tēpēc, ka Svētais Gars viņam dod tādu uzdevumu.
Metriņš
# Labojis Metriņš: 2010.10.06 09:44:36
devonas reksis tas pants ir domāts citādāk.

godwit Un ko viņš brīdī kad ir viens dod? Kas mūslaikos ir mūki vientuļnieki? Esi saticis kādu? Un vai tad te kāds runā par draudzes nepilnību?
godwit
# Iesūtīts: 2010.10.06 09:51:32
Metriņš

Piedod, ka neizlasīju visus komentārus, bet kāds konkrēti ir Tavs jautājums?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 97 , pavisam kopa bijuši: 536