atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Par kristību maksu baznīcā
Treeshadow
Iesūtīts: 2010.10.05 10:31:27
Sveicināti! Man ir viens sasāpējis jautājums... Vēlos kristīt savu bērnu luterāņu baznīcā, kur esmu es pati kristīta un svētīta, arī vīrs, esmu draudzē... viss tā kā būtu kārtībā. Diemžēl neesmu aktīva baznīcas apmeklētāja, bet no tā jau nemainās mana ticība Dievam... Mācītājs mums prasa konkrētu samaksu par kristībām un papildus vismaz par ieprieksējo gadu samaksāt draudzes gada maksu, citādi nevarēšot kristīt manu bērnu... Man tas liekas pavisam absurds, ka caur naudu man ir jānopērk ticība un tiek uzspiesta šī maksa. Es vēl saprotu un biju rēķinājusies ar to kristību maksu, bet tagad man vēl pasaka, ka vismaz par iepriekšējo gadu jāmaksā draudzes gada maksa, kas nemaz arī nav tik maza summa... Vai tas ir normāli, ka man obligāti ir jāmaksā, jo citādi nevarēs nokristīt bērnu? Cik zinu, tad ļoti daudzās baznīcās viss ir uz ziedojuma pamata... Ko man tagad darīt? Vai tas ir taisnīgi no baznīcas puses?
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
AutorsZiņas teksts
pich_
# Labojis pich_: 2010.10.05 11:11:42
lai tēma parādītos citiem, ir jāieraksta pirmais komentārs (lieta, ko foruma adminiem vajag izlabot).

bet tā- absurdi, ja pieprasa samaksu. kurā draudzē?
Valentīnis
# Labojis Valentīnis : 2010.10.05 11:16:50
no baznīcā neredzētiem un nepazīstamiem vienmēr gribēs vai nu kaut ko izmānīt, vai liks izglītoties
vai ziedojums ir mazāks par noteiktu cenu, ir labs jautājums... un vai tā ir laba evaņģelizācija, kaut ko prasīt, tam, kas ienāk reti baznīcā?
pich_
# Iesūtīts: 2010.10.05 11:20:27
Valentīnis
no baznīcā neredzētiem un nepazīstamiem vienmēr gribēs vai nu kaut ko izmānīt, vai liks izglītoties

kas bija domāts ar to "kaut ko izmānīt"?
Valentīnis
# Labojis Valentīnis : 2010.10.05 11:24:21
pich_
neko daudz
Es taču prasts baznīcēns, piemēram, ja nu baznīca gāžas
pich_
# Iesūtīts: 2010.10.05 11:26:56
Valentīnis

?
Valentīnis
# Iesūtīts: 2010.10.05 11:27:53
remontam līdzekļus vajag
pich_
# Iesūtīts: 2010.10.05 11:28:54
Valentīnis

skaidrs. tādiem mērķiem izmānīta nauda nav nekas traks
Sicilia
# Iesūtīts: 2010.10.05 11:29:15
paga paga vai tad baznīcas maksa jums nav 5 ls gadā? kas ir 5 ls gadā?
+ tā ir piederība draudzei.

nesaprotu kāpēc jākrista bērns, ja neej uz baznīcu?
Valentīnis
# Iesūtīts: 2010.10.05 11:29:45
Sicilia
lai neslimo un skolā labākas sekmes!
Sicilia
# Iesūtīts: 2010.10.05 11:31:32
Valentīnis
tā ir māņticība. kristietim nu nevajadzētu tādu sviestu reklamēt
pich_
# Iesūtīts: 2010.10.05 11:32:43
Sicilia

whoa... ko tādu no tevis negaidīju
Sicilia
# Labojis Sicilia: 2010.10.05 11:35:50
pich_
ko?
es zinu svītrām cilvēku, kas maksājuši, lai bērnus nokrista un? Bija smuks tusiņš. saaicina cilvēkus, uztaisa ballīti, iekasē dārgas dāvanas. pēc tam ne paši iet baznīcā, ne bērnus ved. a pamatojums bija - a tā pieņemts. a tā vajag.
Nu piedodiet.
Vēl viens pamatojums - nokristīsim un tad bērns izaugs un lai domā, ticēt Dievam vai nē. Ja tā notiekās, tad gan bērns izaugs un pats nokristīsies, ja gribēs.

Cita lieta, ja vecāki ir kristieši. tad gan bērns jākrista. bet tad arī nav problēmas ar šis naudiņas nomaksāšanu, jo kristietis, kas kaut pāris reizes gadā iegriežas baznīcā p[ieņemu to ir nomaksājis. (mums gan tādas naudas nav jāmaksā)
pich_
# Iesūtīts: 2010.10.05 11:39:03
Sicilia

saprastu, ja to teiktu tāds ateists kā es (gribēju, bet atturējos). savukārt par kristiešiem biju domājis, ka par baznīcas tradīcijām viņi vai nu runā tikai labu, vai nerunā vispār.
prieks par tevi- tā vajag
ja kaut kas nav kārtībā, tad nevajag klusēt
pich_
# Labojis pich_: 2010.10.05 11:40:27
šajā gadījumā gribētu norādīt uz mācītāja šantāžu- kamēr nesamaksāsi, nedabūsi to, ko gribi (lai gan nav taču nekāda pricelist)
Sicilia
# Labojis Sicilia: 2010.10.05 11:40:28
pich_
nu vnk man ir apnikuši šī māņticība un liekulība vai modes lieta
kristiešu bērnu kristīšanu es atbalstu un par to iestājos.

Kāpēc šantāža? Mans priesteris piemeŗam šādiem pajautā vienu vienīgu jautājumu - k;āpēc jūs, kas neapmeklē baznīcu un neticat Dievam vēlaties kristīt bērnu romas katoļu banzīcā? ja cilvēkam ir atbilde, viņš pats ir gatavs iepazīt ticību ( tās ir 10 nedēļas Alfas kursā), viņš bērnu nokrista bez nekādām problēmām. Ja cilvēkam sākas - a tā pieņemt, a es tā gribu a es ticu, bet neuzskatu, ka uz baznīcu jānāk un es taču jums maksāju, dīls nenotiek
Aivars
# Iesūtīts: 2010.10.05 11:40:30
Par to konkrēto summu varētu pastrīdēteis, bet nu ja draudzes padomē kas tāds nolemts, tad gan jau kādi argumenti tur ir, bet par šito - un papildus vismaz par ieprieksējo gadu samaksāt draudzes gada maksu, jau nu gan būtu kauns žēloties. Piečuka žēl Baznīcas kopējām vajadzībām? Ja pārskatat visa `projekta` budžetu, tiem pieciem latiem tur ir tik liela nozīme? Vai vienkārši tas tāds stils - norēķināties ar prusakiem par maltīti restūzī?
pich_
# Iesūtīts: 2010.10.05 11:42:29
Aivars

pieļauju, ka tēmas autoram šis vairāk ir principiāls, ne finansiāls jautājums
pich_
# Iesūtīts: 2010.10.05 11:45:30
Sicilia

vai tik Jēzus tieši nebija tas, kurš neuzstāja uz baznīcas apmeklēšanu? vai tad ir obligāti jāapmeklē baznīca, lai skaitītos kristietis?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.10.05 11:45:39
pich_
Nu tiešām tā izklausās, ka te ir viens žēlīgs `kapeikas*****`, kam vienmēr viss pienākas par smukām acīm, un i tad vēl citi ir nelieši
atbilde [46.109.54.175]
# Iesūtīts: 2010.10.05 11:46:36
Ja jau neesat maksājusi draudzes gada maksu, ko draudze atdod prom Virsvaldei - Virsvaldes uzturēšanai, tad jau nemaz neesat šīs draudzes locekļi. Šķiet, ka Virsvaldes noliktā summa šogad ir 5,50 vai 6,50 ( īsti neatceros, un tur iekšā varbūt vēl nodeva prāvesta iecirknim). Baznīcas satversme paredz, ja draudzes loceklis vismaz (!!) vienreiz gadā nesaņem Svēto Vakarēdienu un nemakšā šo "nodokli", tad tas slēdzams no sarakstiem. Tā ka jūs varat tikt uzņemti atpakaļ draudzē tikai atjaunojot šīs lietas. Mācītājs nevar darboties pa draudzi kā pa savu istabu. viss notiek noteiktā kārtībā. Kristību maksas gan parasti nav - ja nu to nenosaka īpašs padomes lēmums, bet finansiāli atbalstīt draudzi (ja ne citā, tad kaut vai šajā kristību reizē) būut pavisam normāli. Jūs par šīm lietām spriežat kā tādi, kas patiešām nav draudzes apmeklētāji, un kā tādi, kas neko no tām nesaprot. Bet ticība gan no baznīcas neapmeklēš
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 34 , pavisam kopa bijuši: 10718