atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Evolūcija
pich_
Iesūtīts: 2010.09.21 15:59:24
Bībele mums māca par to, kā pasaule tika radīta. Tai skaitā visi tās iemītnieki ar uzdevumu vairoties.
Gribētu pajautāt par šo gadījumu . Austrālijā ir ķirzaku suga, kas, lai vairotos, dēj olas. Tomēr atsevišķi šīs pašas sugas kustoņi, kas dzīvo savādākā vidē (aukstākā), ir sākuši laist pasaulē dzīvus mazuļus.
Un te ir novērojams pats evolūcijas process pilnā krāšņumā. Tā kā evolūcija norit ciešā saistībā ar klimata izmaiņām, tad var izsecināt, ka gadījumā, ja kaut kādu iemeslu dēļ attiecīgajā Austrālijas reģionā iestātos vēsāks klimats- šī ķirzaku suga no olu dēšanas evolūcijas rezultātā pārietu uz mazuļu dzemdēšanu.

Jautājums- vai Dieva plānā ir iekļauti šādi pielāgošanās procesi (evolūcija)? Un kas par to liecina?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 34 . 35 . >>
AutorsZiņas teksts
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.01.24 11:41:34
masiks, nu teoreetiski taa 2.3 miljonu gaismas gadu prikols atrisinaas ar veco labo inflaaciju, kur peec apreekjiniem (hvz kaadiem) sanaak, ka inflaacija notika aatraak par gaismas aatrumu... nu tas ir taa, ka balons var izplesties aatraak nekaa pa balona virsmu staigaajoshu gaismas kustiiba...

Tas taa... vismaz ja es staaveetu 6k kreacionista poziicijaa, taa atbildeetu Es tik neesmu vinja pusee...
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.01.24 11:45:23
Liikcepure, un kaarteejais gadiijums, kad wiki iebrauc auzaas.

Kas interesanti, ID pretinieki kaareiz meegjina (visai neveixmiigi) opereet ar "kreacionisma" apsaukaashanos, neiedziljinoties nedz kreacionisma nedz ID principaalajaas definiicijaas un atshkjiriibaas.

Tas ir principaa ad_hominem argumentaacija, kas ir apmeeram taa... Taa kaa tu esi kristietis, tad tavi zinaatniskie spriedumi nevar buut pareizi, neatkarigii no pieraadiijumiem ko tu liec priekshaa.

Tieshi taapat varam arii noliegt Darvinismu, jo vairums darvinistu ir ateisti, taadeejaadi vinju uzraadiitajiem spriedumiem un pieraadiijumjiem nevar uzticeeties, jo viss ko vinji grib panaakt ir ateismu kaa state-scientific view uzspieshanu. Shitais nazis griezh abos virzienos.

Ibo, ja tu gribi iestaaties PRET ID, tev vispirms dereetu zinaat kas ir ID argumenti un pasha ID definiicija, ibo, ja tu taapat kaa pich_ izej no pienjeemuma, ka Mulders ID uzskata par jeedziigu taapeec, ka ir lasiijis un tic Genesis, tad tu vienkaarshi faktiski saviem oponentiem dod briivbiljeti, ibo kaujies nevis pret vinju argumentiem, bet pret sevis uzpuustu gaisa burbuli... kas absoluuti netraucee ID turpinaat savu darbiibu
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.01.24 11:46:32
a_masiks, ej ej, kopsh kura laika 12 miljardi, vaitad nebij 13 koma kaut kas... tb tuvaak 14 miljardiem?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.01.24 11:47:33
Nejauc, inflacijas faze bija pirms veel bij izveidojusies atomaara viela un attieciigi jebkaadas galaktikas.

Nu jemot veeraa ka BB teorijas mainaas katrus 20-30 gadus, es veel vispaar neuzskatu ka sheit debate ir beigta un taa teikt, tur klaat neviens nestaaveeja, viss kas tev ir tagad pa 3o staavu izmestu klavieru pliishanas vieglas atskanjas... peec kuraam tagad meegjinaam uzmineet kaadas bij klavieres
pich... [82.145.208.95]
# Iesūtīts: 2011.01.24 12:00:38
atšķirība starp evolūcijas piekritējiem un ID piekritējiem ir tāda, ka pirmie izvirza savas teorijas un uz to bāzes veic pētījumus, kamēr otri to vien dara, kā meklē caurumus citās teorijās.
būtu visi tie "zinātnieki" labāk izteikuši kādu neapgāžamu apgalvojumu par labu ID un zem tā parakstījušies. tādi vispār ir (izņemot Bībeli)?
a_masiks
# Iesūtīts: 2011.01.24 12:11:35
Jošs Mulders
a_masiks, ej ej, kopsh kura laika 12 miljardi, vaitad nebij 13 koma kaut kas... tb tuvaak 14 miljardiem?
bija, bija. Bet pats saproti - uz 6k gadiem 12 vai 14 miljadri (miljons reižu vairāk) lomu nekādu vairs nespēlē. Pie kam bliezt ar 14 miljardiem ir grūti lielā attāluma un nedrošās mērīšanas dēļ. Tāpēc es tā pieticīgi - tuvākā galaktika, 2,3 miljoni (kas arī ir stipri vairāk par 6k), ij drošticams attālums.

masiks, nu teoreetiski taa 2.3 miljonu gaismas gadu prikols atrisinaas ar veco labo inflaaciju, kur peec apreekjiniem (hvz kaadiem) sanaak, ka inflaacija notika aatraak par gaismas aatrumu... nu tas ir taa, ka balons var izplesties aatraak nekaa pa balona virsmu staigaajoshu gaismas kustiiba...
nea, neatrisinās. Runa ir nevis par gaismu, kas nāk lielās inflācijas apstākļos, bet gan jau kvazistacinārā stāvoklī esot. Tb - plinīgi pie kājas, vai Andromēda uz turieni aizlidoja, vai jau atradās un vai atrodas tur šobrīd - būtiski ir tas, ka mēs tagad redzam gaismu, kas nāk no tās vietas. Ij laiks, kas vajadzīgs gaismai lai atnāktu līdz mumsīm - nieka 2,3 miljoni gadu. Pie kam gaisma NEVAR atnākt ātrāk sarkanās nobīdes dēļ. Tb - ja gaisma nāktu ātrāk par savu ātrumu - mums būtu nenormāla zilā nobīde spektrā.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.01.24 13:30:13
a_masiks, nu kaa... vot novelkam uz balona striipu, un tad piepuusham balonu, striipa jau palix... tik nu jau taa buus daudzreiz garaaka par saakotneejo

labi man personiigi po fenji, mans nav 6k kreacionists
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.01.24 13:36:58
atšķirība starp evolūcijas piekritējiem un ID piekritējiem ir tāda, ka pirmie izvirza savas teorijas un uz to bāzes veic pētījumus, kamēr otri to vien dara, kā meklē caurumus citās teorijās.

Tas tu taa domaa? Tobish tu domaa, ka ID neveic nekaadus peetiijumus? Es agraak jau ieliku linkus uz dazhaadiem peer-review rakstiem kas ir kaareiz ID darba rezultaats.
Piekam, peetiijums, kas paraada kaadas teorijas invaliditaati ARII ir peetiijums. ID, piemeeram veic peetiijumus tajaa, kaadas ir evoluucijas robezhas. Evolucionisti shaadus peetiijumus neveic un negrib veikt, jo grib ticeet, ka evoluucija var visu... dajosh tik daudz laika.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.01.24 13:38:54
būtu visi tie "zinātnieki" labāk izteikuši kādu neapgāžamu apgalvojumu par labu ID un zem tā parakstījušies.

Redzi tu joprojaam putro ID ar kreacionismu. ID vispaar uz Biibeli nereferenceejas. Un pagaidaam, redzi, shie neapgaazhamie pieraadiijumi jau ir izteikti, un Darvinistiem nav izdevies tos apgaazt - piemeeram apgalvojums, ka jauni nebijushi funkcionaali DNS kodu gabali nav iespeejami evoluucijas procesaa rasties. Pagaidaam nevienam nav izdevies to apgaazt.

Taapat pagaidaam nevienam nav izdevies empiiriski demonstreet, piemeeram flagellum iespeejamo evolucionaaro pathway.
pich_
# Iesūtīts: 2011.01.24 13:45:07
Jošs Mulders
`ID neveic nekaadus peetiijumus? Es agraak jau ieliku linkus uz dazhaadiem peer-review rakstiem kas ir kaareiz ID darba rezultaats
mēdzu nelasīt tavus garos palagus- būšu palaidis garām. nu ok- iedod linku, kas pierāda ID neapgāžamo patiesību. labprāt palasītu.

Evolucionisti shaadus peetiijumus neveic un negrib veikt, jo grib ticeet, ka evoluucija var visu
muļķības.
kā reiz ir dažādas konferences, kurās ik pa laikam tiek apgāztas iepriekš izvirzītas hipotēzes un teorijas. tāda ir tā zinātne un dažādu argumentu apgāšana ir daļa no zinātnieku ikdienas. palasi kaut vai ilustrēto zinātni.
tieši ID zinātnieki varētu būt tie, kas savas teorijas nespētu kritiski apskatīt, jo tās taču ir izvirzījis pats Galvenais
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.01.24 13:51:47
pich_ tas tikai paraada tavu attiexmi pret sho jautaajumu

pietam ne pirmo reizi vien...

Taalaak ljoti interesanti paraadaas tavi aizspriedumi... Pret ID tu izvirzi prasiibu "iedod linku, kas pierāda ID neapgāžamo patiesību. labprāt palasītu." Laigan mana komenta atbilde bij tieshi pret tavu pretenziju, ka ID vispaar ar zinaatnisko izpeeti nenodarbojas...

Taalaak, kad piemineeju par Evoluucijas shorcommingiem, tad peekshnji izraadaas ka "kā reiz ir dažādas konferences, kurās ik pa laikam tiek apgāztas iepriekš izvirzītas hipotēzes un teorijas. tāda ir tā zinātne un dažādu argumentu apgāšana ir daļa no zinātnieku ikdienas. palasi kaut vai ilustrēto zinātni."

"tieši ID zinātnieki varētu būt tie, kas savas teorijas nespētu kritiski apskatīt, jo tās taču ir izvirzījis pats Galvenais"

Pich vai vareetu pastaastiit no kurienes tu sho apgalvojumu esi izziidis? Vai tu vispaar zini kas ir ID?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.01.24 13:54:35
Iisteniibaa tas ir tas pats, kas pateikt, ka autokatalitisks kjiimisku reakciju cikls nevar spontani rasties.

Nee nav vis. Apgalvojums pasaka, ka funkcionaalaa informaacija nerodas. Nevienu neuztaruc ka rodas autokataliitiskie cikli, ibo tas nav pietiekams nosaciijums lai rastos DNS.

Un viss kas vajadziigs lai apgaaztu sho apgalvojumu, paraadiit empiiriski ka tas ir iespeejams. Njemam DNS par kuru zinaams visa taa geena funkcijas, un evolucioneejam liidz tajaa rodas jauna nebijusi funkcija, kas nav, ieprieksheejaas, piemeeram, degjeneraacija...
a_masiks
# Iesūtīts: 2011.01.24 13:57:46
Jošs Mulders
a_masiks, nu kaa... vot novelkam uz balona striipu, un tad piepuusham balonu, striipa jau palix... tik nu jau taa buus daudzreiz garaaka par saakotneejo

nu un tagad iedomājies, ka strīpas vietā esi uzvilcis smalku sinusoīdu? Kas notiks ar to? Pie kam balons izplešas nevis drusku, bet miljons reižu... tb - gaisma atnāks nevis gaismas frekvencē, bet gan zemo radioviļņu frekvencē. Attiecīci Kosmosam vajag būt tukšam un tumšam - tikai radio skan zvaigznīšu vietā...

labi man personiigi po fenji, mans nav 6k kreacionists
zinu, es tikai pasniedzu tos pierādījumus, kurus sagatavoju "tam tur", kurš bija 6k kreacionists.
pich_
# Iesūtīts: 2011.01.24 14:00:48
Jošs Mulders
Vai tu vispaar zini kas ir ID?

varbūt mēs domājam divas dažādas lietas, nezinu... pēc tava "Tobish tu domaa, ka ID neveic nekaadus peetiijumus? Es agraak jau ieliku linkus uz dazhaadiem peer-review rakstiem kas ir kaareiz ID darba rezultaats" es sapratu, ka tie ir tādi kā inteliģentā dizaina zinātnieki...
a_masiks
# Iesūtīts: 2011.01.24 14:02:27
Jošs Mulders

Un viss kas vajadziigs lai apgaaztu sho apgalvojumu, paraadiit empiiriski ka tas ir iespeejams. Njemam DNS par kuru zinaams visa taa geena funkcijas, un evolucioneejam liidz tajaa rodas jauna nebijusi funkcija, kas nav, ieprieksheejaas, piemeeram, degjeneraacija...

Selekcionēto (ne gēnu inženierijas) kultūraugu noturība pret slimībām vai klimata apstākļiem derēs? Iepriekš slimoja, tagda - nē. iepriekš aprikozes baltijā neauga, tagad aug (neiet runa par globālo sasilšanu, tiek ņemtas vērā normālas ziemas ar normālu aukstumu).
a_masiks
# Iesūtīts: 2011.01.24 14:10:21
Vai tu vispaar zini kas ir ID?

zinu. tā ir kreacionistu apakškopa, kura radās ASV, pēc kreacionisma mācības nobremzēšanas ASV skolās un augstskolās, ibo kreacionisms ir nepiesegta bībeles mācība... Tb - ID ir tie paši vēži, tikai "zinātnes kulītē", tādā veidā cenšoties panākt jamās disciplīnas ieviešanu mācību procesā.
Es protams ceru, ka tāpat kā alķīmija - arī ID var būt radīs ko vērtīgu... taču nekādi neaizmirstu to, no kurienes jamai kājas aug...
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.01.24 14:12:49
varbūt mēs domājam divas dažādas lietas, nezinu... pēc tava "Tobish tu domaa, ka ID neveic nekaadus peetiijumus? Es agraak jau ieliku linkus uz dazhaadiem peer-review rakstiem kas ir kaareiz ID darba rezultaats" es sapratu, ka tie ir tādi kā inteliģentā dizaina zinātnieki...

Nu un tad prichom tu piesauc Genesis u.c. kristiigaas teologjijas aspektus? Ilji projicee savus aizspriedumus?
pich_
# Iesūtīts: 2011.01.24 14:14:14
Jošs Mulders

gribi teikt, ka tiešām ID ar Bībeli nav nekāda sakara? ja?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.01.24 14:16:42
Selekcionēto (ne gēnu inženierijas) kultūraugu noturība pret slimībām vai klimata apstākļiem derēs?

Nederees... nebuus tur jauna ieprieksh nebijusha DNS koda
Pietam ikviens selekcionaars zin cik taalu var aizselekcioneet.

Kaareiz var ieguut kaut kaadus super-kvieshus tad, kad shamos meerkjtieciigi gjeneetiski modificee, tad jaa... bet tas paraada kaareiz ka ID ir speeks...

iepriekš aprikozes baltijā neauga, tagad aug (neiet runa par globālo sasilšanu, tiek ņemtas vērā normālas ziemas ar normālu aukstumu).

Tur nav selekcija, tur ir geenu inzheneerija Plus selekcija kaa jau teicu, ir SELEKCIJA... tobish inteligjents cilveeks atlasa konkreetus iipatnjus, kas izdziivo konkreetos apstaakljos. Gjeneetiski izmainjas nenotiek aarpus sugas robezhaam un jaunas funkcijas nerodaas.

Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.01.24 14:17:18
gribi teikt, ka tiešām ID ar Bībeli nav nekāda sakara? ja?
Nea! ID peetnieciiba ir neatkariiga no Rakstos paustaa.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 34 . 35 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 152 , pavisam kopa bijuši: 35870