atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Evolūcija
pich_
Iesūtīts: 2010.09.21 15:59:24
Bībele mums māca par to, kā pasaule tika radīta. Tai skaitā visi tās iemītnieki ar uzdevumu vairoties.
Gribētu pajautāt par šo gadījumu . Austrālijā ir ķirzaku suga, kas, lai vairotos, dēj olas. Tomēr atsevišķi šīs pašas sugas kustoņi, kas dzīvo savādākā vidē (aukstākā), ir sākuši laist pasaulē dzīvus mazuļus.
Un te ir novērojams pats evolūcijas process pilnā krāšņumā. Tā kā evolūcija norit ciešā saistībā ar klimata izmaiņām, tad var izsecināt, ka gadījumā, ja kaut kādu iemeslu dēļ attiecīgajā Austrālijas reģionā iestātos vēsāks klimats- šī ķirzaku suga no olu dēšanas evolūcijas rezultātā pārietu uz mazuļu dzemdēšanu.

Jautājums- vai Dieva plānā ir iekļauti šādi pielāgošanās procesi (evolūcija)? Un kas par to liecina?
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 34 . 35 . >>
AutorsZiņas teksts
KPax.
# Iesūtīts: 2011.01.26 13:08:32
EzītisMiglā

Citāts ir no Dembska grāmatas.
Te ir no wiki:
"Dembski`s position on intelligent design`s relationship with Christianity has been inconsistent. He has suggested that the "intelligent designer" was not necessarily synonymous with God: "It could be space aliens. There are many possibilities"[84] but has on several occasions been explicit in labelling the designer the Christian God and linking ID with a Christian revival through which Christianity can be restored to its formerly pre-eminent place in society, supplanting "materialist" science. In his book Intelligent Design; the Bridge Between Science and Theology he states "The conceptual soundings of the [intelligent design] theory can in the end only be located in Christ".[85] On the pro-intelligent design website designinference.com Dembski said that intelligent design enables materialism to be replaced with Christianity."
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.01.26 13:12:45
KPax.
Ja Dembskis pats ir kristietis, tad normāli, ka viņa ID skaidrojums vel uz Kristu. Kaut gan no paša ID tas neizriet.
Dembskis nevar pierādīt savu "can in the end only be located in Christ", tāir tāda viņa subjektīva doma "labi būtu, ja", "es ceru, ka".
Vārdu sakot, ID no Dembska Kristus mierīgi var nodalīt nost, un ID no tā necietīs.

Kristiešiem derētu pameklēt, vai tajā ID-ā ir kādi mājieni uz to, ka agrāk viss bija labi, bet tagad ir sabojāts. Tas jau būtu tuvāk kristietībai.
masiks iesmīkņā [87.110.184.238]
# Iesūtīts: 2011.01.26 13:12:57
Jošs Mulders
Luuk Inteeligent Design korekta definiicija ibo naak no to zinaatnieku avotiem, kas ar sho zinaatni nodarbojaas.

varu piedāvāt cienītajam oponentam ezotēriskās zinātnes (??) zinātnieku (??) dotās definīcijas par viņu pašu ... ēeee... zinātni un klasiskās zinātnes pseidozinātniskumu...
Man bija fanīgi vērot kā modris.s augstos toņos pamatoja cik ļoti ezotēriskais okultisms un tīrākās pasakas ir nopietna zinātne...
Nu, piemēram fundamentālie radio/audio pētījumi, radioaparātos un vecos lenšu magnetofonos saklausot aizkapa valstības emisāru monologus, prātojumus un dziļos zemtekstos slēptus norādījumus/pravietojumus.

Lieki teikt - ko es par to domāju. Bet viņi sevi dēvē par zinātniekiem un pētniecības institūtiem. Kā tev šķiet - kurš vērtējums tuvāk patiesībai - mans, wikijas, vai viņu pašvērtējums?
masiks iesmīkņā [87.110.184.238]
# Iesūtīts: 2011.01.26 13:17:37
EzītisMiglā
Citplanētieši der, ......

neder. es jau teicu. Dievs der, neka cits neder. Dievam nav cēlonis, līdz ar to cēloņseku ķēdītes meklējums ar viņu beidzas. Visiem pārējiem, Matrisku ieskaitot - tādas īpašības nav, tāpēc viņi visi (pēc ID teorijas) nonāk nekur citur, kā pie Dieva.
EzītisMiglā
# Labojis EzītisMiglā: 2011.01.26 13:26:09
masiks iesmīkņā [87.110.184.238]
neder. es jau teicu. ... Dievam nav cēlonis, līdz ar to cēloņseku ķēdītes meklējums ar viņu beidzas.
Nu bet mierīgi var būt tā, ka citplanētieši raduišies darviona evolūcijas ceļā, un tad uztaisījuši mūs ar visu Visumu. Nav nekādas ķēdītes jāmeklē.
ID jau nesaka, ka viss līdz augšējam radītāju hierarhijas līmenim noteikti ir radīts. ID saka, ka šeit, mūsējais ir radīts.
KPax.
# Labojis KPax.: 2011.01.26 13:43:55
EzītisMiglā

"Vārdu sakot, ID no Dembska Kristus mierīgi var nodalīt nost, un ID no tā necietīs."

Piekrītu, lai arī nedaudz nosacīti. ID izmisīgi cenšas nodalīties no kreacionisma un definēt sevi par to, kas tas nav, tīri praktisku iemeslu dēļ. Tiesas spriedums 1987. gadā izslēdza iespēju mācīt ASV skolās kreacionismu un tad nu Thaxtons 1988. gadā radīja jaunu kreacionistu kustību - ID - mēģinājumu iebilst evolūcijas teorijai, neizmantojot reliģisku leksiku un varbūt ar domu, iekļūt mācību sistēmā caur sētas durvīm. Tieši tāpēc, manuprāt, nav viegli strikti nodalīt kreacionismu no ID un sekojoši arī ID no konkrētas reliģijas.
Līkcepure [213.102.148.154]
# Iesūtīts: 2011.01.26 13:53:44
Es nezinu par indijas dieviem, bet griekju neder, ibo cik zinaams, nepagjeer pasaules un visuma radiishanu...

Tad jebkura reliģija, kura ietver pasaules radīšanas mītu nav pretrunā ar ID?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.01.26 14:01:32
Līkcepure [213.102.148.154]
Jā. Ar ID varbūt arī nav pretrunā, bet parasti izkrīt citās vietās, astronomijā, piemēram.
Līkcepure [213.102.148.154]
# Iesūtīts: 2011.01.26 14:14:52
Un kas neizkrīt?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.01.26 14:20:07
Līkcepure [213.102.148.154]
Manuprāt, izkrīt visas. Bet attiecībā prer ID neizkrīt praktiski neviena.
masiks iesmīkņā [87.110.184.238]
# Iesūtīts: 2011.01.26 16:44:45
EzītisMiglā
Nu bet mierīgi var būt tā, ka citplanētieši raduišies darviona evolūcijas ceļā,

ja citplanētieši var - kapēc lai cilvēks to nevarētu? Un ja var - kāda vajadzība būtu pēc ID? Tb - ja citplanētieši TO var, tad viņi paši nemaz nav vajadzīgi.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.01.26 16:56:25
masiks iesmīkņā [87.110.184.238]
Cilvēks ta var vai nevar, BET - ID saka, ka šajā, mūsu pasaulē, cilvēks ir radīts. Varbūt kādā citā pasaulē viņš izcēlās pats, bet ne šeit.
Ja palaiž ID-check pret mūsu pasauli, tad iegūstam "ID IR".
Ja palaiž ID-check pret citplanētiešu pasauli, tad iegūstam "ID NAV".
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.01.26 17:10:07
Un neiet runa šoreiz par to, kas ir ID vai kas tas gribētu būt
Aaa nu tad citas fignjas mani ne paaraak incee.

, bet par saistību starp konkrētu reliģiju, iespējams, arī konkrētas tiesas spriedumu un noteikta pasaules redzējumu atbalstoša cilvēka izteikumiem, kurš nejauši ir arī konkrētai reliģijai piederīgais.

Nu a kas... darvinisms un evoluucijas teorija ir materiaalistu un ateistu flagmanjmantinja... Nu un? Cik man ir zinaams, tas tikai ateisti gribeetu taisiti religjisko zinaatniskaa personaala profileeshanu... Es vispaar ceru, ka vinji to kaadreiz izdariis, ibo tas buus taisns celjsh turpat kur nonaaca galu beigaas CCCP zinaatne... marginaalaa un selektiivaa attiistiibaa, atkriitot pilniigi citaas "nepareizas ideologjijas" discipliinaas

EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.01.26 17:44:58
Ctulhu
Vēl jāseko, lai viņi netērē nodokļu naudu.
ID-isti gan tajā pulciņā nezvai iederas.
KPax.
# Iesūtīts: 2011.01.26 18:07:48
Zinātniskā personāla profilēšanu mūsu pasaulē jau ir paveikusi pieredze, ateisti ir nedaudz nokavējuši, pat, ja vēlētos to paveikt.
masiks iesmīkņā [87.110.184.238]
# Iesūtīts: 2011.01.26 18:44:13
Jošs Mulders
dīvaini.
pēdējā laikā tieši ID aizstāvju kompānija pretojās cilmes šūnu pētīšanai, konēšanas pētīšanai, ij tieši kreacionists bija tas, kurš publiskā pļāpu lapā pieprasīja nedot līdzekļus neandertāliešu fosīliju pētīšanai, jo tā esot tukša laika un resursu izniekošana...
/gan jāsaka ka tagad viņa izteicieni kļuvuši pielaidīgāki.../
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.01.26 21:14:38
masiks, tad IDisti vai kreacionisti?
Aivars
# Iesūtīts: 2011.01.26 23:26:42
Jošs Mulders
Vai Tev IDisti (vai EVcionisti) liekas ar ko pārāki par kreacionistiem?
ravenx
# Iesūtīts: 2011.01.27 00:33:07
[offtopic]
Izlasīju Kompleksitātes diskusiju. Mans kopējais vērtājums... Kā teiktu gotu meitenes: "Tas ir šausmīgi." (c)
Citādi pagaidām atklanos.
KPax.
# Iesūtīts: 2011.01.27 00:51:35
Hmmm, šo te nezināju. Izrādās, vēl nosacīti nesen, 2005. gadā, arī ID tika izsvilpta ASV tiesā, kurā vecāki iesniedza protestu pret ID mācīšanu skolā. Tiesā tika izgaismota ID saistība gan ar konkrētu reliģiju, gan ar kreacionismu un izlemts, ka tā mācīšana ir pretrunā ar ASV Konstitūciju.

http://en.wikipedia.org/wiki/Kitzmiller_v._Dover_Area_School_District#Decision
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 34 . 35 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 133 , pavisam kopa bijuši: 4272