atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Par kristību maksu baznīcā
Treeshadow
Iesūtīts: 2010.10.05 10:31:27
Sveicināti! Man ir viens sasāpējis jautājums... Vēlos kristīt savu bērnu luterāņu baznīcā, kur esmu es pati kristīta un svētīta, arī vīrs, esmu draudzē... viss tā kā būtu kārtībā. Diemžēl neesmu aktīva baznīcas apmeklētāja, bet no tā jau nemainās mana ticība Dievam... Mācītājs mums prasa konkrētu samaksu par kristībām un papildus vismaz par ieprieksējo gadu samaksāt draudzes gada maksu, citādi nevarēšot kristīt manu bērnu... Man tas liekas pavisam absurds, ka caur naudu man ir jānopērk ticība un tiek uzspiesta šī maksa. Es vēl saprotu un biju rēķinājusies ar to kristību maksu, bet tagad man vēl pasaka, ka vismaz par iepriekšējo gadu jāmaksā draudzes gada maksa, kas nemaz arī nav tik maza summa... Vai tas ir normāli, ka man obligāti ir jāmaksā, jo citādi nevarēs nokristīt bērnu? Cik zinu, tad ļoti daudzās baznīcās viss ir uz ziedojuma pamata... Ko man tagad darīt? Vai tas ir taisnīgi no baznīcas puses?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Iesūtīts: 2010.10.05 15:47:05
Treeshadow
Bet varbūt tas nav naivums, bet bezkaunība?
Treeshadow
# Labojis Treeshadow: 2010.10.05 15:54:33
Aivars

Jūs uzskatāt, ka mana bezkaunība ir norēķināties par bērna kristīšanu ar ziedojumu vien baznīcai cik uzskatu par nepieciešamu un varēšanu atļauties?
naudas vergs [90.130.173.200]
# Iesūtīts: 2010.10.05 15:56:34
man vienmēr par visu jāmaksā. kad pērku zāles, kad saucu ātros, kad gribu runāt pa mobīlo, ak vai, arī tad kad pa mobīlo nerunāju, tāpat jāmaksā. Jāmaksā par to, ka es dzīvoju Latvijā, par zemi jāmaksā, kad gribu ēst, par siltumu kāda briesmīga nauda jāmaksā, kad ar tramvaju vai trolejbusu gribu braukt, jāmaksā. Mašīnas stāvvieta maksā, pačurāšana maksā. Tur man nav žēl. Bet kad baznīcai latiņš jāizkasa, nē!
Valentīnis
# Iesūtīts: 2010.10.05 15:57:34
Treeshadow
pastaigā pa baznīcām, varbūt izdosies sarunāt izdevīgāk!
Aivars
# Iesūtīts: 2010.10.05 16:01:23
Treeshadow
Ziedojums nav norēķināšanās, bet daļa no Dieva pielūgsmes. Taču attiecībā uz jūsu toni un pretenzijām par nenomaksāto draudzes nodevu, to pārvēršot apsūdzībās draudzei, gan izskatās pēc bezkaunīgas savas pašas alkatības piedēvēšanas citiem.
Jūs nekad neatļautos šādā veidā pieprasīt ko veikalā, kādā kultūras pasākumā, vai kur citur, bet draudzē gribat ar kāju durvis atspert. Tā tomēr ir bezkaunība.
Atvainojos, bet kādam tas bija jāpasaka.
godwit
# Iesūtīts: 2010.10.05 16:13:07
Treeshadow
"Laikam esmu pārāk naiva un cerēju, ka baznīca, ticība ir kaut kas svēts nevis pārvērsts viss par biznesu kā jau viss mūsdienās... katrā ziņā skumīgi... "

Ja luterāņu baznīcā būtu iespējams biznes, tad šķēles un lembergi nerautos uz politiku, bet būtu luterāņu bīskapi. Ar 12 latu ziedojumu švaks bizness sanāk. Ar šadām naudiņām var desmitiem gadu lāpīt baznīcas jumtu un nesalāpīt.
godwit
# Iesūtīts: 2010.10.05 16:15:50
Aivars
"Atvainojos, bet kādam tas bija jāpasaka. "

tev labi padodās pasludināt bauslību! tiešām skaisti
pich_
# Iesūtīts: 2010.10.05 16:41:37

vai tad ziedojums nav kaut kas tāds, kur katrs pats var izvēlēties apjomu? 1 santīms ir ziedojums vai nav?
jeb ir kaut kāda cenu lapa?
liqud [46.109.48.15]
# Iesūtīts: 2010.10.05 16:46:34
pich_ ir jau dzirdēti visādi pastāsti par mācītājiem, kuri īgņojas, ka Dievam saziedotas melnās monētas, jo, redz, Dievam labāk patīkot banknotes un baltās monētas
Aivars
# Iesūtīts: 2010.10.05 16:52:58
pich_
http://www.ziedot.lv/
Treeshadow
# Iesūtīts: 2010.10.05 16:58:20
Pirkšana un pārdošana IR BIZNESS!!! Nekad neesmu uzskatījusi baznīcu par pirkšanas un pārdošanas vietu, bet gan par vietu, kur rast ticību, mieru, apskaidrību utt... Tāpēc uzskatu, ka baznīca nav nekāds tirgus pleķis, bet jūs visi to cenšaties apgalvot. Es ziedoju ko un cik es varu baznīcai un tas būtu mans pienākums pret baznīcu un draudzi.
pich_
# Iesūtīts: 2010.10.05 16:59:07
Aivars

nu?
Valentīnis
# Iesūtīts: 2010.10.05 17:03:19
saziedotas melnās monētas
Rietumeiropas kaitīgā ietekme! nejautājiet vai tik vien viņi tur ziedo, vai lielās naudas pārskaita caur banku - nezinu...
Aivars
# Iesūtīts: 2010.10.05 17:05:22
pich_
Tu interesējies, kur varētu noziedot savu santīmu, cik sapratu? Izvēlies projektu un aiziet!
pich_
# Iesūtīts: 2010.10.05 17:07:08
Aivars

savus ziedojumu projektus es jau sen esmu izvēlējies, un arī aktīvi ziedoju, atkarībā no tā brīža garastāvokļa

es tev prasu- 1 santīms ir vai nav ziedojums?
bitukas
# Labojis bitukas: 2010.10.05 17:26:15
Treeshadow, gadā sakasīt 12 ls, lai pastāvētu, tā vieta, kur Tu gribi Dievu pielūgt ir bizness?
Kad mēs ar draugiem rīkojam tusiņus, dodam naudu pēc iespējas līdzīgās daļās. Ja kādam nav, ceram, ka nākošreiz būs.
Tevi līdzi neņemtu. Jo. Tu būtu, tad, kad Tev nav un nebūtu kad ir.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.10.05 17:29:32
pich_
1 santims ir 1 santīms. 100 lati ir 100 lati. Ziedojums ir ziedojums.
Treeshadow
# Iesūtīts: 2010.10.05 17:33:29

bitukas
Tusiņš ar visu dzerstīšanos, kā tas tagad notiek nav salīdzināms ar kristībām baznīcā.... Piedod, bet tavi uzskati ir sakropļoti... salīdzinājusm pilnīgi nevietā...
bitukas
# Iesūtīts: 2010.10.05 17:36:43
Treeshadow
Cilvēks visu skata caur savas pieredzes prizmu. Arī tusiņus. Pie tam ne par kristībām stāsts, bet par nevēlēšanos uzņemties SAVU atbildības daļu.
Treeshadow
# Iesūtīts: 2010.10.05 17:55:16
bitukas

Njā, katrs saklausa ko vēlas saklausīt... Diemžēl šeit nav runa par nevēlēšanos uzņemties atbildību...

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 126 , pavisam kopa bijuši: 1812