atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Par fotografēšanu baznīcā
Zaurs
Iesūtīts: 2007.08.23 19:52:25
Reizēm gadās, ka ļaudis, kam ar Baznīcu mazāka darīšana bijusi, cenšas kristības un iesvētības, mazāk - bēres - iemūžināt foto vai video formā.
. 1 . 2 . >>
AutorsZiņas teksts
Zaurs
# Iesūtīts: 2007.08.23 19:52:45
Un reizēm viņu mēģinājumi labāk iemūžināt notiekošo ir skaidri traucējoši pie altāŗa notiekšajām darbībām. Kā jūs domājat - vai ir labi un pareizi baznīcā fotografēt? Kā un kādā veidā to atļaut? Kāpēc neatļaut?
Balss
# Iesūtīts: 2007.08.23 21:14:04
Par to tu labāk padiskutē sadaļā priviliģētiem lietotājiem. Ko lai te saka un spriež laji?
Zaurs
# Iesūtīts: 2007.08.23 21:31:17
Man šķiet, arī lajiem ir ko teikt jautājumā. Piemēram - man nekad nav bijis skaidrs, kāpēc vispār jāfotografē baznīcā. Varbūt kāds var par to pastāstīt? Vai arī dot pamatojumu, kāpēc tas būtu jādara. Tas palīdzētu veidot pozitīvākas attiecības ar tiem, kas ienāk baznīcā.
Balss
# Iesūtīts: 2007.08.23 21:40:22
Zaurs
Tu esi mācītājs un to nezini?
Laikam tāpēc jāfotografē, ka cilvēkiem nu ir tāds paradums - censties saglabāt atmiņas kaut kādā redzamā veidā...
Zaurs
# Iesūtīts: 2007.08.23 21:55:39
Zaurs nav mācītājs, bet evaņģēlists. Un tiešām nezina, kāpēc būtu jāfotografē kristības un iesvētības, ja tas traucē dievkalpojuma norisei, jo novērš uzmanību ar zibspuldzēm un pārlieku tekalēšanu nevietā.
Andis Atvars [84.237.167.160]
# Iesūtīts: 2007.08.23 21:59:27
man nekad nav bijis skaidrs, kāpēc vispār jāfotografē baznīcā.
Zaurs
Vai neesi savā mūžā neviemu fotografiju redzējis..., bet no rakstītā bezmaz vai tā jāsecina. Fotografē, lai paliktu atmiņas, lai kaut kas būtu nākamām paaudzēm ko parādīt. Baznīcā..., bet kādēļ nē? Protams līst otra sirdī lūgšanu, Vakarēdiena laikā man arī nepatiktu, bet citā laikā... nu protams, ja mācītājam ieraugot fotoaparātu ceļi ļodzas un mēle vairs neklausa, tad protams tā jau ir cita lieta...
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.08.23 22:00:54
Zini, es tiem fotogrāfiem skaidri pasaku, lai man netraucē. Ja šie ir pārāk uzbāzīgi, tad reiz pat atļāvos ceremonijas laikā tādam aizrādīt. Lai jau fotografē, bet to jau var izdarīt korekti un mūsdienu tehnika to ļauj darīt arī bez zibspuldzes. To nu gan neļauju lietot, tas tiešām traucē.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.08.23 22:03:03
Andis Atvars

Tas nu bija galīgi nekorekts uzbrauciens! Tu laikam pārāk esi no KLBistiem samācījies! Zaurs jautājumu uzdeva ļoti pareizu!
Balss
# Iesūtīts: 2007.08.23 22:13:01
Andim taisnība.
Tu pats, Jāni Kalniņ , nemaz neesi ar to maigāko mēli un izsvarotāko valodu, tāpēc nemeklē skabargu Andim!
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.08.23 22:17:06
Balss

Par to maigumu Tev nu pilnīgi taisnība! Bet līdz Konrādijam man vēl tālu, tas pat Tev jāatzīst.

Bet uzbrauciens bija šis: nu protams, ja mācītājam ieraugot fotoaparātu ceļi ļodzas un mēle vairs neklausa, tad protams tā jau ir cita lieta... Tas nemaz nebija kristīgi.

Toreiz, kad uzbraucu fotogrāfam, viņš palūdza, lai paejot maliņā, savādāk neredzot kristāmo bērniņu!
Andis Atvars [84.237.167.160]
# Iesūtīts: 2007.08.23 22:25:12
Jānis Kalniņš
Esmu apmeklējis arī KLB dievkalpojumus, bet esmu joprojām LELB. Kāpēc? Laikam jau ir kāds iemesls...
Cita stilu kopēt? Priekš kam, ja paša ir jāapvīlē, lai nepaliktu pārāk dziļas brūces. Uz korektiem jautājumiem- korektas atbildes un komentāri, uz nekorektiem jautājumiem un komentāriem- analoģiskas atbildes un komentāri. man nekad nav bijis skaidrs, kāpēc vispār jāfotografē baznīcā.
Andis Atvars [84.237.167.160]
# Iesūtīts: 2007.08.23 22:31:21
A kas tas Konrādijs?
Andis Atvars [84.237.167.160]
# Iesūtīts: 2007.08.23 22:40:14
Jānis Kalniņš
Bet uzbrauciens bija šis: nu protams, ja mācītājam ieraugot fotoaparātu ceļi ļodzas un mēle vairs neklausa, tad protams tā jau ir cita lieta...
Redz mani šis uzbrauciens nemaz neaizskārtu, vienīgi tad, ja man būtu šādas problēmas... Vai zini kādu mācītāju, kuram minētā problēma ir aktuāla?
Balss
# Iesūtīts: 2007.08.23 22:43:21
Andis Atvars
Vecais Konrādijs, ja pareizi atminos, bijis kāds Kurzemes mācītājs ar visai asu mēli, kas arī no kanceles atļāvies visādus jokus un uzbraucienus.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.08.23 23:38:19
Konrādijs, ja pareizi atceros, vārdā Vilhelms, bija mācītājs Jelgavas sv. Annas baznīcā 20. gs. sākumā. Viņš bija slavens ar savu aso mēli un baznīca vienmēr bijusi pārpildīta. Jau viņa dzīves laikā bija iznākusi grāmatiņa ar viņa citātiem. Te viens no tiem (pēc māc. Tāļa Rēdmaņa pārstāstījuma):

Reiz superintendants atbraucis pārbaudīt sūdzības par mācītāju. Konrādijs no kanceles uzrunā draudzi: "Mīļā draudze, jūs visi esat ēzeļi... jo katram sava nasta nesama! Es esmu vēl lielāk ēzelis, jo bez savējās man jānes arī jūsu nastas. Un šodien mēs mīļi sveicam mūsu superintendanta kungu, kurš nes mūsu visu nastas!"
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.08.23 23:40:46
Andis Atvars

Zini, man šī problēma nav aktuāla, bet vienalga kaitina tie fotogrāfi un filmētāji. Daži reizēm to dara tā, ka visiem jāsaprot, ka tieši viņš ir uzmanības centrā, nevis kristības vai laulības. Lai dara korekti vai nemaz. Tas arī viss.
Balss
# Iesūtīts: 2007.08.23 23:46:16
Jānis Kalniņš
Lai dara korekti vai nemaz. Protams, tam mēs vairums varam piekrist. Te tikai radās zaura dīvainais jautājums.
Andis Atvars [84.237.167.160]
# Iesūtīts: 2007.08.24 00:03:34
Jānis Kalniņš
Man arī patiktu Vilhems Konrādijs... vienkārši eleganti... augsto viesi nosaukt par "lielāko ēzeli"...
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.08.24 00:05:00
... un pie tam tā, ka nedrīkst apvainoties!
kaut..
# Iesūtīts: 2007.08.24 00:45:23
Labvakar!
Kuri te KLB piesauca....??? nu jūs pat savā starpā nevarat parunāt bez KLB ... un varu pateikt ka visi KLB nav tādi braucēji.... bet vienmēr pamana to aktīvākos.... un spriež pēc tiem... galīgi negudri!
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 6 , pavisam kopa bijuši: 365